metsamaku meisterdused
metsamaku meisterdused
heegeldan ja koon, pisut ka vildin ja mässan pärlitega
13 Veebruar 2011
PALMIKUMUSTRIGA KAMPSUN SÜNNIPÄEVALAPSELE

- kelleks on meie pesamuna. Alles see ju oli, kui sündis ja eile tähistasime tema esimest juubelit. Kuidas küll aeg lendab! Paari aasta pärast kooli ja pea seegi läbi ei ole... Suuremad hakkavadki juba mõne aasta pärast pesast välja lendama. Eks seegi ole elu loomulik käik, aga ometigi on kurb mõelda, et mingil hetkel jäävad kännud kahekesi (mitte, et alles äsja poleks lapsevanemad sellestsamast kahekesiolemise ajast puudust tundnud...) Arvestades meie esimeste ja viimase suurt vanusevahet, võib siis ehk lapselastest unistama hakata..
Aga kui kampsunist enesest rääkida, mis nagu käsitööblogile rohkem kohane, siis sai see valmis just õigeks ajaks - tõsine talveilma kampsun, kahe lõngaga, nr 5 varrastega. Õigeks ajaks selles mõttes, et meie temperatuurinäit kisub siin praegu juba kahekümne miinuskraadi ligi. Ega tali (külm) ükski aasta tulemata jää, eksju. Inspiratsiooni sain Robin Hoodi kampsunist, aga sealt võtsin ainult palmiku põhimustri, edasi aretasin ise. Põhjuseks sulaselge laiskus, ausalt. No ei meeldi mulle see regivärss, ei meeldi.
Juhataks soovijad Robini põhimustri juurde, aga kahjuks olin endale seda kopides natuke hooletu ja jätsin raamatu nime ja autori lisamata. Kapuutsi tegin ainult põhilõngaga (poolvillane - "ainult üle minu vaiba"), sest teine sai lihtsalt otsa ja kuna oli pärit kaltsukast, siis polnud lootustki kusagilt juurde leida (Asmera, 63% akrüüli, 37 villa).

Kampsun omaniku seljas:

ja muster koos heegeldatud lillega pisut lähemalt:

metsamaku posted @ 16:08 - Link - kommentaarid (4)
202549 visitors