metsamaku meisterdused
metsamaku meisterdused
heegeldan ja koon, pisut ka vildin ja mässan pärlitega
28 Veebruar 2012
VEEBRUARIPUNANE


projekti said tehtud sokid pere noorimale. Muid mõtteid oli küll ka, aga mõteteks need jäidki, sest sokivajadus osutus kõige äkilisemaks. Tegelikult oli tüdrukul ikka kena paar paari lasteaias käimise villasokke ja sel aastal polnud minul plaanis neid enam teps mitte teha, kui äkki ühel heal päeval kadus jäljetumalt üks sokk ühest paarist ja paari päeva pärast oli miski kratt teiste sokkide kanna kallal käinud Niisiis oli emmel põhjust kiiremas korras vardad kätte võtta ja lõngaks sai veebruarile kohaselt loomulikult punane. Ja maainimesele kohaselt esimene punane, mis kodust võtta oli, seega ei puhas villane ega ka mitte sokilõng. Aga vähemalt minu esimesed nõudmised on selle lõnga puhul täidetud - sokk sai pehme ja mitte liiga paks, et kummiku sisse ei mahuks. Mustriks üks minu lemmikutest sokimustritest: SPRING FORWARD SOCKS knitty.com lehelt.

Siin aga veidi aega tagasi kuueseks saanud sokiomanik oma sünnipäevatordiga, mis on muide samuti käsitöö (kahjuks mitte minu enda tehtud ) Super ilus, eks!
metsamaku posted @ 09:37 - Link - kommentaarid (1)
10 Veebruar 2012
BARBIE-ERI

Meie pesamunal on juba tükk aega Barbie. Tegelikult isegi kaks. Aga tänase päevani käivad nemad ringi, oma poekleidike seljas ja nagu vaesele ajale kohane, laenavad vahel riideid naabrite (loe: suurema õe Barbiede käest). Hale hakkas. Väljas kah -20 kraadi kanti ja perenaisel sünnipäev tulemas, vabariigi aastapäevast rääkimata. Panin näpud tööle. Juba jupp aega tagasi olin peresse soetanud ühe vahva raamatu, et äkki piigadki tahavad nokitseda - "Teeme ise nukuriided". Lisaks leidsin ühe ammuse Käsitöö, kus õpetus heegeldatud peokleidi tegemiseks. Lõpuks sattusin hoogu ja hakkasin ise disainima. Siin nad nüüd on:

Muide, lihtsalt uskumatu, kuidas selline nokitsemine võib meeldima hakata, mitu asja on veel pooleli ja mitukümmend ideed on veel peas, mida võiks teha Lõngajäägid saab ka mõnusalt ära kasutada. Ainuke häda, et inimesed peavad oma vajadustega - sokid, jne. pisut ootama...
metsamaku posted @ 10:28 - Link - kommentaarid (2)
202623 visitors