metsamaku meisterdused
metsamaku meisterdused
heegeldan ja koon, pisut ka vildin ja mässan pärlitega
31 Oktoober 2011
SOKID

Loomulikult
[/img] raames. Aga laisk olen, laisk Ainult ühed sokid saingi sel aastal oktoobrikuus valmis, kuigi teha tuleb neid raudselt rohkem. Kogu tegemise aja mõtlesin, et need on meresokid - muide, ma ei olegi veel sellisest lõngast sokke teinud, et üks tuleb teistmoodi kui teine. Mõnus lõng! Steinbach Wolle Aktiv Effekt. Sokid on jalale 37-38, sellised pikema säärega.

Järgmised samast lõngast on juba varrastel, aga väiksemad, sest ega 100g tokist 2 paari sellist suurust ikka saa.
metsamaku posted @ 18:39 - Link - kommentaarid (5)
24 Oktoober 2011
KRAESALLI MUSTER

Vastuseks küsijatele: muster on vana hea siksaki muster, aga kraesalli ja bareti sisse juurutasin selle ise. Pisut inspiratsiooni sain, tõsi küll, Janne 35 blogist, kus oli ka sarnane kraesall. Kui õhtul aega saan, lisan ka bareti õpetuse. Loodan, et on arusaadav, ma ei ole just eriti vilunud õpetuste kirjutaja

KRAESALL
5a. lapse jaoks lõin üles 96 silma, kudusin soonikut ...rida, siis tegin sakirea (2 parempidi kokku, õhksilm) ja veel soonikut ... rida.
Siis hakkasin tegema mustrit: õs, pp, õs, 3pp, 3 ületõstmisega kokku (1 kudumata paremale vardale, 2 kokku pp, siis kudumata silmus üle tõsta), 3pp; järgmine rida (iga teine)
kudusin pp. Umbes igal kuuendal pp real võtsin juurde 1 pp silmuse iga õs kõrvalt. Seega peale esimest juurdevõtmist peaks varrastel olema 112 silmust, peale teist 128, jne.
Kui soovitud pikkus oli käes, kudusin lõpetuseks mõne rea ripskudet.
metsamaku posted @ 15:12 - Link - kommentaarid (2)
23 Oktoober 2011
TRIIBUTADES SÜGISESSE 2

Üks hea projekt ei saa ometi nii lihtsalt ära lõppeda, onju. Ja kui kraesall (või sallkrae?) oli triibuline, siis mütssõber mis eelmises postituses lubatud, on ju ometigi ka, natukenegi. Igastahes siin ta nüüd on, preili peas ja ilma. Mütsiomaniku nukker nägu on tingitud valutavast kurgust

metsamaku posted @ 16:33 - Link - kommentaarid (8)
16 Oktoober 2011
TRIIBUTADES SÜGISESSE

... ehk siis minupoolne osa projektist

Mõtteid oli mitmeid, aga lõpuks sai teoks hetkel kõige vajalikum - väikese piiga kaelussall. Vana oli totaalselt väikeseks jäänud, aga sügistuul kipub juba pisikese kurgu kallale. Nagu mulle kombeks, ikka viimasel minutil Kaelussallile on plaanis teha lähipäevil ka samadest lõngadest mütssõber.

Endale ka midagi:

Ja muster lähemalt, pärit M. Põldoja raamatust KUDUMINE:

metsamaku posted @ 17:14 - Link - kommentaarid (5)
202686 visitors