metsamaku meisterdused
metsamaku meisterdused
heegeldan ja koon, pisut ka vildin ja mässan pärlitega
18 Oktoober 2007
Valmis! Ämma kübar ikka! Ja talle kättegi toimetatud. Loodan, et jääb rahule ka, kuigi praegu seda muidugi kanda ei saa, sest tegu ikkagi suvekübaraga. Kuidas see vanarahvas ütleski, et rege rauta suvel... Konkreetsem põhjus ka just praegu teha - ämmal oli sünnipäev ja kuna ma teadsin, et tal suvekübara soov, siis muudkui näpud tööle. Õpetus pärit ühest vanemast Eesti Naisest, pisut pidin ümber tegema, sest lõnga jämedus oli teine. Viimistlus ehk siis kübara vormi saamine oli kõige raskem mu meelest, aga kuidagi ikka tulin toime, abiks sobiva suurusega kauss ja kandik.
Ja siin on mul seljas üks mõne aasta tagune töö - triibukampsun, eest ja tagant ka.
Need jäävad ka nüüd tõenäoliselt pikemaks ajaks viimasteks piltideks, sest fotokas andis peale suplust otsad.
metsamaku posted @ 16:24 - Link - kommentaarid (2)
14 Oktoober 2007
Häda ajab härja kaevu ja külm isetegija ise tegema... Kuulus calorymetry minu moodi siis. Kudusin kahe lõngaga ja nr. 4 varrastega, et soojem saaks, alustuseks 100 silma. Võib liigitada ka projektialla. Ja peas ka
metsamaku posted @ 14:38 - Link - kommentaarid
12 Oktoober 2007
Minu mänguasjavahetuse pakk on käes! Ja selle tegi mulle Kulla 385. Väga armsad ja pehmed kaisulambad ja täitsa kasutuses juba kahe noorema tüdruku käes. Pakis oli veel šokolaad metspähklitega - sellest pildil ainult tühi paber järgi... Aitäh sulle, Kulla!!!
metsamaku posted @ 05:30 - Link - kommentaarid (5)
11 Oktoober 2007
Elu on vahepeal ikka nii kiire olnud, et blogimine on täitsa unarusse jäänud. Sisuliselt poolteist kuud olen ainult teiste töid-tegemisi piilunud, ise aga mitte midagi lisanud. Ega selles suhtes polegi väga midagi lisada, et poolikuid töid mulle eksponeerida ei meeldi ja valmis polegi ammugi midagi saanud, sest sada asja on korraga pooleli. Teeks kohe loetelu, endal ka pärast lahe vaadata, nii palju asju korraga pooleli pole küll ennem olnud. Rael Marieli pontsho - ootab narmaid(!), ämma kübar - ootab viimistlemist (no ei leia seda õiget vormi!), must-valge projekt, mänguasjavahetuse mänguasi, esiku kardin - ootab jällegi viimistlemist ja tagatipuks läks nüüd piisavalt külmaks, et lihtsalt PIDI eile käsile võtma kuulsa calorimetry. Kõige selle juures on iga päev käsitööks aega umbes poole tunni jagu, sest on ju sügis ja peale igasügiseste talvevarude soetamise on sel aastal totaalne õunauputus. Seega põhiline käsitöö toimub köögis: nuga, kulp ja purgid näppude vahel. Nii et täna ehin end võõraste sulgedega. Tädi sünnipäevale võtsin kaasa sõbranna (siin nimega PÄIKESEJÄNKU) maalitud purgi, mille sees oli mesi - et ikka jaguks tervist ja tugevust.
Ja mõnda looduse käsitööst - kes teab, mis seened need on?
Seegi looduse kätetöö - mina poetasin vaid seemne mulda...
metsamaku posted @ 08:23 - Link - kommentaarid (4)
202686 visitors