metsamaku meisterdused
metsamaku meisterdused
heegeldan ja koon, pisut ka vildin ja mässan pärlitega
30 November 2013


Alguses oli tegelikult MÕTE. Kena ja suur, selline loomalik. Viltimise mõte, sest viltida mulle täitsa meeldib. Aga nüüd - mis seal ikka vabandusi otsida, kuu läbi igal vabal hetkel ilusti ja praktiliselt vardaid liigutades jäi viltimise tarbeks väga vähe aega järele. Loomalikust mõttest, pärit raamatust "Minu vilditud sõbrad", sai sujuvalt mõte teha jõulukaunistusi, koos väikese tütrega. Idee pärit R. Subi raamatust "Villapallist villapildini" Tüdruk tegi ühe ja täpilise, mina lausa kolm tükki
Tegelikult on pisut häbigi nii pisikest tööd üles riputada , aga nulli ka kirja ei tahtnud saada. Muide, neid villapallikesi lubasime tütrega nüüd teha igal laupäeval kuni jõuludeni Et ikka jaguks, kui kuusele riputamiseks läheb.

Ja siin siis üks näide sellest praktilisest varrasteliigutamisest:

Muster pärit raamatust "Eesti sokikirjad ilma laande laiali".
Mõeldud meesterahva jalale nr.43.
metsamaku posted @ 21:24 - Link - kommentaarid (4)
03 November 2013
Lubatud muster siis. Kahjuks oskan selle ainult kõige lihtsamal moel, ehk siis fotoka abil siia üles riputada Loodan, et on arusaadav.

Ahjaa, pöiaosas tuleb sisse pisike täiendus. Algselt oli mul varrastel 12 silmust (lõng 3x maavillane, varras nr.4) Peale kannategu jätsin tallaalustele varrastele 12 ja 11, pealsele 12 ja 13 vardale. Kolmese kokkuvõtmise asemel tuleb siis lihtsalt ületõstmisega 2 kokku, kummaski servas.
Nr. 37-38 sokkide tarbeks kordasin seda mustrit 8x.
metsamaku posted @ 07:32 - Link - kommentaarid (4)
01 November 2013
SOKTOOBER 2

Nii minu ema kui vanaema tegid käsitööd - nende jaoks oli see normaalne elamise viis. Ausalt öeldes, ega nõukaajal ju väga teisiti ei saanudki. Kui poest kõike võtta polnud, siis tuli näpud tööle panna. Niisiis pole midagi imestada, et ka ämmal oli seesama "viga" küljes. Kui aus olla, siis isegi raskemakujuliselt, nimelt kudus ta aastaid UKU-le kindaid-sokke. Ämmaks tegelikult ma teda ei kutsunud, meil oli Mamma. Ka oma laste (neid on 6) ja lapselaste tarbeks (neid on 21!), kudus ta väga palju. Mammat enam ei ole. Aga need sokid on kootud Mamma mustri järgi - tal oli kohe selline kaustik, kuhu erinevad mustrid kirja pandud. Ükskord ma siis sealt natuke spikerdasin... Kust see muster sinna kaustikusse sai, ei mäletanud ta isegi - tõenäoliselt mõne teise memmekese käest.
Siin need sokid, selle soktoobri viimased, siis on:

Mammal oli muide veel üks, kadestamisväärt oskus - ta tallutas sokke. Kui ikka teate, misasi see selline on. Aga vaat seda ma tema käest ära ei õppinud - tundus nii tüütu, sokikudumine oli nagu tunduvalt lihtsam. Nii et mul ei jäägi muud üle, lähen aga uusi kuduma. Seega - soktoobriga ei lõpe meie pere sokilugu veel teps mitte.
metsamaku posted @ 17:47 - Link - kommentaarid (6)
202860 visitors