metsamaku meisterdused
metsamaku meisterdused
heegeldan ja koon, pisut ka vildin ja mässan pärlitega
29 November 2010
JA IKKA VEEL SOKID

Käisin eile tädi sünnipäeval. Ta sai 81-aastaseks, aga on peaaegu sama tragi ja tubli kui mõni kuuekümnene. Väikeste mööndustega tervisele muidugi. Nii näiteks ei tohi ta eluaegse kudujana juba mitmendat aastat enam vardaid kättegi võtta. Kunagi tegi ta sokid ja kampsunid kõigi oma õdede-vendade lastele, mäletan ennastki neid kandmas. Minu mees ja suuremad lapsedki on tema sokkidega oma varbaid soojendanud. Enne seda sünnipäeva mõtlesin - nüüd on minu kord, veidikenegi seda võlga tasuda.
Kirjude sokkide muster on omaaretatud, punane lõng sama kodumaine villase-akrüüli segu, valge kah kodumaine,maalambavillane.
Valgete sokkide mustri sain kunagi siitsamast foorumist marimari käest.


Ja varrastel on jällegi mis? Kolm korda võite arvata ja õige vastus on IKKA SOKID.
metsamaku posted @ 08:50 - Link - kommentaarid (7)
14 November 2010
ISADEPÄEVA SOKID.

Ehk siis minu jätk soktoobrile - seda projekti saangi vist jätkata lausa läbi aasta, sest näiteks endale mõeldud sokid jõudsin juba ära kinkida, sooja igatsevate varvastega sünnipäevalapsi on sel aastal veel tulemas ja minu suur poiss on kah ilma. Minu sümpaatia hakkab vägisi kalduma mustriliste sokkide poole - kudumine võtab küll veidi rohkem aega, aga kulumise koha pealt on ikka vaks vahet, kas talla all on üks või rohkem lõnga. Ja mis teha, ei ole villase soki nõelumine mulle veel meeldima hakanud , kuigi praktikat on rohkem kui küllaga olnud... Nende sokkide mustri sebisin mitmest ise kokku, kui uuesti peaksin tegema siis vist teeks natuke teisiti. Aga seekord on sedamoodi. Jalale nr.43, vardad nr.3 ja lõng meie oma eestimaine poolvillane+ akrüül.
metsamaku posted @ 16:03 - Link - kommentaarid (6)
202850 visitors