metsamaku meisterdused
metsamaku meisterdused
heegeldan ja koon, pisut ka vildin ja mässan pärlitega
23 November 2009
JULGE HUNDI RIND ON RASVANE

...ehk kuidas ma üritasin eile kunsti teha. Täpsemalt - siidisalli maalida. Koos teiste saarlastest isetegijatega Valjalas. Ja kuna hunt, antud juhul mina, ei tunne endal suuremat kunstiannet olevat, jäi üle loota tahtmisele ja pealehakkamisele. Rasvaseks muide, ei saanudki, pigem nagu värviseks ikka. Nii mina kui sallitoorik Ja kuigi lõppviimistlus on veel tegemata ja palju asju teeksin järgmisel korral teisiti, on mul tunne, et päris aia taha see vasikas ehk ikka ei läinud.

Vahepeal valmisid veel sokid Hannale, Mari Marikese õpetuse järgi. Mõnus muster, hõlpsalt eri suurustele kohandatav ja meeldejääv!
metsamaku posted @ 09:20 - Link - kommentaarid (8)
17 November 2009
NATUKE NOKITSEMIST

...ja valmis nad saidki. Õndsuseasi lillafännile sünnipäevakingi juurde ja uus müts tema isale - sest eelmise poja lihtsalt ärandas. Muidu norib küll koguaeg, et mis asja ma heegeldan (see käib kõigi naiskäsitöiste tegevuste kohta). A müts kõlbas pähe panna, hmmm Ja sokid telliti


Ja nagu näha, elutud mannekeenid on meil moes
metsamaku posted @ 13:29 - Link - kommentaarid
09 November 2009
LEMMIK ON LILLA

Juba pikemat aega. Konkurentsitult. Mitte minul - vanemal tütrel ikka, ja nüüd juba keskmisel ka Seega, kas sai üldse tekkida küsimust, mis värvi teha selle talve müts? Loomulikult mitte! Leida tulid ainult sobiv tegumood ja muster. Peale usinat tuhnimist kodustes käsitööajakirjades pidin tõdema, et eks ikka isetegija.net aitab kõige paremini. Ehk siis antud juhul Kudumise alafoorumi Mütside ja peapaelte teemast sai leitud inspiratsiooni ja juhatust. Vardad 3 ja 5, lõng Helen. Alustasin soonikuga, jätkasin millegagi, mida minu nooruses kutsuti valepatendiks. Õnnelik omanik mütsiga:


Sellal kui mina mütsi kallal pusisin, tegid vanemad lapsed isa näpunäidete järgi uutele pereliikmetele elamuid. Just-just, tüdruk ka Valge on tüdruku jagu ja poisil on neid tumedaid väikse toonierinevusega lausa kaks.


metsamaku posted @ 07:59 - Link - kommentaarid (4)
202883 visitors