metsamaku meisterdused
metsamaku meisterdused
heegeldan ja koon, pisut ka vildin ja mässan pärlitega
25 Juuli 2007
Hiiumaal oli tore nädalavahetus. Vahva oli kokku panna nimed foorumist ja inimesed elust ja pisut lähemalt tuttavaks saada. Kahju ainult, et meid seal nii vähe oli - arvestades kasutajate üldarvu. Tänud ka meie pere poolt tripsule veelkord vastu võtmast ja kõiki neid vahvaid kohti juhatamast, kuhu edasi minna. Lõpuks olen siis minagi pildid üles saanud ja võin neid teistegagi jagada. Alustasime oma sõitu reede õhtul, Hiiumaale jõudsime parajasti selleks ajaks, et veel enne pimedat telgid üles saada ja tuttu minna. Sel pildil juba hommik - meie lapsed Kassari külakiigel.Emme muidugi alles magab, et kokkutulekul igati värske ja puhanud olla...
Aga siin olemegi juba kohal, ära reganud, orienteerunud ja üritame pisut rahvaga tutvuda. Kõikse parem vahend selleks on muidugi käsitöö - siin õpetab Karnaaks kõigile traadiväänamist, nagu näha, isegi meesterahvad on huvitatud.
Siin siis killuke puutöötoast Ja siit tuleb üks vahva laevuke!
Rait sai selgeks tinast nööpide valmistamise: Ning nii uskumatu kui see ka pole - isegi IT-d ei ela ainult (käsitöö)armastusest. Järgmisel hommikul peale kohvitamist juhatas tripsu huvilistele põnevamaid kohti Hiiumaal. Leidsime meiegi nii mõndagi huvitavat, kuhu polnud varem sattunud. Kummistu kalmistu, kus kääpad pidavat öösiti helendama, päevavalgel jäi see muidugi nägemata; järgmiseks Suursadam, kus palju laevu ja väike meremuuseum; Kukka kivi, millel kõrgust pea 4m ja pikkust-laiustki paraja lava jagu ning laste kõige huvitavam koht - metsseafarm Reigis. Siin siis kõige väiksemad metsanotsud üks suurem ja väheke väsinud ja mõni tegelane sõi lausa peost. Ning kojusõidul sattusime talve, usute või ei!Ja mis ülesaamisse puutub, siis mandrileminejatega võrreldes oli meie elu lausa meelakkumine. Igaks juhuks läksime tunnikese varem kohale ja soovitud kellaajal saime ka üle, autosid oli just parasjagu niipalju, et sai praami täis. Aga nüüd jälle heegeldama, väljas sajab nii mõnusalt!
metsamaku posted @ 12:05 - Link - kommentaarid (1)
17 Juuli 2007
Nii, nüüd kogu värvipakivahetus minu jaoks läbi. Eile saabus siis see kauaoodatud pakk (ei mäletagi, et oleks tükk aega midagi nii kannatamatult oodanud)! Suured tänud tegijale, ega sa ise teagi vist, aga tegid mulle sünnipäevakingi peaaegu õigeks päevaks. Pakiga jäin väga rahule!Ei teagi, mis oli kõige vahvam, kas isevalmistatud ehted (ise ma ju pärlitega ei tegele), imemõnusalt lõhnav seep ja veidi tagasihoidlikuma lõhnaga küünal või lehekesed saatja enese loorberipuult. Ka minu ankeeti märgitud soov - cernit - oli täitsa olemas, nüüd saan oma voolimis- ja kõrvetamisoskust proovima hakata . Meeldivaks üllatuseks olid ka batikavärv ja kalamaitseaine (oleme pea terve perega kõvad kalasöödikud ja batika on lahe tehnika!) Veel olid pakis liim, komplekt pärlitega klambri valmistamiseks ( ehk siis pärlipisik); tokk rohelist mohääri ja loomulikult veidi magusat - kotike Dumle õuna-pirni komme ( see osa kingitusest läks lastele kõikse paremini peale). Paar pilti ka.
metsamaku posted @ 06:59 - Link - kommentaarid
15 Juuli 2007
Üks osa

on siis minu jaoks nüüd ühel pool. Minu tehtud pakk on saajal käes. Panen enda jaoks siia ka mõne pildi, n.-ö. märgi maha. Paki värviks oli soovitud punane, saajaks Siuu ja isetehtud asjaks südamepadi
Ja kogu värvipakk
metsamaku posted @ 18:53 - Link - kommentaarid
11 Juuli 2007
Võtan siis kenasti saare naiste antud teatepulga - kirjutagu, kes pole seda veel teinud - üle. Kuna enamjaolt kannatan suhtlemises liigsõnalisuse (mulapidamatuse ) all, siis sobib mulle kiiksude variant rohkem. Faktidest vast seda, et olen viimaseid päevi 36, abielus ja nelja lapse ema; viimased 9,5 aastat saarlane ja elan alevikus, aiaga majas; õppinud olen lasteaiaõpetajaks. Kiiksud siis.
Söögitegemises: meeldib kasutada erinevaid maitseaineid ja palju (mida pere just eriti ei soosi ja katsun ikka sellega arvestada ka); söögitegemise ajal oleksin parema meelega üksinda, sest käed ja suu hästi korraga ei tööta; meeldib katsetada uute toitudega; kui elaksin üksi, siis toituksin vist enamjaolt võileibadest - mitte, et süüa teha ei meeldiks, lihtsalt võileivad meeldivad väga, samuti küpsetised ( hea on kõik tervisele kahjulik ja paksukstegev...)
Majapidamises: hullult meeldib triikida, aga sokkide triikimiseni pole veel langenud; triikimise kõrvale kuulub raudselt kohvitass (kasvõi külmalt ), et mõnu oleks täielik;meeldib kui tuba on korras ja koristada ka, aga kui selle kõrvalt enam käsitööks aega ei jää, siis pigistan raudselt segaduse suhtes silma kinni... Segamini jalanõusid esikus ja musta pesu hunnikut pesukasti peal sellegipoolest hästi ei kannata.
Muud: kiiks nr.1 on raudselt käsitöö, ka suvel, kui kõik ontlikud maainimesed sellele aega ei raiska; šokohoolik, päev on kohe palju ilusam, kui selles on mõni jupp šokolaadi, soovitavalt hommikupoole ja kohviga; töökohoolik just ei ole, aga telekat niisama vaadata ei oska, kas söön või teen käsitööd vms. sinna juurde; nii hajameelne, et poes käin alati nimekirjaga, aga olen ka selle võimeline koju unustama; meeldib igasugune suitsulõhn (nii lõke kui sigaret), aga ise pole kunagi suitsetanud; meeldib hommikul kaua magada, aga kui seda ei saa, siis sobib ka õhtul varasem magamaminek ja kui seda ka ei saa, siis päeval võiks ju ometi tukastamisvõimalus olla.
Küllap on neid veelgi, aga hetkel rohkem ei tule meelde. Kuna kiiksu&faktikinda sain umbisikuliselt, siis edasi saan selle anda ainult samamoodi - et kes pole veel endast kirjutanud, võiks seda teha.
metsamaku posted @ 14:32 - Link - kommentaarid
06 Juuli 2007
Paistab, et ma ei ole isetegijast mitte lihtsalt kerges sõltuvuses, nagu siiani arvasin, vaid asjalood on palju tõsisemad... Eile surfasin siin mitmes kohas, blogides ja pildialbumis ja foorumis. No ei olnud sihukest õiget käsitöö tegemise isu peale päevast aia-näputööd. Aga päev ilma isetegijas käimata ei möödu vist peaaegu kunagi. Ja tulemus: täna öösel nägin isetegija- unenägu! Seisime siin kohalikus poes järjekorras ja äkki tundus mulle, et üks võõrastest nägudest on nagu pisut tuttav, küllap ta on keegi isetegijatest. Muide, nagu unenägudes ikka, olid asjad sutsu äraspidised. Lõõrikakartja Meel - kes too isetegija nagu oleks olnud, oli pärisnimega Merle ja tal oli kaasa nii umbes 6-7a. tütar väga ilusas heegeldatud kostüümis - see aitas loomulikult tuvastada, et tegu on isetegijaga. Lõpptulemusena õnnestus mul ta endale külla meelitada - ja siis sai unenägu otsa. Niipalju siis külaskäigu teemast foorumis... Aga päriselt, ega poleks midagi selle vastu, kui keegi tuleks siia Saaremaale isiklikult vahetuspakki tooma või niisama külla.
metsamaku posted @ 08:13 - Link - kommentaarid (3)
04 Juuli 2007
Sain valmis ühe väikese tellimustöö. Kuna telliti mu oma tüdruku mütsi järgi, siis väga mänguruumi polnud, aga päris koopiat ka ei tahtnud, tegin lõppviimistluse veidi teisiti.
Üldiselt aga tegelen värvipaki kokkupanekuga nagu paljud teisedki siin isetegijas. Täiega vahva ettevõtmine!
metsamaku posted @ 07:12 - Link - kommentaarid
202911 visitors