metsamaku meisterdused
metsamaku meisterdused
heegeldan ja koon, pisut ka vildin ja mässan pärlitega
27 Jaanuar 2014
VÄRVILINE

Kõigepealt lõngajäägisokid. Kasutasin igatsorti erinevaid villasesegu ja pärisvillaseid kerakesi-jupikesi, muuhulgas ka sokilõnga. Mustrid sobitasin ise. Sokid peaks sobima jalale 37-38. Meie peres hetkel kolmele inimesele, seega jäävad lihtsalt ootele, kellel kõigepealt tarvis läheb.


Järgmiseks kindad eelmise postituse mütsi-salli juurde. Valge on ka värv, eksju
Randmeosas tavaline maavillane, edasi lisasin juurde valge mohääri. Päris soojad said! Mustri kombineerisin jällegi ise, muidugi neiu soovide kohaselt, Lausa lust oli kududa rohkem kui poole jämedamate varrastega, kui enda kinnastel, täpselt ei tea, aga vist nr. 3,5.


Millalgi sügisel kaltsukas käies jäi silma mitu huvitavat kangast. Poes olid need küll veel kardina kujul, aga selle vastu aitas harutamine
Sellele tükile lisasin juurde kodus leiduvat sobivat värvi-materjali ja voilą, kaks padjapüüri nagu naksti olemas. Pesuõmblusega ja puha (päris õmblejad võivad siinkohal naeru kihistada, aga mina olen peale põhikooliaega seda õmblust vist ainult korra pruukinud)
metsamaku posted @ 09:42 - Link - kommentaarid (2)
19 Jaanuar 2014
TALVISEID TEGEMISI

Juba pikemat aega on mu sõbrad olnud erinevad vardad. Pisut küll ka õmblusmasin, aga sellest mõni teine kord. Ja sõbrustan nende varrastega ikka puhta praktilistel põhjustel - kellel pereliikmetest vaja mütsi, kellel salli, kellel kindaid... Paar paari sokke eksis ka sekka, ühed neist, sellised mõnusad tumedad lambahallid, palmikulised (ikka jälle Mamma mustrikogust) leidsid endale uue kodugi enne fotoka valvsa silma alla sattumist. Teised, lambavalged on erinevatel aastatel juba mitmeid kordi sokisse kootud, aga ära tüüdanud veel pole.

Keskmine piiga sai uue jope, valge-bee˛i-pruunikirju. Eelmiseaastane lilla müts karjus nende värvide kõrval ikka päris kõvasti... Mis muud kui sammud lõngapoodi, eksole... Muide, kuna müts valmis tegelikult juba detsembri algul, siis korraliku inimesena jõulukoristuse käigus viskasin lõngavöö prügisse - seega mis nimega lõng mütsisse kootud sai, ei mäleta (vardad olid nr.7).Tegumoe osas aitas ühine guugeldamine.

Kui juba müts sai uus, siis oli loomulikult vaja ka uut salli, eksole. Torusalli Lõng sama, mis mütsilgi, aga muster teine, sest sedapuhku oli preilile poes silma jäänud üks analoogse mustriga torukas. Kuna seda mustrit ennegi kootud - minu nooruses kutsuti seda valepatendiks - siis mis sai mul selle vastu olla.

Ja siin siis õnnestus mul tagasihoidlik neiu koos uue garderoobiga pildile saada.

Kõige lõpuks midagi ka endale. Minu esimene kirikinda katsetus. Kirikinnasteks neid siiski päris vist nimetada ei saa, minu ainsamad emalt päritud metallvardad olid siiski, nagu tuli välja pisut suurema numbriga. Muutsin siis pisut mustrit. Idee ja muster pärit mimmiraamatust Esiemade pärandist inspireeritud kindakirjad - sõrmkindad Muhu mustrite ainetel.

Ja muster lähemalt:
metsamaku posted @ 18:00 - Link - kommentaarid (8)
202911 visitors