metsamaku meisterdused
metsamaku meisterdused
heegeldan ja koon, pisut ka vildin ja mässan pärlitega
31 Jaanuar 2008
Värvispektri valge(d) ka minu poolt nüüd valmis. Viimase minuti tegija tiitli IT-s võiksin täitsa vabalt endale saada . A parem hilja kui mitte kunagi, eks... Välja näevad siis sellised - tegemist minu esimese pusakeega siis. Üritasin järgida Luiselotte blogis antud õpetust.
- järgmised sokid siis, maavillasest lõngast, muster neti avarustest - väga lihtne kududa. Lähemalt
Nüüd aga järgmiste projektide kallale - sõbrapäev on tulemas!!!
Ahjaa, teiste blogisid külastades jäi silma prk blogis vahva õpetus - võrkpatent. Kes teab millal tarvis läheb, aga siis enam ei mäleta, et kus ja mis.
metsamaku posted @ 18:44 - Link - kommentaarid (6)
19 Jaanuar 2008
Kingsepal ei pidavat endal kingi olema. Enamasti kukub nii välja jah, et teed ikka rohkem pere jaoks. Aga kui ikka varbad külmetama hakkavad, tuleb enda peale ka mõelda Sellised sokid siis, muster pärit siit
Ja retsept kõigile kadumaläinud asjade ülesleidmiseks - kui see asi oli isetehtud, tehke uus, kohe ilmub vana välja... Igatahes just nii juhtus minu mehe mütsiga
metsamaku posted @ 12:03 - Link - kommentaarid (3)
08 Jaanuar 2008
Saarlaste teine kokkusaamine siis. Käisin ja olin minagi - varem ei pääsenud lihtsalt arvuti ligi.
Ega mul väga palju näidata polegi, kohapeal tegid pilte teised - ja need on mu meelest väga kenasti välja kukkunud! Minu esimene märgviltimise katsetus siis ja nõelvildis tehtud nukuke, kodus täiendasin teist pisut.

Mõnus on ikka sedasi koos nikerdada, aeg kadus käest lausa märkamatult. Kohtumiseni veebruaris, saarlased - tore tõdeda,et meid järjest rohkem koguneb!
metsamaku posted @ 08:06 - Link - kommentaarid (1)
05 Jaanuar 2008
Seekord siis sedasorti käsitööd - meesterahva oma. Autoriks siis minu mees. Tegemist ülemise korruse uue ahjuga, mis sai valmis eelmisel kevadel. Triikimislaud väsis ära, sai pisut remonti ja uue kuue.
Ka see on mõne aasta tagune asi - väikekannel. Nagu ükskord varemgi kirjutasin, on meil siin võimalik vahetevahel selliseid asju Leisi VÄRKSI eestvedamisel valmistada. Ja mitte niisama silmailuks, lastel on koolis pilliring, kus siis oma pill täiega ära kulub. Kõigist ei saa muidugi pillimehi, aga vähemalt võimalus järele proovida on olemas.
See siin on nüüd ikke minu tehtud, tõendiks, et ega sest pärlinakkusest pääse keegi. Hakkasin igaks juhuks vähe lihtsama kraamiga peale...
metsamaku posted @ 15:42 - Link - kommentaarid (4)
03 Jaanuar 2008
Barett valmis, nüüd võib minu poolest külm tulla. Tegelikult ei või ikka ka, mees kaotas oma mütsi vahepeal ära , et mul igav ei hakkaks Ja uus müts küsib jälle uut salli...

Esikukardin sai ka jõulude eel ära vormistatud - see tähendab riidest kardinat e. raami heegelduse ümber. Heegeldus ise juba üle aasta vana. Samasugune, aga väiksem on trepiesiku aknal.
metsamaku posted @ 19:43 - Link - kommentaarid (6)
02 Jaanuar 2008
Teeks siis ka vanast aastast kokkuvõtte. Järgmise aasta algul hea võrrelda. Loodetavasti suudan meenutada kõike, mis tehtud, sest aasta algul ei teadnud ma veel Isetegijast ja blogimisest mitte miskit. Kõigepealt - osa sai võetud mitmest TK ja TKV projektist.
Mütsid-sallid-kindad-rätikud: 7 mütsi-kübarat, 1 sall, 4 peapaela ja kahed kindad
Sokid: 6 paari
Kampsunid,topid,pontšod: kampsun endale ja topid tütardele, pontšo tütrele
Mänguasjad: 8 mänguasja+ heegeldatud nukukleit+ heegeldatud nukumööbel
Kotid: 3 kotti ja sibulavõrk
Ehted: jõuluehted ja juukseehted ja esimene pärlikee(!)
Padjad: südamepadi
Tekilapid üllatuseteki sisse.
Vähe ei ole, aga palju ka mitte. Peaaegu võib rahule jääda, kui arvestada, et mehe ja poja arvates tuleks käsitööd veidi vähem harrastada... Minu soovidest ja unistustest jäävad need möödunud aasta saavutused siiski kaugele maha. Uuel aastal uue hooga, mis muud. Värvispektrisse panin end juba kirja, esimene asigi peaaegu valmis. Ja otse loomulikult jäi möödunud aastast palju poolikuid töid lõpetada.
Aga nüüd natuke pilte ka. Minu poolt läksid jõuluvana kingikotti keskmise tütre jaoks siis sellised asjad. Pildilt puudu diivaniga sarnane tugitool. Õpetus pärit 2006a. Käsitööst.
metsamaku posted @ 12:20 - Link - kommentaarid
01 Jaanuar 2008
ÕNNELIKKU UUT AASTAT KÕIGILE!
metsamaku posted @ 21:05 - Link - kommentaarid (8)
202576 visitors