metsamaku meisterdused
metsamaku meisterdused
heegeldan ja koon, pisut ka vildin ja mässan pärlitega
20 August 2007
Lubatud muster siis.
1.rida: 2 parempidi; 3 silmust pp kokku, kasvatada 3 silmust (1.silmus kududa pp., 2. pp keerdsilmus, 3. pp); 1 pp; 3 pp kokku, kasvatada 3 jne.
2.rida: kõik silmused pahempidi
3. rida = 1. rida
Ja täpselt nii lihtne see ongi!
metsamaku posted @ 18:43 - Link - kommentaarid
12 August 2007
Kursustel käimise ja suure kuuma kiuste said valmis sibulavõrk oksjoni jaoks ja miski jaki moodi asjandus endale, isetuletatud raglaanlõikega stiilis "harutamine teeb meistriks", sest raglaani pole enne kudunud ja päris õpetuse järgi ei õnnestunud teha. Muster lähemalt, pärit eelmise aasta Käsitööst. Kursuse pilte pole ikka veel, sest neid ei teinud ma ise. Ühest põnevast käsitööliigist õnnestus seal veel aimu saada: kõlavöö tegemisest. Aeganõudev, aga tulemus super. Muidugi juhul kui juba oskad... Tehnika ise üle tuhande aasta vana, kui asjast õieti aru sain. Kuulub ikka sinna rahvariiete valdkonda.
metsamaku posted @ 16:04 - Link - kommentaarid (5)
08 August 2007
Ise ka hästi ei usu, kuhu poolkogemata sattusin,aga lood on nii, et paar viimast päeva olen käinud õppimas nõelviltimist ja kedervarrega ketramist. Kõige vahvam on see, et see kõik tuli mulle peaaegu koju kätte. Meil Leisis on siin selline lahe rahvakultuuriselts VÄRKS, ja igal aastal korraldavad nad suvelaagri. Põhiliselt sisaldab see endas muidugi hoopis pillimeisterdamist: väikekannelt, parmupilli,hiiu-e. rootsi kannelt ja mis kõik nad seal teinud ei ole. Sel aastal siis karjasepasunat. Mina endale pisitibu kõrvalt veel pikki päevi laagerdamist ja pillimeisterdamist lubada ei saa, aga külalisena pisut oma teadmisi-oskusi täiendada õnnestus siiski. Pildid järgmine kord. Täna lähen oma esimest vilditud kotti lõpetama.
metsamaku posted @ 06:55 - Link - kommentaarid (1)
202576 visitors