metsamaku meisterdused
metsamaku meisterdused
heegeldan ja koon, pisut ka vildin ja mässan pärlitega
22 Aprill 2011
PÜHADELE MÕELDES...

tõi keegi kunagi aastaid tagasi meile kanakese. Vot sellise:

Ja kanakese kõhus oli munakene. Munakest teile kahjuks näidata ei saa, sest see sai üsna kähku ära söödud Aga tollest ajast saadik poeb kana kõhtu igal kevadel ülestõusmispühade ajal uus muna. Tavaliselt ikka värvitud. Selline kana.
Sel aastal mõtlesin, et toodaks neid kanu juurde, no mis siin siis ikka keerulist, heegelduse pealt ju kena mustrit lugeda No et kena külla minnes koos värvitud munadega kaasa võtta.Tegelikkuses sain valmis ühega Mitte, et keeruline oleks olnud, lihtsalt varem oleks pidanud peale hakkama kui eile See-eest mahub selle kana kõhtu lausa kaks muna - ilmselt olid minu lõng ja heegelkonks veidi jämedamad, kui originaalil. Igastahes on nüüd ots lahti tehtud, ehk järgnevate aastatega lisandub talle veel õdesid-vendi.


Kuidas ma teda siis tegin?
Lõngaks oli mul mingi harutatud efektlõng (taastootmine!) ja konks nr.3
Kõigepealt lõin KEHA tarbeks üles 30 silmust ja ühendasin need ketiks.
1.rida - kinnissilmused - ks
2.rida - u. kummagi külje keskele õhksilm, nupp, õhksilm, ülejäänu ks
3.rida - lisandub nupp saba kohta (õs, nupp, õs)
4.-6. rida - igal real hakkab lisanduma nuppe õs kohale, ikka õs, nupp, õs, jne.
7.reast alates hakkasin selja pealt üle rea kahandama, 2 nuppu kokku, muu sama
14. real kahandasin ka külgede pealt (selleks ajaks on kõik nupud)
15. real jätsin vahele kõik õs ja lõpetasin viimase, 15. rea ks-dega.
PEA jaoks tegin 6 õs, ühendasin.
1.rida - igasse õs 2 ks - kokku 12 ks
2.rida - igasse õs 2ks - kokku 24 ks
3.rida - ks, 2ks, 2ks, ks jne. - 40 ks
4.rida - ks, ks, 2ks, ks, jne - 54 ks, lõpetasin.
Teise samasuguse kettakese heegeldasin veel, siis heegeldasin ks kaks poolt kokku u. 3/4 ulatuses, ülejäänud osa kummastki poolest ühendasin kehaga. Siis heegeldasin harja ja noka ning tikkisin silmad mõlemale poole.
Hari: 1.rida 6 ks, 2. igasse eelmise rea ks 2ks, 3. - ks, 3õs, ks jne.
Nokk: 3 ks, , esimesse 2 ühekordset sammast, ks; teise ks, kolmandasse 2ühekordset sammast, ks.
Nüüd täitsin pea ja valmis ta oligi.
Ehk sai mingilgi määral arusaadav ja on kellelegi abiks, pole nagu sellise munasoojendajast kana tegemise õpetust enne siin IT kohanud

Ja veel - HÄID PÜHI KÕIGILE!
metsamaku posted @ 17:27 - Link - kommentaarid (5)
17 Aprill 2011
ÕMBLUSMASIN TOLMUST PUHTAKS EHK LEHMA MAGU

Kui ma veel noor ja ilus olin ning peda-koolis käisin, siis oli mul üks selline kott, kuhu mahtus kõik vajaminev - ja ma ei pea silmas kosmeetikat ja rahakotti Nahast, natuke ümara kujuga, aga mõnusalt suur. Kandsin selle ribadeks ja tegelikult ei olegi teist sama head kotti leidnud Suurte kottide kohta oli meil sõbrannadega tollal kombeks öelda - lehma magu
See siin ei ole muidugi käe - ega õlakott, vaid mõnus suur kott poeskäimiseks. Voodriga! Naerge , naerge, aga õmblemine pole teps mitte minu tugevaim külg, eriti ilma lõigeteta, ja voodriga kotti polegi ma enne teinud, nagu pole üleüldsegi õmmelnud ühtegi korralikku kotti - sussikott lapsele, stiilis küljed kokku, ei tule vist kõne alla. Siia kotti peaks nüüd küll mahtuma kõik meie kuueliikmelise pere toidukraam ja kaalujälgijad me just pole... Igatahes, hüvasti kilekotid, hakkame harrastama rohelist eluviisi!Veel üks tegemine - sünnipäevakink meessoost sugulasele, suvele mõeldes:
metsamaku posted @ 10:45 - Link - kommentaarid (4)
09 Aprill 2011
SINISEMAST SINISEM!

Suure tüdruku sooviks oli sinine komplekt - müts, säärised ja kätised. Põhitingimus oli lihtsus - ei mingeid pitse, satse, pärleid ega paelakesi. Läbivaks mustriks sai üks sokimuster knitty.com lehelt, Spring Forward socks. Lõng on läbinisti akrüül, sest see oli tüdruku jaoks kõige õigem sinine, tegelikkuses veidi tumedam kui pildil, selline ehtne rukkilillesinine.
Taustaks on meie pooleliolev ehitus.

metsamaku posted @ 08:19 - Link - kommentaarid (4)
202686 visitors