Lobeelia
Minust
Vanus üksjagu
Elukoht: Tartu
Tähtkuju: Lõvi


mulle meeldib

valminud töid
RAHVUSLIK nr 6 Sõrmikud Joosepile

RAHVUSLIK nr 5: vest

RAHVUSLIK nr 4: kindakirjaline müts

RAHVUSLIK nr 3: Haapsalu sall

RAHVUSLIK nr 2: kirjatud käpikud

RAHVUSLIK nr 1: rätikmüts

Suvekleit
Cloud Bolero
Shaped Lace Tee 2
Shaped Lace Tee
Heegeldatud top
Heegeldatud äärepits köögikardinale
Mohäärlõngast kootud õlarätik
Kootud randmesoojendajad
Kootud vest
Teine põikpidi kootud pullover
Põikpidi kootud pullover nuppude ja palmikutega
Koostegemised
Mõtteteri
Koon armastuse asjadesse ja muremõtted minema
postituste arhiiv
Viimased postitused
Oktoober 2008

Lemmikud

Lemmiklugemine

Lemmikfilmid

Lemmikmuusika

Lobeelia
Mulle meeldib kududa.Vahel sekka õmblen ja heegeldan.
25 Oktoober 2008HAAPSALU SALL

Rahvusliku koostegemise kolmanda tööna valmis mul haapsalu sall. See on minu esimene haapsalu sall üldse.Lõng Titan Wool Merinos Extra 100 g 1400 m, bambusest ringvardad nr 3.
Mustrid nr 99 ja 268 Leili Reimanni Pitsilistest koekirjadest. Valmis salli mõõdud on 60x180 cm.

Alustasin 31. augustil. Silmused lõin üles kudumise meetodil pool numbrit jämedamate varrastega. Lõng tundus esialgu nii peenike, et kippus vägisi näppude vahelt ära kaduma ja muster ei jäänud kohe kuidagi meelde.Pärast viie mustrikorra kudumist keerasin töö nii sassi, et alustasin otsast peale. Alles pärast seda kuulsin ühelt tublilt kudujalt lifeline-st: kontrastse tooniga soovitavalt veidi jämedam ja libedam lõng aetakse teatud vahemaa järel läbi silmuste. See lihtne võte aitab untsu mineku korral pääseda terve salli harutamisest.

3. septembril alustasin salli otsast peale ja nüüd edenes kudumine ilma suuremate viperusteta, kui välja arvata see, et poole salli peal olin kudumisest üpris tüdinenud. Et tüdimushetked käsitöö jaoks päris kaotsi ei läheks, võtsin vahele ühe sikisakilise sokipaari ja nõelapadja-siilipere.

Kudusin siiski enam-vähem igal õhtul ühe 18-realise mustrikorra. Kokku on sallil 30 mustrikorda. Äärepitsi jaoks võtsin ringvarrastele kummastki otsast 130 ja kummaltki küljelt 430 silmust. Viimaste ridade kudumisel oli pisut nukker tunnegi, et sallike valmis hakkas saama. Äärepitsi silmused kudusin maha topelt lõngaga pahempidi.

Õige välimuse sai sall alles pärast venitamist.Ta on tõeliselt õrn ja õhuline ja läbis edukalt ka nn sõrmuseproovi.Ja nüüd, kus sall valmis on, mõistan neid, kes ühe salli teise järel koovad, sest juba piilun ka ise uusi sallimustreid.
Lobeelia posted @ 17:19 - Link - kommentaarid (16)123744 visits

TOREDAD BLOGID


KASTANI KATSETUSED