Entera Mütsivabrik
NATUKE ENDAST
Vanus: 28
Asukoht: Harjumaa
Tähtkuju: Kaljukits
MEELDIB
Laste naer, optimistlikud inimesed, rõõmus hing


EI MEELDI
Petmine, valetamine, vassimine, teiste ärakasutajad.
ARHIIV
Viimased postitused
November 2010
Oktoober 2010
August 2010
Juuli 2010
Juuni 2010
Mai 2010
Märts 2010
Veebruar 2010
Jaanuar 2010
Detsember 2009
Oktoober 2009
November 2008
Oktoober 2008
September 2008
August 2008
Juuli 2008
Juuni 2008
Mai 2008
Aprill 2008
Märts 2008
Veebruar 2008
Jaanuar 2008
Detsember 2007
November 2007
Oktoober 2007
September 2007

SOOVITAN SOOJALT...

HETKE LEMMIKUD

Loen
Järvedest, füüsikast. Öökapi lugemine on Tarkade Klubi ajakiri

Film
Coyote ugly

Lemmikmuusika
Konkreetne lemmik puudub

KÜLASTAJAD
free counters
PROJEKTID
teeme2008.ee

LEMMIK VEEBILEHED


AIAIA käsitööpäevik
Maasikmari varaait
Saarah käsitööblogi
Aeti askeldused
Pööraselt Rahulik Kamber
Minu isiklik jutuvadakeskus
Sokisahtel
Bramasole
Sunray
Kummikaru
Margit proovib ka...

Entera Mütsivabrik
Põhiliselt olen mütsivabrik, aga kui aega ja isu on, siis teen kõike muud ka!
23 September 2008
Aasta täis käsitööd

Sissejuhatus

Aeg lendab nii kiirelt. Möödunud on juba üle kuu aja minu viimasest postitusest. Sel ajal valminud nii mõndagi, lihtsalt blogisse pole jõundud neid panna. Seega alustame algusest. PS! Muide, juba aasta aega olen ma blogipidaja, seega palju õnne endale .


Rull-Bolero

Mäletate mu eelmisest postitusest, kus kirjutasin, et kohe saab mu augustikuu beez endale valmis?! Nojah, sellega läks sedapsi, et lõng sai otsa ja poest sai ka lõng otsa. Tellisin juurde. Ja siis ma muudkui ootasin ja ootasin, käisin aga küsimas. Lõpuks hakkasin netist otsima. Kuskil polnud müügil. Lõpuks leidsin Mammi lõngapoest. Tellisin ühe toki, arvates, et sellest piisab kindlalt. Võta näpust, 3 mustrikorda jäi tegemata, sest lõng sai taaskord otsa. Kuna ma rohkem ei raatsinud postikulu tasuda, mis kokku oleks juba terve ühe toki hinna välja teinud, siis nuputasin teisi variante. Sain Mammi lõngapoega kokkuleppele, et tulen ise lõngale järgi, aga juhtus nii, et mu sõbranna sai ise sellele järgi minna ja pühapäeval sain lõpuks ometi oma kaua oodatud bolero kootud. Siis tuli ka poest sõnum, et minu tellitud lõng on kohal . Aga kohe ma seda siiski lõpetada ei saanud, kuna avastasin veel esmaspäeval, et varruka muster ei klapi. Tuli veidi harutada ja siis lõpuks ometi sain valmis. Oi kui rahul ma olen. Muide, see on esimene asi, mis on valminud mulle endale!
Lõngaks Summer Tweed, raffia. Super mõnus lõng. Varrasteks nr.5.


Mütsivabrik alustas hooaega

Noh, tegelt olen ma juba ammu seda alustanud, aga ütleme nii, et nüüd läheb alles lahti tõeline mütsisadu. Plaanis teha neid veel vähemal 6. Osad omadele, osad tuttavatele. Kui ma kunagi mainisin, et ma ei jäänud selle Mütsiraamatuga väga rahule, siis tegelt see nii vist pole, sest taaskord tulevad mütsid sealt raamatust. Minu rahulolematus seisneb ilmselt selles, et ootasin midagi muud ja rohkem poistele. Noh, nagu ikka .
Kõigepealt väiksemehe müts. Seda sai ikka usinasti harutatud, sest nagu tavaliselt, ma teen alati kõigepealt mütsi liiga väikese.
Suurema poja müts, vol.4 (on vist juba?). Tema oma valmis kiiremini. Algselt pidi müts tulema kallile kaasale, aga poja teatas, et tema tahab ka seda ja nii siis valmis poja oma ennem.
Väiksema poja mütsi lõngadeks on Titan baby wool, meriinovill, heegelnõel 3,5. Suurema poisi mütsiks miskised jäägid, millest üks on Novita ja teine Red Colori sarjast. Nõel ikka 3,5.


Septmebrikuu oranz

Lapsele oli vaja kiirelt heidekaid juurde teha. Noh, ega ta neid kaua kanda saanud, sest andekas, nagu ma olen, panin need koos tavapesuga masinasse. Olid teised seal riiete vahel ilusti peidus. Noh välja kukkusid püksid karumõmmile. Kristjanile idee sobis. Ütles, et emme, tee veel .


Natukene muudki

Lapsel on lasteaias teema Terves kehas terve vaim. Selle raames pidime kodust lasteaeda viima midagi kas oma kasvatatud või tehtud. Kuna kõik saak juba üles korjatud, siis viisime punase-mustsõstra siirupi (ikka oma). Aga et tavaline purk siuke plass tundus, siis õhtul, st pool üks öösel vorpisin hämara köögivalguse käes veel sildid peale. Tulid teised täitsa kobedad, arvestades minu puudulikku kunstiannet. Pojale ka väga meeldis ja kuulge, mis saaks siis veel tähtsam olla, eks?!
Tegelt valmis ka üks sall. Vennatütrele. Tegumoelt selline nagu siin teemas üks sall tehtud on. Pidli unustasin teha.

Kokkuvõte

Ei saaks öelda, et igavlenud oleks, aga teha veel nii palju. Sel nädalal valmib veel vähemalt 2 mütsi, ideaalis peaks 3 valmima. Siis tulemas veel kohe hulgim neid. No ja siis tulevad juba sokid ja sallid ja kindad ja.... oh, vardad mul juba huugavad.

Tegudeni!
Entera posted @ 18:47 - Link - kommentaarid (4)Külastusi 089610