Entera Mütsivabrik
NATUKE ENDAST
Vanus: 28
Asukoht: Harjumaa
Tähtkuju: Kaljukits
MEELDIB
Laste naer, optimistlikud inimesed, rõõmus hing


EI MEELDI
Petmine, valetamine, vassimine, teiste ärakasutajad.
ARHIIV
Viimased postitused
November 2010
Oktoober 2010
August 2010
Juuli 2010
Juuni 2010
Mai 2010
Märts 2010
Veebruar 2010
Jaanuar 2010
Detsember 2009
Oktoober 2009
November 2008
Oktoober 2008
September 2008
August 2008
Juuli 2008
Juuni 2008
Mai 2008
Aprill 2008
Märts 2008
Veebruar 2008
Jaanuar 2008
Detsember 2007
November 2007
Oktoober 2007
September 2007

SOOVITAN SOOJALT...

HETKE LEMMIKUD

Loen
Järvedest, füüsikast. Öökapi lugemine on Tarkade Klubi ajakiri

Film
Coyote ugly

Lemmikmuusika
Konkreetne lemmik puudub

KÜLASTAJAD
free counters
PROJEKTID
teeme2008.ee

LEMMIK VEEBILEHED


AIAIA käsitööpäevik
Maasikmari varaait
Saarah käsitööblogi
Aeti askeldused
Pööraselt Rahulik Kamber
Minu isiklik jutuvadakeskus
Sokisahtel
Bramasole
Sunray
Kummikaru
Margit proovib ka...

Entera Mütsivabrik
Põhiliselt olen mütsivabrik, aga kui aega ja isu on, siis teen kõike muud ka!
29 Oktoober 2007
Minu väike isetegija

Lisaks minule on meie majas veel üks tegelane, kellele meeldib oma kätega asju valmis teha. See tegelane on minu 3. aastane poeg. Ta on küll natuke teistmoodi isetegija, aga ikkagi. Nimelt tema meil kergelt botaanik või aednik
, kuidas nüüd täpselt "liigitada" teda . Ta on juba pea aasta otsa harrastanud taimede istutamist ja kasvatamist. Algas see meil veebruaris muru istutamisega. Ta ise istutab, ise kohusetundlikult kastab (emmele teeb silmad ette, kuna mina unustan alati lilli kasta . Muru lõigata ei lubanud ja siis see meil oli oma 30cm pikk . Aga istutanud oleme muudki- aias on meil 3 tema peenart, kuhu ta issiga istutas tilli, redist, porgandit.

Tema kõige uhkem saavutus on aga kõrvitsad. Uskumatu, aga tema istutatud 12-st seemnest kõik hakkasid kasvama . Jagasime osad taimed laiali. Meie 5st taimest hakkas aga võrsuma 4! kõrvitsat. Muidu polekski ehk midagi, aga jutt käib ikkagi pea 3. aastasest lapsest ju.

Näitan pilti ühest kõrvitsast, mille ta endale tuppa võttis (teised on meil vanaema "hoole" all):


On ju uhke!
Entera posted @ 14:00 - Link - kommentaarid (4)

26 Oktoober 2007
Projekt: Lapsed sooja vol.1

Ehk siis lugu sellest, kuidas ma jupp aega tagasi sain valmis väiksemale pojale sokid ja kindad. Kasvab teine nii ruttu aga minu üks kiiksudest on ka see, et lapsed ei käi mul 3 meetrit ja 6 numbrit suuremate asjadega ainuüksi seetõttu, et nii oleks parktilisem ja mugavam. Ma parem teen iga kuu uued sokid ja kindad, aga parajad peavad olema. Nii siis valmisidki järjekordsed käe- ja jalakatted. Kasutasin nende tegemiseks eelmises postituses keskmisena näivat lõnga ning mingit 100% meriinovillast kollast lõnga. Vardad olid nr 2,5. Mõnusalt kirjud jäid. Ja mina ise olen vähemalt rahul ning tundub, et ega Atsu ka väga ei nurise. Vähemalt on käed ja jalad soojad!

Siin siis ka pilt neist asjadest (pilt klikitav):


Tänud Masterile, kes nii ilusti ära seletas, kuidas suurt ja väikest pilti panna .

Aga seoses külmade ilmade saabumisega on vaja ka vanemale lapsele sokid teha. Ja toa sokk-sussid ka. Aga nende valmimine seisab hetkel läbirääkimiste taga. Nimelt ei lase mu vanem poeg endale midagi proovida ega ka mõõta. Aga ilma paha teha. Pean une ajal seda teostama, aga seniajani see tegevus meelest läinud. Ja müts on ka ootejärjekorras täpselt samadel põhjustel- vaja lapsele pähe proovida.

Ja et külmad ilmad ei jäta külmaks ka mind, siis koon ma endale hetkel mütsi, mille lugu räägin siis kui see valmis saab. Kuid kõik võtab aega kui on majas 2 last, kellest 1 on veel haige ning kumbki neist magada ei mõista .

Aga seniks taasnägemiseni! Lähen nüüd emakohustusi täitma .
Entera posted @ 13:40 - Link - kommentaarid

15 Oktoober 2007
Mütsike valmis

Nii, saigi siis mu väiksema poja müts valmis. Kuna modell magab hetkel juba ööund, siis tegin mütsist niisama pilti:Ise olen rahul . Pojale tegelt veits suur aga ta ju kasvab nii ruttu, et kui õige talv käes, siis ehk müts ka juba paras. Lõng mingi tundmatu. Seda tean, et 100% meriinovillast. Vardad nr. 4. Mütsi õpetuse sain kunagi Pereklubi foorumist. Seal oli tuttide asemel südamed, muidu kõik sama.

Nüüd saan asuda vanemale pojale mütsi tegema. Ja sokke ka, kuna sain oma sokilõngad kätte:Ostsin need Mammi lõngast. Ma olen sealse teenindusega kohe 100% rahul. Väga kiire. Kui vaid nende valik veel suureneks, siis saaks minust nende püsikunde .

Edit: Nüüd siis tean, et mütsi õpetus on pärit siin foorumis Sirtsuki nime kandvalt kasutajalt. Ma ei saa mainimata jätta, et tegemist on ikka super käsitöömeistriga. Silm kohe puhkab tema töid vaadates .
Entera posted @ 20:32 - Link - kommentaarid (3)

13 Oktoober 2007
Minu väikesed vahepalad

Kuni väiksema poja müts valmib, siis näitan hoopis minu tänast leidu:
.

Noh, mis leid. Lihtsalt pääsesin üle 3 nädala poodi ja ostsin kohe hääd paremat. See sokiraamat ikka jube hea. Ja see Minu käsitöö eriväljaanne ka vinge. Ma sealt kohe kahte mütsi tahan proovida kududa. Lõnga ostsin ka- neist tuleb mu vanema poja automüts. Kunagi netiavarustest leidsin ühe laheda mütsi. Nüüd tahaks seda oma pojale ka teha.

Aga miks siis hetkel töös olev müts pole veel valmis? Sest ma olen seda juba 5 korda harutanud
. No mis teha, ei ole meeldinud see, kuidas müts välja näeb ja 1. korra sai ikka liiga suur. Loodan, et see kord liiga väikest ei teinud. Hetkel pähe proovides tundus küll paras olevat.

Seoses harutamisega mainin ma ära paar oma käsitöö kiiksu. Nimelt mulle meeldib asju harutada. Ma võin vabalt asja 10 korda harutada. Aga vot siis enam ei haruta kui olen täitsa valmis saanud ja ei meeldi või miskit valesti. Siis ma enne viskan ära aga üles ei haruta . Teine kiiks on see, et ma ei tee korraga rohkem kui ühte asja. No vot ei saa võtta uut asja tegemisse enne kui eelmine on valmis kootud. Ma alati imetlen, et kõigil 10 asja pooleli tegemises. Vahest tahaks isegi nii aga vot ei oska. Hing ei anna siis asu. Sellepärast ei taha ma eriti suuri asju kududa, sest nende tegemine võtab aega, aga sel ajal ei saa midagi uut meisterada. Ei tea, kas ajajooksul see kiiks ka ära kaob?

Nii, natuke juttu vestetud hakkan mütsi edasi kuduma. Lõng on igatahes väga lahe.
Entera posted @ 19:01 - Link - kommentaarid (3)

09 Oktoober 2007
Minu hiiglaslik peapael

Sattusin juba oma pisipojaga vahepeal haiglasse. Tema maolukk ei töödanud ja seda oli vaja opereerida. Õnneks aga nüüd paraneme juba . Haiglasoleku ajal aga otsustasin endale ka selle "kurikuulsa" calorimetry kududa, aga te ei kujuta ette - see tuli üüratuma suur. NO ehk saan end vabandada magamata ööde ja murekoormaga, aga proovitükk tuli ju täpselt nii suur kui õpetuses. Mida ma aga ei arvestanud, oli lõnga venivus. Minu lõng andis jubedalt venima. Ma parem pilti ei hakka tegema aga kui kellegil on no nii umbes meetri jagu peaümbermõõt, siis võib peapaela endale saada . Jõudsin alustada ka pisipojale mütsi tegemist. Ehk saan lähipäevil ka valmis kui vaim peale tuleb jälle ja väsimus maha ei niida.
Entera posted @ 19:43 - Link - kommentaarid (7)

03 Oktoober 2007
Triibumüts

Sain lõpuks siis ka mahti lõpetada triibumüts ära. See minu kõikse esimene . Arvan, et kõige hullem ei tulnudki, kuigi kudumite kokkuõmblemine pole minu kõige tugevam külg ja peapealt mütsi kokkutõmbamine ei kukkunud ka kõige paremini välja (keegi võiks mulle õpetada, kuidas pealt kokkutõmmates müts kroukima ei jääks ) aga ehk järgmine kord tuleb siis paremini . Mütsi esitlen enda peas, aga tegelik omanik pole mina, seetõttu see müts mulle ka suur . Ja värvivalik on ka tehtud minu mehe poolt (tema siis ka mütsi omanik). Päris huvitav tulemus jäi. Loodan, et omanik jääb rahule ka (ta pole veel saanud seda proovida).

Igatahes 2 pildikest siis mütsist:
PS. Ma pole endiselt ära õppinud, kuidas siin pilti väiksena näidata ja siis klikkides pildil näeb suuremana pilti. Aga ma kavatsen seda lähiajal uurida.
Entera posted @ 20:29 - Link - kommentaarid (2)

01 Oktoober 2007
Näputöö seisak

Natuke rohkem kui nädal tagasi ehk 21. september oli plaan mul esitleda oma esimest triibumütsi, mille õpetuse sain AIAIA blogist. Aga võta näpust- nüüd ei esitlegi ma seda teile, vaid hoopis midagi tähtsamat tahan teatada- minu teine poeg otsustas selle ilusa kuupäeva oma sünniks valida . Seega peab triibumüts natuke ootama- mul pole olnud mahti seda kokku õmmelda. Aga kahe väikese lapse kõrvalt pole mul selleks hetkel aega .
Mul pole hetkel aega uurida, kuidas siin väikest pilti kuvada ja pildile vajutades saab suurt pilti näha, seega panen siia kohe suure pildi oma teisest pojakesest
Entera posted @ 16:59 - Link - kommentaarid (37)Külastusi 089610