Entera Mütsivabrik
NATUKE ENDAST
Vanus: 28
Asukoht: Harjumaa
Tähtkuju: Kaljukits
MEELDIB
Laste naer, optimistlikud inimesed, rõõmus hing


EI MEELDI
Petmine, valetamine, vassimine, teiste ärakasutajad.
ARHIIV
Viimased postitused
November 2010
Oktoober 2010
August 2010
Juuli 2010
Juuni 2010
Mai 2010
Märts 2010
Veebruar 2010
Jaanuar 2010
Detsember 2009
Oktoober 2009
November 2008
Oktoober 2008
September 2008
August 2008
Juuli 2008
Juuni 2008
Mai 2008
Aprill 2008
Märts 2008
Veebruar 2008
Jaanuar 2008
Detsember 2007
November 2007
Oktoober 2007
September 2007

SOOVITAN SOOJALT...

HETKE LEMMIKUD

Loen
Järvedest, füüsikast. Öökapi lugemine on Tarkade Klubi ajakiri

Film
Coyote ugly

Lemmikmuusika
Konkreetne lemmik puudub

KÜLASTAJAD
free counters
PROJEKTID
teeme2008.ee

LEMMIK VEEBILEHED


AIAIA käsitööpäevik
Maasikmari varaait
Saarah käsitööblogi
Aeti askeldused
Pööraselt Rahulik Kamber
Minu isiklik jutuvadakeskus
Sokisahtel
Bramasole
Sunray
Kummikaru
Margit proovib ka...

Entera Mütsivabrik
Põhiliselt olen mütsivabrik, aga kui aega ja isu on, siis teen kõike muud ka!
28 November 2008
Tuukrimüts


Seekordne müts on siis tehtud minu väiksemale pojale, kes neid õitevähe saanud. Aga noh, eks ta saab kõik venna mütsid ju järgemööda endale. Idee pärit Isetegija mütsikoolist. Alguses kui ma seda tegema hakkasin, siis olin väga skeptiline, kuna tundus, et minul küll see väga hästi välja ei tule. Eriti seetõttu, et vahepeal ei õnnestunud kuidagi katsetada lapse peas, kas üldse sobib ja paras on (tegin oma silmade arvuga ja täiesti huupi). Ja tundus, et see näoosa sai liiga lai. Tegin siis soonikuosa kumminiidiga, et natukene paremini näoees püsiks. Tagant järgi võib öelda, et oleks ka ilma selleta ilusti hoidnud.

Müts ise sai tehtud lõngajääkidest, kuna lapsed haiged ja linna ei pääsenud. Ja nii täpselt pole ma veel kunagi lõnga ära kasutanud. Sinine ja hall lõng said otsa nii täpselt, et üks tutt pidi tulema veidi rohelisem kui teine .

Aga kui ma lõ'puks mütsi täna hommikul lapsele pähe proovisin, siis olin kohe väga rahul. Väga ilus jäi ja hästi hoiab. Mõni koht on selline, mida teinekord teeks teisiti, aga eks kogemustega ainult õpibki ju .

Lõng: Novita sinine, Palino-hall ja Baby Titan wool- roheline
Vardad: nr 4
Ajakulu: 2 õhtut
Quote:
Müts on vahva!
aga räägi nüüd seda ka mida Sa teinekord teisiti teeks? -mul samasugune müts ammu plaanis ja lõngadki ostetud...

28 Nov 2008 - 09:52 Kommenteerib nonn Külasta teda BlogKõigepealt teeks kaelasooniku jaoks vähem silmi, et oleks rohkem vastu kaela, mul jäi liiga lodev. Ja siis tagant, see kannalõpetamine, enne silmuste üles korjamist- seal ma kuskil põhiosa keskel võtaks paaril real paar silma kokku, sest muidu jääb liiga lodev (ilmselt selle arvelt tuleks ka kaelaosa kitsam). Lihtsalt üks asi on see, et välimus oleks kenam, teine asi, et istuks paremini peas ka. Ja põhiosa kooks lühema, aga see on puhtalt selle nahkas, et esiteks oli mul topeltlõng ja ma tahtsin kõvasti väiksemat mütsi kui õpetuses, aga ma ei osanud arvutada, kuhu maani see põhiosa peas peaks ulatuma. Minu müts on 47cm peaümbermõõdule tehtud. Võtsin üles 66 silma. Ja kudusin põhiosa 12cm (õpetuses vist 13cm oli?), aga nüüd teeksin põhiosa umbes 10-11cm. Ja külgedelt korjasin üles 19silma (õpetuses 20), aga oleks pidanud umbes 16-17 silma, siis oleks paremini jäänud istuma. Ja p6rgukiz soovitas soonikut pikemaks teha, et siis ei tule jope krae seest välja. Tegin 4 rida pikema, aga tegelt oleks vähemalt 8 rida pikema võinud teha, oleks veel parem jäänud.

Need muidugi vägagi individuaalsed tähelepanekud ja väga palju sõltub lapse peakujust, aga ehk on abi natuke, et neid asju võib täitsa jälgida kui mütsi tegema hakata.
Entera posted @ 08:13 - Link - kommentaarid (9)

16 November 2008
Värvispektri tööd ja IKKA mütsid


Tere taas üle pika aja. Seekord esitan siis oma oktoobri ja novembri raames tehtud asju.


Multifunktsionaalne müts

Kaua tehtud kaunikene. Või noh, vähemalt minu meelest. Ja kaua tegin ma teda tõesti. Selle mütsi idee tekkis mu peas juba hilissuvel. Ja mõte muudkui veeres ja veeres oma radapidi, kuni temast tekkis reaalne visoon. Kaua läks ka seetõttu, et tegin selle vaid oma peas oleva idee järgi ja kuna idee oli väga konkreetne, siis ei saanud ju teostust vähemkonkreetset teha. Põhiosa läks libedalt. See on kootud 5ph ja 2pp. Kuna ma tahtsin et alumine osa jääks nagu kübara äär, siis oli üsna selge, et pean selle heegeldama. Ja ma ei valeta, kui ütlen, et harutasin seda oma 15 korda, enne kui sain soovitud lõpptulemuse. Proovisin seda kasvatada ühtpidi ja siis teistpidi, aga kokkuvõttes olen tulemusega väga rahul ja oli kogu seda vaeva väärt. Kuna ma tahtsin seda kasutada talvel, siis peaosa on tehtud kahekordsest lõngast. Äär ei jäänud kahekordselt ilus, seega serv on ühekordselt heegeldatud.

Lõng: Red Heart Fina DK (50g=140m), pruun, 100% Uus Vill
Kulu: veidi üle ühe toki
Vardad: nr 4,5 ringvardad (50cm) ja nr 5 sukavardad (polnud käepärast nr 4,5 )
Heegelnõel: 3,5
Muster: enda ideefix

Kui ma tahan näha veidi naiselikum välja, siis kannan ma teda nii:
Kui ma tahan minna jahile või olen lihtsalt veidi metsikum, siis kannan ma teda nii:


Kui ma aga lähen kalale või järvele tööd tegema, siis ehib ta mu pead sääraselt:

Novembri hall

See müts ei ole minu idee, vaid selle tegemise õpetust jagas mulle lahkelt Aet. Ja suur tänu talle selle eest!!!! Tehtud on see kootud voodriga. Kahjuks ma veel eriti hästi mitmevärvilist tööd teha ei oska, seda on ka pildilt näha, et mõmmid lainetavad, aga no pole hullu, eks kogemustega ehk asi paraneb, ma vähemalt loodan.

Lõng: hall- Palino (50g0140m) 100% meriino, roheline- Rowan Pure Wool 4ply (50g=174yds)
Kulu: halli- veidi üle 2 toki, rohkelist- veerand tokki
Vardad: 3,5 sukavardad ja ringvardad (40cm)
Lisa: 2 nööpi
Muster: Aet Terasmaa looming
Peatse kohtumiseni!Entera posted @ 21:43 - Link - kommentaarid (8)Külastusi 089610