Entera Mütsivabrik
NATUKE ENDAST
Vanus: 28
Asukoht: Harjumaa
Tähtkuju: Kaljukits
MEELDIB
Laste naer, optimistlikud inimesed, rõõmus hing


EI MEELDI
Petmine, valetamine, vassimine, teiste ärakasutajad.
ARHIIV
Viimased postitused
November 2010
Oktoober 2010
August 2010
Juuli 2010
Juuni 2010
Mai 2010
Märts 2010
Veebruar 2010
Jaanuar 2010
Detsember 2009
Oktoober 2009
November 2008
Oktoober 2008
September 2008
August 2008
Juuli 2008
Juuni 2008
Mai 2008
Aprill 2008
Märts 2008
Veebruar 2008
Jaanuar 2008
Detsember 2007
November 2007
Oktoober 2007
September 2007

SOOVITAN SOOJALT...

HETKE LEMMIKUD

Loen
Järvedest, füüsikast. Öökapi lugemine on Tarkade Klubi ajakiri

Film
Coyote ugly

Lemmikmuusika
Konkreetne lemmik puudub

KÜLASTAJAD
free counters
PROJEKTID
teeme2008.ee

LEMMIK VEEBILEHED


AIAIA käsitööpäevik
Maasikmari varaait
Saarah käsitööblogi
Aeti askeldused
Pööraselt Rahulik Kamber
Minu isiklik jutuvadakeskus
Sokisahtel
Bramasole
Sunray
Kummikaru
Margit proovib ka...

Entera Mütsivabrik
Põhiliselt olen mütsivabrik, aga kui aega ja isu on, siis teen kõike muud ka!
29 Jaanuar 2010
Vahvad põlvikud

Pikka juttu polegi. Poisid mul lisaks mütsihullusele "põevad" ka sokihullust. Hoolimata sellest, et neil mõlemal oma 10 paari villaseid sokke, on ruumi ikka veel mõnele sokipaarile. Seekord tegin põlvikud suuremale pojale.Lõngaks Novita miskine roheline (kunagi tegin sellest väiksemale pojale kamspuni), oran˛ Red Heart.
Vardad nr 4
Soonik: itaalia soonik (hästi mõnus elastne jääb!)

Mütside ja kampsunite lõngad ostetud. Lähipäevil saan lõngale vardad sisse lüüa ja uus mütsisadu võib tulla
. Ma lihtsalt jumaldan mütside tegemist .
Entera posted @ 17:12 - Link - kommentaarid (2)

24 Jaanuar 2010
Suured sokid

Palus mees minult endale korralikke talvesokke, et oleksid ikka paksud ja soojad. Hakkasin siis tegema. Esimest sokki tehes vaatasin, et kahtlaselt suur tuleb. Mees proovis jalga, ütles väga hea. No kudusin siis edasi. Kudusin kanna, kudusin pöiaosa ära, kudusin isegi juba sokinina peaaegu valmis. Pani mees jalga - tegemist oli ilmselgelt Koljati sokiga ja oleks sobinud laiuselt jalale nr 49 . Harutasin siis üles ja võtsin silmi vähemaks ning muutsin soki mustrit. Lõpptulemus tuli 5-. Ainuke häda oli/on sokkidel, et sealt ninaosast ei jäänud just kõige ideaalsemalt istuma. Aga kuna mehele sokid väga meeldisid ja ta polnud nõus enam neid kauem ootama, siis jäid need sokid seukse ninaga. Noh, ehk teen talle kunagi veel sokke ja siis tulevad otsad tsipa paremini välja.Lõngaks: Raasiku sinisekirju lõng, pluss Mammi lõngapoest ostetud sokilõng
Vardad: nr 3 (oleks võinud pool numbrit jämedamad vardad olla)
Silmi lõin nr 41 sokile 48. Soonik oli 2pp, 2ph; tugevdatud kand.

Kui ma esimest sokki harutasin, siis mõtlesin, et kõik, nii suuri sokke ma eladeski enam ei tee, siis nüüd mõtlesdin, et teen vennale ka kingituseks sokid kui olen oma poiste sokivaru vahepeal täiendanud.
Entera posted @ 12:59 - Link - kommentaarid

19 Jaanuar 2010
Lõbus tuukrikas!

Surfasin mina mõni aeg tagasi netis, eesmärgiga leida uusi vahvaid kudumisideid. Sõrmed juba ammu sügelesid. Sattusin siis sellise mütsi otsa. Millegipärast hakkas see mulle kohe meeldima. Niisama prooviks kudusin ühe mütsi õpetuse järgi- hea paras väike tükk. Valmis imekiirelt ja välja tuli just selline nagu ma ootasin. Kahjuks pilti pole hetkel näidata, sest fotokas vajab veidi akudelaadimist, aga ehk veidi hiljem saab ka pildi siia.

Kuna mu väiksem poeg ei salli paelu, siis mõtlesin, et kuidagi peaks sellest tegema tuukrimütsi. Laps oli juba emme lõngakastist välja valinud ka endale sobivad lõngad (talle meeldivad igasugused kirevad värvid, nagu näha ). Igatahes müts ise tuli siis selline:Laps oli väga rahul ja mina ka, kuigi mõtlen, et peaks selle näo ümbruse vist üle kuduma kuidagi, noh et ilusam jääks. Aga muidu lõige tuli hea välja ja hoiab ilusti näo ümber.

Lõngaks olid Red Heart mingid lõngad- üks oran˛, teine kirju. Aaa, umbes 6 rida jäi veel teha kui see kirju lõng otsa sai. Seega lõpp on tehtud kollase (Novita Helen) ja oran˛iga. Vardad olid 4,5 sukakad ja ringvardad. Müts on tehtud pea ümbermõõdule 50 ja silmi lõin üles 80.

PS. Selle mütsi õpetust müüb keegi veel omaloomingu pähe 10 dollari eest . Ei tea, kas nii palju on väärt siis sooniku osa , sest põhiosa ehk et mütsi enda õpetus ju netis vabalt saadaval . Selle avastasin ma alles hiljuti, Ravelry'st.

Nüüd aga plaanis mõned sokid ja üks müts teha ja siis lõpuks ometi saan asuda vanema poja Sherwoodi kampsuni kallale! Näpud juba sügelevad .

Leff !
Entera posted @ 10:50 - Link - kommentaarid (3)Külastusi 089610