Entera Mütsivabrik
NATUKE ENDAST
Vanus: 28
Asukoht: Harjumaa
Tähtkuju: Kaljukits
MEELDIB
Laste naer, optimistlikud inimesed, rõõmus hing


EI MEELDI
Petmine, valetamine, vassimine, teiste ärakasutajad.
ARHIIV
Viimased postitused
November 2010
Oktoober 2010
August 2010
Juuli 2010
Juuni 2010
Mai 2010
Märts 2010
Veebruar 2010
Jaanuar 2010
Detsember 2009
Oktoober 2009
November 2008
Oktoober 2008
September 2008
August 2008
Juuli 2008
Juuni 2008
Mai 2008
Aprill 2008
Märts 2008
Veebruar 2008
Jaanuar 2008
Detsember 2007
November 2007
Oktoober 2007
September 2007

SOOVITAN SOOJALT...

HETKE LEMMIKUD

Loen
Järvedest, füüsikast. Öökapi lugemine on Tarkade Klubi ajakiri

Film
Coyote ugly

Lemmikmuusika
Konkreetne lemmik puudub

KÜLASTAJAD
free counters
PROJEKTID
teeme2008.ee

LEMMIK VEEBILEHED


AIAIA käsitööpäevik
Maasikmari varaait
Saarah käsitööblogi
Aeti askeldused
Pööraselt Rahulik Kamber
Minu isiklik jutuvadakeskus
Sokisahtel
Bramasole
Sunray
Kummikaru
Margit proovib ka...

Entera Mütsivabrik
Põhiliselt olen mütsivabrik, aga kui aega ja isu on, siis teen kõike muud ka!
28 Detsember 2007
Aastalõpu viimased pingutused


No ei saa ju 2008 aastat alustada 2007 aasta töödega. Näitan ikka nüüd ära. Mind on tabanud täielik villaheie armastus . No nii super lahe asi ikka. Kusjuures mu kätele äärmiselt kasulik. Nimelt mul kergelt atoopiline nahk ja siis see loomulik lambarasv annab mu kätele mõnusalt rasvase kaitse. Ja kui heie (heide?)kudumise käppa saab, siis on mõnus sellega mässata. Nii ongi valminud siis mul selle aastalõpuga 6 paari villaheidepükse. Kuna ma plaanin hakata kasutama lapsel riidest mähkmeid, siis vaja ju nüüd, kus ma kududa oskan, kõik ikka ise teha. pealegi tuleb nii odavam ka. Rääkimata sellest, et tegemise rõõm ja oma nägu-oma tegu asjal ikka. Kahjuks ma 3-st paarist pilti näidata ei saa, sest need läksid kingipakki ja unustasin enne pilti klõpsida. Aga välja näevad samasugused nagu alloleval pildil (klikitav) valged. Muide need valged olid mu kõige esimene katsetus. Tegin need Ülle Lemberi "Aktiivsünnituse" raamtust võetud õpetuse järgi.

Valgete tegemisel kasutasin Tripsu käest saadud naturaalset villaheiet, kolmekordselt võetuna. Kudusin varrastega nr. 4. Need jäävadki sooniksäärteta, sest nii on mu sõbranna soov, kes need omale saab.

Värvilised kudusin Raasiku villavabriku värvilisest heiest. Seekord kasutasin 2.kordset heiet. Keskmiste pükste puhul kasutasin nr 4 vardaid ja parempoolsete puhul nr 3,5 vardaid. Keskmised on tehtud Ruskovilla nr. 1 õpetuse järgi. Õmblesin kokku ristpistega:


Parempoolsed on tehtud Punk Rock Knitters blogist võetud õpetuse järgi. Neid on NII lihtne teha .

Ja ma pole kaugeltki nendega veel lõpetanud. Kuna ma sain täna Tripsu käest veel heiet, siis jätkan lähipäevadel uute katsetustega. Plaanis ette võtta Ruskovilla nr. 4 õpetus (kuskil netiavarustes see oli, pean vaid üles leidma jälle ).


Aga täna on veel üks tähtis sündmus. Nimelt saab mu vanem poeg 3. aastaseks!! . Uskumatu, kuidas aeg ikka lendab.


Ilusat aastalõppu, kuigi ma ei luba, et ma veel ühe teema jõuan siia selle aasta numbri sees lisada.


Leff, leff!
Entera posted @ 23:35 - Link - kommentaarid (1)

24 Detsember 2007
Häid jõule ja vana-aasta lõppu!

Vanakõnõ, vanakõnõ-
tuu mullõ kosti-
keräkänä juustu,
nuglakõnõ vorsti!

Sellise luuletuse luges minu 3. aastane poeg eile päkapiku abilisele.

Egas midagi muud kui, et HÄID JÕULE, kallid isetegijad!

Ja et tooks ikka hääd ja paremat. Aga eelkõige, et jõulud mööduksid kõigile rahulikult ja perekeskis . Ja et lumi tuleks maha, sest siis saab meisterdada koos lastega või üksi või mehega või kellega iganes. Peaasi, et lõbus oleks .

Ma kardan, et see aasta pole rohkem mahti siia kirjutada (kuigi pead ei anna selle eest ), seega uute tegemisteni uuel aastal !

Ene-Ly
Entera posted @ 09:20 - Link - kommentaarid (3)

10 Detsember 2007
Ilusat jõulukuud, käsitöölised

Pole juba tükk aega midagi kirjutanud, aga eks paljud teavad isegi, kuidas kahe väikse lapse kõrvalt arvuti taha jõudmine on juba omaette kunst. Aga käsitöö jaoks jätkub ikka aega. Olen juba nii mõndagi valmis saanud, seega käed rüppes pole istunud. Jõulukuu veel eriti kiire- nii palju asju vaja valmis jõuda.

Aga alustame kohe päris algusest. Pärast viimast tegemist oli plaan hakata tegema vilditud sussi. No ei tulnud välja see kuidagi, sest ta ei vanund kokku. Nüüd ma tean, miks . Plaanis on veel korra üritada kui vähegi mahti tekib. Aga suss prügikasti ei lennanud. Kuna see jäi mul ikkagi vannituppa kuivama, siis hommikul poja avastas selle ja teatas, et tema viib selle omale akna peale. Pildil on ta natuke juba õnnetu olemisega, kuna poja tegi sellega päkasõitu ja see andis natuke järele. Pildil taustaks pooleli olev aken. Me tasapisi pojaga teeme vahvaid tegelasi akna peale. Täna valmistasime veel ühe smurfi (poja arvates päkapäkad ), mis homme pärast kuivamist aknal oma koha leiab. Ja üks lumemees ka veel vaja teha. Siis tuleb lumi alla ja valmis aken ongi. Meie majas üldse ongi jõuludeks valmistunud vaid poja, kes hoogsalt oma tuba kaunistab. Aga siin siis pilt:


Edasi tegelesin ma lõngajääkide hävitamisega. Muidugi kasulikus mõttes ikka . Kõigepealt kudusin väikemehele vesti:

Ma ise olen sellega väga rahul, kuna see oli mitmes mõttes minu kudumisarengus suur edasiminek. Esiteks seetõttu, et ma kudusin selle vesti peast. Seega oli see mu esimene omalooming. Lumehelbekese motiiv pärineb "Käsitöö" ajakirjast. Teiseks polnud ma kudunud värvilist mustrit, seega oli esimene kord, kus ma õppisin teist lõnga järgi vedama. See polegi nii lihtne, sest mustriosa kippus pidevalt pingule ja nii ma harutasin oma 4 korda, enne kui tuli rahuldav tulemus. Noh, kudumisühtlus jättab veel soovida, aga eks ma õpin. Lõngaks oli Leedu käsitöölõng (valge), kus 60% villa, 20% akrüüli ja 20% polüestrit. Punane lõng on 100% akrüül. Varrasteks nr4 sukavardad.

Siis edasi tegin ma ühe kaelussalli, mille pilt tuleb mõnikord hiljem. Kasutasin isetegija õpetustevara selle tegemisel. Lõngaks Red Heart "Lisa" (100% akrüül), oran˛, vardad nr 3,5.

Nii, edasi hakkasin jälle jääke likvideerima. Kuna mul jäi Atsu mütsi tegemisel veidike meriinovilla üle, siis mõtlesin, et teen talle sokid ka. Aga siis juhtus nii, et üks sokk jäi poolikuks. Lõng sai ikka enne otsa. Aga et mulle NII väga meeldis see sokk, siis läksin ja ostsin lõnga juurde. Nüüd on mul jälle lõnga juurde. Teen lähiajal sellest kindad.

Vardad olid nr 4 ja punane lõng on 100% akrüül. Kirju lõng on BBB Gigante (70% meriino, 30% akrüül).
Muide, lühendatud ridadega sokikanda on supermõnus teha. Ma nüüd nii kavatsengi hakata neid kandasid tegema . Pealegi jääb ilusam kah. Muster pärist Suurest sokiraamatust.

Jätkame... Kuna vanem poja soovis endale päkapikumütsi ja mul veel eelmistest kudumitest punast lõnga alles, siis võtsingi eile kätte ja kudusin talle päkamütsi. Noh, teise teeks kindlasti paremini, aga eka ma ei teadnud ju, kuidas kahandama peaks. Tegelikult tahtsin vanutatud mütsi teha, aga kuna kuskil poes ei olnud punast villaheiet müügil ja netist tellides oleks liiga kaua aega läinud, siis hetkel sai müts selline. Keegi ei garanteeri, et see jääb selle aasta viimaseks päkamütsiks. Ääreks on kasutatud Schoeller Stahli Boogie efektlõnga (34% polumiid, 34% viskoos, 32% puuvill, 50g/80m). Ja kuna ta on meil hull helkurifänn, siis kindlasti pidi ka helkurpaela sisse lisama. See oli esimene nõue. Mõni aeg tagasi teatas, et tahab autopilti ka peale. Eks ma siis pane, kui mul on mahti kangapoest mõngi aplikatsioon osta.


Tegelikult valmisid vahepeal ka ühed villaheie püksid, aga neil veel sääreosad tegemata, seega neist jutustan hiljem.

Saigi siis selleks korraks kõik. Õhtul jälle . Kuna ma ei leia kaubandusest ühtegi kudumit endale, siis hakkan endale vesti tegema. Eks paistab, kas õnnestub.

Ilusat jõuluaega teile ja et see lumi ikka maha tuleks!
Entera posted @ 12:19 - Link - kommentaarid (5)Külastusi 089612