Entera Mütsivabrik
NATUKE ENDAST
Vanus: 28
Asukoht: Harjumaa
Tähtkuju: Kaljukits
MEELDIB
Laste naer, optimistlikud inimesed, rõõmus hing


EI MEELDI
Petmine, valetamine, vassimine, teiste ärakasutajad.
ARHIIV
Viimased postitused
November 2010
Oktoober 2010
August 2010
Juuli 2010
Juuni 2010
Mai 2010
Märts 2010
Veebruar 2010
Jaanuar 2010
Detsember 2009
Oktoober 2009
November 2008
Oktoober 2008
September 2008
August 2008
Juuli 2008
Juuni 2008
Mai 2008
Aprill 2008
Märts 2008
Veebruar 2008
Jaanuar 2008
Detsember 2007
November 2007
Oktoober 2007
September 2007

SOOVITAN SOOJALT...

HETKE LEMMIKUD

Loen
Järvedest, füüsikast. Öökapi lugemine on Tarkade Klubi ajakiri

Film
Coyote ugly

Lemmikmuusika
Konkreetne lemmik puudub

KÜLASTAJAD
free counters
PROJEKTID
teeme2008.ee

LEMMIK VEEBILEHED


AIAIA käsitööpäevik
Maasikmari varaait
Saarah käsitööblogi
Aeti askeldused
Pööraselt Rahulik Kamber
Minu isiklik jutuvadakeskus
Sokisahtel
Bramasole
Sunray
Kummikaru
Margit proovib ka...

Entera Mütsivabrik
Põhiliselt olen mütsivabrik, aga kui aega ja isu on, siis teen kõike muud ka!
08 November 2010
Blogi kolib

Minu väike blogi kolib nüüd ära. Põhjus lihtne - mugavam on nii, kui kõik lobanurgad ühes kohas asuvad!
MytsiWabrik

Viimaseks saab vaadata seda (klikkides pildile jõuab otse uude blogisse):


Leff leff ja kohtume uues blogis,

MytsiWabrik
Entera posted @ 08:28 - Link - kommentaarid

04 November 2010
JÕULUSOKID JA PUNAMÜTSIKE

Kõik algast sellest, et ma ostsin omale imeilusa punase salli. Siis avastasin, et mul pole sobivat mütsi juurde. Tegin ruttu mütsi valmis, aga nööpe polnud. Müts ootas kuu aega oma nööpe . Ma olen küll täiskohaga kodune ema, aga aega, et minna 3 km kaugusele nööpe ostma, ei leidnud. Eile siis käisin seal lõpuks ära. Ostsin kohe kinnaste jaoks ka ette ära, sest homme jõuab Eestist kohale minu lemmiklõng Jil, millest see müts tehtud on ja kindad peavad siis sama värvi olema. PS. Kuna mul oli olemas punane sall, nüüd siis ka müts ja kohe-kohe ka kindad, siis nüüd ostsin ka punase jope omale . Ja see müts sobib selle jopega imehästi !Lõng: Jil 100% vill, tumehall (nats üle 1 toki läks!) ja Novita (ma ei mäleta marki, mingi jääk oli kodus) 100%vill, punane (1 tokk)
heegelnõel nr 4,5
Idee: Garnstudio


Siis tegin naabriplikale sokid. Tegelt ostsin lõnga mütsi jaoks. Aga kuna plaanitav müts nõuab rohkem lõnga, siis kasutasin selle lõnga sokkide tarbeks.


Lõng: Steinbach Wolle Rübezahl valge, Red Heart Lisa lilla (terve tokk)
Vardad: nr 4 sukavardad
Idee: Garnstudio
Entera posted @ 18:48 - Link - kommentaarid (4)

24 Oktoober 2010
NATUKE ÜHT NATUKE TEIST

Ma pole pikka aega jälle midagi postitanud. Seekord on aga põhjuseks üllatusmoment. St, ma tegin üht katsikukinki ja ei tahtnud seda enne paljastada kui kingisaaja selle kätte sai. Kahjuks läks aga nii, et osast kingist ununest kiirustades pilti teha, seega saan vaid näidata, mille järgi ma oma tööd tegin. Aga alustame siis algusest.

Ükspäev teatas mu noorem poeg: "Emme, tee mulle mesimummu müts. Emme tee sellele Shreki kõrvad!" Olgu lapse soov seaduseks .Et alumine osa natuke pikem saaks ja kõrvad välja ei tuleks, kasutasin jänkumütsidest õpitud lühendatud ridade ideed.

Lõngaks: kodused jäägid
Vardad: nr 4
Idee: omalooming ja lapse visioon

Siis tegin sõbranna lapsele kingituseks kombe. Kuna see väikemees otsustas aga kõvasti varem siia ilma tulla, siis tuli kiirelt midagi väiksemat teha. Kuna ma aga elan kaugemal, siis selleks ajaks kui kohale jõudsin, oli väikemees juba kõvasti kasvanud ja nii sai selle pisikese komplekti hoopis minu vennatütar, kes nädal tagasi sündis. Tohuvapohu, missugune . Aga kombe:Lõng: Emmebi baby boom (tumesinine ja helesinine), 6 tokki
Vardad: nr4
Idee: DROPS GarnStudio

Siis tegin veel albumi:


Ja siis tegin veel ühe bareti, endale:

Lõng: kodune mohäärijääk, 1 tokk
Vardad, nr 4
Idee: Drops GarnStudio

Ja need kaks asja, mis pildile ei jäänud, pärinevad ideepoolest siit: Vahva kampsun ja Meremehe püksid. Kui kunagi õnnestub, siis sebin ka pildid omale.

Nüüd aga kiirelt jõulukinkidega edasi tegutsema ja meespere päid soojendama.


Leff,
Mütsivabrik

PS! Mu idee liigub üha selles suunas, et enda blogile sobilik bänner tekitada .


Entera posted @ 18:07 - Link - kommentaarid (4)

26 August 2010
SUVISEID TEGEMISI JA VALMISTUME TALVEKS

Suvi möödub liiga kiirelt, liiga kiirelt... Kuigi ma pole suve fänn, siis see aasta on see nii põnev ja tore olnud, et kuidagi ei soovi selle lõppu. Ja kuna see on nii fun olnud, siis on kahjuks käsitöö tiba tahaplaanile jäänud, aga pole hullu, ma juba parandan viga, tehes töökaaslase tulevasele lapsel kombet .

Tegin kahe sünnipäeva tarbeks albumid:
Selle albumi käigus katsetasin kanga kokku õmblemist. See oli viga, mida enam ei korda. Kangaid eraldi liimides on tulemus kõvasti parem!

Siis veel üks asi, mida oleks olnud tarvis juba 3 aastat tagasi. Varraste jaoks "pinal". Esimese korra kohta käib kah, aga kindlasti teen uue, kuna tegin mitmeid valearvestusi ja asju, mida alguses ei mõelnud lisada. Pealegi tuleks lühikeste ja pikkade varraste jaoks eraldi pinalid teha, kuna need koos teevad selle pambu liiga suureks ja halvasti käsitletavaks. Lisaks vajaks heegelnõelad eraldi hoidjat. Aga igatahes sain ma nüüd oma vardad kontrolli alla. Motivatsioon selle tegemiseks tekkiski sellest, et hakkasin kuduma kombet, aga ei suutnud leida sobivaid vardaid. Kõik olid kirstus laiali. Hing sai täis, otsisin kodustest kangaste varust mingid välja ja tegin ühe pinali kiirelt valmis. Kangas on liiga paks ja seetõttu vale valik. Järgmine kord olen igatahes targem ja loodan lähiajal ka kangapoest varusid täiendama minna. Ja natuke netis tuuseldada ning erinevaid variante uurida poleks ka paha mõte. Ja kui keegi midagi sarnast juba teinud, siis võib vabalt enda oma ka esitleda .Tänu sellele sain ka kirstu korda ja kõik talve ootavad lõngad mahtusid ilusti ära. Loodan, et kevadeks on see varu otsas :


Peatse tegemisteni ja teadupärast on enamus isetegijatel sügishooaeg kiire ja tegus. Nii ka minul, kuna paljud asjad vaja kiirelt valmis teha enne kui külmaks läheb. Seega VARRASTELE VALU, KALLID ISETEGIJAD!!

Mütsivabrik
Entera posted @ 16:40 - Link - kommentaarid (1)

26 Juuli 2010
NATUKE SUVE!

Tervitusi Soomemaalt! Meil siin ilus soe suvi. Kuuldavasti on see nii ka kodumaal. Vahva! Kuigi...ma pole üldse kuumuse fänn ja vahepeal läks juba veitsa jahedamaks siin. Aga selle läitsaku sees olen valmis teinud ka paar mütsi. Üks jäi pildistamata ja üks on vana võlg juuni kuust.

Esimeseks siis väike võlg. See on tehtud analoogselt eelmises postituses oleva mütsiga. Nokad on kõigile erinevalt tehtud, kuna ma alles katsetan, milline see õige nokk olema peaks ja kuidas seda teha. Aga müts väiksele poisile:Lõng: 0,5 tokki Katia Marea.
Vardad: nr 3,5 heegelnõel hoopis .
Idee ja teostus: minu

Siis üks kibekiire müts pojale, kuna suvised ilmad võivad pisikese lapse pealaele ikka hirmsasti liiga teha ja need nokamütsid, mida igast poest osta saab, on ikka jube umbsed. Omatehtud müts ikka palju lapsesõbralikum ja laseb õhku ka läbi mõnusalt.Lõngaks: natu alla toki Cotton Baby Soft BBB
Vardad: nr. 3 heegelnõel
Idee: omalooming

Ja siis üks vahva suvine kübar naabriplikale:Lõng: 1,5 tokki Katia Marea
Vardad: 3,5 heegelnõel
Idee: omalooming

Jätkuvat suvenautimist Teile kõigile!

Mütsivabrik
Entera posted @ 12:08 - Link - kommentaarid (5)

01 Juuli 2010
Viimane postitus Eestimaalt!

Nii. Nüüd on asjad nii kaugel, et ma kolin Eestist ära. Mitte kaugele, natuke laevasõitu vaid . Sinna viib mind kool, töö ja tuhat muud asja ka veel .

Aga tegemistest. Üks vahva suvine mütsike ühele vahvale poisile:


Lõng: 1 tokk Katija (oli vist selline nimetus lõngal, ei saa järgi uurida, asjad juba pakitud).
Vardad: nr 3,5 heegelnõel hoopis .
Idee ja teostus: minu

Tegelikult valmis 2 mütsi vahepeal veel, aga kuna ma ei suuda fotokalaadijat leida, siis ei saa pilte kuidagi arvutisse. Lootust on, et see uues kodus ikka välja tuleb...kunagi...ma loodan .


Ja siis veel üks isetegemine koos oma vanema pojaga. Tegime tema lasteaia rühmale päris oma albumi. Minu osa oli lõigata ja augustada ning hiljem ka natuke kirjutada ja köita; Kristjan kleepis ja liimis, aitas köita ja isegi kirjutada (kirjutasin talle harilikuga tähed ette, kuna tema enda käekiri on veel hiiglaslik ja siis oleks kogu esikaas rühma nime täis olnud ). Ja nupukesed nööri otsa ajasid nad väikse vennaga koos. Laps ise jäi üdini rahule (ja mina otseloomulikult ka!) ja oi kui uhke ta oli seda lasteaia juhatajale üle andes (lasteaed on tegelt juba suvepuhkusel, seega kasvatajatele ei saanud seda isiklikult üle anda).Ideest ja teostus: kuna tegemist on väga keskkonnasõbraliku ja looduslähedase lasteaiaga, siis tundus väga kohatu kasutada mingeid udupeeneid ja väga töödeldud materjale. Seetõttu kasutasime maksimaalselt ära naturaalseid materjale. Vahelehtedeks on taaskasutatud paber (noh vanast paberist on tehtud uus ). Idee oli proovida paberit ise teha, aga hetkel kolimine võtab liiga palju aega, seega seda katsetame kunagi tulevikus. Piltide tarbeks on kasutatud eesti käsitööpaberit (seda, mida igast Selverist võib leida). Kaante tegemisel kasutasime mingit naturaalset nööri sidumiseks, nupukesed on ostetud Loodusperest. Paelad pole küll öko ega ilmselt ka mitte just mingid väääga kksõbralikud, aga see-eest kasutasime ära kodujääke ja veidi värvi tahtsime nendega kaantele lisada. Kaaned ise tehtud taaskasutatud jõupaberist. Et siis kokkuvõttes nii kksõbralik album kui vähegi teha oli võimalik, sest just selline on paslik ühele nii vahvale seeneriigi lasteaiale !

Ilusat suve soovides,

Entera .
Entera posted @ 20:10 - Link - kommentaarid (2)

19 Juuni 2010
Aasta suurim tegemine! Ja jaapani köitest ka

Nii, nüüd saan ma siis jagada teiega rõõmu minu viimaste aastate ühest suurimast isetegemisest- nimelt lõpetasin ma lõpuks ometi magistri õpingud . Ja minu lõputöö oli ikka väga väga suur isetegemine. Kokku kulus selle töö valmimiseks intensiivsed 8 kuud+ 3 varasemat aastat ettevalmistamist. Olen nii rahul ja uhke enda üle. Ja kuigi ma suure suuga lubasin endale, et doktorantuuri ma mingil juhul oma jalga ei tõsta, siis ära iial ütle iial... . Ehk järgmine aasta ma seal juba ka olen. See aasta kindlasti mitte, kuna tunnen, et vajan veidi ajupuhkust ja järelemõtlemisaega, mida täpsemalt ma teha tahan ja kuidas. Siis on ka kindlam tunne kuskile kandideerida.Aga lisaks tahaks ma veel rääkida-näidata oma põnevast pühapäevast kui mul oli võimalus võtta osa harjukate kokkutulekust, kus õppisime jaapani köidet. Võin julgelt väita, et leidsin omale uue hobi- ma lihtsalt armastan albumite tegemist! See on nii põnev, nii vaheldusrikas. Ja väga praktiline ka! Lõpuks ometi saavad kõik meie pere pildid kaante vahele, kuna siiani oligi peamine probleem, et ma ei leidnud sobivaid albumeid ja kui leidsin, siis hind võttis lausa sõnatuks. Nüüd aga saan teha täpselt sellise nagu mulle meeldib ja ära kasutada kodus olevaid materjale (taaskasutaja nagu ma olen ).

Pühapäeval kokkutulekul valmis mul selline album:

Esimese korra kohta täitsa normaalne tulemus .

Esmaspäeva õhtul otsustasin ma oma värskeid teadmisi kohe kinnistada, tehes vennatütrele sünnipäevaks albumi:


Kattematerjali valik polnud kõige õigem, aga tulemus on täiesti meelepärane ja vennatütrele väga sobilik. Igatahes kingisaaja ise oli selle albumi üle ääretult õnnelik. PS. Foto on meelega veidi nö laiali hõõrutud. Alguses plaanisin ka albumi lehtede vahele liiste teha, et siis hiljem oleks pilte mugavam panna, aga ma unustasin selle ära . Kuid lähiajal saan ka seda katsetada, kuna albumeid plaanis veel mitu tükki jutti teha. Ja seejärel on soov end sel teemal veel edasi arendada ning muid köitmisviise õppida- youtubes nii palju asjalikke videosid ning esimene samm tehtud, siis on julgust ka edasi õppida.

Ja suur tänu veelkord teile, kallid isetegijad, kellega me koos neid albumeid meisterdasime! seltskond oli super ja õpetaja ka!
Entera posted @ 10:31 - Link - kommentaarid (3)

09 Mai 2010
Kevad-suve mütsid

Teen jälle üle pika aja ühe postituse. Hetkel on lõpetamisel üks minu kõige suurem isetegemine, mida aga esitlen ilmselt alles juuni alguses. Seniks aga paar väiksemat meisterdamist. Kuna vaikselt see soe kevad-suvi hakkab juba tulema, siis oli vaja ka vahepealseid mütse, mis poleks päris suvised, aga mitte ka liiga paksud. Nii siis ostsin caprio lõnga (oli vist selline nimi lõngal) ja tegin 2 mütsi. Üks on täiesti omalooming, teise mustriosa on võetud Mütsiraamatust, müts ise omalooming. Väiksemale tegin natuke kõrvakaitset ka, sest ta pistab kohe huilgama, kui väheke suurem tuul puhub, et kõvad paljad, tal külm.Entera posted @ 11:43 - Link - kommentaarid

29 Märts 2010
Reisule, reisule!

Vahelduseks õmblemist. 2 aastat olen ma juba õmblusmasina omanik ja alles nüüd sain mahti midagi õmmelda. Noh, eelnevalt olen ikka pisiasju teinud ja kardinate ääri õmmelnud, aga need ei lähe arvesse. Igatahes sai veidikeseks kudumisest siiber ja tuli õmblemise isu peale. Kuna me eelmine nädal üle lahe sõitsime, siis mõtlesin, et laevas oleks ju hea millegagi mängida ja kuskil oma asju hoida. Ega's midagi, "tõstsin" mehe eelmine pühapäev ühtedest pükstest välja ja kukkusin aga meisterdama. Nende autode tegemine oli kõige tülikam- ilgem nikerdamine, aga sain hakkama. Ja lapsed said aru küll, mis seal kujutatud oli. Õmbluskvaliteet muidugi kriitikat ei kannata ja mu ema saaks neid nähes ilmselt kreepsu (ta on elukutseline õmbleja), aga eks alguse kohta täitsa talutav ja peaasi- lapsed on rahul!Idee: Teksakott, pdf fail

Kalamängu jaoks kotte/akvaariume ei jõudnud valmis teha, aga sai suurepäraselt ilma ka. Pealegi oli palju põnevam mööda laeva ringi jalutada ja proovida, mille külge magnet kinni jääb


Idee: Kalamäng, pdf fail
Entera posted @ 16:36 - Link - kommentaarid (2)

19 Märts 2010
Sall, müts ja õpetus

Eelmisele postitusele jätkuks tuli veel üks sall:

Tehtud on see nagu kiiludega triibumüts, ainult et siis mõlemal pool on kiilu ots.

Teiseks tegin ma ühe mütsi oma vennapojale:


Lõng on sama, mis eelmises postituses
Vardas: 2,5 ja 3,5
Idee: Just Jussi: Aviatrix Baby Hat

Nööp on veel külge õmblemata, kuna vaja mõõta enne lapse pealt kui kaugele see tulema peaks. Kahtlustan ka, et pean uue mütsi tegema, sest see jääb vist tiba pisikeseks talle. Aga noh, see on mingi tunnike tegemist. Väga lihtne teha ja tulemus on väga armas!


Nii ja nüüd siis Triibu-Jänku mütsi õpetus

Kuna seda on minu käest nii palju küsitud, siis panen siia kirja. Kordan veel, see pole täienisti minu omalooming, et keegi valesti aru ei saaks. Jänkumütsi idee pärineb Buffinilt.

Müts on tehtud Isetegija õpitoast. Üks variant on teha nii ja teine variant on selline. Kõrvad on tehtud esimese variandi järgi ja koosneb kahest kiilust, mis kokku õmmeldud. Mütsile tuleb kinnitada L-kujuliselt.

Minu nokaga väljaanne on kootud noka osa võrra pikem. Müts kokku kootud, nokk sisse ja kokku õmmeldud. Saba, nina ja suud oskab vast igaüks teha. Silmad on nööbid .

Polegi nagu rohkem midagi õpetada, sest kõik on varem juba ära õpetatud, tuleb vaid otsida õigest kohast .

Peatse nägemiseni,
Mütsivabrik!
Entera posted @ 15:51 - Link - kommentaarid (2)Külastusi 089312