Karnaaks


Karnaaks
......
....
...
..
..
..
......
....
...
..
..
..
MINUST ENDAST

VANUS: 35
ASUKOHT: Kehra
TÄHEMÄRK: Kalad
karnaaks@hot.ee

Käsitöö on hea närvidele! :)

MEELDIB JA EI MEELDI

MEELDIB
Lego, lohed
EI MEELDI
Kõike saab meeldivaks muuta mõtlemisega :)... peaaegu kõike...

ARHIIV

Viimased postitused
Detsember 2007


Link

Melanie Show
Wire Bliss Mei
Ali di Libellula
Susan Lomuto´s Online Notebook
BounettePROJEKTID

......
....
...
..
..
..
......
....
...
..
..
..
14 Detsember 2007
PUHAS KÄSITÖÖ

Algusest lõpuni kohe, tegin ise piparkoogi taigna, kaunistasin need munavalge-tuhksuhkru glasuuriga ja pakkisin tsellofaani sisse, ehk veel vajaksid pakikesed kaunistamist sildikeste näol, aga selle rõõmu jätan natuke hilisemaks.

Nendest saavad pakikesed jõuluvana kingikotti, plaan nii, et iga iinimene saab personaalse pakikese, tegin kompsukesed, kus igaühes 4 suhteliselt suurt rohkelt glasuuritud piparkooki (arvestades enda magusaamastusega, vähemaga ei maksa narrida).
Täiesti valmis sai praegu 14 pakikest, aga valmis piparkooke on ootamas glasuurimist veel mitu plaaditäit ja tainast on ka veel järgi parasjagu,

ma juba mitu viimast päeva nagu liinitööline õhtuti valmistanud ikka 6 plaaditäie kaupa piparkooke, arvan et see töö jätkub veel rõõmsalt mõned õhtud, imestan et tüütavaks juba ei saa.....mõnus on kui iga õhtu täitub elamine piparkoogi lõhnaga.


Karnaaksu Piparkoogitaigna retsept:

1 kg suhkrut (250 grammi + 750 grammi)
250 ml keevat vett
1 pakk santa maria piparkoogimaitseainet
500 g võid või margariini
1 apelsini riivitud koor
2 muna
1,5 kg jahu (umbes-täpselt) (900 grammi + 600 grammi)
1 spl küpsetuspulbrit


250 g suhkrut kärsatada, segada pidevalt, ettevaatust, mitte üle pruunistada (pliidilt ära võtta siis kui hakkab kergelt mullitama), lasta tibakene jahtuda, siis 250 ml keevat vett peale, (hoia poti kaant enda kaitseks, pritsib!)
keeta siirupit kuni muutub paksemaks (ise keetsin umbes 10 minutit), 500 grammi võimargariini sinna lisaks + natuke vähem kui 1 pakk piparkoogimaitseainet (santa maria), +1 apesini koor riivida, lisada veel 750 grammi suhkrut
Lasta segul jahutda, kloppida lahti 2 muna, segada siirupi hulka + 1 spl küpsetuspulbrit segatud 900 g jahuga, segada korralikult läbi (et ei jääks jahutükke) ja lasta täielikult jahtuda järgmise päevani , tekib selline poolpaks tainas, aga siiski suure lusikaga segatav.
24 tunni möödudes oli taigen külmikus muutunud päris tahedaks. Valasin lauale 600 grammi jahu kallasin taigna lauale ja mudisin sellest lõplikult valmis pehme taignamassi, prooviks tegin ühe plaaditäie, tuli päris vürtsikas ja karamelline piparkook ja väga maitsev!
Tainast tuli ca 2 kg (teoreetiliselt peaks vist olema rohkem, aga maha võib arvata näppamised, mida saab nimetada degusteerimiseks)
Julget pealehakkamist!


......
....
...
..
..
..
......
....
...
..
..
..

HUVID

LUGEMINE
Architecture in focus - Frank Lloyd Wright

FILMIELAMUS
sõltuvuses animafilmist
Shaun the Sheep :)

Juno

MUUSIKA
Alphazone, BK, Blank & Jones, Judge Jules


MOTO

Tõetera Inese laulust -

Kõik, mis sa teed
teed kõik endale
su ees on miljon teed
vaid mõtle iseendale

Kõik mis sa teed
teed kõik endale
su sees on vastused
su enda küsimustele


ÕPETUSED/ TUTORIALS

KÜLAS ON KÄINUD... :)

258747 Visits...