Karnaaks


Karnaaks
......
....
...
..
..
..
......
....
...
..
..
..
MINUST ENDAST


PROJEKTID

......
....
...
..
..
..
......
....
...
..
..
..
20 Detsember 2007
EHTED AVELE

Tuunisin veidi varem valminud Fimo-pärlitest kaelakeed ja tegin juurde käeketi ja kõrvarõngad19 Detsember 2007
TEGEMISI ON PALJU NII MINUL KUI PRÄÄNIKUL

Alustame tänasest päevast

EHTED KOLEEGIDELE

Kuna meil tööl naised (nii vähe kui neid seal on) on kõik ehtekandjad, siis minu poole neile paar kõrvarõngaid jõulukingiks, aga lausa nii, et nad saavad valida endale sobivad. Eelnevalt olen saanud vihjeid värvide ja materjalide osas (roosa, sinine, suur jne.) Tegin siis täna veel juurde kõrvarõngaid, osad on veel vanadest varudest alles, nii et loodan et kallid töökaaslased leiavad endale sobiva paari kõrvarõngaid.
KINGITUS MANNULT

Oh üllatust, tööle jõudes oli laual pakk Mannult Jõulukingitusega. Natuke magusat põske, head teed, Präänikule imearmsad sokid, mille sisse oli peidetud veel shokolaadi. Pilt siis preili Poosetaja oma tutt-uute sokkidega.
Suured tänud Mannu-päkapikule!
TÖÖKAASLASTEGA KOOS TEHTUD KÄSITÖÖKOMPVEKID

Meil on kombeks parimatele koostööpartneritele kinkida väike jõulutervitus, sel aastal tahtsime kinkida tsillishokolaadi, idee tuli sellest, et tõin ühelt reisilt taolist shokolaadi kaasa ja see oli väga huvitava maitsega, aga üllatuseks me ei leidnud nii seftist shokolaadi kuskil Eestist, küll lahjemaid, aga see ei olnud päris see mida ootasime ja sii otsustasime teha ise tsillikompveke.
Retsepti aluseks võtsime moorapeade ja kirju koera retseptid. Täiendatuna sai see järgmine:

1 pakk küpsiseid, purustatult pulbriks
100 grammi võid sulatatult
100 grammi kondenspiima suhkruga
3 tl kakaod
100 grammi röstitud ja peeneks purustatud metspähkleid
rummiessentsi paras ports

Segasime ained kokku, jagasime osad kaheks:
Esimesele osale lisasime 0,5 tahvlit riivitud valget shokolaadi ja õige vähe hakitud rosinaid. Veeretasime pallideks ja paneerisime seesami seemnetega.
Teisele osale lisasime 0,5 tahvlit tumedat shokolaadi riivitult , veeretasime pallikesed ja paneerisime neid Santa Maria tsillipulbris

Tsillipulber andis väga hea maitsenüansi, kuigi arvamused maitses saavad jaguneda ainult kaheks-maitseb huvitavalt või ei maitse üldse.

Kolleegidega koos sai mõeldud välja ja pakend ja kujundus ja seda võib kokkuvõttes nimetada kenaks meeskonnatööks.
PRÄÄNIKU ENDATEHTUD KAELAKEE

No peaaegu enda tehtud, tema ajas päkapiku pakis olnud helmed tamiilile ja mina vormistasin selle siis kolmerealiseks kaelakeeks, mis oli täna siis Lasteaia Jõulupeol kaelas ja mis sobis imehästi tema printsessi kleidiga.
FIMOST EHTED

Mingi aeg tagasi valmisid Jüri laadal tehtud pärlitest ka üks komplekt kaelakee ja kõrvarõngaste näol ja lisaks mustadest pärlitest käevõru eelpainutatud traadil.
INGEL SELVERI TIBULE

Kuu alguses käis meie Selveris Tibu ja kõik kes valmistasid temale Ingli, said kingiks värviraamatu, meie Präänikuga tegime ka Inglikese. Kuna Präänik teab, et meie Paide vanaema oli hea inimene ja tema läks peale oma surma Taevasse ja on seal Ingliks, siis Präänik arvas, et SEE Ingel ongi Paide vanaema14 Detsember 2007
PUHAS KÄSITÖÖ

Algusest lõpuni kohe, tegin ise piparkoogi taigna, kaunistasin need munavalge-tuhksuhkru glasuuriga ja pakkisin tsellofaani sisse, ehk veel vajaksid pakikesed kaunistamist sildikeste näol, aga selle rõõmu jätan natuke hilisemaks.

Nendest saavad pakikesed jõuluvana kingikotti, plaan nii, et iga iinimene saab personaalse pakikese, tegin kompsukesed, kus igaühes 4 suhteliselt suurt rohkelt glasuuritud piparkooki (arvestades enda magusaamastusega, vähemaga ei maksa narrida).
Täiesti valmis sai praegu 14 pakikest, aga valmis piparkooke on ootamas glasuurimist veel mitu plaaditäit ja tainast on ka veel järgi parasjagu,

ma juba mitu viimast päeva nagu liinitööline õhtuti valmistanud ikka 6 plaaditäie kaupa piparkooke, arvan et see töö jätkub veel rõõmsalt mõned õhtud, imestan et tüütavaks juba ei saa.....mõnus on kui iga õhtu täitub elamine piparkoogi lõhnaga.


Karnaaksu Piparkoogitaigna retsept:

1 kg suhkrut (250 grammi + 750 grammi)
250 ml keevat vett
1 pakk santa maria piparkoogimaitseainet
500 g võid või margariini
1 apelsini riivitud koor
2 muna
1,5 kg jahu (umbes-täpselt) (900 grammi + 600 grammi)
1 spl küpsetuspulbrit


250 g suhkrut kärsatada, segada pidevalt, ettevaatust, mitte üle pruunistada (pliidilt ära võtta siis kui hakkab kergelt mullitama), lasta tibakene jahtuda, siis 250 ml keevat vett peale, (hoia poti kaant enda kaitseks, pritsib!)
keeta siirupit kuni muutub paksemaks (ise keetsin umbes 10 minutit), 500 grammi võimargariini sinna lisaks + natuke vähem kui 1 pakk piparkoogimaitseainet (santa maria), +1 apesini koor riivida, lisada veel 750 grammi suhkrut
Lasta segul jahutda, kloppida lahti 2 muna, segada siirupi hulka + 1 spl küpsetuspulbrit segatud 900 g jahuga, segada korralikult läbi (et ei jääks jahutükke) ja lasta täielikult jahtuda järgmise päevani , tekib selline poolpaks tainas, aga siiski suure lusikaga segatav.
24 tunni möödudes oli taigen külmikus muutunud päris tahedaks. Valasin lauale 600 grammi jahu kallasin taigna lauale ja mudisin sellest lõplikult valmis pehme taignamassi, prooviks tegin ühe plaaditäie, tuli päris vürtsikas ja karamelline piparkook ja väga maitsev!
Tainast tuli ca 2 kg (teoreetiliselt peaks vist olema rohkem, aga maha võib arvata näppamised, mida saab nimetada degusteerimiseks)
Julget pealehakkamist!12 Detsember 2007
KOLLANE ja MUST mängimas vasega

Üks tellimustöö, mille aluseks oli Isetegija sünnipäeva oksjonil osalenud minu tehtud ehtekomplekt.

Andmed:
Kaekalee pikkus: 60 cm + ripatsi pikkus: 5 cm
Kõrvarõngaste pikkus: 4 cmPÄKAPIKUPROJEKTMinule tõi ka täna postitädi paki kohale. Tänud Essile! Käpikud on ülisoojad, tuleks nüüd külmem talv ka kohale. Liaani-moodi kaunistus leiab koha arvatavasti mu uue vilditud koti lisana, mis just seda ootaski dekoreerimist . Pisike kotike ja pärlikesed leiavad tee Prääniku aksessuaaride hulka, arvatavasti valmib Prääniku enda kätega tema punase jõulukleidi juurde neist pärlitest kaelakee ja käekee. Väga armas ja soe pakike!

p.s. Mõtlesin et avan pakikese jõulude ajal, aga mu kannatust oli 10 minutiks ja kollegid õhutasid takka et ava ikka pakk, vaatame natukene mis seal sees on.. no ja nii ta siis läks..
EDIT:
Nüüd jõudnud minuni info et minu tehtud päklapikupakk ka kohale jõudnud kenasti Merilõvile
Võib pildi ka üles sikutada siia:


09 Detsember 2007
JÜRI LAAT LÄBI SELLEKS KORRAKS...

..sai müüdud, sai õpetatud ja sai tehtud paras ports fimopärleid.valmis ka esimene kee tehtud pärlitest07 Detsember 2007
.. JA VEEL JÜRI LAADAST...

panen siis üles A4 formaadis ROOSIPÄRLITE (mille autoriks on Leigh Ross)
ja KANNIKESEPÄRLITE prinditavad lehed neile kes kohale ei saa tulla.

06 Detsember 2007
KÄSITÖÖLAAT JÜRIS 8.detsembril

Olen Kaili lahekl kutsel osaleja sellel laadal, siis lasin kallil kaasal valmistada mulle ehete müümiseks 2 alust, et ehteid oleks mugavam esitleda ja et nad ei vedeleks niisama laual,kus nad võivad ette jääda kuna sealsamas hakkame mätsima ka saviga, annan edasi laadalistele oma oskused voolimismassi kohta, kavas õpetada kannikese pärlite tegemist ja roosiõie mustriga pärlikesi.. eks muidugi näeb mis kohapeal välja kukub.

TULGE LAADALE!

p.s. Peale minu on Isetegijatest kohal kindlasti Mdm B ja Freddy oma tütrega ja tolle sõbrannaga, kes ka oma käsitööd müüvad

......
....
...
..
..
..
......
....
...
..
..
..

HUVID

LUGEMINE
Architecture in focus - Frank Lloyd Wright

FILMIELAMUS
sõltuvuses animafilmist
Shaun the Sheep :)

Juno

MUUSIKA
Alphazone, BK, Blank & Jones, Judge Jules


MOTO

Tõetera Inese laulust -

Kõik, mis sa teed
teed kõik endale
su ees on miljon teed
vaid mõtle iseendale

Kõik mis sa teed
teed kõik endale
su sees on vastused
su enda küsimustele


ÕPETUSED/ TUTORIALS

KÜLAS ON KÄINUD... :)

273076 Visits...