Karnaaks


Karnaaks
......
....
...
..
..
..
......
....
...
..
..
..
MINUST ENDAST


PROJEKTID

......
....
...
..
..
..
......
....
...
..
..
..
26 August 2007
ÕRNROOSA KÄEVÕRU JA KÕRVARÕNGAD

KASUTATUD MATERJALID: roosa helmetross, hõbedavärvi pikenduskett, hõbedavärvi kõrvarõngakonksud, hõbedavärvi karabiinkinnis, roosad lillekujulised pärlid, lillakas roosad 4 mm ümarad pärlid
ANDMED: käeketi minimumpikkus 18 cm, maksimumpikkus 25 cm; kõrvarõngaste pikkus: 4 cm
JALAKETT MANNULE

Mannu nagu oleks aimanud et mul on sel nädalavahetusel ehete tegemise aeg ja tellis minult endale jalaketikese, kus võiks sees olla valgeid helmeid ja oleks hõbedavärvi. Mõeldud–tehtud
KASUTATUD MATERJAL: hõbetatud traat 0,4 mm, 0,8 mm; hõbedavärvi pikenduskett; hõbedased karabiinkinnised; valged läbipaistmatud ümarad ja matid ümarad 6 mm; ristkülikukujulised valged läbipaistmatud; hõbedased 4 mm pärlid
ANDMED:keti minimaalne pikkus 24 cm, maksikmaalne pikkus 28 cm
KÕRVARÕNGAD

Proovisin meisterdada kergeid tamiiliga kujundeid, et natukene ennast tuttavamaks teha selle tehnikaga. Natuke nagu kärsituks teeb, aga kui sellist väiksemate asjadega algust teha, siis ehk on lootust et jõuan kunagi suuremate põimimisteni.
KASUTATUD MATERJALID: hõbetatud traat 0,8 mm; hõbedavärvi kõrvarõngakonksud;
musta-hõbedaga : mustad FB 5 mm; hõbedased ümarad 4 mm; FB 6 mm hõbedased pärlid;
rohelise-valgega: matid kumavad rombikujulised 5 mm, matid ümarad 6 mm, rohelised 4 mm ümarad pärlid
ANDMED: rohelise-valgega: pikkus 4,5 cm; musta-hõbedasega: pikkus 3,5 cm

PRONKS-KOLLANE-MUST

Eelmises postituses valminud taoline ehtekomplekt sai (peaaegu) tuubeldatud, ühe tellija soovil
KASUTATUD MATERJALID: pronksivärvi traat 0,4 mm, 0,7mm, 0,9 mm; vaskne karabiinkinnis; vasksed kõrvarõnga konksud; pronksjad FP pärlid 4 mm, 12 mm; mustad FP pärlid 4 mm; pronksjad ümarad 4 mm pärlid, kollased 10 mm ümarad pärlid, sünteetilised metallivälimusega ümarad kaunistuspärlid.
ANDMED:kaelakee pikkus 53 cm
Kõrvarõngaste pikkus 5 cm

EDIT: Muudetud sai ehte pikkus 70 cm pikkuseks, toonitades rippuvat osa, kukla taha jääb rohkem väikeseid pärleid. Suurem pilt muudetud ehtest SIIT


25 August 2007
PRONKS-KOLLANE-MUST

Präänikul tuleb lasteaias kasvatajal sünnipäev ja pakkusin välja kaaslastevanematele idee et teeks kasvatajale (või õpetajale nagu vist peaks tänapäeval ütlema) ehtekomplekti kingituseks, salamisi piilusin mida õpetaja kannab ja tundub et kõige neutraalsem oleks selliste toonidega ehted.
KASUTATUD MATERJALID: pronksivärvi traat 0,4 mm, 0,7mm, 0,9 mm; vaskne karabiinkinnis; vasksed kõrvarõnga konksud; pronksjad FP pärlid 4 mm, 12 mm; mustad FP pärlid 4 mm; pronksjad ümarad 4 mm pärlid, kollased 10 mm ümarad pärlid
ANDMED:kaelakee pikkus 51 cm
Kõrvarõngaste pikkus 4 cmROOSA-MUST EHTEKOMPLEKT

Paar õhtut tagasi leidsin postkastist maili, üks tore inimene soovis minult tellida komplekti ehteid oma poja pulmaminekuks, soe tunne oli tellimust saada. Tavaliselt ma müün ehteid nii, et olen teinud valmis ja siis ostetakse seda, mis mul parasjagu pakkuda on.. see oli mulle suur väljakutse, teha tellimise peale… pelgasin seda esiti, aga proovima ju ikka peab. Tellija sooviks oli kasutada matte vana-roosasid pärleid, kuna kleidi toon tuleb roosakas, lisandiks mustad pärlid. Mind üllatas nende kahe värvi omavaheline sobivus.
KASUTATUD MATERJALID: hõbetatud traat 0,4 mm, 0,8 mm, 1,0 mm; hõbeda värvi kett; hõbedased karabiinkinnised; hõbedased kõrvarõngakonksud; ümarad 6 mm, piklikud 9 x 6 mm matid roosad klaashelmed, mustad FP helmed 4 mm, 12 mm; “mustikahelmed” 6 mm.
ANDMED: Kaelakee max. pikkus 46 cm,
Käevõru max pikkus 23 cm
Kõrvarõngaste pikkus 4 cm


ROHELINE-MUST-PRONKS

Kuna lubasin nädala alguses , et sel nädalavahetusel lõpuks ometi oleme ainult kodus, ei tuuselda mööda Eestimaad ringi, ei tee mitte midagi muud kui puhkame kodus.. ja mina nokitsen käsitöö kallal , siis lubadust pidades, valmis kahe eelpool tehtule veel lisaks see komplekt, mis läheb müüki.
KASUTATUD MATERJALID: pronksivärvi traat 0,4 mm, 0,7mm, 0,9 mm; pronksivärvi kaunistatud kett; isetehtud pronksjas kinnis; vaskne karabiinkinnis; vasksed kõrvarõnga konksud; mustad 6 mm südamed; mustad ja rohelised 4 mm kuubikud, rohelised lillekesed, rohelised ümarad 8 mm pärlid
ANDMED:kaelakee pikkus 47 cm
Kõrvarõngaste pikkus 5 cm


18 August 2007
KLEIDIKENE PRÄÄNIKULE

Täitsa ise tegin, oma väikeste kätega. Minu jaoks ilmatu suur saavutus, et ma ennem asja nurka ei visanud kui valmis sai. Oma nõukogude aja õmblusmasina kogemusega.. avastasin ikka hoolega oma Brohterit ja mis lust on õmmelda kante kui müügil kandipael. Minu puhul siis on olnud veel miskit millele üleminek nõukogude korrast veel avastamata oli.

Kleidikese tegemine sai alguse sellest, et Hiiumaal, Isetegijate suvepäevadel, nägi präänik Metsamakul seljas ilusat suurte lilledega maani ulatuvat tumesinist kleiti.. ja Elina tahtis siis ju kaa sellist suurte lilledega kleiti.... mina lubasin, aga ei jõudnud kuidagi kangapoodi, vahepeal on lapsuke veel linna peal näinud suurte lilledegea erinevaid kleite ja muudkui palub, et tahan kaa... ja eile siis käisin valisin selle õige kanga välja - arvatavasti kunstsiid ja lisaks atlaskant.

Lõike leidsin varem ühest "Pere ja Kodu" lõikelehelt. Originaalsi oli ta küll teistmoodi- lihtne pihikkleit, aga kuna ma avastasin, et oleks pidanud seljaosa kahes tükis tegema et lukku saaks panna ja minu mõistus praegu ei võta veel õmblemist nii palju, et kuidas saab ilusasti ühe tüki sisse lukku panna, siis otsustasin, et teen õlgade juurdest slehvidega kleidikese (muidu ei oleks üle pea mahtunud).
Lisasin veel metallrõngakesed, mis eile Karnaluksit niisama ostsin ja tundub et mõlemad präänikuga oleme kleidiga rahul.
UUESTI EHTELAINEL

Traditsiooniks on saamas iga kolmapäevased kohtumised Mdm. B-ga, ühel korral oli tal kaasas üks huvitavalt tehtud ripats poes müüdavatest dekoratiivkivikesest. Tahtsin ka hirmasti proovida sellist kivimähkimist, eile jäigi Selveris kivikeste pakk näpu vahele ja proovisin siis mingai üht-koma-teist meisterdada.
Mdm. B järgi on valminud too ümarama vormiga ripats
Teine tekkis veel lisaks.
Kaelakeede pikkus on 43 cm, kasutatud kulla värvi traati, ketti ja kinniseidEile avastasin Karnaluksi enda jaoks, seal võib muidugi täiesti eksida igasuguste vidinate maailma . Ostsin sealt natuke meelepärast- selle komplekti lillekujulised vidinad ja kõverad torukesed.

Kaelakee pikkus 51 cm, kõrvarõngaste pikkus 4 cm

Fotokas tegi hõbedasest komplektist vaskse
......
....
...
..
..
..
......
....
...
..
..
..

HUVID

LUGEMINE
Architecture in focus - Frank Lloyd Wright

FILMIELAMUS
sõltuvuses animafilmist
Shaun the Sheep :)

Juno

MUUSIKA
Alphazone, BK, Blank & Jones, Judge Jules


MOTO

Tõetera Inese laulust -

Kõik, mis sa teed
teed kõik endale
su ees on miljon teed
vaid mõtle iseendale

Kõik mis sa teed
teed kõik endale
su sees on vastused
su enda küsimustele


ÕPETUSED/ TUTORIALS

KÜLAS ON KÄINUD... :)

272261 Visits...