Moole moodi asjad
Moole moodi asjad - isepäised inimesed teevad ikka asju oma moodi
Midagi minust

Vanus: 27
Amet: ema ja ajalooõpetaja
Asukoht: Palamuse
Tähtkuju: lõvi

Moole käsitööblogi

Banneri saab oma blogisse lisada, kui kopeerid järgneva koodirea:

Blogi kirjeldus:

Minu eriline armastus on õmblemine ja söögi tegemine, kuid tihti nokitsen ka pärlite kallal. Üldjuhul õpetusi võtan harva ette ja kui siis selleks, et ideid saada, mitte et näpuga järge ajada... Siin blogis siis kõike mida oma kätekestega teen...

Mulle meeldib...

Aktiivselt elus kaasa lüüa. Tantsida, armastada, õppida.

Mulle ei meeldi...

Ebaõiglane valelikkus.

Arhiiv:


Lingid:


Poolikud projektid:Lõpetatud projektid:
Minu tehtud õpetused

Mis on seminolide lapitehnika?
Kuidas teha karvaseid pajalappe?
Kuidas teha meeste T-särgist rasedapluus?
Kuidas õmmelda trikotaa˛ist lihtne lapsemüts?

Minu retseptid

Igavesti suur sünnipäevatort
Kohupiima-vormikesed

Teisi blogisid

Halastajaõde

Noor perenaine

Mu jumalatar loovus...

Krentu blogi

Soer'i tegemised

EHTELAEGAS

Loen...

Armastan lugeda, kui ainult aega selle jaoks rohkem oleks... Kui aga aega on, siis võib leida mind lehitsemast klassikat, naistekaid, Pratchetit ja viimasel ajal ka dan Browni.

Kuulan...

Kuulan kõike peale trance ja disko-popi.

Filmidest...

Filme vaatan märksa rohkem, naudin mõtlemapanevat ning mis seal salata aeg ajalt ka head nutukat või muidu nunnut linateost.

Tsitaat:

Pole midagi üllamat kui kerjuse kujutelmad.


133416
külalist

24 September 2009
Rahvuslik...
....ja seda üdini

Noniii, ei tea, kas nii pikka pausi minu blogitamises üldse on varem olnud... Vast mitte... Aga sellel on põhjus ka, ega ma siis niisama pole käitöötegemist nurka visanud... On toimunud mitmed elumuutused ja sellega kaasnev pidev ajanappus. Ajanappus on tihti nii suur, et istun ööd otsa üleval. Mistõttu kannatavad kõik hobid. Õmmelnud pole ammu, paat loksub nukralt üksi järvevees ning perenaine muudkui tuubib - tuubib koolitükke - sest mingil imelikul põhjusel kunagi arvas, et õpetamine on tore töö. See aga selleks, vast läheb see algus ükskord üle ning ma suudan taasavastada selle, mis mind seda ametit valima pani.
Et aga mitte täielikku masendusse vajuda räägin teile hoopis oma suvisest avastusest.
Kes minu tegemisi varemgi piilumas käinud, on äkki märganud, et mulle väga meeldib rahvusliku ainesega mängida. Suvel käisime perega Saaremaal ning haarasin ema riiulist autosõidule kaasa Mannineni rahvariiete ajaloo - lugesin selle praktiliselt ühe hingetõmbega läbi. Kui tuli kordustrükk, tellisin selle gigandi enda riiulile ka. Ja nii sai valmis otsus valmistada oma perele rahvariided. Panin ennast kohe rahvariide kooli kirja, kuid alguses jäin ikka väga kaugele joone taha. Saabus sügis ning selgus, et tegelikult ma ikkagi mahun rühma. Praeguseks on juba esimene loeng ka läbi. Kahjuks oli see veel väga sissejuhatav. Aga, et mitte kaotada mõistust äärmiselt raske päris-töö sisseelamisega, sundisin end midagi rahvusliku projekti raames ka tegema.

Alustasin kirivöö tegemist. Üle kivide ja kändude võiks ütelda. Teljed olid mul olemas, aga tormasin liialt innukalt ja mõtlemata poodi ning ostsin kokku kõik valed asjad - ühekordse linase niidi ning liialt pehmed ja välismaised villalõngad... Õnneks aitas siinkohal ema ja otsis mulle "õiged" materjalid kuskilt välja. Aga kui kellelgi soovi osta linast ühekordset niiti, siis võin seda edasi müüa. Noh edasi muudkui lugesin ja puurisin igalt poolt, et kuidas seda täpselt tuleks teha. Ma arvasin, et jõudsin vastuseni ka, aga nüüd ma ei ole enam üldse kindel. Kudusin eile paar rida ja täna proovisin edasi teha...
No kuidagi kõik oleks nagu valesti: äär ei jää üldse ilus, linane tundub liiga hall ja kõik kokku liiga ludri... Ei tea, kas mul on ta liialt pingul, kas on valesti rakendatud või lihtsalt olen veel ise nii koba. No igatahes ei jookse nii, nagu tahaksin.

Pilt vööalgusest kah. Kes vöid teinud, palun andke nõu, mis mul võib seal valesti olla.Ma mõnda asja tean juba ise ka, mis valesti. Näiteks vahepeal ma põimisin kahekordse linasega, sest nii tundus tugevam vöö tulevat, kuid tegelikult hakkas see hoopis mustrit välja venitama, selle muutsin tagasi.
Aa ja sellest sain ka juba oma rahvatantsu rühma vöid vaadates aru, et linane peab ikkagi põimitud olema ning ainult villase lõngad saavad joosta üle mitme rea... Seda üritasin juba töö käigus parandada...
Aga jah müstika on mu jaoks ääred ja kuidas neid ilusaks saada ning kahtlane tunne, et äkki on kõik valesti...

Vot niipalju siis täna...

moole posted @ 15:28 - Link - kommentaarid (8)