Moole moodi asjad
Moole moodi asjad - isepäised inimesed teevad ikka asju oma moodi
Midagi minust

Vanus: 27
Amet: ema ja ajalooõpetaja
Asukoht: Palamuse
Tähtkuju: lõvi

Moole käsitööblogi

Banneri saab oma blogisse lisada, kui kopeerid järgneva koodirea:

Blogi kirjeldus:

Minu eriline armastus on õmblemine ja söögi tegemine, kuid tihti nokitsen ka pärlite kallal. Üldjuhul õpetusi võtan harva ette ja kui siis selleks, et ideid saada, mitte et näpuga järge ajada... Siin blogis siis kõike mida oma kätekestega teen...

Mulle meeldib...

Aktiivselt elus kaasa lüüa. Tantsida, armastada, õppida.

Mulle ei meeldi...

Ebaõiglane valelikkus.

Arhiiv:


Lingid:


Poolikud projektid:Lõpetatud projektid:
Minu tehtud õpetused

Mis on seminolide lapitehnika?
Kuidas teha karvaseid pajalappe?
Kuidas teha meeste T-särgist rasedapluus?
Kuidas õmmelda trikotaa˛ist lihtne lapsemüts?

Minu retseptid

Igavesti suur sünnipäevatort
Kohupiima-vormikesed

Teisi blogisid

Halastajaõde

Noor perenaine

Mu jumalatar loovus...

Krentu blogi

Soer'i tegemised

EHTELAEGAS

Loen...

Armastan lugeda, kui ainult aega selle jaoks rohkem oleks... Kui aga aega on, siis võib leida mind lehitsemast klassikat, naistekaid, Pratchetit ja viimasel ajal ka dan Browni.

Kuulan...

Kuulan kõike peale trance ja disko-popi.

Filmidest...

Filme vaatan märksa rohkem, naudin mõtlemapanevat ning mis seal salata aeg ajalt ka head nutukat või muidu nunnut linateost.

Tsitaat:

Pole midagi üllamat kui kerjuse kujutelmad.


132924
külalist

20 Juuni 2009
Lõpetamine
...ehk ühe kleidi lugu...

Kui nüüd algusest alustada, siis oli tühjus. Tühjus minu mõtetes. Bakalaureuse lõpp nagu alles oli ja nüüd kohe uus lõpp peaagu sinna otsa - naljakas ja üldse mitte nii pidulik tunne.
Seega polnud ka peas ühtegi mõtet, mida peaks selga panema. Helistasin emale, sest talle on alati sellistel hetkedel hea helistada, kui mingit uut mõtet ei saa, saab vähemalt kõva häälega oma mõtted läbi arutada. Enamasti saab aga ikka mõne idee ka juurde.
Seekord ta arvas, et peaks midagi tikkima ja see peaks olema seotud ajalooga, näiteks posu arhailisi sõlgesid. Olin temaga päri.

Mul on sõlgedega alati selline oma suhe olnud. Ma juba päris lapsest saati tean, et ma kunagi kogun sõlgesid ning meresid. Et mul on seinal sõlelina: selline suur valge pilutatud linane seinavaip, mida kaunistavad sõled ning aknalaual pudelikesed siltidega "Must meri", "Põhjameri", "Punane meri", "Läänemeri" ja "Suure kivi ääres". Mul ei ole veel ei sõlelina ega merede pudeleid - seeeest selline pentsik suhe nii sõlgede kui merega . (Muide vahelepõikena, et saan endale peagi päris oma paadi!!! )

Nii, tagasi kleidi juurde. Olime ühte meelt, et see peaks oleme linase-sarnane mõnus kangas. Ema arvas, et pikk ja täis tikitud, mina kujutasin pigem ette lühikest ja ägeda vööga. Kangapoes ühtegi sellist kangast ei leidnud, mida saaks täis tikkida ning selgus, et ega emal polegi aega tervet kleiti täis tikkida. Seega otsustasime, et ma ostan kanga, teen kleidi ja tema teeb vöö.
Meie omavaheline suhtlus oli päris naljakas. Kuni lõpuni välja polnud meil kummalgi päris täpselt aimu, mis teine teeb. Olin saatnud emale kolm sellist pilti:

Kleidi ülemine osa.


Kleidi kangas.


Burda lõige, mille järgi õmblen.Koguaeg plaanisin, et saadan ka tervest kleidist emale pildi... aga no asjad ei loksunud varem paika. Tegin kleiti mitu korda ümber ning viimased voldid ja allääre õmblesin alles täna hommikul, sest ei julgenud öösel naabreid segada...

Nii oligi emale enne aktust üllatuseks, et kleit on pikk, mitte lühike . Ja ka mina nägin vööd alles õe juures riideid selga pannes... Tahtsin hommikul ema blogist piiluda, aga polnud netti... Nii et kõik töötas selle kasuks, et me kuni lõpuni teadmatuses oleksime .

Tegelikult laabus kõik ikka väga hästi, arvestades, et niimoodi kaugjuhtimisel seda komplekti õmblesime.

Näitan mõned pildid ka.

Kõigepealt ema tehtud vöö.


Siis kleit ise.
Ja olgu veel mainitud, et meil oli väga lahe aktus. Lühike, lööv ja piisavalt värskendav. Kõnesid oli vaid neli, lõpetajaid vaid 120 ringis ning Chalice laulis mitu vahepala.


Ja lõpetuseks üks perepilt ka.

moole posted @ 21:25 - Link - kommentaarid (14)