Moole moodi asjad
Moole moodi asjad - isepäised inimesed teevad ikka asju oma moodi
Midagi minust

Vanus: 27
Amet: ema ja ajalooõpetaja
Asukoht: Palamuse
Tähtkuju: lõvi

Moole käsitööblogi

Banneri saab oma blogisse lisada, kui kopeerid järgneva koodirea:

Blogi kirjeldus:

Minu eriline armastus on õmblemine ja söögi tegemine, kuid tihti nokitsen ka pärlite kallal. Üldjuhul õpetusi võtan harva ette ja kui siis selleks, et ideid saada, mitte et näpuga järge ajada... Siin blogis siis kõike mida oma kätekestega teen...

Mulle meeldib...

Aktiivselt elus kaasa lüüa. Tantsida, armastada, õppida.

Mulle ei meeldi...

Ebaõiglane valelikkus.

Arhiiv:


Lingid:


Poolikud projektid:Lõpetatud projektid:
Minu tehtud õpetused

Mis on seminolide lapitehnika?
Kuidas teha karvaseid pajalappe?
Kuidas teha meeste T-särgist rasedapluus?
Kuidas õmmelda trikotaa˛ist lihtne lapsemüts?

Minu retseptid

Igavesti suur sünnipäevatort
Kohupiima-vormikesed

Teisi blogisid

Halastajaõde

Noor perenaine

Mu jumalatar loovus...

Krentu blogi

Soer'i tegemised

EHTELAEGAS

Loen...

Armastan lugeda, kui ainult aega selle jaoks rohkem oleks... Kui aga aega on, siis võib leida mind lehitsemast klassikat, naistekaid, Pratchetit ja viimasel ajal ka dan Browni.

Kuulan...

Kuulan kõike peale trance ja disko-popi.

Filmidest...

Filme vaatan märksa rohkem, naudin mõtlemapanevat ning mis seal salata aeg ajalt ka head nutukat või muidu nunnut linateost.

Tsitaat:

Pole midagi üllamat kui kerjuse kujutelmad.


132966
külalist

16 Aprill 2009
Nüüd üks projektitöö
... ehk kuidas ma Lincaga karpi viltisin


Kunagi kui Käsitöös ilmus karpide viltimise õpetus, siis ma vaatasin seda kui ilmaimet ning väga hästi ikka aru ei saanud, mis teha tuleb - ju ma siis ei süüvinud piisavalt.

Nüüd aga küll juba paar kuud tagasi selle projektiga liitudes tundus see karbi tegemine nii vahva ja lihtne. Inspireeriv lausa.

Ja vot nii inspireeriv, et otsustasin kohe pusida valmis 9 sahtlikesega karbi. Mõte valmis, täheklotsid lapse mänguasja karbist välja otsitud ning asja kallale! Üsna keeruline oli neid 9 üksikuna pakitud klotsikest kokku mingiks ühtseks karbiks siduda, aga pusisin, mis ma pusisin ning mingi ühtse tüki ikka sain. Kui see oli üsna korralikult pesumasinas loksunud, siis võtsin oma nunnu välja ja - Oooo õnnis hetk - eemaldasin suka.
Aga vot edasi läks raskeks. Sest kuna ma olin seda villaloori sinna ikka iga klotsi ümber juba mehiselt pannud ja siis veel see ka mis neid kokku sidus... noh ütleme et paras ports oli seda sealt kääridega läbi nüsida (lõpuks tegelikult võtsingi hoopis sakkidega leivalõikamise noa). Kusjuures paras ports oli ta ka olnud pesumasinale, sest nagu kaane pealt lõikamise käigus selgus, ei olnud minu karbi küljed üldse läbi viltunud vaid irvitasid naerda... Noh ja muidugi olid klotsid pesumasinas ka natuke oma positsiooni muutnud, nii et korraliku ruudu asemel meenutab pealtvaade pigem rombi... aga noh ega see mind ei heidutanud - kiiksuga asjad ju ongi armsad - nii et ruttu Roosi ärisse viltimisnõela ostma, et karbi irvitavaid külgesid vähegi taltsutada. See tehtud selgus, et kaas nagu hästi ei sobi, sest oli teine liiga väike. Nii saigi kaanest 9 väikest kaanekest, mis igaüks ühe klaaspärli ja ühe punase puutäpi kaunistuseks said.

Vot siis selline karbisaamise lugu.
Aga nüüd pilte kah:

moole posted @ 20:38 - Link - kommentaarid (2)