Moole moodi asjad
Moole moodi asjad - isepäised inimesed teevad ikka asju oma moodi
Midagi minust

Vanus: 27
Amet: ema ja ajalooõpetaja
Asukoht: Palamuse
Tähtkuju: lõvi

Moole käsitööblogi

Banneri saab oma blogisse lisada, kui kopeerid järgneva koodirea:

Blogi kirjeldus:

Minu eriline armastus on õmblemine ja söögi tegemine, kuid tihti nokitsen ka pärlite kallal. Üldjuhul õpetusi võtan harva ette ja kui siis selleks, et ideid saada, mitte et näpuga järge ajada... Siin blogis siis kõike mida oma kätekestega teen...

Mulle meeldib...

Aktiivselt elus kaasa lüüa. Tantsida, armastada, õppida.

Mulle ei meeldi...

Ebaõiglane valelikkus.

Arhiiv:


Lingid:


Poolikud projektid:Lõpetatud projektid:
Minu tehtud õpetused

Mis on seminolide lapitehnika?
Kuidas teha karvaseid pajalappe?
Kuidas teha meeste T-särgist rasedapluus?
Kuidas õmmelda trikotaa˛ist lihtne lapsemüts?

Minu retseptid

Igavesti suur sünnipäevatort
Kohupiima-vormikesed

Teisi blogisid

Halastajaõde

Noor perenaine

Mu jumalatar loovus...

Krentu blogi

Soer'i tegemised

EHTELAEGAS

Loen...

Armastan lugeda, kui ainult aega selle jaoks rohkem oleks... Kui aga aega on, siis võib leida mind lehitsemast klassikat, naistekaid, Pratchetit ja viimasel ajal ka dan Browni.

Kuulan...

Kuulan kõike peale trance ja disko-popi.

Filmidest...

Filme vaatan märksa rohkem, naudin mõtlemapanevat ning mis seal salata aeg ajalt ka head nutukat või muidu nunnut linateost.

Tsitaat:

Pole midagi üllamat kui kerjuse kujutelmad.


122907
külalist

28 Juuli 2007


Ei ütleks et olen laisk olnud...

Pigem lihtsalt kuidagi käsitöö ei istu hetkel... kuidagi kohe asjad ei tule välja.
Üleeile proovisin esimest korda helmespõiminguid... noh seda kõige lihtsamat (ruutpistet)... ja alustasin vast kolm korda ja iga kord jooksis lõpuks niit nii umbe, et lõpetasin. Ja kui voodisse jõudsin avastasin, et lisaks ebaõnnestumise tundele sain veel seljavalu tunde. Säh sulle siis väikeste asjadega nikerdamist.

Umbes kuu aega tagasi ostsin endale Tartust lõnga. Oli selline mõnus puuvillane pael. Hooga mõtlesin kohe, et pole ammu midagi kudunud ja nüüd võtan selle asja käsile. Aga näed võta näpust kusdusin paar rida ja siis avastasin, et see lõng vajab mõnusa koepinna saavutamiseks hoopis jämedamaid vardaid (...ehk pean ema pinnima ning millal ma ükskord seda veel tegema jõuan on müstika, sest suvel on ju sada muud üritust ja asja teha). Niisiis jäi pooleli seegi projekt.

Nädal tagasi käisime Marguse, Eedu, Peedu ja Merikesega Kadrinas. Et autos igav ei oleks haarasin kaasa toki seda ostetud lõnga ja heegelnõela (sest hästi suur heegelnõel on mul olemas küll). Terve sõidu peale sain päris ilusa tüki heegeldatud AGA kuna ma heegeldasin seda lihtsalt niisama, siis ega tal mingit erilist otstarvet ei ole. Üks väike mõtteidu isegi tekkis, kuid nagu kõik praegused käsitööüritused jäi seegi poolikuks.

Mis siis veel...

Aa sõbrannale hakkasin kleiti ka õmblema. Arvake ära, kas ma pidin enamuse lahti harutama ja kas ta nüüd on siis valmis... Muidugi mitte! Seisab seal ja ootab mõnda paremat hetke nagu enamus praegusi projekte.

Tundub et viimasel ajal õnnestuvad ainult viimase minuti asjad. Näiteks tegin umbes 2 h ennem sõprade registreerimise algust endale veel kaelakeed ja juukseklambrit. Nendega jäin väga rahule, eriti hakkas mulle see pärlite samm meeldima.

Need said siis sellised:


Ja teine viimase minuti projekt on ka. See on täna öösel tehtud kingitus homseks sünnipäevaks. Muide kaelas on ta veelgi armsam, sest jätab sellise õhulise mulje. Laua peal tehtud pildil lihtsalt paljud muidu värvita pärlid võtavad õrnalt bee˛ika tooni kuna laua pind kumab alt läbi.Noh ja ega tegelikult on ju suvi vahva. Eile käisime näiteks folgil. Taaskord SUPER! Ja siis see sõprade pulm, see oli ka ikka megalahe üritus. Pidu kestis hommikul kella 6-ni ja kõik oli niivõrd äge, et seda, et väsinud olen, tundsin alles siis kui voodisse jõudsin aga mitte varem. Võibolla lihtsalt muud suveüritused võtavadki kogu võhma käsitöölt... Ei tea... Lihtsalt tahaks et asjad oleksid taskaalus. Vot.
moole posted @ 20:37 - Link - kommentaarid (3)