Moole moodi asjad
Moole moodi asjad - isepäised inimesed teevad ikka asju oma moodi
Midagi minust

Vanus: 27
Amet: ema ja ajalooõpetaja
Asukoht: Palamuse
Tähtkuju: lõvi

Moole käsitööblogi

Banneri saab oma blogisse lisada, kui kopeerid järgneva koodirea:

Blogi kirjeldus:

Minu eriline armastus on õmblemine ja söögi tegemine, kuid tihti nokitsen ka pärlite kallal. Üldjuhul õpetusi võtan harva ette ja kui siis selleks, et ideid saada, mitte et näpuga järge ajada... Siin blogis siis kõike mida oma kätekestega teen...

Mulle meeldib...

Aktiivselt elus kaasa lüüa. Tantsida, armastada, õppida.

Mulle ei meeldi...

Ebaõiglane valelikkus.

Arhiiv:


Lingid:


Poolikud projektid:Lõpetatud projektid:
Minu tehtud õpetused

Mis on seminolide lapitehnika?
Kuidas teha karvaseid pajalappe?
Kuidas teha meeste T-särgist rasedapluus?
Kuidas õmmelda trikotaa˛ist lihtne lapsemüts?

Minu retseptid

Igavesti suur sünnipäevatort
Kohupiima-vormikesed

Teisi blogisid

Halastajaõde

Noor perenaine

Mu jumalatar loovus...

Krentu blogi

Soer'i tegemised

EHTELAEGAS

Loen...

Armastan lugeda, kui ainult aega selle jaoks rohkem oleks... Kui aga aega on, siis võib leida mind lehitsemast klassikat, naistekaid, Pratchetit ja viimasel ajal ka dan Browni.

Kuulan...

Kuulan kõike peale trance ja disko-popi.

Filmidest...

Filme vaatan märksa rohkem, naudin mõtlemapanevat ning mis seal salata aeg ajalt ka head nutukat või muidu nunnut linateost.

Tsitaat:

Pole midagi üllamat kui kerjuse kujutelmad.


133391
külalist

15 Juuni 2007

Sain oma lõpupluusi valmis!

Lõike võtsin siis Saara kirjastuse koolinoorte lõigetelehelt:


(See mis paremal all nurgas, jah see sinine )

Kuigi lõiget tegin pisut ümber ka... näiteks pikad varrukad tegin lühikeseks ning kui lõikel oli rinnatüki lõimelõnga suund näidatud otse õla pealt alla, siis mina võtsin lõimelõnga paralleelseks esitüki äärega. Viimast eelkõige sellepärast, et nii kaob oht, et pluusi hõlmade ääred õmblemisel välja venivad + mulle meeldis see mõte ka et eest jooksevad kortsud risti. Üldse nägin kurja vaeva selle kangaga. Tegu on siis Abackhanist ostetud lilla kortsuriidega ja kuna mina tahtsin et ka pluus samamoodi kortsus oleks kui kangas loomulikultki, siis juba välja lõikamise ja õmblemisega eriti oli ikka tükk tegemist. Selle tagamiseks, et ma õmblustega tükke liiga suureks ei venitaks overlockitasin nad eelnevalt gather programmiga. Ja isegi õnnestus. Kartsin küll kui õmblesin. Peale esimest proovimist vaatasin et kõik muu ilus aga esitükk ei taha ikka niimoodi ülihästi hoida, voldid/kortsud kippusid nagu külgedelt laiali vajuma. Ning selle vea parandasin sellega, et triikisin rinnaosalt lihtsalt kortsud välja ja lõikasin riide täpselt niisuure kui lõige (ehk siis neid tükke ei anna laiali venitada nagu teisi). Kui pluus valmis mõtlesin heausklikult et nagu igal teiselgi kortsuriidel tulevad sellelgi kortsud märjaks tehes tagasi. Aga näed võta näpust, sellel ei tulnud. Pildi pealt on näha ka, et esitükk hoiab puupeal pisut kotti või naljakalt, see viga peaks kaduma, kui tükid uuesti kortsu saan ning seljas ei näe asi juba praegugi nii halb välja (rinnad täidavad puupeal rippu oleva kanga ära). Aga kortsutamise osas helistasin emale ja õhtul hilja kui laps magab hakkan proovima kanga kortsutamist äädikaveega. Eks siis näeb mis välja tuleb. Pika jutu peale pilt ka:Ja seljas näete pluusi siis kui püksid ka valmis on... loodetavasti täna öösel. Suurem osa on juba valmis, aga avastasin et olin pükstele ostetud luku Kärdu seelikule pannud ja nüüd ootan uut lukku, mis pidi õhtuks Tartu poolt saabuma. Pükstel siis veel teha lukk, värvel ja altäär.
Vot nii.
moole posted @ 17:33 - Link - kommentaarid (6)