Moole moodi asjad
Moole moodi asjad - isepäised inimesed teevad ikka asju oma moodi
Midagi minust

Vanus: 27
Amet: ema ja ajalooõpetaja
Asukoht: Palamuse
Tähtkuju: lõvi

Moole käsitööblogi

Banneri saab oma blogisse lisada, kui kopeerid järgneva koodirea:

Blogi kirjeldus:

Minu eriline armastus on õmblemine ja söögi tegemine, kuid tihti nokitsen ka pärlite kallal. Üldjuhul õpetusi võtan harva ette ja kui siis selleks, et ideid saada, mitte et näpuga järge ajada... Siin blogis siis kõike mida oma kätekestega teen...

Mulle meeldib...

Aktiivselt elus kaasa lüüa. Tantsida, armastada, õppida.

Mulle ei meeldi...

Ebaõiglane valelikkus.

Arhiiv:


Lingid:


Poolikud projektid:Lõpetatud projektid:
Minu tehtud õpetused

Mis on seminolide lapitehnika?
Kuidas teha karvaseid pajalappe?
Kuidas teha meeste T-särgist rasedapluus?
Kuidas õmmelda trikotaa˛ist lihtne lapsemüts?

Minu retseptid

Igavesti suur sünnipäevatort
Kohupiima-vormikesed

Teisi blogisid

Halastajaõde

Noor perenaine

Mu jumalatar loovus...

Krentu blogi

Soer'i tegemised

EHTELAEGAS

Loen...

Armastan lugeda, kui ainult aega selle jaoks rohkem oleks... Kui aga aega on, siis võib leida mind lehitsemast klassikat, naistekaid, Pratchetit ja viimasel ajal ka dan Browni.

Kuulan...

Kuulan kõike peale trance ja disko-popi.

Filmidest...

Filme vaatan märksa rohkem, naudin mõtlemapanevat ning mis seal salata aeg ajalt ka head nutukat või muidu nunnut linateost.

Tsitaat:

Pole midagi üllamat kui kerjuse kujutelmad.


133416
külalist

17 Aprill 2007
Taastervitus kallid isetegijad!

Pole nüüd juba paar nädalat käsitööga kontaktis olnud. Seda sellepärast, et võtsime abikaasaga sügisel plaani teha üks perereis ja nii me sõitsime kaheks nädalaks külla tema õele lõuna-saksamaale. Meeletult tore reis oli. Ja minu üllatuseks leidsin siit nii mõnestki blogist et viimasel ajal Saksamaal käidud.
No päris ilma käsitööle mõtlemata ma seal ka ei olnud, silkasin ikka päris mitmesse käsitööpoodi. Aga minu kurvastuseks on sealsed poed meie omadest kallimad, nii et väga ostujõulisena ma seal ennast ei tundnud. Küll aga sain meeletult inspiratsiooni ehete osas, sest sealsed ehte poed on ikka mitmeid mitmeid kordi suurema valikuga kui meil (Tartus). Kahjuks pilti ei julgenud teha, sest vähemalt Eestis on kauplustes pildistamine keelatud.
Ja ühe asja ma ikkagi ostsin ka. Ühe klaasripatsi. See tundus lihtsalt niivõrd omapärane.Nüüd jääb ripats ootama talle sobivat ketti või ülejäänud ehet.

Eile käisin Tartus Abakhanis. Ostsin paar kangast, paar kotikest pärleid ja siis haarasin lihtalt paar kotti 7.- nööpe ka. Kui koju jõudsin avastasin ühest kotikesest niivõrd ilusad pärlmutter helesinised nööbid, et lihtsalt pidin nad keeks tegema:
Ja üleeile jõudsin teha ühe ehte, mille inspiratsiooni sain Saksamaa ühest pisikesest kunstnikuehete poest. Otseloomulikult ei ole see otsene koopia, aga mind lihtsalt võlus see mõte sellisest korrapäratust keest. Keti heegeldasin tugevast kollasest teksaniidist ning peale lükkisin (ennem heegeldamist) puitpärleid, mis päris ühest vanast katki läinud kaelakeest, klaashelmeid ning mõned oran˛id tilgakujulised pärlid. Ise jäin tulemusega väga rahule. Sai küll selline kaootiline nagu tahtsin. Kee suur pluss on veel see, et tega saab kanda nii pika rippuvana kui ka neljakordselt ümber kaela keeratuna.moole posted @ 12:54 - Link - kommentaarid (3)