Moole moodi asjad
Moole moodi asjad - isepäised inimesed teevad ikka asju oma moodi
Midagi minust

Vanus: 27
Amet: ema ja ajalooõpetaja
Asukoht: Palamuse
Tähtkuju: lõvi

Moole käsitööblogi

Banneri saab oma blogisse lisada, kui kopeerid järgneva koodirea:

Blogi kirjeldus:

Minu eriline armastus on õmblemine ja söögi tegemine, kuid tihti nokitsen ka pärlite kallal. Üldjuhul õpetusi võtan harva ette ja kui siis selleks, et ideid saada, mitte et näpuga järge ajada... Siin blogis siis kõike mida oma kätekestega teen...

Mulle meeldib...

Aktiivselt elus kaasa lüüa. Tantsida, armastada, õppida.

Mulle ei meeldi...

Ebaõiglane valelikkus.

Arhiiv:


Lingid:


Poolikud projektid:Lõpetatud projektid:
Minu tehtud õpetused

Mis on seminolide lapitehnika?
Kuidas teha karvaseid pajalappe?
Kuidas teha meeste T-särgist rasedapluus?
Kuidas õmmelda trikotaa˛ist lihtne lapsemüts?

Minu retseptid

Igavesti suur sünnipäevatort
Kohupiima-vormikesed

Teisi blogisid

Halastajaõde

Noor perenaine

Mu jumalatar loovus...

Krentu blogi

Soer'i tegemised

EHTELAEGAS

Loen...

Armastan lugeda, kui ainult aega selle jaoks rohkem oleks... Kui aga aega on, siis võib leida mind lehitsemast klassikat, naistekaid, Pratchetit ja viimasel ajal ka dan Browni.

Kuulan...

Kuulan kõike peale trance ja disko-popi.

Filmidest...

Filme vaatan märksa rohkem, naudin mõtlemapanevat ning mis seal salata aeg ajalt ka head nutukat või muidu nunnut linateost.

Tsitaat:

Pole midagi üllamat kui kerjuse kujutelmad.


134997
külalist

26 November 2009
Ehhee! Ikka pole aega...

Näiteks kasvõi selleks, et asju siia kirja panna...
No sest kui eelmise kahe postituse ajaline vahe oli 66 päeva ja selle ja eelmise vahe on 64 päeva, siis võib seda üheks väga aeglaselt edenevaks blogiks ikka lugeda küll .

Aga minu rahvariideprojekt on vahepeal natukene haaval nii tasa-tasa pisut edenenud:

1. Kõigepealt on mul nüüd olemas kõiksugused joonised ERM-i originaalide järgi, millised minu nunnud kunagi välja näevad2. Siis on mul ka originaali järgi sätitud seelikutriip olemas - selline eriti armsalt pisikeste triipudega kusjuures - siin on keritud sobivad lõngatoonid papijupile (kui siis võibolla helesinisega võtan tegelikult tooni tagasi ja panen pisut rahulikuma). Igaks juhuks mainin ära, et originaalsuuruses on näiteks kõik valged triibud 1mm ja kõige laiem triip üldse on punane, mis on 1 cm.3. Lõpuks sain mina teada, mis ma oma vöö kudumise juures olin valesti teinud - nimelt ma rakendasin kaks linast ja ühe villase kõik kokku, tegelikult peavad kõik niidid eraldi rakendatud olema, siis kohe jookseb... No tuleb ju ilus! ....kui muidugi kunagi niipalju aega leiab, et see valmis ka teha.4. Siis olen mina juba alustanud igasuguste tikandite tegemisega ka. Esimesena alustasin tanu tüllpitsist. Sellega väga rahul ei ole ning jäigi teine praegu seisma, et äkki teen üldse uuesti... vaatasin koolis (seda siis rahvariide omas) kuidas meister ise oli ühte tüllpitsi teinud ning tal tundus see niivõrd filigraane ja ilus. Mulle tundub, et mina aga kasutasin liialt jämedat niiti ja et ma tegelikult võiksin paremini teha... Seega hetkel veel käivad sisemised kõhklused, et kas peaksin otsast alustama või sellega jätkama. Pildi allnurgas on näha ka proovitükike. Panin ta juurde, sest seal on kõik elemendid olemas, tanupitsilt aga veel täpikesed ja need kandilised asjandused vahelt puudu.Ja siis viimases koolitunnis õppisime tikkimist ning kuna tööproov valimis, pidin ruttu pärisasja tikkimisega ka algust tegema, sest muidu läheks lihtsalt meelest ära. Siin siis särgi käise otsa algus, kõrval tööproov koos tagidega, mida Maarja-Magdaleena riietel üsna palju.Vot ja täpselt nii kaugel ongi minu rahvariideprojekt!
moole posted @ 08:20 - Link - kommentaarid (12)