Moole moodi asjad
Moole moodi asjad - isepäised inimesed teevad ikka asju oma moodi
Midagi minust

Vanus: 27
Amet: ema ja ajalooõpetaja
Asukoht: Palamuse
Tähtkuju: lõvi

Moole käsitööblogi

Banneri saab oma blogisse lisada, kui kopeerid järgneva koodirea:

Blogi kirjeldus:

Minu eriline armastus on õmblemine ja söögi tegemine, kuid tihti nokitsen ka pärlite kallal. Üldjuhul õpetusi võtan harva ette ja kui siis selleks, et ideid saada, mitte et näpuga järge ajada... Siin blogis siis kõike mida oma kätekestega teen...

Mulle meeldib...

Aktiivselt elus kaasa lüüa. Tantsida, armastada, õppida.

Mulle ei meeldi...

Ebaõiglane valelikkus.

Arhiiv:


Lingid:


Poolikud projektid:Lõpetatud projektid:
Minu tehtud õpetused

Mis on seminolide lapitehnika?
Kuidas teha karvaseid pajalappe?
Kuidas teha meeste T-särgist rasedapluus?
Kuidas õmmelda trikotaa˛ist lihtne lapsemüts?

Minu retseptid

Igavesti suur sünnipäevatort
Kohupiima-vormikesed

Teisi blogisid

Halastajaõde

Noor perenaine

Mu jumalatar loovus...

Krentu blogi

Soer'i tegemised

EHTELAEGAS

Loen...

Armastan lugeda, kui ainult aega selle jaoks rohkem oleks... Kui aga aega on, siis võib leida mind lehitsemast klassikat, naistekaid, Pratchetit ja viimasel ajal ka dan Browni.

Kuulan...

Kuulan kõike peale trance ja disko-popi.

Filmidest...

Filme vaatan märksa rohkem, naudin mõtlemapanevat ning mis seal salata aeg ajalt ka head nutukat või muidu nunnut linateost.

Tsitaat:

Pole midagi üllamat kui kerjuse kujutelmad.


133363
külalist

16 November 2008


Kahe nööbi ja rahvusliku tikandiga keep.

Oeh lõpuks sain valmis...Tegemist rahvusliku projekti kolmanda tööga ja ma tõesti väga tahtsin teda tähtajaks valmis jõuda, aga noh kukkus välja nagu alati.

Materjaliks on kunagi odavalt ostetud deffektidega valge samet. Lõige on täitsa ise aretatud ning tegelikult megalihtne, et kui kellelgi huvi, võin sellest pikemalt pajatada või jooniseidki teha... Sees on punane õrnalt läikiv vooder...

Keebi selja taha jääb tikand:Tikand on arhailise tikandi aineline, selles mõttes, et täpselt kuskilt maha ma neid ei tikkinud, pigem olen tikkinud oma meeleolu mõeldes arhailisele tikandile...


moole posted @ 18:26 - Link - kommentaarid (9)
04 November 2008


Täna tuleb selline imelik postitus...
sest õieti nagu miskit näidata ei ole...
aga noh kirjutada tahtsin nats ikkagi...Kõigepealt see, et läksin täna Kertut õue akna alla tuttu viima ja maja taga on sirelil pungad peal - APPI - kas jälle tuleb see sügis kus peab muretsema, et loodus ei suuda ilmaga kohaneda... ja sealt edasi kohe selline mõte, et - APPI - kas jälle tuleb selline jõul, kus lund ei olegi ????

Njah.. imelik on see talve algus kolm viimast aastat olnud...

Aga edasi see:
Quote:
Oi - kleite tleb nagu vändrast saelaudu!

Tööpink (kes on tegelikult mu ema) kommenteeris eelmist postitust nii - see oli naljakas. Ja tegelikult näpud juba jumalast sügelevad, et mõnda keidikest õmmelda, aga kahjuks õmblesin eelmine reede oma viimase õmblusmasina nõela katki ja Tartusse poodi saan alles homme...

Aa sellest ka et miks õblusmasina nõel katki.

Disainisin ühe vana mantli ümber.
Teku Tiina leidis selle Noa Noa mantli kunagi ühest kaltsukast ja kuna ta oma tütred seda ei tahtnud, tõi mulle... ja minu meelest oli sellel mantlil meeletult potentsiaali...

Ja kui reede hommikul vaatasin aknast välja ja kallas mõnusat vihma ning mina pidin nentima, et vanaema kootud kampsuniga enam küll õue ei taha minna, ei jäänud mul muud üle, kui mantel korda teha.

Otseloomulikult ei olnud mul tol hetkel tuhinaga aega hakata enne ja pärast pilte tegema, seega püüan kirjeldada, mis seal ennem oli ning mis muutsin:

1)kõigepealt olid mantlil pikad lehter varrukad, mis minu meelest pisut moest läinud, või mul endal väike allergia nende suhtes, sest mul kunagi ühel väga vägeval mantlil olid sellised varrukad, aga ma käisin taga niivõrd palju, et kuidagi liiga palju sai. Igatahes lõikasin varrukaotsad ära ja tegin nendest hoopis krae. (See tikand, mis krae küljes, oli ennem varruka otsas)

2)Mantlil oli üsna pisike must ja märkamatu krae, praegu aga hoopis suuremad ja vingemad moes.

3)Kuna mantel oli üsna vana ja palju puu peal seisnud, siis olid õlad natukene koledasti ära vajunud (kui õlgu kehitasid, kippusid riidepuu nukid üles tõusma), see probleem sai lahendatud nii, et nüüd varjab selle koha, mis ennem silma hakkas, krae ilusti ära

4)Taga oli vöö kohas krookepael, kuna aga mulle isiklikult sobib rohkem kui vöökoht pisut tõstetud on, siis harutasin ta küljest ning õmblesin hoopis vöö aasadeks.

5)Lisasin vöö ja see on väga vahva et Margus mulle sünnipäevaks just täpselt sellise vöö oli kinkinud, mis niivõrd hästi selle mantli nööpidega kokku sobis.

Vot ja nii saingi väikese prantsuse-mantli.
(Aa ja kuna mantlil on nüüd sellised küünarnukini varrukad, siis kannan sinna juurde pikki sõrmikuid... tglt tahtsin nahast sõrmikuid saada, ja kaubamajas olid isegi sellised olemas, aga noh kellel ikka on 1000.- lihtsalt kinnaste jaoks...)(Tegin ta must-valgeks, kuna ei saanud sellist head valgust paika ja ta kuidagi muutis kõik värvid nii ära... et tglt saab must-valgena mantlist palju parema pildi, sest mantel ise on selline tume-tume hall, vöö must, nööbid metallist nagu vöö pannalgi ja tikand valge ja rohelisega)
moole posted @ 12:04 - Link - kommentaarid (9)