Moole moodi asjad
Moole moodi asjad - isepäised inimesed teevad ikka asju oma moodi
Midagi minust

Vanus: 27
Amet: ema ja ajalooõpetaja
Asukoht: Palamuse
Tähtkuju: lõvi

Moole käsitööblogi

Banneri saab oma blogisse lisada, kui kopeerid järgneva koodirea:

Blogi kirjeldus:

Minu eriline armastus on õmblemine ja söögi tegemine, kuid tihti nokitsen ka pärlite kallal. Üldjuhul õpetusi võtan harva ette ja kui siis selleks, et ideid saada, mitte et näpuga järge ajada... Siin blogis siis kõike mida oma kätekestega teen...

Mulle meeldib...

Aktiivselt elus kaasa lüüa. Tantsida, armastada, õppida.

Mulle ei meeldi...

Ebaõiglane valelikkus.

Arhiiv:


Lingid:


Poolikud projektid:Lõpetatud projektid:
Minu tehtud õpetused

Mis on seminolide lapitehnika?
Kuidas teha karvaseid pajalappe?
Kuidas teha meeste T-särgist rasedapluus?
Kuidas õmmelda trikotaa˛ist lihtne lapsemüts?

Minu retseptid

Igavesti suur sünnipäevatort
Kohupiima-vormikesed

Teisi blogisid

Halastajaõde

Noor perenaine

Mu jumalatar loovus...

Krentu blogi

Soer'i tegemised

EHTELAEGAS

Loen...

Armastan lugeda, kui ainult aega selle jaoks rohkem oleks... Kui aga aega on, siis võib leida mind lehitsemast klassikat, naistekaid, Pratchetit ja viimasel ajal ka dan Browni.

Kuulan...

Kuulan kõike peale trance ja disko-popi.

Filmidest...

Filme vaatan märksa rohkem, naudin mõtlemapanevat ning mis seal salata aeg ajalt ka head nutukat või muidu nunnut linateost.

Tsitaat:

Pole midagi üllamat kui kerjuse kujutelmad.


133361
külalist

29 Mai 2007

Närv on täitsa must!

Sain kätte retsensiooni ning reedel on kaitsmine. Jube! Ma olen kasutatud kirjandusega nii suure ja totaka vea teinud. Või noh kes seda mäletab kas ma just ise tegin selle vea, või on see arvuti apsakas et kasutatud kirjanusest 7 kirjet puudu on, aga igatahes see, et ma üle ei kontrollinud, on ikka minu viga küll. Niisiis käin siin ja närveldan oodates reedet.

Aga käsitööjuttu kah.

Sain valmis oma suvetopi. Tegelikult on üks veel pooleli, aga noh üks on juba igatahes valmis ka. Muide see topp on taaskasutus, sest alumise osa kirju kangas oli kunagi kleidi alumine osa. Ma olin siis küll umbes nii 4, 5 klassis kui seda kleiti kandsin (või oli see õieti üldse õe kleit, täpselt ei mäletagi), aga nüüd on see vana armas riie taas kasutust leidnud. Ja kui mu mälu mind ei peta, siis minu meelest tegi ema selle kleidi kunagi veel millestki, aga noh seda teab täpsemalt vaid tema. Igatahes on siis võimalik et see riie talub juba teistkordset ümbertegemist ning seda armsam ja suurema "ajalooga" on minu suvetop.

No näed, selgus topi ajalugu, aga ma kahjuks ei tea, kas kasutaja tööpink on mu õde või ema... pakun õde... igatahes kanga võimas ajalugu järgmine:

Quote:
Topp on lahe, aga oma kõige esimeses elus oli see Rootsi tädi Hille kleit - no nii 70-ndatel ja siis oli see minu seelik ja siis lõpuks jälle kleit ja no kui ta topiks enam ei sobi, eks siis saab temast ju veel miskit teha!

29 Mai 2007 - 21:02
Kommenteerib tööpink
Veel olen suure närveldamise vahele teinud mõned ehted:
Esimene siis vasktraati heegeldadesTeine on selline pikk kett, mis kahekordsena ulatub ka ümber kaela. Ja ülekõige meeldib mulle selle kee värv!! Ostsin helmed Türi leillelaadalt Silverpointi letist ning pean tunnistama, et oma silmaga ja näpuga sobrades on ikka hoopis teinud tunne kui netipoodidest ostes. Natuke ostad netist ikkagi helmeid kui põrsast kotis. Teisest küljest aga on netipoed ääretult mugavad, paar hiireklõpsu, pisut arvel raha vähem ja jääb üle vaid oodata.Ja viimane kee selline hästi kaelaligi hoidev punaste metallik seemnehelmeste ja pärlitega. Kahjuks on otsa saanud kõik kinnitused, nii et neid peab jälle juurde tellima.moole posted @ 12:53 - Link - kommentaarid (6)
23 Mai 2007
Oeh tere taas!!!!

Pole enam ammu olnud sellist aega, et oma käsitöötegemisi siia üles riputada, kuna lõputöö tahtis tegemist. Nüüd aga on see asi kaante vahele jõudnud ning mul jääb üle vaid retsensiooni oodata.See et pole aega olnud siia kirjutada, ei tähenda aga, et ma vahepeal midagi teinud ei oleks. Näiteks võtsin ette suure suure töö ja sorteerisin kõik oma kangad kasutamisvaldkondade järgi. Väga palju põnevaid asju leidsin üles, näiteks ma arvasin, et olin kõik oma puuvillased heegeldamiselõngad ära kasutanud, aga leidsin veel päris mitu värvilist juppi. Nendest valmis pojale suvemütsike:Veel olen meisterdanud posu ehteid, millest osad siis fimost ja osad pärlitest.
Esimesest fimokatsetusest sai selline roosa mummukee:Pisut pärlite pidurdamist:Veel üks kee ja üks komplekt fimost:

Ja lõpuks mu viimane tegu. Heegeldatud millefiori pärlitega mustad kõrvarõngad. Need tilgad on siia alla heegeldatud sarnaselt pärlite korall-tehnikale, ehk siis mööda ühte haru ketiga alla, siis niidi otsast sinna eelnevalt lükitud pärl (hetkel siis must odaots), mööda ketti pool teed tagasi ja siis ketina jälle uus haru, pärl ning mööda haru tagasi + mööda seda haru ka tagasi, mida mööda alguses tuldud. Vist sai jutt väga segane, aga kui järgi proovida hakkab väga ruttu välja tulema.

moole posted @ 20:33 - Link - kommentaarid (6)