Moole moodi asjad
Moole moodi asjad - isepäised inimesed teevad ikka asju oma moodi
Midagi minust

Vanus: 27
Amet: ema ja ajalooõpetaja
Asukoht: Palamuse
Tähtkuju: lõvi

Moole käsitööblogi

Banneri saab oma blogisse lisada, kui kopeerid järgneva koodirea:

Blogi kirjeldus:

Minu eriline armastus on õmblemine ja söögi tegemine, kuid tihti nokitsen ka pärlite kallal. Üldjuhul õpetusi võtan harva ette ja kui siis selleks, et ideid saada, mitte et näpuga järge ajada... Siin blogis siis kõike mida oma kätekestega teen...

Mulle meeldib...

Aktiivselt elus kaasa lüüa. Tantsida, armastada, õppida.

Mulle ei meeldi...

Ebaõiglane valelikkus.

Arhiiv:


Lingid:


Poolikud projektid:Lõpetatud projektid:
Minu tehtud õpetused

Mis on seminolide lapitehnika?
Kuidas teha karvaseid pajalappe?
Kuidas teha meeste T-särgist rasedapluus?
Kuidas õmmelda trikotaažist lihtne lapsemüts?

Minu retseptid

Igavesti suur sünnipäevatort
Kohupiima-vormikesed

Teisi blogisid

Halastajaõde

Noor perenaine

Mu jumalatar loovus...

Krentu blogi

Soer'i tegemised

EHTELAEGAS

Loen...

Armastan lugeda, kui ainult aega selle jaoks rohkem oleks... Kui aga aega on, siis võib leida mind lehitsemast klassikat, naistekaid, Pratchetit ja viimasel ajal ka dan Browni.

Kuulan...

Kuulan kõike peale trance ja disko-popi.

Filmidest...

Filme vaatan märksa rohkem, naudin mõtlemapanevat ning mis seal salata aeg ajalt ka head nutukat või muidu nunnut linateost.

Tsitaat:

Pole midagi üllamat kui kerjuse kujutelmad.


134997
külalist

20 Juuni 2008


Teatepulk jõudnud minuni läbi Snowdropi

Reeglid: Mängija vastab viiele küsimusele ja pärast seda saadab mängu edasi viiele-kuuele inimesele. Seejärel teavitab neid sellest nende blogide kommentaariumis. Lisaks annab pärast vastamist teada sellele, kes tema mängu tõmbas.

1. Mida sa tegid kümne aasta eest?
Kümne aasta eest lõpetasin mina 8. klassi Türi Majandusgümnaasiumis. Olin selline väike aktivist: tantsisin kahes tantsuringis, näitlesin kooli näitetrupis "Sillus", andsin 2 klassi juntsudele ise tantsutrenni ning juhatasin kooli õpilasomavalitsuse alamkoda. Kusjuures sellest ajast on pärit ka minu neti ja kunstniku (pigem küll lihtsalt looja, eriline kunstnik ma hetkel just pole, kuigi on ka helgemaid aegu olnud) alias Moole Reiv. Nimelt oli see minu mängitud tegelane - tibist surnumatja - ühest juhendaja kirjutatud etendusest.

2. Viis asja “Vaja teha” nimekirjast?
*pidulik kleit suviste pulmade külastamiseks
*lõputöö teoreetiline osa
*õmblustuba ära koristada
(Siinkohal võtab mõtlema, et mis nendest kõikidest asjadest, mis vaja teha, veel tähtsad on...)
*Jätkata kaalust alla võtmist
*Lõpetada rahvusliku projekti töö

3. Lemmiksnäkid?
Hetkel puuviljad ja marjad (nt. maasikad) - neid saab südametunnistuse piinadeta nautida...
... aga muidu käsitsi valmistatud šokolaaditrühvlid, koogikesed, liköörikommid - üldse sellised üdini HEAD asjad...

4. Mida sa teeksid, kui oleksid miljonär?
Kui ma oleksin miljonär, siis kõigepealt ehitaksin oma perele maja ning kui siis mul veel neid miljoneid on, siis poole ülejäägist investeeriksin arengumaadesse, et oleks ka tulevikus midagi võtta ja teise poole investeeriksin oma abikaasa tallu ning ostaksin talle uue traktori, uue kaarutaja, uue silokäru, uue niiduki ja uue randaali - oh neid põllumehi küll, neil kohe kunagi pole piisavalt

5. Kohad, kus oled elanud?
Sündisin Tallinas, kolm aastat elasin Karu ühikas
Siis neli aastat Suure-Jaanis, seal käisin lasteaias
Siis üheksa aastat Türil, seal käisin põhikoolis
(Ja kogu eelneva perioodi jooksul on praktiliselt neljandik igast aastast elatud ka Orissaares vanaema vanaisa juures)
Siis kolm aastat Nõos, gümnaasium
Siis üks aasta jälle Tallinnas Karu ühikas, ülikoolis
Ning siis kolm aastat Tartus, ülikoolis
Ja nüüd kolmandat aastat Palamusel, mehe kodukohas


Teatepulk läheb edasi: Kati80, Tööpink, Noor_Perenaine, Mannu, tumevalge
moole posted @ 08:23 - Link - kommentaarid (3)
03 Juuni 2008Tere taas armas blogi
... ehk kuhu küll on kadunud kaks kuud???

Mhmm... Paneb ennastki mõtlema, et kuhu küll need kaks kuud kadunud on... Tegelikult see on vist segu paljudest faktoritest, miks siia midagi üles pole tulnud: Kõigepealt see, et pole lihtsalt viitsinud pilte väiksemaks teha ja netti üles panna - omajagu jamamist on sellega -; Teiseks on kohutavalt kiire olnud seoses eksamiks õppimise ja erinevate kodutööde/esseede lõpetamisega; ning kolmandaks on mul ju jätkuvalt kaks väikest lapsukest, kes suure osa ajast võtavad.

Kuid vahepeal ma midagi siiski teinud olen:

...Vanad asjad kõigepealt...

Üks kaelakee suurte klaasrõngastega
(Need vinged rõngad on pärit ühelt üsna vanalt kaelakeelt ja küll ma ikka olin endale tänulik, et ma kunagi 10 aastat tagasi kui kee katki läks taipasin rõngad alles hoida )

Lähedalt siis selline:Ja kaelas selline (muide kahekorra ulatab ka kandma, aga mulle meeldib nii rohkem):
Ja siis ühed kõrvarõngad, mis juba jõudsin Kärdule kinkida:
Siis üks suur isetegemise algus sai tehtud Marguse sünnipäeva paiku, nimelt tekitasin ma ema abiga endale oma elu esimese peenra
Sellest kidlasti panen kunagi pildi üles kui seal juba kõik vohama hakkab ning seetõttu praegu sellest rohkem ei räägigi.

Pisut kokandusjuttu kah:

Olen juba pikemat aega näinud vaeva selle kallal, et avastada kõige parema pärmitaigna/kringlitaigna retsept. Ja nüüd ühel päeval puht juhuslikult sattusid kokku sellised maitsed, et sai üli-mega-hea kringli. No nii hea, et kui Margus 4 tk maale hommikukohvi kõrvale viis, siis ema-Merike suutis kolm sealt nagu niuhti ära süüa (ühe jättis alles, et äkki muidu Margus hakkab väga pärima, kus ta toodud kringlitükid said). No vot. Ja noh ega saa kõike teiste kaela ajada, sest ma ise ka ainult ühe tükiga ju ei suutnud piirduda, kuigi siin koguaeg tulutult proovin kaalus alla võtta.
Aga avaldan siis selle küpsetise koostisosad (tahan seda kunagi uuesti proovida ja siis plaanin täpselt ka üles kirjutada)
Nimelt taignal tegin eelkergituse hoopis täistera jahuga ning 550 jahu lisasin alles hiljem ja eriti heaks tegi kringli täidis, mis koosnes suhkrus röstitud seesami seemnetest (annab sellise mõnusa mõrumeki: ema-Merike vandus et olin sinna rummi pannud, kuigi tegelikult ei olnud ), kakaost ja sarapuupähklitest (pähklid on lihtsalt mu isiklikud lemmikud, minu jaoks on pähklikringlid-koogid raudselt paremad kui rosina omad. Ning tõenäoliselt kui pähklid nii kallid ei oleks, topiks ma neid absoluutselt igale poole.)
Vot sellise kringli tegin.

Jätkuvalt armastan igas variandis teha Roman Zaštšerinski retsepti järgi banaani tarte tatin-i. Olen seda proovinud nii tavalise karamelliga (nagu on originaalretseptis), kui šokolaadiga (karamelli asemele paned tassi põhja šokolaadi tükid), kuid kõige parem on, kui karamellile keedad sortsu palsamiveiniäädikat juurde (tuleb selline õrnalt hapukas karamell).

Ja sellest retseptist sai ühel päeval, kui magusaisu oli meeletult suur ja midagi oli ruttu vaja välja mõtelda, hoopis uus retsept: Nimelt tükeldasin natuke banaani, tükaldasin Geiša komme (neid oli Marguse sünnipäevast hulgim järgi) ja purustasin pisut küpsist. Siis panin nad kõik väiksesse kausikesse ning kausikese paariks minutiks mikrouuni. Siis kogu asjale paar lusikatäit vanilje jäätist ja VOILLA oligi valmis. Ning selle soperduse kohta, mis ma arvasin et sealt välja tuleb, tuli ülimalt maitsev magustoit. Vot siis.

Oh ja lõpuks näitan teile üliarmast pilti, mis mu ema suutis Kertust teha (see on see mu viie kuune):

moole posted @ 21:33 - Link - kommentaarid (8)