Moole moodi asjad
Moole moodi asjad - isepäised inimesed teevad ikka asju oma moodi
Midagi minust

Vanus: 27
Amet: ema ja ajalooõpetaja
Asukoht: Palamuse
Tähtkuju: lõvi

Moole käsitööblogi

Banneri saab oma blogisse lisada, kui kopeerid järgneva koodirea:

Blogi kirjeldus:

Minu eriline armastus on õmblemine ja söögi tegemine, kuid tihti nokitsen ka pärlite kallal. Üldjuhul õpetusi võtan harva ette ja kui siis selleks, et ideid saada, mitte et näpuga järge ajada... Siin blogis siis kõike mida oma kätekestega teen...

Mulle meeldib...

Aktiivselt elus kaasa lüüa. Tantsida, armastada, õppida.

Mulle ei meeldi...

Ebaõiglane valelikkus.

Arhiiv:


Lingid:


Poolikud projektid:Lõpetatud projektid:
Minu tehtud õpetused

Mis on seminolide lapitehnika?
Kuidas teha karvaseid pajalappe?
Kuidas teha meeste T-särgist rasedapluus?
Kuidas õmmelda trikotaažist lihtne lapsemüts?

Minu retseptid

Igavesti suur sünnipäevatort
Kohupiima-vormikesed

Teisi blogisid

Halastajaõde

Noor perenaine

Mu jumalatar loovus...

Krentu blogi

Soer'i tegemised

EHTELAEGAS

Loen...

Armastan lugeda, kui ainult aega selle jaoks rohkem oleks... Kui aga aega on, siis võib leida mind lehitsemast klassikat, naistekaid, Pratchetit ja viimasel ajal ka dan Browni.

Kuulan...

Kuulan kõike peale trance ja disko-popi.

Filmidest...

Filme vaatan märksa rohkem, naudin mõtlemapanevat ning mis seal salata aeg ajalt ka head nutukat või muidu nunnut linateost.

Tsitaat:

Pole midagi üllamat kui kerjuse kujutelmad.


134997
külalist

20 Juuli 2009


Kahevärviline kreisi
...ja veel üks suveseelik


Olen jätkuvalt õmblemise lainel... Nii tegin lühemaks kaks paari pükse, panin luku ette äia tööjakile (jakk, mis ootas oma lukuvahetust juba poolteist aastat) ning lõpetasin seeliku, mida olin alustanud pakuks et kaheksa? aastat tagasi.

See seelik on esimene "põneva lapitöö" projekti raames:Seelik on mu lapsepõlve sõbrannale ning kuna aastad on möödunud, siis on aja jooksul ka mõõdud muutunud. Seega olen puusale lisanud nii mõnedki siilud... (Ja kui nüüd mõtelda, kui palju ma ise olen sama ajaga juurde võtnud, siis vist paari siiluga küll hakkama ei saaks...)Tehnilise poole pealt, nagu juba pealkirjas mainisin, on tegemist kreisi-ga... lihtsalt jupid on kas beežid või punased. Külje peal on lukk.Igatahes Liisi, kui seda lugema juhtud, ootan sind meie paadipiknikule tordiga, et saaksin ka seeliku üle anda


Ah õige jah, teist seelikut pidin ju ka näitama. See pole küll nii äge - vähemalt minu meelest... aga ta on mõnusalt lendlev ja ta on minu suuruses

Niipalju siis tänaseid tegemisi.

moole posted @ 17:07 - Link - kommentaarid (18)


Üks väike kleidike
...ehk mis juhtub siis kui lihtsalt on vaja õmmelda

Viimasel ajal oleme lastega maal suve nautinud, mis omakorda tähendab, et olen kõiksugustest "oma" tegemistest üsna kaugel ja pigem köögis kui õmblusmasina taga.

Mitte et mulle köögis mässata ei meeldiks... Ühel päeval tegin näiteks veiseliha rosinate ja rosmariiniga. Kombinatsioon, mis keelel sobib samahästi kokku kui kõrvale kõlab... Teisel päeval tuli jälle salat kole hästi välja... Üks suuremaid kokkamisi (nüüd küll juba pool kuud tagasi, aga pildid lihtsalt jäid fotokasse) oli pulma aastapävaks õhtusöök kahele:

Salatipadjal kanafilee koos juustu ja peekoniga lehttaignas:ning šokolaadi-toorjuustu-kirsikook (...mida oli ilmselgelt pärast eelnevat mehist portsu ühel suveõhtul liiga palju)Aga kuhu ma selle söögijutuga jõuda tahtsin, oli see, et juba ammu näpud sügelesid õmblusmasinat silitama... Lõpuks enam ei pidanud vastu ja haarasin auto pagasiruumist ühe vana seeliku ning lõikasin katki - noh et midagigi teha.

Sellest millestki vormus tänaseks väike helesinine unistus:
(Järgneb fotosessioon: alguses vastumeelselt, siis tuleb issi appi ning lõpuks on tuju juba päris hea - kokkuvõttes meie väike drama queen)
moole posted @ 14:18 - Link - kommentaarid (11)
08 Juuli 2009


Suvetort ja tatsupidu
... ehk kuidas ühega saab teisest puhata


Tulime tantsupeolt. Mega! Praegugi käib tantsupeo DVD taustaks. Pole ühelgi tantsupeol midagi nii võimast tundnud kui "Tuulevaiksel ööl". Vaatad naiste seas ringi, ning pooltel pisarad silmanurgas ...muidugi eeldusel, et silmanägemine jälle pärast oma pisarate pühkimist piisavalt selge... Viimasel peol nutsin ikka lahinal... Muidu olin ikka Margusele sülle hüpanud... viimasel peol ei suutnud, kõõksusin niisama ta najal... ja tuljakut on märgade silmadega väga naljakas tantsida...

Youtube'ist leidsin mitu videot maratoni väravast, kus mehed oma väljatulekut ootasid:(Kellatorni all oli olukord vähemalt sama emotsionaalne)


Koju jõudes olime väsinud. Ka järgmisel päeval. Pisut siiani veel.

Ja siis kui oled väsinud ja üldiselt loid, on hea millegi kallal nokitseda. Nii ma otsustasin pärast ämma toodud maasikate puhastamist mõne koogi kallal pusserdada.Tegin nii:

Kõige põhjaks küpsetasin ühe poest ostetud muretaigna. Edasi tuli kiht, kus oli tükkideks lõigatud biskviit (6 muna, 6 spl suhkurt, 3 spl tärklist, 3 spl jahu ja pisut küpsetuspulbrit) segatud paki hapukoore, suhkru ja suure hulga maasikatükkidega. Kõike kattis suhkrumass, mida jäi niipalju üle, et poja aitas mul koogile ka südamekesed peale lõigata.

Tort sai väga maitsev, uskuge mind!Lõpetuseks veel lehvitused tantsupeolt
(kes oskab, see leiab ka meid Margusega pildilt üles):


moole posted @ 07:34 - Link - kommentaarid (12)