Moole moodi asjad
Moole moodi asjad - isepäised inimesed teevad ikka asju oma moodi
Midagi minust

Vanus: 27
Amet: ema ja ajalooõpetaja
Asukoht: Palamuse
Tähtkuju: lõvi

Moole käsitööblogi

Banneri saab oma blogisse lisada, kui kopeerid järgneva koodirea:

Blogi kirjeldus:

Minu eriline armastus on õmblemine ja söögi tegemine, kuid tihti nokitsen ka pärlite kallal. Üldjuhul õpetusi võtan harva ette ja kui siis selleks, et ideid saada, mitte et näpuga järge ajada... Siin blogis siis kõike mida oma kätekestega teen...

Mulle meeldib...

Aktiivselt elus kaasa lüüa. Tantsida, armastada, õppida.

Mulle ei meeldi...

Ebaõiglane valelikkus.

Arhiiv:


Lingid:


Poolikud projektid:Lõpetatud projektid:
Minu tehtud õpetused

Mis on seminolide lapitehnika?
Kuidas teha karvaseid pajalappe?
Kuidas teha meeste T-särgist rasedapluus?
Kuidas õmmelda trikotaa˛ist lihtne lapsemüts?

Minu retseptid

Igavesti suur sünnipäevatort
Kohupiima-vormikesed

Teisi blogisid

Halastajaõde

Noor perenaine

Mu jumalatar loovus...

Krentu blogi

Soer'i tegemised

EHTELAEGAS

Loen...

Armastan lugeda, kui ainult aega selle jaoks rohkem oleks... Kui aga aega on, siis võib leida mind lehitsemast klassikat, naistekaid, Pratchetit ja viimasel ajal ka dan Browni.

Kuulan...

Kuulan kõike peale trance ja disko-popi.

Filmidest...

Filme vaatan märksa rohkem, naudin mõtlemapanevat ning mis seal salata aeg ajalt ka head nutukat või muidu nunnut linateost.

Tsitaat:

Pole midagi üllamat kui kerjuse kujutelmad.


133361
külalist

21 Juuli 2008Pulmad läbi...

Oli väga vahva pidu . Sai kõvasti tantsu ja tralli... ja noh paar pisarakest ikka kah kui noorem õde üleni valges ja imekaunina kirikuuksest sisse astus...

Nagu eelpool mainitud, olid pruudi ehted minu tehtud:...muidugi mu ema panus kleidi ja peigmehe vesti näol ületas minu oma mitmeid kordi...

...ja siinkohal, kuna me juba terve perega pulma-meenutus-lainel elame, kummardus emale ka kahe aasta taguse pruutkleidi ja peiuvesti eest:

moole posted @ 21:06 - Link - kommentaarid (7)
16 Juuli 2008


Pulmad pulmad!!!

Naljakas, et õe pulmad on palju kõditavamad kui enda omad olid... õel muide sama lugu, kui mina abiellusin, olevat ta palju rohkem ärevil olnud kui nüüd mil ise varsti varsti... See on vist see, et enne oma pulmi oled organiseerimise jm nii ametis et polegi õieti aega ärevil olla...

Igatahes eile öösel kella neljani tegin ehteid pruudile...

Kõigepealt tegin kaks peavõru, mis said üles harutatud, kuna said teised kuidagi liiga kaootilised... Esimene mis alles jätmist vääris on järgneval pildil. Tuli ilus, aga on nats liiga konkreetne, tõenäoliselt ei leia kasutamist:Peakaunistus nr. 2. Ka ei leia kasutamist... Saigi teine tehtud rohkem kui varuvariant, et kui miskit muud välja ei tule, siis selline pärlid läbipaistval tamiilil on 100% kindla peale minek.Ning kolmas, mis juhul kui peakaunitust üldse kasutatakse, läheb käiku. Kusjuures selle võib soengusse sättida nii tiaarana, tipud püsti, kui ka maha keeratuna nagu peavõru.
Tegin ta siis eelpainutatud traadile, et ta oma vormi hoiaks ning loperguseks ära ei läheks. Otstes on kaks aasa, et saaks klambrite või vanaemadega soengusse kinnitada:Kui peavõrusid sai kokku kolm tükki ning viimase lõpetasin eile öösel kella 1 paiku, siis peamine aur läks kaelakee tegemisele. Tegin teda öösel ja täna pool päeva muudkui tegin ümber ja täiustasin, kuni lõpuks sai üks paremaid asju, mis teinud olen... Või noh vähemalt ise jäin väga rahule:Oi pulmad on ikka väga toredad!
moole posted @ 21:42 - Link - kommentaarid (5)
13 Juuli 2008


Niisiis, sain valmis oma rahvusliku töökese.
Mul pole ammu nii häbi olnud... sain ta ju valmis tähtajast nädal aega hiljem.
No olegem ausad, viimasel ajal peab aeg kuidagi kiiremini liikuma, sest ma kohe üldse ei oska enam oma aega planeerida. Ja ka siis kui juba on selge, et õigeks ajaks ei jõua ja võtad eesmärgiks lõpetada asi võimalikult ruttu, ning omast arust igal vabal hetkel tegeledki asjaga, ka siis võtab see aega kuus päeva, kuni eilse õhtuni, mil otsustasin, et aitab, enam ei saa niimoodi koguaeg süümekatega ringi patseerida ning heegeldasin kuni kella neljani öösel. Vot millist pingutust on praegu vaja, et lõpetada miskit nii väikesena tunduvat nagu seda on beebi papud:Rahvuslik on siis nende juures see, et äärtessse on heegeldatud muhu särgi pits.

Tegelikult olen tulemusega väga rahul. Ja kuigi tunduvad kole pisiskesed, siis kuna heegeldasin 0,8 heegelnõelaga nr 3 puuvill-lõnga (et jääksid sellised kõvad, nagu päris kingad kohe) siis tegelikult oli ikka paras pusimine küll.
Papud on siis mõeldud tibule pulmadeks tehtud kleidi alla.
Kleidi tegin küll juba ammu, aga avastasin, et see siin veel näitamata (ja eelmises sissekandes vist isegi lubadus olemas seda siin näidata)...(Pildil on venna eemaldanud teise papu... teglikult ma ikka tegin neid kaks tükki )
moole posted @ 19:52 - Link - kommentaarid (9)
01 Juuli 2008


Tere tere

Kuna siin neid pulmi järjest tulemas, tegin endale ühe pika kleidi.

Lõige on võetud Ottobre viimasest naistenumbrist (kusjuures erinevalt Burda lõigetest, pole Ottobre omades veel kordagi pettuda tulnud).Samast kangast tegin ka Kertule kleidi, aga sellest praegu pilti pole, püüan hiljem teha.

Eile tegin kapsapirukat ning see retsept on tõesti tõesti üks parimaid kapsapirukaid maailmas, nii et kes mõtleb, mida küpsetada, soovitan soojalt: Link kapsapirukale

Seniks tsauki
moole posted @ 08:51 - Link - kommentaarid (7)