Juulikese pusimine
Mina
Vanus: 32
Asukoht: Viljandi
Pooleliolevad projektid
Igikestvad projektid

Lõpetatud projektid
Google Custom Search
Google Custom Search
huvitavad blogid:
Arhiiv
Juulikese pusimine
Tõesti ma ei viska villast,
mina armastan küll villast.
Tänutunne paisub rinnas,
kui on hambus labakinnas!
(I. Trull)
23 Veebruar 2008
PÜKSID, PÜKSID JA VEEL KORD PÜKSID....

Ei maksa ennatlikult arvata, et mind on haaranud arutu püksiõmblemismaania põhjusel, et püksid on puhtjuhuslikult ainuke rõivaese, mida ma kangast valmistada suudan. Alles ju valmisid kahed velvetid... Praeguse seisuga võib öelda, et rahu nende põrmule! Ja põrmustunud pole nad mitte minu algeliste õmblemisvõtete tõttu (ÕMBLUSED, oh imet küll, pidasid lõpuni vastu!), vaid asjaolust, et minu pojal puudub, paraku, tagurdamiskäik. Kahtlemata on ta ainuke poiss koolis, kes suudab KÕIK võimalikud naelad ning teravad nurgad üles leida, et rõivaidpidi sinna kinni jääda. Ja ega siis saa tühisest takistusest pidurdada, ikka täiskäigul edasi! Paar päeva tagasi jõudis ta koolist koju olukorras, kus üks säär rippus paari riideriba abil pükste küljes kinni. Parandada pole siin enam midagi. Selgeks sai, et velvet on minu pojale liiga õrn materjal. Teine katse on sooritatud märksa tugevamate kangaste abil. Kui need ka vastu ei pea, kaalun raudrüüd...
See TAKISTUSTEST HOOLIMATA EDASI sündroom tõi mulle meelde läinud suve jaaniöö, kui maakodus uhke jaanitule tegime. Mehed läksid nii hoogu, et ma pidin lausa valvama, et majapidamises olulisi asju tulle ei veetaks. Lõpuks jõudsid nad vana lauavirna kallale... Järgmisel päeval otsisime tulutult mehe ujumispükse, mis eelmisel päeval pesunöörile kuivama said riputatud. Kasutades naiselikku vaistu ning tervet talupoja mõistust, oli müsteerium peagi lahendatud - nimelt jäi pesunöör teele lauavirna ja lõkke vahel. Seejärel meenus ühele sõbrale, et ta tõepoolest tundis laudu kandes mingit takistavat tõmmet, kuid loomulikult ei lase üks eesti mees end pisiasjadest segada, kui siht silme ees.

Ühesõnaga, valmisid kahed püksid:
Pilt lõkkest, kus põlesid minu mehe ujumispüksid

Juulike posted @ 09:43 - Link - kommentaarid (1)

18 Veebruar 2008
JAANUARIVALGE sall.muster lähemaltäärepits lähemaltSall on kootud Novita Nalle lõngast (2,5 tokki) varrastel 3,5. Salli mõõtmed on 73 X 181 cm.
Juulike posted @ 11:18 - Link - kommentaarid (16)

14 Veebruar 2008
Mul on tunne, et vardad ja lõngad jäävad nüüd mõneks ajaks puhkusele, sest kõiki mu meeli on haaranud soov tegeleda õmblemise õppimisega (oskus, mille tüdrukud, kes lakkamatult ei kakelnud oma käsitööõpetajaga, õppisid muidugi ära juba põhikoolis). Eriti paelub mind imeline lapitehnika!
Sattusin peaaegu et esmakordselt elus kangapoodi ja ....ooooooo.... milliseid vapustavaid kangaid on olemas! Tekib tunne, et tule või töölt ära ning lõika lapikesi kuni sõrmed villis.

Kokkuvõtvalt - valmis padi sõbrale, kellel laupäeval sünnipäev.

Juulike posted @ 17:11 - Link - kommentaarid (5)

10 Veebruar 2008
Sai kätte võetud ning alustatud ammuse unistuse realiseerimist - õppida ära lapitehnika. Tekk sai küll primitiivne ning ei pretendeeri kunstiliselt kõrgele tasemele, kuid esimene samm on tehtud. Lapid (omavahel suhteliselt sobimatud, eksole!) pärinevad kangajääkidest, mida mäletan viimased 20 aastat ema ülemises sektsioonkapis seisvat - seega väga armsad ning lapsepõlvehõngulised mustrid.
Kõige jubedam teki valmistamise juures oli teppimine. Olin ikka enne raamatutest uurinud ja puurinud, kuidas sellist keerulist operatsiooni sooritatakse, kuid selleni minu aju ei jõudnud, kuidas on võimalik sellist paksu tekki masinaga KESKELT teppida. Seega on teki keskmine osa....hmmm...nojahh....teppimata.
Tekk asus täitma päevateki funktsiooni poja voodil.

Juulike posted @ 14:59 - Link - kommentaarid (16)060596Külastusi