Juulikese pusimine
Mina
Vanus: 32
Asukoht: Viljandi
Pooleliolevad projektid
Igikestvad projektid

Lõpetatud projektid
Google Custom Search
Google Custom Search
huvitavad blogid:
Arhiiv
Juulikese pusimine
Tõesti ma ei viska villast,
mina armastan küll villast.
Tänutunne paisub rinnas,
kui on hambus labakinnas!
(I. Trull)
19 November 2007
Minu esimene suurem märgviltimistöö. Päkasuss sai sinine, sest kaks kotitäit punast villa "kulus" arusaamiseks, kuidas sellist nikerdust üldse teha. Esimene proovisuss sai suur nagu magamiskott ning teine tuli kortsus nagu ninasarviku nahk. Siis oli punane vill otsas, kuid mina olin end nii käima tõmmanud, et töö katkestamine ei tulnud kõne allagi. Nühkisin vannitoa põrandal nagu segane, jalad ligunemisest kortsus ning perekonnal majapidamisseebi haisust südamed pahad. Aga valmis ta sai.Juulike posted @ 12:56 - Link - kommentaarid (6)

15 November 2007
Üks minu uueaastalubadustest oli, et lõpetan sel aastal kõik poolikud käsitööd (ärge naerge). Nüüd aasta lõpp juba paistab, minu poolikute tööde arv aga, .... njahh Seega - viimane aeg on midagi ette võtta, et mitte iseenda silmis tahtejõuetu ning valeliku rolli jääda.

Esimeseks objektiks sai beebikostüüm, mis pidi valmima 2004. aastal sündinud vennapoja auks. Sellest pidi saama minu õrnade ja südamlike tunnete väljendus. Lõpuks väljendasin ma oma tundeid ikkagi mingi kaubandusvõrgust hangitud vidina kaudu ning praegu, muidugi, oleks juba piinlik kostüümi selle õigele omanikule pakkuda. Seega jääb kudum ootama mõne teise armsa pisipoisi sündi.Kellel aga soov sarnast kududa, saavad teha seda alljärgneva õpetuse abil. Uskuge mind, see ei võta teil 3 aastat aega!

BEEBIKOMBINESOON

Mudel: tõenäoliselt iidvanast "Kodukirjast"
Suurus: 80 cm
Lõng: Novita Florica
Kogus: ei mäleta. Valmistöö kaalub koos nööpidega 245 grammi
Vardad: 2,5 ja 3
Värvivalik: oma parima äranägemise kohaselt

Töö käik:
Alusta kudumist sääreotstest. Loo peenematele varrastele 74 silmust ning koo 2,5 cm soonikut. Kasvata soonikkoe viimasel real ühtlaselt juurde 8 silmust. Võta jämedamad vardad ning koo edasi siledapindset kude. Kasvata töö mõlemas servas 15 X 1 silmus igal viiendal real = 112 silmust. Kui sileda koe kõrgus on 22 cm, alusta kahandamist. Kahanda mõlemas servas igal 2. real 1 X 5 silmust, 3 X 2 silmust ning 3 X 1 silmust = 84 silmust. Jäta silmused ootama ning koo teine sääreosa samamoodi.
Seejärel võta mõlemad sääreosad ühele vardale, seljapooled vastamisi, ja kahanda mõlemas servas 4 silmust nööbiliistu tarvis. Koo siledat kude kõigi 160 silmusega. Kui oled kudunud sääreosa kahandustest alates 24 cm, jäta mõlemast servast lugedes esitüki 38 silmust ootama.
Tagatüki ülaosa:
jätka siledat parempidist kude keskmise 84 silmaga. Kui saad tagatüki ülaosa kõrguseks 13 cm, jäta keskmised 28 silmust kaelaaugu tarvis ootama ning koo kõigepealt üks pool valmis. Jäta veel kaelaaugu servas ootama iga 2. rea järel 1 X 3 silma. Kui oled ülaosa kõrguseks saanud 14 cm, lõpeta viimased õlepealsed 25 silmust üheaegselt. Samamoodi koo valmis kaelaaugu teine pool.
Esitüki ülaosad:
Vasakpoolne: võta vasakul poolel ootama jäetud 38 silmust töösse ja jätka siledat parempidist kude. Kui oled ülaosa kõrguseks saanud 8 cm, jäta töö vasemast servast lugedes kaelaaugu tarvis igal 2. real ootama 1 X 4 silmust, 1 X 3 silmust, 2 X 2 silmust ning 2 X 1 silmust. Lõpeta õlapealsed silmused korraga samal kõrgusel tagatükiga. Parempoolne: koo vasakpoolse suhtes peegelpildis.
Varrukad:
Loo peenematele varrastele 54 silmust ja koo 2 cm soonikut. Kasvata viimasel real ühtlaselt juurde 8 silmust. Võta jämedamad vardad ning alusta 62 silmusega parempidist siledat kude. Kasvata töö mõlemas servas 8 X 1 silmust igal 9. real = 78 silmust. Kui parempidise koe kõrgus on 19 cm, lõpeta silmused üheaegselt.
Viimistlus:
Peida lõngaotsad, auruta valmiskootud tükid, lase kuivada. Õmble kinni õlaõmblused. Korja kaelaaugu servast 93 silmust peenematele varrastele ja koo 2,5 cm soonikut. Lõpeta silmused. Korja vasakpoolse esitüki servast peenematele varrastele 91 silmust ning hakka kuduma soonikut. Kui soonikkoe kõrgus on 1 cm, alusta nööpaukude tegemist. Selleks koo alumisest servast lugedes 5 silmust. Koo 2 silmust kokku, võta õhksilmus vardale ja koo 14 silmust (kokku 5 korda). Koo 2 silmust kokku, võta õhksilmus vardale ja koo lõpusilmused. Kui soonikkoe kõrgus on 2 cm, lõpeta silmused. Teine nööbiliist koo samamoodi, kuid ilma nööpaukudeta. Aseta nööbiliistud teineteise peale ja õmble kinni sääreõmblused ning keskõmblus. Nüüd õmble kinni küljeõmblused, õmble külge varrukad ja seejärel nööbid.

Head kudumist!
Juulike posted @ 17:59 - Link - kommentaarid (5)

03 November 2007
Pikad pimedad õhtud on toonud minu ellu äärmiselt mõnusa koduse olustiku koos küdeva ahju ja kuuma piparmünditeega ning võimaldanud veeta rohkem aega lõngakerade ja varraste seltsis. Nii valmis üks helesinine sall Novita Wool lõngast.

Seda mustrit olen juba ammu hiilinud, seni pole aga olnud mahti asja kätte võtta.
Lähivaates muster siis selline:

Huvilistele ka skeem:


Muuhulgas valmisid ka triibusokid lapsele.
Juulike posted @ 14:11 - Link - kommentaarid (11)060596Külastusi