Juulikese pusimine
Mina
Vanus: 32
Asukoht: Viljandi
Pooleliolevad projektid
Igikestvad projektid

Lõpetatud projektid
Google Custom Search
Google Custom Search
huvitavad blogid:
Arhiiv
Juulikese pusimine
Tõesti ma ei viska villast,
mina armastan küll villast.
Tänutunne paisub rinnas,
kui on hambus labakinnas!
(I. Trull)
15 August 2008
Minu teine töö projektis 12 RAHVUSLIKKU KUUD on flöödikott. Kudusin selle kasutades Paistu kindamustrit , mis on üks mu lemmikutest. Kuna tegemist on kolmevärvilise mustriga, sai kott ka piisavalt paks, et pilli kaitsta. Punusin nööri, et flöödikotti saaks kaela (või kuhu iganes) riputada ning nööbiks ja paelahoidjateks panin halliks värvitud puupärlid.Käsitöö, mida tehakse hobikorras, pole just asi, mille üle peaks hirmsasti arvet pidama, kuid pannes juhuslikult tähele, et esimesest blogisissekandest on juba aastake möödas, ehmusin isegi ära, kui „produktiivne“ ma olnud olen. Aasta jooksul on valminud 12 kootud pitssalli, 5 lapitekki, 4 heegeldatud beebitekki, 1 telgedel kootud Halliste sõba, 2 paari kirikindaid, 1 heegeldatud kardin, 1 paar kootud pitssukki, 1 kootud kampsun, 10 vilditud seepi, 1 vilditud päkapikususs, 1 kootud beebikombinisioon, 1 paar kootud sokke, 1 paar kootud sõrmkindaid, umbes 50 vilditud kuuseehet, 5 paari õmmeldud pükse, 3 patja, 1 Vogue lillesall, 5 lavendlikotikest, 1 lapitehnikas kilekotihoidja, 1 vilditud pinal, kootud flöödikott ja 2 lapitehnikas madratsit koerale. Kokku 113 erinevat eset kaunistamaks elu minu ümber! Numbreid armastava inimesena võib väike arvutus ligikaudselt näidata, mitu tundi ma sel aastal käsitööd olen teinud. Tegelikult on käsitöö parim teraapia, eriti inimestele, kes teevad sarnast tööd nagu mina, et muudkui töötad ja töötad, kuid tulemust pole silmaga näha ega käega katsuda. Vot kood ühe salli valmis ja kohe on aru saada, et oled midagi teinud! Kohe hea tunne on, kui oled midagi uut õppinud ning tööd alustades veidi kõhelnud, et kas ja kuidas see nüüd välja tuleb. Selle aasta jookusul olen ma hämmastavalt palju uusi käsitööalaseid oskusi omandanud (näiteks pitsi kudumine, lapitehnika, viltimine). Algul sai blogi loodud, et oma tegemistest pisike arhiiv jääks (suur osa enda tehtud asju olen ju lihtsalt ära kinkinud), kuid iga tegemisega on innukus aina kasvanud ning paisunud soov võtta vastu uusi väljakutseid. Minu märkmikus on nimekiri, mida kõike ma tahan kindlasti kududa, õmmelda, heegeldada või viltida. Kõige selle toredusega kaasneb vaid üks probleem – AEG. Kas ma ei peaks endale ikka migid piirid seadma, et töö, õppimise ja lapsekasvatamise jaoks ka aega jääks...?
Juulike posted @ 07:55 - Link - kommentaarid (20)

11 August 2008
Lapitekkidel on meie peres väga praktiline otstarve - me nimelt magame nende all oma suvekodus. Ilus ja armas ju! Eriti sellepärast, et tekid on 100 % looduslikudest materjalidest, ei mingit polüestrit vms. Pealisriided on kas puuvillasest või linasest kangast ning voodriks puuvillane vatiin. Tore on ka ööbima jäävad sõbrad oma tehtud lapitekkide alla magama panna. Seepärast ei saa lapitekkidest kunagi küll.
Minu järjekordne tekk. Väga lihtne - koosneb ainult erinevast kangast ruutudest.Juulike posted @ 11:21 - Link - kommentaarid (12)

06 August 2008
Uskumatult kiiresti ja valutult said valmis Vilma Södera pitspõlvikud. Pelgasin, et pitssukkade kudumine käib üle minu mõistuse ja oskuste, kuid õpetus oli väga üksikasjalik ning kudumine läks nagu lepase reega. Kudusin sukad Novita Nalle lõngast, mida kulus täpselt üks tokk. Vardad number 2.
Juulike posted @ 18:59 - Link - kommentaarid (9)060596Külastusi