Juulikese pusimine
Mina
Vanus: 32
Asukoht: Viljandi
Pooleliolevad projektid
Igikestvad projektid

Lõpetatud projektid
Google Custom Search
Google Custom Search
huvitavad blogid:
Arhiiv
Juulikese pusimine
Tõesti ma ei viska villast,
mina armastan küll villast.
Tänutunne paisub rinnas,
kui on hambus labakinnas!
(I. Trull)
06 November 2008
RAHVUSLIKUD RANDMEKATTED

Osalesin TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias toimunud suurepärasel kursusel rahvuslikest randmekatetest! Esiteks õppisime kuduma Lääne-Eestis levinud pärlitega randmekatteid. Need on käe ümber väga mõnusad, kuna on kootud ripskoes ning natukene venivatena hoiavad ilusasti tihkelt ümber randme.Palju edevamad on, muidugi, Kihnu randmed. Nende kuduma õppimine võttis pisut rohkem aega, kuid seda ilusamad said! Need randmed ei anna venima ja seepärast tuleb hoolega enne kuduma asumist loodavate silmuste arv välja mõelda, vastasel juhul võib ranne pärast meenutada kas sõrmust või siis hoopis hularõngast. Mina kudusin nende randmete otsa ka kõik muu vajaliku, et laps saaks endale ilusad rahvuslikud kindad.Lisaks õmblesin linastest lappidest piraka padja, et sügisesse soojust ja pehmust tuua...

Juulike posted @ 07:16 - Link - kommentaarid (10)

15 Oktoober 2008
Esitlen teile oma sügispakki, mille tegi mulle ANNYLIIS. Nüüd saan oma haiget kurku uue salliga soojendada ning juues kuuma teed vaadata küünlaleeki, sest kõik selleks oli pakis olemas - imekaunis roheline pitsiline sall, ilus merikarpidega küünal ning pakike kuivatatud melissi. Ja äärmiselt vahva üllatusena ka ülisügisene kärbseseenekujuline nõelapadi. Tundub, et Annyliis hoomas kuidagi, et sellest sügisest saab mul eriti palju nõelu olema (seoses rahvuslikku tekstiili eriala õppima minemisega). Suur-suur tänu Sulle, Annyliis!

Kogu paki sisu näeb välja selline:Ekstra juhin tähelepanu vahvale nõelapadjale!

Juulike posted @ 17:05 - Link - kommentaarid (2)

10 Oktoober 2008
Minu OKTOOBRIPRUUNID SOKID on täpsemalt öeldes lühikese säärega Vilma Södera pitspõlvikud. Nimelt hakkas mulle väga meeldima see pitsmuster ja eriti olen ma vaimustuses sokkide kodumisest varbast alustades. Kudumiseks valisin Raasiku lõnga, mis kujundas meeleoluka ja vahva sügisese värvigamma. Esmasel vaatlemisel jääb, muidugi, mulje, et sokid on erinevatest paaridest. Kuna nad on mõeldud siiski ainult kodus või saapas kandmiseks, ei häiri see mind karvavõrdki, hoopis huvitavam on. Ja mõeldes Pipi Pikksukale, siis kes on üleüldse välja mõelnud selle tobeduse, et inimesel peavad alati ühte värvi sokid jalas olema?!

Juulike posted @ 10:21 - Link - kommentaarid (8)

08 Oktoober 2008
Kuna Aiaia sai minu tehtud nõelapadja lõpuks ometi kätte, saan seda ka oma blogis eksponeerida. Arvestades, et Aiaia näol on tegemist Soomes elava eestlasega, pidasin paslikuks saata talle sinna tükike Eesti lambavilla soojust ning viltisin nõelapadja hoides rahvuslikku stiili. Kaunistuseks sai keraamiline nööp, mis pärineb Viljandi Käsitöökoja poest.Kaardile leidsin vägagi sobiva Ilmar Trulli luuletuse KOI LAUL:

Tõesti ma ei viska villast,
mina armastan küll villast.
Siidisalli ma ei salli,
siidikindaid ma ei hinda.
Siidivennad siidiussid
keeravad kõik toidud vussi.
Aga näiteks muhu kampsun!
Mmm! Võtan kohe suure ampsu!
Tänutunne paisub rinnas,
kui on hambus labakinnas,
mitte bambus, mitte moorus.
Jätke idamaine toorus.
Rokal siis on õige hõng,
kui on kokal õige lõng.

Nõelapadi Aiaia silmade läbi

Olles oma omakseid ja kolleege rabanud teatega, et astusin Olustvere kutsekooli rahvuslikku tekstiili õppima (osad peavad seda uudist siiani minu kahtlase väärtusega naljaks), otsustasin teha endale uue ilusa alguse puhul kingituse ning ostsin Viljandi Käsitöökojast vana kirstu lõngade hoidmiseks. Kirst on imeilusate kaunistustega ning mu lõngad mahuvad sinna kenasti ära!

Juulike posted @ 12:02 - Link - kommentaarid (11)

30 September 2008
Mul on nüüd ime-imeilus nõelapadi! Tõeline meistritöö - ühel pool roosades, teisel sinistes toonides tikand ja pärlid. Ma lausa ahhetasin, kui selle pakist välja võtsin. Aitähh, armas lammas (kõlab ju hästi - armas lammas, kuidagi luuleliselt)! Aga Sinu tehtud nõelapadi näebki luuleline välja. Ausalt öeldes, ma pole kunagi ilusamat nõelapatja näinud!

Juulike posted @ 14:16 - Link - kommentaarid (16)060806Külastusi