Muhvi Laegas
create your own slideshow
Muhvi Laegas
Tasapisi koguneb siia minu seinast seina käsitööd. Ava julgesti laegas ja piilu sisse...
.: Minust :.
Keskealine ema, naine, tütar, käsitööline...
.: Mõttetera :.
"Edasilükkamise Tee Viib Tegemata Tegude Majja." (Hispaania)
"Minds, like parachutes, work best when open."

.: Minu blogi nupuke/ Button (siit saab ka blogi esilehele) :.


.: Otsingud :.
Google Custom Search
.: Viimased postid :.
Viimased postitused
August 2011

.: Piilujaid/Visitors :.

461156

free counters

hubanekodu.jpg
.: Lingid/Links :.


.: Blogid/Local blogs :.ISETEGIJA KESKKONNAS: Bramasole/liisbet
Eowyni väikesed teod
Epu teod ja mõtted
Hõbevalge
Ilutegija
Inksu nakerdamised
Ise tehtud - Hästi tehtud - Kriuks2
Jansa lõngapesa
Kaua tehtud - Kaunikene - Silpsolps
Kelly26 käsitööd
Kiusupunni kiusatused
Kurvitsa käsitöö - chenet
Laantelaps askeldab jälle
Lõngaga mässaja - Rees
MANNU asjatab
Mari Marike teeb käsitööd
Marmelaad
Nobedad näpud - Kuradike
Pisihaldja toredad teod
psiho_de_lika
Päikesekiir - Minu aardelaegas
Pööraselt rahulik kamber - prk
Roheline
Ruta käsitööd
Rändlinnu pesa
Saare talu vildikamber - Mareli
Sapsi oma
Sibulaplixi asjatamised
Sirtsuk
Sokisahtel - sokike
Susa hobinurk
S6ps on käsitööhull
Tintsiku näputöökroonika
Tondinaha pesa
Trika aretused
Tsilla käsitöö
Tööpink tegutseb
Värviline maailm - Tumevalge
MUJAL KESKKONNAS:
Ilukuduja
Juulikese käsitööpäevik
Krentu - Mõtelda on mõnus
Maasikmari koob ja heegedlab
Mann heegeldab
Meiekad tegutsevad
Oma nurgake
Reesi tegemised
Segasummasuvila
Unistab ja vahel tegutseb

04 August 2011

Kaua tehtud, kaunikene vol.2Kui ma 2 aastat tagasi selle heegeldatud motiiviteki valmis olin saanud, teadsin ma kohe, et üks vikerkaarevärviline tekk tuleb veel. Sedakorda aga juba tõeliselt säravates Raasiku Artistic lõnga toonides. Mummuline. Tütrele. Ja kui ma Sunny spread mustrit nägin, siis olidki kõik asjad oma kohale loksunud ja 30. juunil 2010 ma alustasin. 20. juunil 2011 sai tütreke 20aastaseks ja tekk valmis sünnipäevaks.See, et värvilised mummud saavad kollase raami, oli tütre kindel soov. Algselt pidi ka kokku heegeldatud saama kollasega, aga aasta jooksul jõuab ju ümber mõelda ja nüüd on motiivid ühendatud Raasiku lillakaspruuni lõngaga. Aasta jooksul jõuab kodust ära kolida ka, aga õnneks sobib siia rohelisse tuppa mõeldud tekk ka tütre uude koju (kuigi remonti planeerivatele noortele andsin soovituse tapeedi toon teki järgi valida, sest nii kirju asjake igasse ruumi ikka ei sobi ka).
Õiget tooni väga kollase lõnga leidmine valmistas natuke peavalu, lõpuks leidsin prooviks ilusat kollast Liisut, aga selle kilohind (ca 600.- krooni) sundis edasi otsima. Käesolev kollane on Karnaluksist pärit (vist) Leedu villane ja on täpselt nii erk kui pildilt paistab. Noortepärane, kuigi mina ise oleks eelistanud toda Liisu tooni, aga minul on minu tuhm tekk ju juba olemas.
Sunny spread mustri kohta saan vaid kiidusõnu jagada, eriti efektne jääb ta ühevärvilisena ja jämedamast lõngast ning on tekina kasutamiseks piisavalt tihe (mida ei saa minu vanaema ruutudes teki kohta öelda, kust varbad ja sõrmed pidevalt läbi tulevad). Eriti ilusad on need tekid Noro lõngadest mummude ja heleda raamiga!
Tegin siiski väikesed muudatused, kuna lõng oli peenike. Nimelt on ketas ühe rea võrra suurem ja et tahtsin värviliste vahele rohkem kollast pinda, siis on ka ruut ümber pisut laiem. Kokku heegeldasin jälle oma kavala skeemi järgi lõnga katkestamata (vt skeemi mai 2009 postitusest). Teki äärde sai kolm rida sambad-auk-sambaid ja viimasel real sambagrupid uppi sakiliseks servaks heegeldatud.Viimase pildi lisasin, et oleks näha, kuidas oleks tekk esialgse idee järgi jäänud - pole ka paha ju.

Tehnilised andmed:
mõõdud: ca 170x230, kokku 10x14 motiivi, motiivi suurus (ilma pruuni osata) 15x15cm. Kaalu on ca 1600g (arvestuslikult, kuna igale ringile kulus ca 4, kollasele osale 4-5 ja kokku heegeldamiseks 2g motiivi kohta, pluss serv.)

Olen avastanud, et motiivitekkide heegeldamine on väga mõnus ja stressivaba tegevus, eriti kui muid ideid või aega napib, sest tähtaeg ei piitsuta takka (kui teha nt mingi seljas kantav asi, siis tahaks ruttu valmis saada, eks), vahepeal võib lubada endale tüdinemisperioode ja ka kotis kaasas vedada on sellist väikest nokitsemist, mille muster on peas, mõnus. Nii et mul on juba järgmise teki idee olemas, sest mu roheline tuba on ju ikka veel tekita.

Muhv
Muhv kribas selle 22:37 - Link - kommentaarid (46)