Muhvi Laegas
create your own slideshow
Muhvi Laegas
Tasapisi koguneb siia minu seinast seina käsitööd. Ava julgesti laegas ja piilu sisse...
.: Minust :.
Keskealine ema, naine, tütar, käsitööline...
.: Mõttetera :.
"Edasilükkamise Tee Viib Tegemata Tegude Majja." (Hispaania)
"Minds, like parachutes, work best when open."

.: Minu blogi nupuke/ Button (siit saab ka blogi esilehele) :.


.: Otsingud :.
Google Custom Search
.: Viimased postid :.
Viimased postitused
Juuli 2012
Veebruar 2012
August 2011
Juuli 2011
Jaanuar 2011
Juuli 2010
Juuni 2010
Aprill 2010
Märts 2010
Detsember 2009
Juuni 2009
Mai 2009
Aprill 2009
Märts 2009
Veebruar 2009
Detsember 2008
November 2008
Oktoober 2008
September 2008
August 2008
Juuli 2008
Mai 2008
Aprill 2008
Märts 2008
Veebruar 2008
Jaanuar 2008
Detsember 2007
November 2007
Oktoober 2007
September 2007
August 2007
Juuli 2007
Juuni 2007
Mai 2007
Aprill 2007
Märts 2007
Veebruar 2007
Jaanuar 2007
Detsember 2006
November 2006
Oktoober 2006
September 2006
August 2006
Juuli 2006
Juuni 2006
Mai 2006
Aprill 2006
Märts 2006
Veebruar 2006

.: Piilujaid/Visitors :.

461107

free counters

hubanekodu.jpg
.: Lingid/Links :.


.: Blogid/Local blogs :.ISETEGIJA KESKKONNAS: Bramasole/liisbet
Eowyni väikesed teod
Epu teod ja mõtted
Hõbevalge
Ilutegija
Inksu nakerdamised
Ise tehtud - Hästi tehtud - Kriuks2
Jansa lõngapesa
Kaua tehtud - Kaunikene - Silpsolps
Kelly26 käsitööd
Kiusupunni kiusatused
Kurvitsa käsitöö - chenet
Laantelaps askeldab jälle
Lõngaga mässaja - Rees
MANNU asjatab
Mari Marike teeb käsitööd
Marmelaad
Nobedad näpud - Kuradike
Pisihaldja toredad teod
psiho_de_lika
Päikesekiir - Minu aardelaegas
Pööraselt rahulik kamber - prk
Roheline
Ruta käsitööd
Rändlinnu pesa
Saare talu vildikamber - Mareli
Sapsi oma
Sibulaplixi asjatamised
Sirtsuk
Sokisahtel - sokike
Susa hobinurk
S6ps on käsitööhull
Tintsiku näputöökroonika
Tondinaha pesa
Trika aretused
Tsilla käsitöö
Tööpink tegutseb
Värviline maailm - Tumevalge
MUJAL KESKKONNAS:
Ilukuduja
Juulikese käsitööpäevik
Krentu - Mõtelda on mõnus
Maasikmari koob ja heegedlab
Mann heegeldab
Meiekad tegutsevad
Oma nurgake
Reesi tegemised
Segasummasuvila
Unistab ja vahel tegutseb

17 Veebruar 2008

Sõbrad.Kui ma mõtlema hakkan, siis mul ei ole kunagi väga (liiga) palju sõpru olnud. Tuttavaid küll, aga neid keda sõbraks nimetaks, on ikka vähe. See-eest tõelised ja pikaaegsed. Ma lihtsalt olen üsna introvertne inimene eluaeg olnud ja ei lase kedagi endale väga ligi. Nii et minu sõbraks pääseb inimene, kes viitsib piisavalt kaua minu seltsis jõlkuda, et ära oodata, millal tõeline mina end avama hakkab. Isetegijatega ühinemine on aga paraja portsu häid tuttavaid, keda juba lausa sõbraks julgen nimetada, juurde andnud. Mulle tundub, et üks kindel ühine huvi kiirendab teineteise tundma õppimist.
Vot ja ühe portsu sõpradega otsustasime omavahel sõbrakingitusi vahetada. Mina sain väga vahva kingituse Freddylt! Rohekollased vanutatud pajalapid, mis on eriti head, sest käed saab sisse pista ja mis sobivad mu kollasesse kööki väga hästi. Ning nimesilt! Vau, onju! Eriti kift: sokike, pitssallike ja täitsa muhv mis muhv. Näpud saab kahelt poolt sisse pista, ausalt. Igatahes väga tore kingitus, aitäh, Freddy! Ja Mari Marikeselt sain boonusena nii armsa võtmehoidja. Tänud Sullegi! Te hellitate mu täitsa äraLoosiõnn mängis mulle järjekordselt kätte Mari Marikese Üha raskemaks läheb talle kinki teha, sest kõike mida mina oskan, teeb tema paremini. Sokke ja salle tuleb nagu Vändrast saelaudu! Aga kuna ta nii häid kooke kogu aeg meile kokkutulekule küpsetab, siis õmblesin ma talle põlle. Ma olen täiesti kindel, et sellist põlle tal veel ei olnudki Pilti ei ole, unustasin.

Täna istusime harjukatega jälle koos. Ega ma midagi suurt tehtud jälle saanud, kuigi makrameekraam oli täitsa olemas ja kaasas. Kerisin vähemalt 300g lõnga keradesse. Aga niisamagi oli tore istuda ja lobiseda ning usinamaid pärliussi heegeldamas vaatadata. Mul on enne vist prille vaja, et seda tööd teha. Ma öösel proovisin nats Igatahes, näeme jälle!
Muhv kribas selle 17:22 - Link - kommentaarid (3)

13 Veebruar 2008

Pitsiline õlasall vol. n


Pesamuna lasteaiarühma õpetajaabil oli täna sünnipäev. Selline tore vanem proua. Et mul on veel hästi meeles jõulukinkide otsimise raske ülesanne, siis seekord võtsin julguse kokku ja läksin kergema vastupanu teed: kudusin kingiks pitsilise õlasalli. Tegelikult hakkasin ma mustrit valima juba mõnda aega tagasi. Neid on mul kogunenud juba paras kogu, nii tasulisi kui tasuta, üks ilusam kui teine. Ometi jõuan ma alati selleni, et kõige ilusam on ikkagi Pääsusaba! Oligi kindel plaan jälle seda kududa, aga kuduisu puudumise tõttu lükkasin alustamist muudkui edasi. Õigesti tegin, sest uut Käsitööd lapates jäi kohe silma ja võlus jäägitult sealne pitssalli muster Aet'ilt. Nii saigi see üles loodud. Tulemus on mu meelest kaunis, vähemalt mina olen selle mustri lummuses ja saaja paistis ka väga rahul olema.

(klikitav pilt)


Muster: ajakirjast Käsitöö Kevad 2008
Lõng: Novita Florica 100% vill 50g=175m; kulus 4 tokki (vast mingi 5g jäi järgi)
Vardad: nr. 3.00mm
Märkused: Väga kaunis muster, jääb kergesti pähe, aga on paljude kokkuvõtmistega, seega kulub pisut rohkem aega ja lõnga. Suts monotoonne ka, igav hakkas kududes (seepärast eelistan ma mitmetest erinevatest mustrijuppidest pitssalle), aga ilu nõuab ju ohvreid. Ridu 29-48 kudusin läbi vist 7 korda, servapitsi 11 rida, 12.-l võtsin kokku. Salli suuruseks tuli 200x100cm!
Nagu ikka juhtub minuga äpardusi. Seekord panin puusse aja arvestamisega: olin surmkindel, et 13.02 on neljapäev ja sättisin oma kudumist selle järgi. Esmaspäeva hommikul tabas mind kalendrisse vaadates šokk, sest õige päev on ju kolmapäev. Nii ma siis kudusin 2 päevaga end oimetuks ja tööd käest pannes olid käed suisa tundetud. Venitasin salli kuivama täna öösel kell 2. Tegelikult aga oli õnn, et aega väheks jäi. Silma järgi olin arvestanud, et peaks veel ühe mustrikorra kuduma, aga lihtsalt ei jõudnud enam. Ja jumal tänatud, et ei jõudnud, sest sall oleks tulnud põlvini. Edaspidiseks olen juba targem selle lõngaga, oskan arvestada, et ta venib ikka jubedalt märjaks tehes. Tubli kolmandik tuli juurde! Aga väga sobilik lõng pitssalliks, pehme, siidine, kerge - sall jääb väga ilus ja õhuline.

Kuidagi on nii läinud, et igat pitssallimustrit olen ma kaks korda kudunud ja ei jää vist see ka erandiks. Tahaks kunagi endale teha mõnest imepeenest lõngast, sest peenemaga on mu meelest see muster veel ilusam ja õrnem.

Muhv kribas selle 16:08 - Link - kommentaarid (25)

09 Veebruar 2008
NB! Kui osa teksti on serva all peidus, muutke korraks akna suurust ja asi peaks korda minema. Tegelen vea otsimisega! Abi teretulnud.

Jaanuar - valge kui lumi!?Mul on selline pisike plaan üritada teha vähemalt pooled tööd värvispektri projekti raames omaloomingut. St üritada teostada ammu peas olnud ideid, mis puhtast laiskusest ja mugavusest on jäänud tegemata, sest alati on käepärast mõni enamvähem sobiv valmisjuhend.
Valge lopsakate palmikutega mütski oli plaanis juba eelmiseks talveks. Lõng, tõsiküll, sai ostetud alles möödunud novembris. Tänavune talv on nagu ta on, valget sooja müsti pole nagu vajagi, seepärast pealehakkamine venis jälle kuni jaanuari viimaste päevadeni, mil lihtsalt pidin selle vägisi valmis kuduma, et projektivedajana mitte jorutajaks jääda. Päevavalgel pildi sain tehtud alles nüüd.

(klikitav)


Muster: minu omalooming
Lõng: Emmebi Himalaya 90% meriino, 10% kašmiiri 50g=115m, kulus natuke üle 50g. Vaimustavalt pehme ja mõnus lõng!
Vardad: ülesloomiseks 2,5; soonik 3,0; mütsiosa 3,5
Märkused: katsetasin oma uue raamatu abil kitchener rib cast on'i, mille eestikeelset nimetust ma kahjuks ei teagi, aga igatahes jääb väga ilus serv. Esialgu proovisin ära alustamise heegelketilt, sest sama lõngaga sama alustus ei tulnud esimese hooga väljagi. Inglise keeles kaustatakse selle ülesloomise jaoks vist ka veel tubular cast on. Asja suur pluss on see, et kui on vaja alustada ja lõpetada töö soonikuga (nagu näiteks põikipidi kootud palmikutega pulloveril ), jäävad mõlemad otsad identsed ja mitte väljavenivad, sest sellele ülesloomisele vastab ka sobiv mahakudumine... või õigemini mahaõmblemine (nõelaga), mida ma niigi juba igal võimalikul juhul kasutan.

Müts ise ei tulnud päris selline nagu ma mõelnud olin. Tahtsin sellist lotakamat, mitte nii peakuju järgivat. Ja võibolla mõnede mummudega palmikute vahel. Tütrele sobib see paremini kui mulle, aga tema mütsi ei kanna. Ja kuna ilm üldse ei soosi, siis ei ole praegu ka tuju uuesti kududa. Võibolla mõni teine talv, kui sellist aastaaega meil üldse olema hakkab.

Oma kuduisu pole ma siiani üles leidnud ja kuuldavasti pole ma ka ainus, kel varras tavapärasse lustiga ei liigu. Alustasin küll üsna õhinaga uuest Käsitöö'st pitssalli kudumis. Väga ilus muster, aga töö ei lenda ikkagi nii nagu parematel päevadel. Pisike viga on ka mustriskeemis, aga õnneks lihtsalt parandatav. Kuidas, sellest loe Aeti blogist.

Hoopis suurema isuga olen ma heegelnõela viibutanud. Järjekordne tokk Jõgeva vikerkaarevärvilist lõnga on lappideks saanud. Nüüdseks on lappe 105 tk, mis on täpselt 5 tk rohkem kui pool. Ema sünnipäevaks (poolteise nädala pärast) ma voodikatet ilmselt valmis ei saa, järgmine tähtaeg on siis emadepäev. Uus hunnik lappe siin:


Vaatan, et rahvas heegeldab juba suvekleite ja -toppe, mul veel kampsunid ja muu villane meelel. Peaks vist ka teistelt õppima ja hoopis suveks valmistma hakkama
Muhv kribas selle 13:24 - Link - kommentaarid (10)