Muhvi Laegas
create your own slideshow
Muhvi Laegas
Tasapisi koguneb siia minu seinast seina käsitööd. Ava julgesti laegas ja piilu sisse...
.: Minust :.
Keskealine ema, naine, tütar, käsitööline...
.: Mõttetera :.
"Edasilükkamise Tee Viib Tegemata Tegude Majja." (Hispaania)
"Minds, like parachutes, work best when open."

.: Minu blogi nupuke/ Button (siit saab ka blogi esilehele) :.


.: Otsingud :.
Google Custom Search
.: Viimased postid :.
Viimased postitused
Juuli 2012
Veebruar 2012
August 2011
Juuli 2011
Jaanuar 2011
Juuli 2010
Juuni 2010
Aprill 2010
Märts 2010
Detsember 2009
Juuni 2009
Mai 2009
Aprill 2009
Märts 2009
Veebruar 2009
Detsember 2008
November 2008
Oktoober 2008
September 2008
August 2008
Juuli 2008
Mai 2008
Aprill 2008
Märts 2008
Veebruar 2008
Jaanuar 2008
Detsember 2007
November 2007
Oktoober 2007
September 2007
August 2007
Juuli 2007
Juuni 2007
Mai 2007
Aprill 2007
Märts 2007
Veebruar 2007
Jaanuar 2007
Detsember 2006
November 2006
Oktoober 2006
September 2006
August 2006
Juuli 2006
Juuni 2006
Mai 2006
Aprill 2006
Märts 2006
Veebruar 2006

.: Piilujaid/Visitors :.

458397

free counters

hubanekodu.jpg
.: Lingid/Links :.


.: Blogid/Local blogs :.ISETEGIJA KESKKONNAS: Bramasole/liisbet
Eowyni väikesed teod
Epu teod ja mõtted
Hõbevalge
Ilutegija
Inksu nakerdamised
Ise tehtud - Hästi tehtud - Kriuks2
Jansa lõngapesa
Kaua tehtud - Kaunikene - Silpsolps
Kelly26 käsitööd
Kiusupunni kiusatused
Kurvitsa käsitöö - chenet
Laantelaps askeldab jälle
Lõngaga mässaja - Rees
MANNU asjatab
Mari Marike teeb käsitööd
Marmelaad
Nobedad näpud - Kuradike
Pisihaldja toredad teod
psiho_de_lika
Päikesekiir - Minu aardelaegas
Pööraselt rahulik kamber - prk
Roheline
Ruta käsitööd
Rändlinnu pesa
Saare talu vildikamber - Mareli
Sapsi oma
Sibulaplixi asjatamised
Sirtsuk
Sokisahtel - sokike
Susa hobinurk
S6ps on käsitööhull
Tintsiku näputöökroonika
Tondinaha pesa
Trika aretused
Tsilla käsitöö
Tööpink tegutseb
Värviline maailm - Tumevalge
MUJAL KESKKONNAS:
Ilukuduja
Juulikese käsitööpäevik
Krentu - Mõtelda on mõnus
Maasikmari koob ja heegedlab
Mann heegeldab
Meiekad tegutsevad
Oma nurgake
Reesi tegemised
Segasummasuvila
Unistab ja vahel tegutseb

29 September 2006
Nonii, viimane "asjalik" postitus oli 25.augustil... Ja mis ma käsitöö vallas terve kuu teinud olen? Mitte midagi. Peaaegu.
Kuu alguses tabas mind seisund, kus ei tahtnud käsitööd teha ega näha, kusjuures üldse ei tundunud süümepiinu. Sest nii on ikka vahel olnud, et asjad ei edene, aga see ajas siis jubedalt närvi. Nüüd oli vahelduseks täitsa mõnus end ka siis normaalsena tunda, kui teleka ees niisama istusid ja käed ei sügelenudki varraste järele. Aga käsitööst mõtlesin ma küll sel ajal. Kohe igasuguseid mõtteid sai mõeldud ja eks ma kunagi (kui nad veel meeles on) panen need kirja ka, siis hea endal hiljem lugeda, et kas ja kuidas mõtted sel teemal muutunud on.

Aga teinud olen, jah, vähe. Noh, Pesamuna kampsuni proovilappi kudusin terve nädala. Igasuguseid palmikuid proovisin ja ikka kohe järjest, et siis hea võrrelda ja lõpuks oli proovilapp poole esiosa suurune
Aga enne kampsunit mõtlesin ikka sokivahetuse sokkidega algust teha. Edenevad
Ja kuna ma olen sellisesse rumalasse olukorda sattunud, et Pesamuna kevadjope on väikseks jäänud, aga praegu on meil kaubandusvõrgus juba vaid talvekaup müügil, otsustasin poja vestile varrukad külge kududa. Need sai ka varrastele pandud, et pärast sokke hooga jätkata.

Eile aga sattusin pooljuhuslikult mõneks tunniks autoga loksuma ja kuna kudumist on kehv kaasas kanda, oli hea võimalus ühe heegeldusega alustada (ja lõpetada). Pesamuna sai endale lego-mütsi nagu Sipsik selle kohta ütles. Teised tegid selliseid küll suvel, aga minu meelest on see paras just praegu algavateks ilmadeks. Kuna poiss oli kõrval, siis käis heegeldamine katse meetodil: rida kinnissilmi, rida ühekordseid sambaid, proov pähe. Allserva sai tehtud "jõnks" sisse, et eest lühem, tagant pikem jääks - nii ei vaju silmile, aga katab kõrvad. Saab ka serva peale keerata, siis on "tavaline" müts.
Materjaliks Capri Ombre, mida jäi ühest 50g tokist puudu täpselt nii palju kui kõrvaklappideks vaja. Viimasel mütsireal ja vähikäigu real on juurde võetud peen kumminiit, et välja ei veniks ja kenasti peadligi hoiaks Poiss tahtis "tutti" ka, sai sellise "sabakese" siis.


Algul tundus harjumatult munapea, mõtlesin juba, et teen noka ka külge. Täna aga käsime Ülemiste keskuse parklas monsterautosid kaemas ja poiss tahtsi kohe uut mütsi pähe. Vaatasin, et pole väga vigagi. Harjumise asi vist.
.

Autodest olid poisid muidugi vaimustuses. Vaatan kuidas homme ilm on, ehk lähen siis nendega seda šõud Hipodroomile vaatama. Kahjuks mees on tööl, muidu oleks neil seal omavahel ikka mõnusam ja ma saaks kududa. Sest nüüd on tahe tagasi.
Muhv kribas selle 18:47 - Link - kommentaarid (10)

21 September 2006
Mina sain täna paki :

Ei-ei, need ei olenud ei sokid ega kott ega ammugi mitte kingitus päkapikult Usun, et nii mõnigi tunneb sellise paki ära, sest sellised saadab Suurepere EMPS - eria. Paki sisust ma ei räägi - see jäägu minu ja eria vahele - küll aga pakist endast. Panete tähele neid tuttavlikke isetegija logosid pakil, mida eria alati vahvalt kasutab? Pakil postkontoris järel käies jäi mulle mulje, et need tädid seal olid küll vist juba isetegija.net'i avastanud See värviline logo tõmbab tähelepanu ja uudishimu on ju inimlik! Seega milline hea reklaam. Siit siis üleskutse (ma küsisin erialt luba ja ta oli lahkelt nõus ) - kõik, kes te igasuguseid vahetusprojektide pakikesi saadate, kel vähegi võimalik, kasutage ka isetegija logo pakil - see on superreklaam meie foorumile

Tänan tähelepanu eest

Muhv kribas selle 17:42 - Link - kommentaarid (3)

06 September 2006
Sokivahetuse sokkidele mustrit otsides sattusin oma "kaasavarale":
teismeeas kogutud ajakirja Nõukogude Naine väljalõiked kolmes paksus kaustas, kus lisaks käsitööteemadele on ka hulgem retsepte:

ning 13 Käsitööalbumi numbrit:
Oo, kui palju kasulikku sealt taasleiab: põhjalikud õpetused, kuidas teha: makrameed, gobelääni, hargipitsi, ilukrookimist, põimitud (niplis-) pitsi, nõelpitsi, iiri pitsi, vitspunutisi, punutud vöid, kuidas pehmel mööblil riiet vahetada ning kuidas taimedega värvida. Ja loomulikult palju-palju rahvuslikke mustreid kinnastele-sokkidele-kampsunitele jpm. Oeh. Kahjuks polnud pooltel mustrilehti enam juures, aga ma loodan, et need on mul kuskil mujal tallel. Kuigi kahtlustan, et osad võis ema koos Nõukogude Naiste mustrilehtedega ära visata Samamoodi ei jäänud näppu seda albumit, kust ma kootud linikute tegemist õppisin ja kus oli tohutult mustreid, aga jällegi usun, et see on kuskil uuemate asjade hunnikus.

Ühe huvtava leiu tegin ka. Nimelt leidsin 1976.aasta Käsitööalbumist heegelmotiivide mustri, milline ilmus tänavu ajakirjas Moda ja mida kasutasid oma õlasallide tegemiseks nii Kribukrabu kui ka Britiliis. No ei ole midagi uut siin taeva all, vaid kõik uus on hästi unustatud vana
Siin pildil siis too muster kõige peal, aga selle all too sinine triibuline on mu kõige vanem eksemplar, veel venekeelne Käsitööalbum aastast 1968 (ehk sama aasta väljalase kui ma isegi ) ning too kirju seal vahel aastast 1970.


Oh, mõnus on vahel nostalgitseda.

Tegemistest: sokivahetuse soki idee on küps, aga lõnga ei ole veel sobivat leidnud. Õnneks on paar varuideed ka veel olemas.
Ja mingil seletamatul ajel ostsin Pesamunale talvekampsuni lõngaks helesinise Novita Nalle ja nüüd mõtlen, et mispärast ometi nii peene Einoh, ma olen peene lõnga fanaatik ju küll, aga talvekampsuniks oleks sobinud täpselt sama tooni 7 venda paremini. Aga pole viga, plaanis niikuinii palmikutega kamps teha - proovilapp on 65sx35r -, see teeb asja nats kohevamaks ja soojemaks, pealegi on minu poisid Pingviinid, kes tegelikult külma ei kardagi
Muhv kribas selle 15:05 - Link - kommentaarid (6)

01 September 2006
Esiteks, Imageshack ajab viimasel ajal hulluks!!!
Teiseks, minu jaoks algas täna sügis ja mulle sügis üldse ei meeldi. Ja mul on sellest juba kerge masendus peal, kuigi ilmal pole ju veel vigagi (vahel pole suvelgi nii ilusat ilma). Aga selline tunne on, et vabadus on otsas. Ei ole täna sellist rõõmsat uue aasta elevust, vaid hoopis kaotatud suve kurbus hinges.

Paras aeg siis käsitöösuvest ka kokkuvõte teha. Ses mõttes, et mis tegemata jäi
Üks tumepruun heegeldatud top jäi tegemata, kuigi niidi isegi sain ostetud.
Ja siis Sipsiku salsaseelik ka
Ja enda salsaseelikust on valmis vot nii palju: ja kui just veel 20 kraadi sooja ei tule (mis pole ka mitte võimatu), siis ei sunni mind küll ükski vägi seda sel aastal lõpetama, sest mu õmblusmasin jupsib ja pean käsitsi krookima ja see on jube tüütu tegevus. Üleüldse, selles, et need seelikud valmis ei saanud, on süüdi liiga soe suvi (kesse ikka pikka seelikut 30 kraadiga kannab) ja liiga palju teisi (lühemaid) seelikuid, mis kergemini kätte tulid
Ja siis on veel pooleli selline suvine asjake, ringvest nagu ma teda nimetan:
Kindlasti olen juba püstitanud selle tegemise juures Quinessi rekordi harutamises, sest aluseks on vaid mingi võõrkeelne joonis, mis jälle minu lõngaga (Steinbach Wolle Kairo) üldse ei klapi ja vaikselt hakkan juba kahtlustama, et ega selle joonise järgi ikka nii liibuvat asja ei saagi teha Minul igatahes on see seljas nagu kobruleht!
Originaalis peaks välja nägema selline: Pilt selja tagant ja joonis aga sellised.
Lõnga toon poest ära (kui veel on, sest möödunud nädalal jäi minust poodi veel vaid 2 kera seda), aga järjekordne harutamine ja jonnakalt võiduka lõpuni pusimine jääb vist küll kevadesse. Mis ka tegelikult pole minu jaoks probleem, sest mul on üsna väljakujunenud riietumismaitse, mida mood ja aastad oluliselt ei muuda ja kui miskit väga meeldib, siis kannan seda aastaid nö ribadeks.

Nüüd sügise plaanide juurde. Et mitte kevade hakul jälle tõdeda, et mnjah, see ja teine idee jäi teostamata või pooleli, alustan mina küll juba sügis-talviste projektidega
Juba mitu sügist tahan endale üht palmikutega kardigani teha (nii vist nimetatakse eest nööbitavat pikemat, vööga kampsunit?). Ntx nagu Starsky või Josephine Knitty'st. Isegi lõng sai selleks oma 4-5a tagasi ära ostetud. Vot selline Novita Helen, 100% akrüül. Aga nüüd on hakanud vaevama kahtlus, kas on ikka õige nii suur ja loodetavasti ilus asi sellisest lõngast valmis teha. Et äkki muutub liiga ruttu koledaks või on vastikult higistama ajav ja ma ei saagi jälle aastaid seda kampsi kanda Aga mulle nii väga meeldib see toon ja ma pole sarnast mõne villa(segu)se lõnga hulgast leidnud Nii et kui kellelgi peale kelly26 on veel isiklikke kogemusi Novita Heleniga, siis palun jagage neid ka minuga
Muhv kribas selle 20:19 - Link - kommentaarid (9)