Muhvi Laegas
create your own slideshow
Muhvi Laegas
Tasapisi koguneb siia minu seinast seina käsitööd. Ava julgesti laegas ja piilu sisse...
.: Minust :.
Keskealine ema, naine, tütar, käsitööline...
.: Mõttetera :.
"Edasilükkamise Tee Viib Tegemata Tegude Majja." (Hispaania)
"Minds, like parachutes, work best when open."

.: Minu blogi nupuke/ Button (siit saab ka blogi esilehele) :.


.: Otsingud :.
Google Custom Search
.: Viimased postid :.
Viimased postitused
Juuli 2012
Veebruar 2012
August 2011
Juuli 2011
Jaanuar 2011
Juuli 2010
Juuni 2010
Aprill 2010
Märts 2010
Detsember 2009
Juuni 2009
Mai 2009
Aprill 2009
Märts 2009
Veebruar 2009
Detsember 2008
November 2008
Oktoober 2008
September 2008
August 2008
Juuli 2008
Mai 2008
Aprill 2008
Märts 2008
Veebruar 2008
Jaanuar 2008
Detsember 2007
November 2007
Oktoober 2007
September 2007
August 2007
Juuli 2007
Juuni 2007
Mai 2007
Aprill 2007
Märts 2007
Veebruar 2007
Jaanuar 2007
Detsember 2006
November 2006
Oktoober 2006
September 2006
August 2006
Juuli 2006
Juuni 2006
Mai 2006
Aprill 2006
Märts 2006
Veebruar 2006

.: Piilujaid/Visitors :.

459809

free counters

hubanekodu.jpg
.: Lingid/Links :.


.: Blogid/Local blogs :.ISETEGIJA KESKKONNAS: Bramasole/liisbet
Eowyni väikesed teod
Epu teod ja mõtted
Hõbevalge
Ilutegija
Inksu nakerdamised
Ise tehtud - Hästi tehtud - Kriuks2
Jansa lõngapesa
Kaua tehtud - Kaunikene - Silpsolps
Kelly26 käsitööd
Kiusupunni kiusatused
Kurvitsa käsitöö - chenet
Laantelaps askeldab jälle
Lõngaga mässaja - Rees
MANNU asjatab
Mari Marike teeb käsitööd
Marmelaad
Nobedad näpud - Kuradike
Pisihaldja toredad teod
psiho_de_lika
Päikesekiir - Minu aardelaegas
Pööraselt rahulik kamber - prk
Roheline
Ruta käsitööd
Rändlinnu pesa
Saare talu vildikamber - Mareli
Sapsi oma
Sibulaplixi asjatamised
Sirtsuk
Sokisahtel - sokike
Susa hobinurk
S6ps on käsitööhull
Tintsiku näputöökroonika
Tondinaha pesa
Trika aretused
Tsilla käsitöö
Tööpink tegutseb
Värviline maailm - Tumevalge
MUJAL KESKKONNAS:
Ilukuduja
Juulikese käsitööpäevik
Krentu - Mõtelda on mõnus
Maasikmari koob ja heegedlab
Mann heegeldab
Meiekad tegutsevad
Oma nurgake
Reesi tegemised
Segasummasuvila
Unistab ja vahel tegutseb

25 Oktoober 2008

Õige mehe müts!


Mul on omad kiiksud. Üks on see, et müts (ja kindad ja sallid) peavad üleriidega komplekti moodustama. Näiteks värvi poolest. Hädapärast ajab mõni neutraalselt mittemidagiütlev peakate ka asja mitme üleriide juures ära, aga kuna mütse on nii tore kududa, siis miks mitte neid huvitavamaid ja pretensioonikamaid teha. Ses mõttes huvitavaid, et kududa oleks nauditav. Ja ses mõttes pretensioonikaid, et kõlbab vaid ühe asja juures kanda. Seega, uus jope = uued aksessuaarid.

(Klikitavad pildid)


Muster: Halliste kindamuster, kaheksakandade ja ristidega, raamatust Mulgi kindad.
Lõng: oranž - Grignasco Flavia Baby 100% meriino 50g = 200m; tumehall - Hjertegarni Ciao Trunte 100% meriino 50g = 180m
Vardad: nr 2.0 sukavardad
Märkmed: Varrastel on 160 silma, ehk kahe kinda jagu! Nii et kujutage ette, kui peenest lõngast peaks mustri järgi kindad saama. Väike ruudumuster on samuti Mulgi kinnaste raamatust pärit randmemuster. Kahandatud on ka täpselt kindamustri kohaselt. Väikese pea jaoks jäävad küll esialgu kahandamise alustamise nurgad pisut kikki, aga aurutamisega sai need kenasti korda. Suurema lapse peas oli kohe ok. Sisse on kootud ühevärviline 9cm riba, et oleks soojem.

Kahandus lähemalt:

Aga kust mütsi nimi pärit on? Mütsi kududes rääkisin poisile rahvuslikest mustritest, et kust need pärit on ja üldse eestlusest ja juurtest ning lõpetasin meie väikese loengu lausega, et sellest tuleb üks õige eesti mehe müts. Kui issi õhtul koju tuli, teatas poiss, et emme teeb mulle Õige Mehe Mütsi

****************

Veidi varem, kui ilmad veel täitsa soojad olid ja palja peaga käia võis, tuli Suur Poiss koju ja teatas, et tema tahab nüüd ja kohe hästi triibulist js hästi värvilist mütsi! Ja et ma võin selle talle ise kududa. Oi see oli paitus mu kõrvadele, kuigi isekeskis imestasin hoopis mitte selle üle, et müts võib minu kootud olla, vaid selle üle, et minu poiss tahab (loe: julgeb) värvilist mütsi kanda. Aga ma ei lasknud seda kaks korda öelda, tuleb ju tagasihoidliku inimhakatise äkiline väljapaistmissoov ära kasutada.Lõng: eelmise mütsi juures mainitud Hjertegarni Ciao Trunte (müügil Epu poes ja Veimevakas)
Vardad: nr 2.0
Märkmed: alustatud tubulaarselt (Oi jääb ilus serv! Kel vähegi kannatust, õppige ära ja te ei tahagi enam muudmoodi alustada). Silmi kokku 132.

Noh, selle mütsi saatus on tänaseks selline, et kolm korda poiss mul sellega käis ja siis jäi kahtlaselt esikusse vedelema. Minul pole õnnestunud välja pressida, et miks see siis enam ei kõlba, et kas ütles keegi midagi või ei meeldinud talle lihtsalt see kirju tähelepanu (ma täiesti mõistan teda, sest veel mõnda aega tagasi eelistasin ma ise ka nagu hall, või pigem, must hiireke riietuda). Aga ma päästsin ta sellest pingest, et ise tellis ja nüüd peab ehk igavesti kandma ning mütsi sai endale Väike Poiss. Kel oli selle üle ütlemata hea meel, sest tema on täielik vastand Suurele Poisile ja säraks iga sekund tähelepanu keskpunktis. Paraku jääb müts soojemaid kevadilmasid ootama.

Selline mütsilugu siis tänaseks
Muhv kribas selle 19:55 - Link - kommentaarid (31)

15 Oktoober 2008

Pitsiline lint kaela


Mina muudkui koon. Igasuguseid asju. Aga valmis näivad saavat ainult sokid ja pitssallid Nojah, ehk seepärast, et nende puhul on võimalus, et midagi metsa läheb, kõige väiksem, seega tuleb harutamist harva ette.
Kuidagi on läinud nii, et mul on praegu erinevaid üleriideid rohkem kui kunagi varem. Kas äkki seepärast, et oleks põhjust võimalikult palju erinevaid aksessuaare kududa? Igatahes, kui eelmise postituse pruun pitsrätt sai kootud mantli juurde, siis uue jaki juurde kudusin lilla pitssalli. Uskumatu! Värv on uskumatu. Veel mõni aeg tagasi kitrjutasin ma igasuguste vahetuste ankeetidesse, et täiesti välistatud on roosa ja lilla värv. Ja nüüd olen ma selle sügise ühest moevärvist nii pöördes, kui pöördes pole ma iial ühestki moeröögatusest olnud. Tõsi, päris igasugune lilla mind ei veetle. Pigem sellised tumedamad toonid. Värv on õigem esimesel pildil.

Muster: Lace Ribbon Scarf Knitty'st
Lõng: Rowan 4ply soft 100% meriino 50g=175m toon 390 Victoria; kulus 150g. Ostetud Veimevakast.
Vardad: 2,5mm
Suurus: ca 30x185cm
Märkmed: Kudusin ühe mustrikorra laiema, kui õpetus ette näeb. Tundub, et see muster kipub pikkusesse venima. Venituses oli salli laius 37cm, peale esimest kandmist juba kõigest 27cm.
Lõnga kohta ka paar sõna. Värv võitis mu südame kohe, kui nägin. Lõng ise tundus kuidagi teistmoodi, kui seni katsutud meriinod. Ei olnud ta nii pehme, vaid kuidagi... konkreetne. Pisut isegi karm minu jaoks. Pigem meenutas puuvillast kui villast. Kududes tundus lausa ebameeldiv, harjumatu. Bambusvardal ei libisenud sugugi, võistin kasutusse metallvardad. No pikapeale harjusin, siis enam ebameeldiv polnud. Õnneks tegi pesu järjekordselt imet, sall on palju pehmem. Võib-olla on see kuidagi seotud sellega, et lõng andis pesus korralikult värvi (isegi leiges vees). Võib-olla too liigne värv selline imelik käe all tunduski. Igatahes nüüd see lõng mulle jälle meeldib. Sobib hästi, kui on isu kududa midagi sooja, aga mis nii "villane" ei paistaks.

Nii nagu mul iga asja saamisega on oma suhe ja lugu, nii selle mustriga ka. Nimelt kui see muster saadavale tuli, ei tekitanud see minus kohe mitte mingeid emotsioone. Ei positiivseid, ei negatiivseid. Ja aina imestasin, et millest küll selline populaarsus, ei midagi erilist ju. Kuni oma valmis salli presenteeris Lola69. Korraga oli see muster nii võluv ja sest saati ma aina neid ilusaid ribboneid nägingi. Nüüd on minul ka oma!
Muhv kribas selle 15:33 - Link - kommentaarid (24)

01 Oktoober 2008

Heartland rätt ehk Värvispektri pruun oktoober


Mul oli silm sellele mustrile peale pandud juba ammu enne seda, kui see disainer Evelin Clark'i lehel vabalt saadavale tuli. Aga mul oli kinnisidee, et see peab saama tumepruun, et sobiks minu mantliga. Nagu ikka sel puhul, kui mõtled midagi liiga täpselt välja, on raske, kui mitte võimatu seda teostada. Nii ma siis olen peaaegu aasta otsinud mõrušokolaadi tooni peent lõnga. Ja nüüd lõpuks tuli neid müügile korraga lausa 4 erinevat sorti. Jälle häda, valik liiga suur! Läksin poodi järgmisel päeval lausa tagasi, mantel seljas, et ikka õige saaks.Muster: (pdf-failina) Heartland Shawl Evelin Clark'ilt
Lõng: Merino Silk Hjertegarnilt 60% meriini, 20% bambus, 20% siid 50g = 150m; kulus õige pisut alla 3 toki (tegelikkuses tumedam kui pildil)
Vardad: 3,5mm
Märkmed: Esimene üllatus oli see, et lõng, mis tokis tundub üsna peen, muutus kuduma hakates kohevaks ja jämedamaks. Seepärast vahetasin peale esimest skeemi esialgselt võetud nr 3 vardad suuremate vastu. Pärast venitust on sall aga mõnusalt peen ja õhuline.
Suurus 185x83cm. Algul kordasin teist mustriskeemi 5 korda. Tahan rätti kanda ümber kaela keeratuna, seega ei tahtnud väga suurt. Paraku tuli rätik sedasi juba venitamata kujul üsna viimsel piiril paras. Otsustasin ikkagi ühe mustrikorra vähem jätta, seega tuli 53 rida üles tõmmata. Kui 5 mustrikorraga kulus peaaegu 4 tokki lõnga, siis 4 mustrikorraga jäi isegi 3 tokist pisike 3cm suurune kerake. Uskumatu kui palju need viimased read ikka lõnga neelavad. Nüüd saan järelejäänud lõngast kas sõrmikud või randmesoojendajad või äkki lausa bareti juurde...

Muhv kribas selle 18:19 - Link - kommentaarid (37)