Muhvi Laegas
create your own slideshow
Muhvi Laegas
Tasapisi koguneb siia minu seinast seina käsitööd. Ava julgesti laegas ja piilu sisse...
.: Minust :.
Keskealine ema, naine, tütar, käsitööline...
.: Mõttetera :.
"Edasilükkamise Tee Viib Tegemata Tegude Majja." (Hispaania)
"Minds, like parachutes, work best when open."

.: Minu blogi nupuke/ Button (siit saab ka blogi esilehele) :.


.: Otsingud :.
Google Custom Search
.: Viimased postid :.
Viimased postitused
Juuli 2012
Veebruar 2012
August 2011
Juuli 2011
Jaanuar 2011
Juuli 2010
Juuni 2010
Aprill 2010
Märts 2010
Detsember 2009
Juuni 2009
Mai 2009
Aprill 2009
Märts 2009
Veebruar 2009
Detsember 2008
November 2008
Oktoober 2008
September 2008
August 2008
Juuli 2008
Mai 2008
Aprill 2008
Märts 2008
Veebruar 2008
Jaanuar 2008
Detsember 2007
November 2007
Oktoober 2007
September 2007
August 2007
Juuli 2007
Juuni 2007
Mai 2007
Aprill 2007
Märts 2007
Veebruar 2007
Jaanuar 2007
Detsember 2006
November 2006
Oktoober 2006
September 2006
August 2006
Juuli 2006
Juuni 2006
Mai 2006
Aprill 2006
Märts 2006
Veebruar 2006

.: Piilujaid/Visitors :.

458397

free counters

hubanekodu.jpg
.: Lingid/Links :.


.: Blogid/Local blogs :.ISETEGIJA KESKKONNAS: Bramasole/liisbet
Eowyni väikesed teod
Epu teod ja mõtted
Hõbevalge
Ilutegija
Inksu nakerdamised
Ise tehtud - Hästi tehtud - Kriuks2
Jansa lõngapesa
Kaua tehtud - Kaunikene - Silpsolps
Kelly26 käsitööd
Kiusupunni kiusatused
Kurvitsa käsitöö - chenet
Laantelaps askeldab jälle
Lõngaga mässaja - Rees
MANNU asjatab
Mari Marike teeb käsitööd
Marmelaad
Nobedad näpud - Kuradike
Pisihaldja toredad teod
psiho_de_lika
Päikesekiir - Minu aardelaegas
Pööraselt rahulik kamber - prk
Roheline
Ruta käsitööd
Rändlinnu pesa
Saare talu vildikamber - Mareli
Sapsi oma
Sibulaplixi asjatamised
Sirtsuk
Sokisahtel - sokike
Susa hobinurk
S6ps on käsitööhull
Tintsiku näputöökroonika
Tondinaha pesa
Trika aretused
Tsilla käsitöö
Tööpink tegutseb
Värviline maailm - Tumevalge
MUJAL KESKKONNAS:
Ilukuduja
Juulikese käsitööpäevik
Krentu - Mõtelda on mõnus
Maasikmari koob ja heegedlab
Mann heegeldab
Meiekad tegutsevad
Oma nurgake
Reesi tegemised
Segasummasuvila
Unistab ja vahel tegutseb

25 November 2007

Gretel barett


Mul on olnud nii kaua kui ma end mäletan kinnisidee barettidega seoses. Alates lapsepõlvest oli see, et mulle ei sobi barett. Ja paar viimast aastat on see, et ma tahan endale üht suurt lopsakat baretti. Mind isegi ei takistanud see, et too esimene kinnisidee ei ole mul veel kuhugi kadunud.
Tegelikult on nii, et ma olen elu aeg peakatetega hädas olnud, no ei sobinud omaarust mu kuunäoga ükski kuigi hästi. Aastaid käisin kapuutsi või kõige tavalisema soonikus suusamütsiga. Isetegijasse sattumine ja sedakaudu üldse ülemaailmse kudueluga lähem tutvumine (mis tähendab tohutult igasuguseid erinevaid mudeleid ja ideid) on kardinaalselt mu sellekohast maailmavaadet muutnud. Jessas, mul pole elus nii palju erinevaid mütse, salle ja kotte olnud! Ja kui palju teostamata ideid mul veel on!! Nüüd tundub lausa iseenesest mõistetav, et iga riietuse juurde on eraldi sobivad aksessuaarid. Ja mida julgemad, seda parem (kuigi päris julgete kilda ma end veel ei liigita, aga... minu endise mina kohta on needki julged ja ma veel arenen), mitte nagu varem, et üks universaalne asi pidi sobima kõigega ja soovitavalt 10 aastat järjest.
Eks neid barette ole mul arvutisse juba kümneid salvestatud, aga olen juba kord selline laisavõitu, et kui just otsene vajadus tagant ei torgi, siis ei saa ega saa midagi tehtud. Vajadus tekkis sel sügisel, kui ostsin endale villase mantli. Olen juba piisavalt vana ka, et iga väikem tuuleiil ja külmakraad ajavad kohe peakatte järele haarama. Aga vaat ei olnud mul sellist sobivat. Egas midagi, tuli teha. Proovisin siin vaikselt leili33 tehtut ja Jansa tehtut, aga palmikufännina võitis siiski mu südame Gretel
(pildid klikitavad)
Muster: Gretel Beret Ysolda'lt
Lõng: Novita 7 venda toon 044 (kulus alla toki)
Vardad: 2,5; 3,0; 3,5 Bareti kasvades vahetasin vardaid jämedamaks ja kahanedes jälle peenemaks
Märkmed: Üle pika aja esimene asi, mis ei vajanud harutamist!!! Kui välja jätta see, et ei julgenud kohe kõige suuremat varianti teha ja kudusin keskmist, õnneks taipasin küllalt ruttu, et tahan veel suuremat). Alusatasin ka pisut teisiti kui ette nähtud. Küll heegelketilt, aga jätsingi nad lõpuni ketile, siis korjasin üles ja kudusin juba lemmikuks saanud Merino Softiga sisse topelt sooniku. Tundus, et muidu jääb soonik liiga veniv ja barett hakkaks silmile vajuma.
Siin paar välguta tehtud pilti, et palmikud paremini näha oleks:


Barett sai täpselt selline, millest ma unistanud olen: värv ja palmikud ja teostus, lõpptulemusega olen ülirahul. Ainus asi, millega rahul polnud, oli mina ise selles baretis. No ei ole nii lihtne üleöö üle saada aastaid kestnud kinnisideest, et mulle ikka baretid ei sobi kohe üldse. Esialgu tekkis isegi pisike masendus, et nüüd on mul nii kena barett ja ma näen nagu maiteamis selles välja. Sättisin peegli ees baretti niipidi ja naapidi pähe, endal suu viltu peas ja olin tõeliselt õnnetu. Ega laste kommentaarid ei teinud ka asja paremaks, eksole. Eks ma saan aru küll, et see on vaid harjumise asi ja teistele ei paista ma ilmselt sugugi nii lootusetult mittebaretikandja nägu. Täna näe käisin sellega juba päris naerusui ringi ja ei tundunudki kõige hullem. Vastupidi, täitsa meeldis kohe Nii et lõpp hea, kõik hea.

PS. Mul on veel vähemalt 3 kindla müstiidee jaoks lõng juba olemas, nüüd jääb vaid üle seda va vajadust ootama jääda
Muhv kribas selle 21:04 - Link - kommentaarid (24)

22 November 2007

We Call them Pirates!


Nõndaks. Alustan sellest, et täitsa masendav on, et praegu ei ole võimalik normaalseid pilte teha. Mitte et ma muidu eriti tasemel pildistaja oleks, aga praegune pime aeg ei tee mu tööd ka kergemaks mitte üks raas. Huvitav on see, et möödunud talvel ma küll sellist probleemi ei näinud... Klõpsisin kõik pildid tulevalgel ja olin täitsa rahul. Vististi tahavad akud väljavahetamist, aga ilmselt on praegusel nurinal ka osa selles, et aasta jooksul on nähtud ju nii palju imekenade piltidega blogisid (esimese raksuga tulevad meelde kohe Krentu, Susa, Tintsik, ampsak), kus kõik on nii tibenstobens paigas, et lausa häbi hakkab oma klõpsude pärast.

Aga pole miskit teha: kui tahan oma tegemis talletada, tuleb kasvõi viletsad pildid üles panna (no mis jama, valgekirju müts on täiesti terav, roheline täitsa udune), sest kevadeks pole enam asju, millest pilti teha. Nimelt on allpool olevatest mütsidest rohelisekirju pea kuu aega kasutuses olnud ja näeb juba suht räsitud välja (no sellega on lasteaias maad küntud jne). Teine, valgekirju müts sai valmis vahetult enne ilmade soojenemist, nii et see on õnneks igati tuttuus, kasutamata.
Et kõik ausalt ära rääkida, alustan algusest: tahtsin suuremale pojale ägeda müsti teha, sest temaga on alailma sõda nende kandmise pärast ja lootsin, et pealuud teevad ehk müstikandmise ahvatlevamaks. Samas kartsin, et valge-must tuleb liiga kriiskav ja pähe ei panda, valisin jope järgi musta ja rohelise. Esialgu juhendi järgi ülesloodud silmadega tundus asi liiga suur tulevat, tegin väiksed muudatused, aga kirju muster tõmbab ikka pisut kokku, nii et töö käigus tuli mütsile uus omanik valida. Väiksem poeg oli selle üle muidugi väga rõõmus. Üllatusena teatas suurem poiss, et tema tahakski rohkem must-valget mütsi. Mille ta ka sai.

Sellised ühesugused näevad siis minu poisid nüüd välja; kaksikud ei ole, muide


Muster: We Call them Pirates Hello Yarn'ilt
Lõng: Novita Nalle must, Steinbach Wolle Merino Soft naturaalvalge ja roheline
Vardad: 2,5mm bambus
Muudatused: rohelisekirjul on mustrikorra alguses kootud 3 silma asemel 1 roheline silmus. Mõlemal mütsil on muudetud kokkuvõtmist: alustatud mõned read varem ja alguses kahandatud üle rea. Rohelisekirjul tuli seetõttu isegi mustriosa pikendada. Samuti on mõlemal müstil kootud sissekeeratav serv laiem, nii et kataks kõrvad.

Veel paar klikitavat pilti, mütsid pealt ja seest:


Siinkohal laulan veel kiidulaulu Merino Softile. Olin seda lõnga poes näppinud küll ja küll ja selline ebameeldiv tundus näpu all. Mulle ikka meeldib korralik karm ja sutsu kare villane. Kuna aga tahtsin natukenegi vähendadad koduseid lõngavarusid ja üks selline roheline tokk oli mulle koju tekkinud Molly Ringwaldile lõnga valides ning ka värv sobis ideaalselt jope rohelisega, siis nii ta mütsi sisse sattuski. Juba kudumise ajal vaimustusin kui sobiv lõng see on just mütsiks (kas just üksinda, aga teise lõngaga koos igatahes), sest sisemised lõngajooksud jätsid mütsi seest nii pehme ja üldse mitte hammustava. See on ju laste mütsi juures eriti oluline ja seepärast ma kudusingi sissekeeratavad servad nii laiad, et ikka otsmik ja kõrvad vaid seda pehmust tunda saaksid. Ei ole veel virinat kuulnud, et müts sügelema ajab või hammustaks.
Pojad on mütsidega rahul ja ise ka nautisin mitmevärvilist kudumist. Olen vist juba öelnud, et pitsi ja palmikute kõrval on see mu kolmas nõrkus kudumises. Tahaks midagi suuremat kui mütsid või kindad ka kunagi fair isle stiilis kududa. Uues Interweave Knits Talv 2007 numbris on näiteks ilus vest...
Aga praegu on vardad pidevalt töös. Sel aastal tahan võimalikult paljudesse jõulupakkides isetehtut sokutada. Ennast ületada ei kavatse, jõulustressi ei lase kallale tulla, teen palju jõuan. Eks ikka pisemaid asju: sokke, kindaid, salle... Aga nii mõnus tunne on kududa kallitele inimesestele mõeldes
Muhv kribas selle 21:14 - Link - kommentaarid (24)

17 November 2007

Pääsusaba vol2


Kuidagi on kujunenud nii, et olen kudunud igast sallimustrist kaks salli (2 lehesalli ja 2 müstilist teemanti). Ei saanud ka Pääsusaba erandiks jääda, valmis sai ka teine.
(pilt klikitav)


Muster: Pääsusaba ehk Swallowtail Interweave Knits 2006 sügisnumbrist
Lõng: Aade Lõnga 100% vill
Vardad: nr 3.00 bambus
Mõõdud: 170x80cm (suurendatud variant)

Salli uueks omanikuks saab kallis Sussimemm, kellega meil on personaalne vahetuskaup.
Mulle meeldib, et üleminekutega lõngaga kududa on alati põnev ja tulemus erinev, vastavalt sellele, kuidas lõnga värvid mustris jooksma hakkavad. Võrreldes samast lõngast Mystery Diamondiga, on tulemus täiesti erinev. Üldse on see Raasiku lõngadest vist mu lemmik, eriti arvestades, et pärast pesu on see ikka täiesti imeliste toonidega (mis sellelt lambivalgel tehtud pildilt küll näha pole, aga no kust seda päevavalgust praegu võtta).
Igatahes loodan, et Sussimemm jääb rahule
Muhv kribas selle 15:44 - Link - kommentaarid (22)

11 November 2007

Raamatud vol3


Sellist asja pole minuga veel juhtunud, et kriis tabab blogimist. Vahel ei viitsi käsitööd teha, seda juhtub ikka aegajalt, aga blogida on mul siiani meeldinud.
Eks praegu ole selline "paha" jõulueelne aeg ka, kui igat tegemist ja asja ei saa kirja panna. Viisakaid pilte on ka nii raske praegu saada. Aga ühtkomateist on valminud ja et hoogu sisse saada, tutvustaks täna kolme raamatut, mis mõni aeg tagasi Amazon.com-ist tellitud sai. Seekord ei tahtnud eriti valmisprojektidega raamatuid, isutas hoopis selliste teooria-raamatute järele. Aga päris üle ega ümber ei saanud ikka sokiraamatust: Alguses olin sutsu pettunud, aga täna seda uuesti läbi lapates tõdesin, et ilusaid sokke on seal ikka piisavalt. Sellegipoolest jääb see loodetavasti pikaks ajaks viimaseks sokiraamatuks, neid on mul nüüd koos ajakirjadega piisavalt palju.


Teine raamat on . Epsteini Knitting On the Edge mul juba on, too oli siis peamiselt igatsorti kudumite servade õpetusi täis. Käesolevas raamatus on palju huvitavaid kaeluseid, hõlmade variante, kätiseid jms Noh, paljud on sellised väga ekstravagantsed, mida võib-olla üks ühele ei kasutakski, aga inspiratsiooniks ja põhivõtete jaoks, millelt midagi ise aretada, on väga hea raamat. Kolmas raamat sarjast, Knitting Over the Edge mul plaanis osta pole, sest mu meelest suures osas kordab see ideede osas esimest, kuigi on veel crazym (mis on mulle juba liig). Aga nagu öeldakse, never say never.

Kolmas raamat oli see, mille pärast ma üldse tellima hakkasin: . Hoiatus: see on mustvalge raamat ilma klantspiltide ja valmis projektideta!
Üks osa, (An Evolution of Shapes), raamatust sisaldab igatsorti kudumite kujundamise õpetusi juba traditsiooniliste kudumite näidete varal. Kuidas kujundada käeauku, varrukakaart, õlgu, varrukaid, passesid, kaeluseavasid jne. Hästi põnev on protsendiline õpetus, et kui ümbermõõt on 100%, siis mitu protsenti on erinevad kudumi osad. Selles osas on kokku 14 erinevat kampsuni ja üks vesti planeerimisjuhis, alates tavalise ristkülikukujuliste tükkidest pluusiga ja lõpetades ümarpassega või raglaankampsunitega. Need ei ole valmisjuhendid, vaid puhas teooria, kuidas ise vastavalt oma mõõtudele ja lõngale sobiva lõikega kudum kombineerida.
Edasi on mahukas peatükk (Color Stranding), kus on hõlmatud erinevad mitmevärviliste mustrite kudumise võtted: 4 Norra kampsunit, 6 Rootsi, 5 Suurbritannia, 2 Islandi, 1 Faroe saarte, 1 saami, 2 Kanada ja 1 Ameerika traditsioonilist kudumit. Jällegi, ei ole antud rida realt juhendeid, vaid mustriskeemid ja mustvalge eskiis kudumist ning viited raamatu esimesele osale, milliseid võtteid kasutada. Pluss konkreetsed näpunäited vastavate piirkondade kudumisvõtetele, näiteks steek'ide kudumine Norra kampsunite juures. Jutt on lihtne ja konkreetne, ei mingit pikka mula.
Järgmine peatükk on pühendatud intarsiale (5 erinevat kudumit).
Ja siis jälle suurem peatükk reljeefsete mustritega kudumitest (Texture), kus jällegi hulk tuntud võtteid erinevatest piirkondadest: märksõnadeks Gansey, Fisherman's Sweaters, Aran, Argyle, Enterlac jms.

Ühesõnaga, olles nüüd piisavalt seda raamatut lehitsenud ja süvenenud, ei pidanud pettuma, olen raamatuga väga rahul. Kaks kärbest ühe hoobiga, rohkem teadmisi erinevatest tradistioonilistest kudumisvõtetest ja oskus ise kudumit planeerida ja kujundada.

***************************
Millalgi ammu sai valmis ka üks põlvik, mis peab kahjuks oma kaaslast ootama kuni kiiremad-vajalikumad kudumised tehtud saavad, aga tõestuseks pilt ikkagi Need on siis Highland Schottische Kilt Hose raamatust Folk Socks, väheke muudetud kujul.

Ja nüüdsest võib mind leida ka Ravelry'st, nimeks ikka Muhv Kah üks paras ajaröövel, aga uute projektide valimiseks ja teiste kogemuste lugemiseks neid tehes on ikka kasulik ka.

Loodetavasti sujub blogimine edaspidi libedamalt.
Muhv kribas selle 23:55 - Link - kommentaarid (8)