Muhvi Laegas
create your own slideshow
Muhvi Laegas
Tasapisi koguneb siia minu seinast seina käsitööd. Ava julgesti laegas ja piilu sisse...
.: Minust :.
Keskealine ema, naine, tütar, käsitööline...
.: Mõttetera :.
"Edasilükkamise Tee Viib Tegemata Tegude Majja." (Hispaania)
"Minds, like parachutes, work best when open."

.: Minu blogi nupuke/ Button (siit saab ka blogi esilehele) :.


.: Otsingud :.
Google Custom Search
.: Viimased postid :.
Viimased postitused
Juuli 2012
Veebruar 2012
August 2011
Juuli 2011
Jaanuar 2011
Juuli 2010
Juuni 2010
Aprill 2010
Märts 2010
Detsember 2009
Juuni 2009
Mai 2009
Aprill 2009
Märts 2009
Veebruar 2009
Detsember 2008
November 2008
Oktoober 2008
September 2008
August 2008
Juuli 2008
Mai 2008
Aprill 2008
Märts 2008
Veebruar 2008
Jaanuar 2008
Detsember 2007
November 2007
Oktoober 2007
September 2007
August 2007
Juuli 2007
Juuni 2007
Mai 2007
Aprill 2007
Märts 2007
Veebruar 2007
Jaanuar 2007
Detsember 2006
November 2006
Oktoober 2006
September 2006
August 2006
Juuli 2006
Juuni 2006
Mai 2006
Aprill 2006
Märts 2006
Veebruar 2006

.: Piilujaid/Visitors :.

461156

free counters

hubanekodu.jpg
.: Lingid/Links :.


.: Blogid/Local blogs :.ISETEGIJA KESKKONNAS: Bramasole/liisbet
Eowyni väikesed teod
Epu teod ja mõtted
Hõbevalge
Ilutegija
Inksu nakerdamised
Ise tehtud - Hästi tehtud - Kriuks2
Jansa lõngapesa
Kaua tehtud - Kaunikene - Silpsolps
Kelly26 käsitööd
Kiusupunni kiusatused
Kurvitsa käsitöö - chenet
Laantelaps askeldab jälle
Lõngaga mässaja - Rees
MANNU asjatab
Mari Marike teeb käsitööd
Marmelaad
Nobedad näpud - Kuradike
Pisihaldja toredad teod
psiho_de_lika
Päikesekiir - Minu aardelaegas
Pööraselt rahulik kamber - prk
Roheline
Ruta käsitööd
Rändlinnu pesa
Saare talu vildikamber - Mareli
Sapsi oma
Sibulaplixi asjatamised
Sirtsuk
Sokisahtel - sokike
Susa hobinurk
S6ps on käsitööhull
Tintsiku näputöökroonika
Tondinaha pesa
Trika aretused
Tsilla käsitöö
Tööpink tegutseb
Värviline maailm - Tumevalge
MUJAL KESKKONNAS:
Ilukuduja
Juulikese käsitööpäevik
Krentu - Mõtelda on mõnus
Maasikmari koob ja heegedlab
Mann heegeldab
Meiekad tegutsevad
Oma nurgake
Reesi tegemised
Segasummasuvila
Unistab ja vahel tegutseb

28 November 2006
Paanika!
28 päeva jõuluni!
Ma ei tea, mul on mingi värk nende pühadega. Mitte ainult jõulude, vaid üldse igasuguste pühadega, mida peetakse traditsioonilisteks ja milleks kõik nii usinalt valmistuvad ja mis peaks kõigile nii palju rõõmu valmistama. Kaasa arvatud sünnipäevadega, eriti enda omaga... Iga jumala kord valdab mind mingi hetk enne pühi masenduse ja paanika segu ja ma püüan jaanalinnulikult vältida eelootavatele pidustustele mõeldagi. Lapsepõlvest see pärit olla ei saa, sest ühtegi halba mälestust mul seoses pühadega ei ole. Pigem on see mu enda iseseisva elu ajast pärit. Kangesti tahtsin oma lastele sama häid traditsioone ja mälestusi tekitada kui endal, aga teinepool on hoopis teistsugusest keskkonnast ja lapsepõlvest pärit ja peab pühasid massipsühhoosiks (eks nad vahel kipuvad sellisteks kiskuma ka, aga annab ju oma pere siseselt täiesti armsaid ja mitte ülepaisutatud, samas argipäevast erinevaid koosolemisi ka korraldada) ega aita kuidagi oma olemise ega tegudega mu unistuste täit(u)misele kaasa. Teisalt ehk mõtlesin ja planeerisingi algselt ise kõik üle ja kui nii ei läinud, olin jube pettunud. Aga see on möödanik, ma iseenesest oskan juba ammu nautida pühasid sellistena nagu nad just välja kukuvad, olgu nad ideaalist siis nii kaugel kui tahes. Probleem tekib just enne pühi. Tahaks ju kõike kõige paremini korraldada, aga jään alati jänni. Nagu ntx täna.

Alustasin eile kenasti lubatult päkapikuprojektiga ja kuni käed käisid, jooksis mõte ka koti ja SKS radadel ja siis mingi hetk täiesti lambist hakkasin põdema, et äkki ikka ei ole piisavalt head ja uhked ideed ja äkki ei meeldi saajatele kohe üldse ning varasemad väljaütlemised lisasid veel õli tulle, et no mida ma üldse ronin nendesse projektidesse, kui ma ikkagi nii loominguline hing ei ole kui mõned on jnejne. No siis täna muidugi selgus, et materjali jääb totaalselt puudu ja poes seda ei müüda ja Harrietist tellides jään tähtajaga jänni, järelikult tuleb idee ümber mõelda. Ja milleks üldse ma võtsin sellisteks tähtsateks projektideks kasutusele tehnika, mida ma pole iial proovinud? Loogiline, et läheb aia taha ja siis jääb uue tegemiseks veel vähem aega, kui seda niigi juba on. Ausalt, lihtsam on poest käsitöövahendid osta ja kinkida, aga samas, siis ei lisandu ju kingile sellist positiivset aurat, mis lisaks saajale peaks hinge soojaks tegema ka iseendal, sest andmisrõõm on ka väga suur rõõm.

Visaksin töö nurka ja tulin jälle blogidesse piiluma. Kõik juba kaunistavad ja tegelevad jõuluteemadega, mul aga hakkab tunduma, et ma ei jõuagi nii kaugele, et lumehelbeid heegeldada ja inglikesi kududa, vanutatud päkapikusussidest rääkimata. Ma ei räägi ka sellest, et mul on lisaks jõuludele mõlemal pojal detsembris sünnipäevad ja mul pole ei sünnipäeva, ei jõulukinke. Mul pole ideidki veel! Masendav ema

Siis mõtlesin, et tõmban oma ainuma pitssoki jalga ja imetlen tuju tõstmiseks sedagi ja mis ma avastasin Krt, ma olen mustrisse vea sisse kudunud.


No ei anna enam hullemaks minna, onju. Aga ei, ma tulen siia, et endast see hala välja kribada ja mis ma näen... paremal ilutseb nupuke Kudum mehele, tähtajaks jõulud! No maeitea, pisisokkidega teda vist ära ei peta

Oeh, üldiselt pean ma end homme tõsiselt kätte võtma. Esiteks vaimse tasakaalu tagasi saama, siis iga hetke korralikult ära planeerima ja siis nii kiiresti ja palju tegutsema, et (üle)mõtlemiseks aegagi ei jää!
Ma ei pretendeerinud selle enesehaletsusega üldse sellele, et keegi selle ka läbi loeks, aga teatavasti hakkab negatiivsete tunnete endast välja elamisest kergem ja see siin on üks kahjutumaid viise seda teha (selle asemel, et närviliselt koduste peale karjuda ntx).
Aga ikkagi, kas on üldse võimalik pühi nii pidada, et ei enne, ajal ega pärast mingit masendust peale ei tuleks? Peaks kuskile Anonüümsete Pühadefoobide Teraapiagruppi minema. Mmmm, ohhooo, mmmm, ahhhaa...
Muhv kribas selle 00:05 - Link - kommentaarid (26)

25 November 2006
Autod siin, autod seal, autod iga nurga peal.

Kas on üldse selliseid poisse, keda autod külmaks jätaksid? Vist mitte. Minu pojad ei ole ka erand, eriti kui nende isa on nö rekkamees, off-roadi mees ja üleüldse selline mees, kel autod on A ja O. Nii et minu poistel on see autondus vist juba geenidega kaasa antud.
Tegin siis mina tõeks ühe autofänni tõelise unistuse - autodega vesti:


NB! Tutt pildil pole juhuslikult, vaid selle tegi pisikese abiga Pesamuna ise!

Põhilõng: Novita 7 Veljesta moniratia 842
Vardad: nr 3

Idee pole päris minu peast, vaid kuskil hiinakal nägin kampsunit, kus oli hästi palju transpordivahendeid peal (mul on isegi selle muster olemas). Pauk tuli hoopis sealt, kust oodatagi ei taibanud: kõik need mustrid olid nii suured, et minu vestile oleks hädavaevu üks suur auto kõhu peale mahtunud. Nii ei jäänudki muud üle, kui täitsa omast peast need masinad sinna peale silmata, sest veksel oli juba välja käidud. Täitsa põnev oli, minu tikkimisisu sai ka natuke rahuldatud ning töö käigus tekkis algselt lihtsatele masinatele detaile muudkui juurde. Pesamuna ise sattus ka hoogu ja nõudis aga muudkui uusi ja uusi masinaid, nii et lõpuks läksime juba tülli, kui emme kolmega leppida käskis.

Kuna ülemine pilt on tume, siis siin klikitaval pildil on huvilistel võimalik masinaid lähemalt kaeda:


Veel on valminud üks pitssokk, mis idee järgi pidi IT jõulupeole jõudma. Aga sokk on niii peenest lõngast, et pärast pisukest kaalumist (peas, mitte kaalul) otsustasin, et enne "müüki" paiskamist tuleb ikka ise ära katsetada, kas ja kaua selline sokk üldse vastu peab. Seega teist sokki niipea ei tule. Sest, Püha Ausõna, homme alustan kotivahetuse koti, SKS'i ja Päkapikuprojektiga. Eesmärk oleks need kõik järgmise nädala jooksul valmis saada, et jõuaksin siis veel rahuliku südamega jõuludeks valmistuda. Sai ju üleeile linnapealt suurem hulk kulda ja karda (loe: jõuluvärvides heegelniite, pärleid, villa jm) koju tassitud.

PS. Mul on küsimus, et kas pildid minu blogis avanevad väga aeglaselt? Viimasel ajal on Imageshake'iga pidevalt mingi jama

EDIT 22:10: Lisan kaks lähivõtet autodest, et kel huvi, loeb mustri maha, sest autod on ju peast tehtud. Autode alumised servad on sirgelt, ilma rattakoobasteta silmatud, pärast nööbid peale õmmeldud.


Ja lisan siis juba ka selle algse variandi, millest idee hargnema hakkas, äkki läheb kellelgi vaja:selle leiad siit
Muhv kribas selle 19:19 - Link - kommentaarid (27)

19 November 2006
Väike vahepala
Viimane ese, mille ma enne jõuluteemadele pühendumist kudusin, oli Pesamuna vest. Et see on tehtud Novita tumedast lõngast (mis teadupärast annavad värvi), peale aga peab tulema heledam tikand, otsustasin vesti läbi pesta. Kurivaimu kaua kuivas, aga mina ei oska enam niisama istuda ja otsustasin kibekähku samale tegelasele ühed käpikud kududa:


Lõng: sinisekirju on Novita Nalle Colori 813 ja tumesinine on G-B Wolle Jil
Vardad: nr 3; 4aastase kindal soonikuosas 40s, labaosas 48s.
Muster: Helme kindakiri A.Praakli raamatust Kirikindad

"Lahedad kindad!" oli vastse omaniku kommentaar

Suurem poiss küsis kadedalt, et miks sa kogu aeg Pesamunale kood. Ma küsin vastu, et tahad ma teen sulle ka kampsuni ja kindad? Jaaaa! Aga ega ma neid kandma ei hakka...

Kokkutulek
Käisin mina täna siis IT harjukate kokkutulekul ka ära. Kui ma enne, arvestades neid hiljutisi nagistamisi, olin pisut kahtleval seisukohal, et kas ma ikka tahan üldse IRL kellegagi tutvuda, siis ma ei kahetse. Väga tore oli ja selle 4 tunni jooksul ei tundnud ma hetkekski, et ma olen vales kohas. Hästi lahedad inimesed!
Natuke kahetsen ma seda, et mul mingit asjalikku poolikut tööd kaasas polnud, aga ma lubasin, et enne kotivahetuse ja päkapikutamise projektide valmimist ma midagi isiklikku käsile ei võta. Seega täitsin ma selle aja lobisemise ning lapikudumise õppimisega. Peab ütlema, et järjekordselt on pildilt vaadates keerulisem kui tegelikult. Täitsa lahe vahelduseks midagi risti-rästi kududa, huvitavalt reljeefne jääb ka - isegi ühevärviliselt nagu Kuradikese proovilapp näitas. Tõestusmaterjal, et ma niisama ei ludritanud siin:

Nüüd tuleb välja mõelda, mis ses tehnikas kunagi teha võiks.

Igatahes kordaläinud pühapäev. Aitäh toredale seltskonnale
Muhv kribas selle 16:51 - Link - kommentaarid (3)

17 November 2006
Mardilaat

Ma ei saa sinna midagi parata, et ma kõike nii südamesse võtan - ma lihtsalt olen selline hellik! Järjekordsest tülist suus s***maik ja seljataga mõttemaratonist tingitud unetu öö, tegin täna seda, mida üks "kaasaegne" stressis naine teeb - läksin ostlema. Ja kuhu mujale ikka käsitööline sel nädalalõpul läheb kui Mardilaadale. Eesmärk oli ilma mee, heide ja taimedega värvitud lõngata mitte tagasi tulla. Mett ma sain. Heiet sain ka, täitsa ok hinnaga (220.-/kg), ainult valik oli nats niru, kui oled neid villavabriku pilte näinud. Lõnga sain ka, ainult et mitte taimedega värvitut, vaid sedasama Jõgeva villavabriku oma: vikerkaarevärvilist ja rohelise kirjut.
Sellest pundist peaks tulema ka midagi SKS2006 projekti raames, aga kuna see on mu esimene vanutamine, siis võimalik, et pean hiljem kibekiirelt midagi muud tegema. Varuidee on igaks juhuks ka olemas.


Taimedega värvitud lõng oli kõige ilusam Türi rahval. Kahjuks oli tal nii suured pundid, et ostmata jäigi. Esialgu. Sest homme on ka veel päev ju ja ma jõuan seda asja veel öö läbi seedida. Tahtmine oli osta vähemalt 4-5 erinevat kolla-rohelist tooni, et siis koos naturaalse valgega komplekt kindad-sokid-müts ja ehk isegi sall teha.
Praegu aga turgatas pähe, et kui kokkutulekul ehk seda va doominokudumist proovima hakkame, siis need ruudusokid tuleks ikka väga ägedad neist lõngadest. Ühes kohas müüdi 100m kaupa ka neid taimedega värvitud lõngu (35.-/tk). Kes oskab arvata kui palju kaalub keskmiselt 110m maavillast lõnga Nii ei oska ju ostagi, et soki jagu kätte saaks ja ise nad kaalu öelda ei osanud...

Siis ostsin veel poistele õhu käes kuivavat voolimissavi, ühtlasi sai kaasasolnud suurem poiss kohapeal kipsist kujukesi värvida. Enamus lastele mõeldud meisterdamisi tituleeris ta kahjuks plikade värgiks

Vapustavat nahkehistööd oli ka. Kaelakotid, prillitoosid, pinalid, käekotid jpm
Ja klaasikunst jäi silma. Akna ette riputatavad pildikesed ntx.
Marja Matiiseni ilusad lapitööd olid väljas.
Ja Kirju kummut müüs muu hulgas saalomoni sõlmes õlasalli.

Kohtasin ka ammust sõbrannat/klassiõde, keda polnud juba mitu aastat näinud. Kahjuks kaotasime lõpuks teineteist silmist (no ma sattusin heidevalikuga liiga hoogu) ja ma ei saanudki uurida, et kas ta ka käsitööfoorumitest midagi kuulnud on.

Igatahes tulin ma tagasi palju paremas tujus ja arvan, et homme lähen veel. Ilma lasteta. Sest esimese korraga lõi silme eest kirjuks ja üksi olles ei pea ka kuhugi kiirustama. Raha jäi ju veel järgi
Muhv kribas selle 18:34 - Link - kommentaarid (14)

13 November 2006
Pitsarõngad

Quote:
Riinukas küsis:
kuda need pitsarõngad tehtud on?

Pitsarõngaste jaoks on kasutatud valmis lehttainast (meil 0,8 kg Vilma oma). Laota tainas lauale, lõika pikuti pooleks, et saaks teha 2 rulli (ühega on ka võimalik, aga rull tuleb hirmus paks ja rõngaid vähem, ent suurema läbimõõduga). Määri taignaplaadid majoneesi ja ketšupiga. Puista pinnale hakitud sinki, suitsuvorsti vms (me kaustame valmis pitsapõhjasegusid) ja riivjuustu. Lisa kindlasti pitsamaitseainet! Keera taigen pikemat serva pidi suht tihedaks rulliks ja lõika otsast nii 1,5-2cm paksused jupid. Aseta plaadile pikali ja soovi korral riputa peale veel natuke riivjuustu. Küpseta eelkuumutatud ahjus (u 225kraadi) kuni pealt kuldpruunid. Liiga jahedas ahjus küpsetades ajab lehttaigen teadupärast rasvaine välja ja tainas jääb nätske, ei kihistu!

Hea lihtne teha, tasub proovida.
Head isu!
Muhv kribas selle 10:28 - Link - kommentaarid (9)

12 November 2006
Sipsik ja isadepäev

Blogi nime vaadates tekib nii mõnelgi vast küsimus Who the hell is Sipsik? Sipsik on minu tütar, kes on totaalselt käsitöörongilt maha astunud. Aga ühelt 15aastaselt ei saagi vist oodata, et tal sõprade ja põhikooli lõpuklassi tegemiste kõrvalt nii palju aega üle jääks, et käsitööd teha. Käsitöötunnidki on vaid üle nädala ja peale proovilappide nad sel aastal vist midagi suuremat teha ei jõuagi. Praegu käib usin rišeljöötikandi harjutamine. Pole hullu, ta on juba tõestanud, et käsitöögeenid on tal täitsa olemas ja küll see tahtmine kunagi tagasi tuleb.
Siiski näitaks seda osa isetegemisest, millega ta veel aeg-ajalt tegeleb. Isadepäevaks küpsetas Sipsik pitsarõngaid ja šokolaadikoogi. Nämma!


Ja siin siis kaks kolmest (Sipsik ja Pesamuna), kelle isal täna isadepäev oli
Muhv kribas selle 21:56 - Link - kommentaarid (5)

11 November 2006
Käpikud emale

Sai suure suuga emale lubatud, et kindaid pole tal enam turult küll vaja osta, küll ma ise koon. Nagu ikka tuli talv ootamatult, aga õnneks oli vahepeal küllalt aega käpikud kiirelt valmis teha.
Klikkides näeb suuremalt


Pean kohe mainima, et peale palmikute olen ma ka mitmevärvilise mustri kudumise fänn - huvitav kas selle jaoks on eesti keeles ka mingi lühem sõna olemas nagu vene keeles ntx žakard? No ja siis olen ma muidugi ka pitskoe fänn Kas on kudumises üldse midagi, mille fänn ma pole... pika mõtlemise peale, no ntx ripskude ei meeldi mulle eriti. Varem ei meeldinud nupud ka, aga see hakkab juba muutuma.
Aga jah, niiiiii mõnus oli üle pika aja kahevärvilist kude teha, et esimene kinnas valmis lausa päevaga, teisega läks juba kaks. Said sellised mõnusad pikad, et mustrikorrad ära mahuks. Ja kootud ehtsast maavillasest. Varrastega nr 2 või 2,5 ilmselt. Igatahes 58 silma oli kokku.
Emme oli muidugi pisarateni liigutatud
Muhv kribas selle 12:56 - Link - kommentaarid (15)

10 November 2006
Juhtmetega kampsun ehk kaabelpullover...

Inglise keeles on üldse kummalised sõnad. Cable = kaabel, antud juhul siiski palmik. Pullover = tõmbaüle(pea). Hoopis isevärki lugu on nö sviitriga. Sellise häälduse juures peaks ingliskeelne vaste olema sweeter ja tähendama magustajat. Nemad siiski kasutavad paksu kampsuni kohta sõna sweater = higileajaja, mille eestindatud variant peaks kõlama sve(e)ter, mitte sviiter

Aga mitte sellest ei tahtnud ma täna kirjutada. Nädala jagu olin sunnitud ilma arvutita läbi ajama ja nagu oligi arvata, osutus see aeg üsna edukaks käsitöövallas. Lõpetasin Pesamuna kampsuni, kudusin emale käpikud ja pool poja vestigi sai valmis. Nüüd on mul juba kolmandat päeva jälle arvuti ja ma olen selle aja sees kudunud vast 10 (sic!) rida Siit moraal: arvuti on käsitöö vaenlane! Noh, tegelikult muidugi pole süüdi arvuti, vaid tahtejõuetu käsitööline ise

Aga kampsunist. Olen paadunud palmikufänn nii kaua kui oma kuduelu üldse mäletan. Ometigi pole mul endal veel ühtegi endatehtud palmikutega rõivaeset olnud. Ei, valetan, ühed käpikud tegin endale ligi 15a tagasi küll. Eriti lahedad on mu meelest meeste aran-tüüpi kampsunid. Ainus, kelle selga ma palmikud suutsin mõelda, oli kõige noorem mees meie majas. Suuremad kirtsutavad palmikute peale nina. Kaua tehtud kaunikene ise siis siin:


Info: lõng Novita Nalle, kulus alla 300g.
Vardad nr 3
Muster kokku klopsitud erinevatest palmikutest ja soonikust, lõige madeinsamkompun.

Siin (klikitaval) pildil on näha õige värv ja muster lähemalt.Siin seljatagant. Kuna kampsun sai tehtud piisava kasvuvaruga, kasutasin 2:2 soonikut, mis teadupärast kenasti kokku tõmbab.Ja siin on natuke näha, et varruka palmik jookseb õlale edasi.
Lisada on veel nii palju, et sobiva palmikukoosluse leidmiseks kulus mul vaat et rohkemgi aega kui kampsuni kudumiseks. Proovilappki oli pea esitüki suurune, nii palju erinevaid proovisin läbi. Ja siis ühel päeval leidsin hoobilt mustri, mis koheselt südame võitis.
Teiseks kirusin ma terve kudumise aja, et olin riiulilt vale lõnga krahmanud (ma siiani ei taipa, kus mu mõtted siis olid): Nalle asemel oleks pidanud 7venda olema, sest palmik teatavasti jääb jämedama lõngaga palju kenam.
Sellelegi vaatamata olen kampsuniga järjekordselt väga rahul
Muhv kribas selle 19:12 - Link - kommentaarid (24)