Muhvi Laegas
create your own slideshow
Muhvi Laegas
Tasapisi koguneb siia minu seinast seina käsitööd. Ava julgesti laegas ja piilu sisse...
.: Minust :.
Keskealine ema, naine, tütar, käsitööline...
.: Mõttetera :.
"Edasilükkamise Tee Viib Tegemata Tegude Majja." (Hispaania)
"Minds, like parachutes, work best when open."

.: Minu blogi nupuke/ Button (siit saab ka blogi esilehele) :.


.: Otsingud :.
Google Custom Search
.: Viimased postid :.
Viimased postitused
Juuli 2012
Veebruar 2012
August 2011
Juuli 2011
Jaanuar 2011
Juuli 2010
Juuni 2010
Aprill 2010
Märts 2010
Detsember 2009
Juuni 2009
Mai 2009
Aprill 2009
Märts 2009
Veebruar 2009
Detsember 2008
November 2008
Oktoober 2008
September 2008
August 2008
Juuli 2008
Mai 2008
Aprill 2008
Märts 2008
Veebruar 2008
Jaanuar 2008
Detsember 2007
November 2007
Oktoober 2007
September 2007
August 2007
Juuli 2007
Juuni 2007
Mai 2007
Aprill 2007
Märts 2007
Veebruar 2007
Jaanuar 2007
Detsember 2006
November 2006
Oktoober 2006
September 2006
August 2006
Juuli 2006
Juuni 2006
Mai 2006
Aprill 2006
Märts 2006
Veebruar 2006

.: Piilujaid/Visitors :.

461107

free counters

hubanekodu.jpg
.: Lingid/Links :.


.: Blogid/Local blogs :.ISETEGIJA KESKKONNAS: Bramasole/liisbet
Eowyni väikesed teod
Epu teod ja mõtted
Hõbevalge
Ilutegija
Inksu nakerdamised
Ise tehtud - Hästi tehtud - Kriuks2
Jansa lõngapesa
Kaua tehtud - Kaunikene - Silpsolps
Kelly26 käsitööd
Kiusupunni kiusatused
Kurvitsa käsitöö - chenet
Laantelaps askeldab jälle
Lõngaga mässaja - Rees
MANNU asjatab
Mari Marike teeb käsitööd
Marmelaad
Nobedad näpud - Kuradike
Pisihaldja toredad teod
psiho_de_lika
Päikesekiir - Minu aardelaegas
Pööraselt rahulik kamber - prk
Roheline
Ruta käsitööd
Rändlinnu pesa
Saare talu vildikamber - Mareli
Sapsi oma
Sibulaplixi asjatamised
Sirtsuk
Sokisahtel - sokike
Susa hobinurk
S6ps on käsitööhull
Tintsiku näputöökroonika
Tondinaha pesa
Trika aretused
Tsilla käsitöö
Tööpink tegutseb
Värviline maailm - Tumevalge
MUJAL KESKKONNAS:
Ilukuduja
Juulikese käsitööpäevik
Krentu - Mõtelda on mõnus
Maasikmari koob ja heegedlab
Mann heegeldab
Meiekad tegutsevad
Oma nurgake
Reesi tegemised
Segasummasuvila
Unistab ja vahel tegutseb

27 Mai 2006
Aga minul on nüüd ka maailmakuulsad sokid, Jaywalker'id!
Kes on paneelmajas elanud, saab aru, miks ma maikuus, mil vanasti sai juba Pirital peesitada, villaseid sokke koon.
Ja kes on vähegi mööda laia maailma, eriti Ameerika kudumisblogisid kolanud, on kindlasti märganud, et nad koovad seal massiliselt sokke Ma ei tea, kas nad lihtsalt ei oska midagi muud kududa või on neil seal nii külmad põrandad (kuigi mõni oma sokke vaata et bikiinides ja vaata et palmi all demonstreerib ); või on neil veel mõni salapärane põhjus... igatahes on neil isegi selliseid suuri sokiprojekte nagu Sockapalooza, kus liikmed koovad sokke ja saadavad teistele osalejatele; 2000 Socks, kus osalejad katsuvad aasta jooksul kokku 2000 sokki kududa; Sock It To Me, Pomatomus knit-along jne jne
Igatahes, kui ma alguses nende sokimaaniat imestasin ja pärast muigasin, siis mõni aeg hiljem hakkasin ma sokikudumisele juba hoopis teise pilguga vaatama. Väga ilusaid sokke koovad! (Rääkimata sellest, et neil on palju ilusamad, lausa fantastilised (soki)lõngad )
Maitea, igasugune käsitöömaania on isegi läbi ekraani nakkav ja ma ostsin juba paar tokki sokilõnga ära, et sügisel hakkan ka sokihoolikuks. Paraku, nagu isegi näete, saabus sügis enne suve. Ja kui siis ühel päeval (ainsamal ilusal, SOOJAL, päikselisel päeval sel nädalal ) mina veeavarii pärast terve päeva toas istusin, aga oma plaanipärast õmblustööd teha ei saanud, sest vannitoast iga natukese aja tagant ToruJuri "hozjaika, možno vas na minutku" kostis, lõin soki vardale ja siin nad siis nüüd on:
(pilt on klikitav)


Siit näete lähemalt (klikates pildil) soki mustrit pealt ja küljelt (eriti effektne jääb see muster just triibulist lõnga kasutades):


Muster: Jaywalkers MagKnits'ist;
Lõng: Novita 7 Veljesta Raita
Vardad: nr3.
Minu märkused: ma ei kujuta ette KUI peene lõnga jaoks see juhend antud on, aga mina lõin vardale 19(21) silma asemel 13 Kand oli ka vist natuke teistmoodi neil kootud, aga ma ei viitsinud süveneda ja tegin täiesti tavalise "eesti" kanna. Küll aga proovisin ma esimest korda ära sokinina kahandamise kahelt küljelt (väikeste omapoolsete mugandustega arvestamaks minu jalalaba kuju) ja olen väga rahul - hästi istuvad ja ilus on. Jäängi ilmselt seda kasutama, sest siiani pole ma eriti oma ümaralt kahandatud sokininadega rahul olnud. Päris ots sai kokku õmmeldud kitchener stitch'i ehk maakeeli pookimist kasutades, mille kohta on suurepärane näitlik õpetus siin.

PS. Ma kirjutasin seda teksti nüüd kaks korda, sest loll pea on kere nuhtluseks ja ma vajutasin vahepeal valet nuppu.
Muhv kribas selle 21:50 - Link - kommentaarid (10)

26 Mai 2006
Kui hea teema , saan ka oma blogi teiselt lehelt ettepoole tõsta

Mul on päris suur kott, aga üldiselt on ta kodust minnes üsna tühi. Et väljas olles tekkivad ostud ja asjad sisse mahuks, mis omakorda on selleks, et ei peaks kilekott(e) näpuotsas tassima.
Täiesti aus nimekiri siis:
1) rahakott;
2) kilekott;
3) suur Orbiti nätsupakk;
4) Eclipse imemispastellid;
5) Orbit imemispastellid (just ostsin uue maitse pärast, muidu mul on ikka üks pakk neid kotis);
6) poolteist pakki Tempo pabersalvrätte (sest alalõpmata on pesamunal suu või käed millegagi koos);
7) pastakas (märkmik on tavaliselt ka, aga seda tõstan ühest kotist teise ja ongi lastevanemate koosoleku ajast sinna "soliidsemasse" kotti ununenud);
8] helkur (ilmselt millalgi jope küljest ära tulnud ja kotti ununenud);
9) peegel;
10) kaks tšekki (enamus on mul küll rahakoti vahel - mul on haigus kõik alles hoida ja enne ära viskamist veelkord üle vaadata, sest mõnel on garantiiväärtus ja vahel tundub, et olen raha kaotanud, siis hea kontrollida, et ikka ise olen maha laristanud);
11) üks Tallinna kompveki ja üks Chupa Chupsi kommipaber (korraliku kodanikuna tassin ma prahti endaga kaasas, kui kuskil prügikasti näha pole).

Tavaliselt on veel mobla ja võtmed ka, aga kuna olen kodus, siis need on praegu kapi peal.Muhv kribas selle 15:59 - Link - kommentaarid

14 Mai 2006
Minu ema sai emadepäevaks sellise komplekti sarjast
põll ja pajalapid:Mõned foorumis ütlesid, et vot pajalappe küll emadepäevaks ei kingi, aga minu emmele oli see küll kingitus naelapea pihta. Esiteks on mu ema nii kaua kui mäletan armastanud kodus põlle kanda (mitte ainult köögis, vaid üldse), aga tema viimane oli juba ammu loojakarjas. Ning teiseks, kuumi potte-panne käsitles ta ka juba igaviku köögiräti abil. Igatahes oli ta väga õnnelik, sidus põlle kohe ette ja nii me seal siis kohvitasime. Mille käigus selgus tõsiasi, et emal oleks ka kohvikannusoojendajat vaja ja kuna mul riiet jäi veel järgi, siis teen talle selle ka.
Muhv kribas selle 20:58 - Link - kommentaarid (16)

10 Mai 2006
Olen ikka iga päev ilusate ilmade kiuste ka oma sinisekirjut kampsunit, millest 17.aprilli postituses juttu oli, kudunud. Raglaanlõikelist. Hakkas teine peaaegu valmis saama ja otsustasin selga proovida, et kas juba aitab kahandamisest. Pole mul ju miskit lõiget ega õpetust, peast tegin. Varem ei proovinud, sest kudusin 80cm ringvarrastel ja silmad oleks maha jooksnud (laisk olen kah, noh). Ja... ... läheb harutamiseks. Terve raglaaniosa. Sest varrukad on lühikesed (ja liiga kitsad ka, aga sellepärast ma neid küll üles ei haruta) ja kuna kehaosa nii kaua ootas kuni ma varrukaid teotempos kudusin, siis olen alates ühele vardale võtmisest kehaosa tugevamalt kudunud, ilma et märganud oleks, aga see ON märgatav. Ja üleüldse... ei ole päris see, mis ma vaimusilmas nägin. Homme tõmban siis üles, et kõik tükid eraldi saavad, ja jätan sinnapaika teadmata ajaks.
Kuu peale see kampsun, hakkan suveasjadega tegelema hoopis!
Muhv kribas selle 20:12 - Link - kommentaarid (2)

07 Mai 2006
Tänase päeva töö oli suvine kotike tänasele 3-aastasele sünnipäevatüdrukule
Kuna minu tütar pole iial roosat armastanud ja ise ka pole sellest värvist miskit pidada osanud, aga nüüd hakkab vist kehtima "mida vanem eit, seda roosam kleit", siis tundsin tungivat vajadust pisikesele piigale midagi roosat teha. Kuna mul pole aga õrna aimugi, kas ta roosat kannab (loe: kas tema ema roosat sallib), siis kasutasin siiski roosat vaid aksendina valge juurde voodri ja lillekese näol.
Rumal lugu on muidugi see, et ma nii viimasel minutil seda kotti tegin. Ise heegeldasin veel lille, kui Sipsik aitas masinal voodrit kokku ajada. Siis aga ütles õmblusmasin üles (õnneks ei ole jäädav viga), nii pidin voodri koti külge käsitsi õmblema ja luku asendasin nööpkinnisega. Ainus roosa nööp majapidamises oli aga suht mannetu No ja õlarihma äärde plaanitud roosa serv jäi üldse heegeldamata, muidu poleks ma sünnipäevale jõudnudki. Nüüd vaatan, et ehk ongi nii parem ,
aga sellest rumalast kombest kõike nii viimasele hetkele jätta ma lihtsalt pean lahti saama


Vabandan jubeda kortsus tausta pärast, aga mul oli juba üks jalg uksest väljas, kui meenus veel kiirelt pilt ära teha

Muhv kribas selle 18:55 - Link - kommentaarid (11)

03 Mai 2006
Ma olen teinud erinevat käsitööd: heegeldanud, õmmelnud, makrameed, batikat ja isegi väikestel kangastelgedel kudunud. Aga kui ma peaksin välja tooma oma lemmiktehnika, siis jääksid esikohta jagama kudumine ja ristpistetikand. Lausa unustamiseni endasse haarav tegevus see rist risti haaval pildi loomine, naudingut pakkuv värvide mäng mustris, nagu maalimine, ainult et niidi ja nõelaga. Ja see on vist ainus aeganõudev nikerdamistöö, mis mind närvi ei aja, vaid vastupidi, tõsiselt stressi maandava toimega on.
Kui ma Isetegijad leidsin ja need Hiina lehed avastasin, siis tekkis mul lausa haiglaslik vajadus hulgaliselt ristpistemustreid endale salvestada Enamikke ilmselt ma kunagi ei tiki, aga väga rahuldustpakkuv on neid mustreid sellegipoolest omada ja imetleda. Päris mitu pilti ja patja on mul aga plaani võetud, isegi jalgadel tikkimisraam on kavas tellida. Kuna aga need asjad on vaid kõigest tegemis- ja vaatamisrõõmu pakkuvad, mitte vajadus, siis ei tea, millal alustan, sest hulk palju "kasulikumaid" kudumis-, heegeldus- ja isegi õmblustöid on pikas järjekorras ees ootamas.
Siin teiste blogides ristpistetöid imetledes turgatas pähe, et mul on endal ka kapis (jälle kapis, mitte kasutuses ) mõned varasemad tööd, mida teistelegi näidata võiks.

Kõigepealt üks 1x1m laudlina, aga kuna tikand tuli nii väike keskele (läbimõõt 35cm), siis jäigi lõpetamata. Peaks ikka serva mingi pisikese pitsi heegeldama, saaks ilusa kohvilaualine.
Motiiv tikandist lähemalt:


Ja siin terve tikand näha (klikka pildil):


Teiseks üks padi, mis jälle tuli nii suur, et pole padjaks saanudki. See on tikitud suure ristiga ja seepärast topeltristpistes, et kataks paremini (kah klikitav):


Ahjaa, mõlemad on tikitud mitte lõimi lugedes, vaid kanvaale, mis pärast tikandi alt välja tõmmatakse.

Aga need minu esimesed padjakatted juba kooliajast ja mis on tikitud villase lõngaga:


Ja lisan veel ühe paar aastat tagasi Sipsiku poolt tikitud pildi:


Muhv kribas selle 16:45 - Link - kommentaarid (9)