Muhvi Laegas
create your own slideshow
Muhvi Laegas
Tasapisi koguneb siia minu seinast seina käsitööd. Ava julgesti laegas ja piilu sisse...
.: Minust :.
Keskealine ema, naine, tütar, käsitööline...
.: Mõttetera :.
"Edasilükkamise Tee Viib Tegemata Tegude Majja." (Hispaania)
"Minds, like parachutes, work best when open."

.: Minu blogi nupuke/ Button (siit saab ka blogi esilehele) :.


.: Otsingud :.
Google Custom Search
.: Viimased postid :.
Viimased postitused
Juuli 2012
Veebruar 2012
August 2011
Juuli 2011
Jaanuar 2011
Juuli 2010
Juuni 2010
Aprill 2010
Märts 2010
Detsember 2009
Juuni 2009
Mai 2009
Aprill 2009
Märts 2009
Veebruar 2009
Detsember 2008
November 2008
Oktoober 2008
September 2008
August 2008
Juuli 2008
Mai 2008
Aprill 2008
Märts 2008
Veebruar 2008
Jaanuar 2008
Detsember 2007
November 2007
Oktoober 2007
September 2007
August 2007
Juuli 2007
Juuni 2007
Mai 2007
Aprill 2007
Märts 2007
Veebruar 2007
Jaanuar 2007
Detsember 2006
November 2006
Oktoober 2006
September 2006
August 2006
Juuli 2006
Juuni 2006
Mai 2006
Aprill 2006
Märts 2006
Veebruar 2006

.: Piilujaid/Visitors :.

461107

free counters

hubanekodu.jpg
.: Lingid/Links :.


.: Blogid/Local blogs :.ISETEGIJA KESKKONNAS: Bramasole/liisbet
Eowyni väikesed teod
Epu teod ja mõtted
Hõbevalge
Ilutegija
Inksu nakerdamised
Ise tehtud - Hästi tehtud - Kriuks2
Jansa lõngapesa
Kaua tehtud - Kaunikene - Silpsolps
Kelly26 käsitööd
Kiusupunni kiusatused
Kurvitsa käsitöö - chenet
Laantelaps askeldab jälle
Lõngaga mässaja - Rees
MANNU asjatab
Mari Marike teeb käsitööd
Marmelaad
Nobedad näpud - Kuradike
Pisihaldja toredad teod
psiho_de_lika
Päikesekiir - Minu aardelaegas
Pööraselt rahulik kamber - prk
Roheline
Ruta käsitööd
Rändlinnu pesa
Saare talu vildikamber - Mareli
Sapsi oma
Sibulaplixi asjatamised
Sirtsuk
Sokisahtel - sokike
Susa hobinurk
S6ps on käsitööhull
Tintsiku näputöökroonika
Tondinaha pesa
Trika aretused
Tsilla käsitöö
Tööpink tegutseb
Värviline maailm - Tumevalge
MUJAL KESKKONNAS:
Ilukuduja
Juulikese käsitööpäevik
Krentu - Mõtelda on mõnus
Maasikmari koob ja heegedlab
Mann heegeldab
Meiekad tegutsevad
Oma nurgake
Reesi tegemised
Segasummasuvila
Unistab ja vahel tegutseb

26 Juuli 2007
MS3 vihje 4 tehtud!/clue 4 done!
Ei midagi uut ja originaalset, ikka see va salapärane õlasall teoksil. Seekord pääsesin õige kergelt, kuna kudusin lühendatud variandi. Natuke kahju on, et seda ilusat mustrit nii vähe sai, aga päris otsad maas jooksvat salli ka ju ei taha. Eks näis, mis see vihje 5 endast kujutab. Ma arvan, et nüüd tuleb mingi ornamentidega vahetükk ja siis teine samasugune ots nagu juba valmis on. Täiesti painab aga uudishimu, et milleks see lifeline seal ometigi vajalik on... Kuna harutama ju ometigi ei panda, kas siis tuleb sealt uuesti silmad üles korjata? Mingi sats või? Brr, magadagi ei saa rahus...


Clue 4 done! I did shorten it afterall, although I really loved the last part of the pattern and I'd knit it on and on and on. Now I'm dying with curiosity what is the lifeline for!?

Muhv kribas selle 11:47 - Link - kommentaarid (7)

24 Juuli 2007
MS3 vihje 3 tehtud/clue 3 done!Ilus sall tõotab tulla, kuigi vihje 1 avalikustamisel olin kergelt pettunud. Ja need kumerad otsad meeldivad mulle ka!
Seekordsed mõõdud on 51x80cm (niiskelt ja korralikult venitatuna kindlasti 5-10cm suurem) panid mõtlema, et kas teha täpselt mustrisse või kasutada lühendatud varianti. Pean veel vihje 4 süvenema, et mis see lühendatud endast kujutab. Natuke kurb olen ka, et nii lõdvalt koon. Võtsin vardad 2,5, vabalt oleks ka nr 2 võinud olla. Aga noh, kuna see Merino soft extra on meil siin ainus arvestatav pitssallilõng, siis vähemalt kogemus edasiseks, et kahekordsena kõlbab kududa küll, aga vardad pean mina oma lõdva käega küll vist nr 2 kasutama.

Clue 3 done! I like the pattern, altough at clue 1 I had my doubts. So far the stole measures 50x80cm, so now I have to deside weather to knit as the pattern goes or to shorten it. Probably should have used 2.00mm needles instead of 2.5 ones.
Muhv kribas selle 20:39 - Link - kommentaarid (8)

23 Juuli 2007
Personaalne DNA test
Vaat ei suutnud vastu panna ja tegin sellise testi.
Tulemus on
SELLINE
.
Mnjah, ei saagi eriti vastu väita, isegi kui tahaks

Sipsik tegi ka testi ja tema tulemus on
SELLINE
.
Täitsa tema mis tema
Muhv kribas selle 21:12 - Link - kommentaarid

22 Juuli 2007
Värvipakivahetuse lõppakord.

Nonii, Sipsiku ja minu tehtud värvipakid on ka nüüdseks saajateni jõudnud ja kuigi nad ise pole neid näidanud, siis loodetavasti ikka meeldisid ja ma avalikustan need ise.

1. Sipsik tegi paki kadryy'le. Lemmikvärviks oli ära nimetatud rohelist, aga võis lisada ka kõiki muid värve peale neoonvärvide. Sipsik valis lisaks kollase.

Pakki said pandud:
isetehtud käsitöökarp
heidetokk
2 pakki pärlisegusid
joogiklaas, kõrred ja jääkuubikuvorm
vannisool ja lõhnaküünal
šokolaad
Isetehtud asjaks plaanis Sipsik mõned ehted teha, aga kadryy blogi uurides selgus, et ta on ise ka väga tubli ehtetegija. Niisiis oli Sipsik lahtise küna ees, et mida üllatavat siis ometi teha. Kuna kadryy on ka huvitatud heegeldamisest ja viltimisest, siis mina pakkusin välja, et tehku heegelnõeltele hoidik. Mainisin ka Mannu tehtud käsitöökarpi, aga minu seletusoskus on vist nii nigel, et Sipsik sai sellest aru hoopis omamoodi ja nii sai teoks selline kaanega karp, millel kaane siseküljel heegelnõelte ja kääride hoidmiseks koht ja kus sees saab ntx oma poolikut tööd hoida. Mulle endale meeldib niiväga see teemaarendus Sipsiku poolt, et meil on juba endile ka kaantega kingakarbid välja vaadatud (näed, jälle hea, et on alles hoitud - äkki läheb kunagi vaja!). Muidugi oli see algajale päris suur ja keeruline töö, aga minu valvsa pilgu all ja väikese abiga valmis selline käsitöökarp (NB! käsitöövahenditel pildil on siiski vaid illustratiivne osa, need pakiga kaasa ei läinud):

***********************

2. Mina tegin paki annel1'le. Pakk pidi saama roosa, lubatud olid ka värvid valgest helelillani.

Pakki läksid:
isetehtud kaelakee ja eelpainutatud traadil käevõru
isekleepuvate lehtedega album ja kaunistuspaberid
sätendav marker ja sakikäärid
pärlisegu ja seemnehelmed
3 tokki lõnga
šokolaad

Albumi, paberite, markeri ja sakikääride taga peitub mõte, et neid saaks vahvalt kasutada nö scrapbookingu jaoks. Miks mitte panna pildid oma armsamaist albumisse kuidagi huvitavamalt, kõrvuti kaunistuste ja märkmetega mälestustest, mis nende piltidega seostuvad.

See kaelakee on mul esimene helmetraadil kee, loodetavasti peab vastu ja ära ei lagune (nb! teostan garantiiremonti )

Roosa pole kohe üldse minu lemmikvärv, kuigi mida vanemaks, seda tolerantsemalt ma sellesse värvi suhtun Ses osas oli värvipakivahetus minu jaoks väga huvitav, et varem polnud nagu sellise pilguga poodides üldse ringi vaadanud - põnev väljakutse. Muidugi närvipinge oli suur, et äkki panen totaalselt puusse, tunne nagu kobaks udus, rabad midagi, ise vähematki sisetunnet omamata. Ja ausalt öeldes, eks ma närveerin siiani, et ju vist nii läkski, sest saaja pole pakist oma blogis juttu teinud. Loodetavasti on asi siiski vaid puhkuste ajas ja noh, kätt südamele pannes, ma tegin seda südamega ja mõttega, et ise sellist (rohelist ) saades rõõmustaksin.
Muhv kribas selle 19:31 - Link - kommentaarid (6)

21 Juuli 2007
Pitssallimaania kogub tuure.
Kaugel see sügiski enam on ja sügiseti tekib ikka sellist aega, kus ilm on külm ja rõske, aga kütteperiood pole veel alanud. Paneelmajas on siis väga vastik olla ja juba ammu oli mul tahtmine endale midagi sooja kodus ümber viskamiseks teha, aga konkreetset ideed ei olnud ega tulnud. Õigemini igasugu ilusaid ideid oli nii palju, et ei suutnud valida, millist neist teha. Kui aga mari Marikesele tehtud õlasall nö untsu läks (st liiga suur tuli), siis lahvatas, et vot sellise hiidsuure salli ma endale teengi. Juba varem Raasikul käies sai ostetud lihtsalt ilusa värvi pärast 1 tokk rohelisekirjut lõnga, et küll kunagi idee ka tuleb, mis tast teha ja näe, saidki nüüd idee ja lõng kokku.


Lõng: Aade Lõnga 100% villane vast 220-230g
Vardad: nr 3 bambus ringvardad
Suurus: 215x105cm

Nagu näha, tuli see sall veeeel suurem! Natuke kehvalt sai venitatud, sest nii suur rätt mahub mul laiali ainult meie abieluvoodisse, aga öö tuli enne peale, kui sall ära kuivas, nii et pidin ta pisut niiskelt lahti võtma. Sellest ka väike lokk allservas, aga see on isegi armas mu meelest (muide, see salliserv lokib venitamata kujul nii mõnusalt, et täitsa ahvatlus oligi nii jätta, aga siis ei tule muster ilusti välja). Ja need rohelised toonid on maailma kõige ilusamad rohelised, nii et see kudumine ise oli juba täielikult värviteraapia. Ma pean küll ütlema, et see kõige heledam mulle nii väga seal sees ei meeldigi ja ma natukle manipuleerisin siis selle lõngaga, st et võtsin seda heledat vahelt vähemaks. Lisaks on see teine kõige heledam triip omakorda heledam kui ülejäänud kõige heledamad triibud ja ausalt öeldes see häirib mind päris tugevalt, aga õnneks on see vaid kodus kandmise rätik, nii et las ta siis olla. Paljukest ma ise sinna seljataha ikka näen ja teised ei pane seda ilmselt tähelegi (kõik pole sellised Monkid kui mina ju )

Mõni pilt veel rätist "seljas" klikk ja ongi suurem pilt):


Oi sellesse on mõnus end kerra tõmmata, minu pärast võivad sel aastal sügis ja talv tulla küll!
Muhv kribas selle 16:09 - Link - kommentaarid (26)

20 Juuli 2007
Mystery Stole 3
Tänahommikuse seisuga oli vihje 2 valmis! Loen tihti teistelt, et öösel ei maksa kududa, hommikul on palju harutamist. Siiani pole aru saanud, millest jutt käib. Eile öösel tegin küll piraka apsu: olin seda servades jooksvat pitsmustrit hakanud kuskiltmaalt kuduma rea võrra nihkes kui keskosa (st et 1 mustrirea olin vahele jätnud). ja nii oma 10 mustririda (ehk 20 sallirida). Algul mõtlesin, et las olla, koon sealt edasi õigesti, aga kuidagi oli siis järsku ka 2 silma vähem vardal ja lõpuks otsustasin ikka ära parandada. No 20 rida üles harutada ma ka ei viitsinud, seepärast otsustasin ära proovida kunagi kuskil blogis nähtud õpetuse, et lasin vardalt maha ainult need 15 silma 20 rea ulatuses ja kudusin sukavarrastel uuesti üles, samal ajal kui muu töö ilusti pikkadel varrastel ootas. Väga hästi toimis, tuleb ainult kenasti jälgida, et neid hargnenud lõngajookse ikka õiges järjekorras üleskudumisel kasutad! Nüüdseks on natuke kolmandat ka kootud. Ja õigustuseks, miks see clue 3 veel valmis pole, on see, et mul kargas viimasel hetkel pähe mõte ehtevõistlusest osa võtta ja pusisin terve õhtu pärlite kallal. Konkursile jõuab ehe muidugi ainult juhul, kui ta presentaabel välja kukub ja kui ma põnnama ei löö. Aga noh, julgustav on see, et teisigi algajaid lubas osaleda ja eks neid lihtsamaid asju on sinna vaja kasvõi selleks, et tegijamate kunstiteosed ikka selgelt ja kõrgelt esile kerkida saaksid
Aga siin siis pilt sallist (mul on laiuseks juba praegu 57cm):


NB! panin pildile ka näite, kuidas mitte midagi mitte kunagi ei tohi ära visata, sest iial ei tea, kus vaja läheb (siinkohal suur kummardus minu teisele poolele, kes neid jäätisekarpe suure hoole ja armastusega peseb ja kogub vaatamata minu norimisele) - kaheosaline jäätisekarp on ideaalne abimees, et lõngakerad laiali ei jookseks ega omavahel keerdu ei läheks!

Muidu on mul valmis ka veel see isiklik vihje 3 , aga küll pole pildistajat, küll pole pildimasinat, nii et selle presenteerimisega läheb aega. Teist kahte pole isegi puutunud, sest mul on praegu pitssallimaania

Clue 2 done! Nothing more to say!
Muhv kribas selle 21:36 - Link - kommentaarid (1)

17 Juuli 2007
Värvipakk Sipsikule!

Täna tõime siis postkontorist ära Sipsikule tulnud kollase värvipaki! Tegelikult on Sipsiku lemmikvärv roheline, aga selle suve uus lemmik on tal ka kollane ja kuna rohelist träni on meil kodus rohkem kui küll, siis arvas ta põnevam olevat oodata kollast pakki. Ja asi oli seda väärt! Vaadake ise (klikkides suuremalt, nagu alati):


Sipsik märkis ankeedis ära, et talle meeldivad igasugused kõrvarõngad ja juuksevidinad ja neid ka pakis oli. Praegu avastasin pilti vaadates, et üks tumekollaste helmestega peavõru on juba kõndimagi läinud
Aga mis siis pakis oli:
2 tokki väga ilusat värvi ja huvitavat pehmet puuvillasegust nöörlõnga
heegeldatud ja pärlitega kaunistatud kõrvarõngad
juukseklambrid, peavõru ja juuksekumm
pärle ja kaunistusvahendeid
huuleläige, hügieeniline huulepulk ja kollane (sic!) küünelakk
šokolaadi-kookose lõhnaline kätekreem (vapustavalt hea lõhnaga! ja pehmendava toimega)
sokid
valge šokolaad ja pakk M&M pähklikomme (no te peate mu ausõnaga leppima, et need seal pakis olid
)

Igati pubekale sobiv kingitus ja Sipsik jäi küll rahule

Ma arvan, et paki tegijaks on la perla!? Sipsik ütleb sulle: "Suur aitäh armsa paki eest!"


Minu tehtud roosa paki on saaja juba kätte saanud, Sipsiku tehtud paki saaja on nädala lõpuni levist väljas, aga pakk on teda juba ootamas.
************************

Ma tahtsin veel ohkida, et mis saab siis, kui 5liikmelises peres, kus on üks vana arvuti, ostetakse korraga 2 uut
Vastupidi ootuspärasusele, et nii arvutijärjekord lüheneb, ei pääsenud ma täna peaaegu üldse löögile (natuke sain Sipsiku läpakas Isetegijat lugeda, teisi sinna ei lasta )! Uus ja huvitav "mänguasi" meelitas kohale needki, kes muidu arvutist eemale hoidsid. Noh, loodetavasti see nii ei jää.
Teise šoki sain aga praegu oma blogi avades Jeerum, kus on mu ilusate värvidega blogi! Ja kui jubedad kahvatud pildid mul kõik on! Ja miks pool ekraani tühi on! Ma olen ju kõik oma vana panni monitori järgi sättinud ja nüüd tundub, et kõik modernsemate monitorite omanikud pole seda disaini, mida mina mõelnud olen, näinudki Eks see uus monitor harjumatult hele ongi, ma olen teda juba "pimedamaks" torkinud, silmadele hakkab ju, aga no nii pimedaks vist ka ei saa nagu varem. Egas midagi, tuleb blogi tuunimine ja võibolla isegi mõnede piltide töötlemine ette võtta, et vähemalt ise jälle rahule jääks. Suureks abiks oleks, kui keegi viitsib vastata, mis värvi näete teie selle tekstikasti tausta ja kui roheline paistab teile blogi enda taust (kahvatu, hele, särav roheline vms).
Vot siin lööb minu uuenduste vastane kiiks täiega välja: miks ei võinud see vana hea arvuti surmani kesta?
Aga nüüd hakkas väljas müristama ja minul oleks ka aeg põhku pugeda
Muhv kribas selle 23:46 - Link - kommentaarid (10)

15 Juuli 2007
Tähelepanu, valmis olla, läks!

Sain oma laiskusest jagu, kerisin 2 lõngakera ja alustan kohe praegu teiste usinate tagaajamist Mystery Stole 3 kudumises.
Lõngaks TitanWool Merinos Extra 100% meriino 100g=1400m, kahekordsena. Värv ei ole must, vaid selline mõnus tumehall, helmed metallikläikelised antratsiidhallid Vunderist. Vardaid veel pean proovima, kas tuleb 2,5 või 3. Ma ostsin tegelikult ka musta lõnga ja punased pärlid, ag aalustan vist siiski halliga.
Stardipakett siis selline:


I'll start knitting my Mystery Stole 3 today. It's hard to find suitable fine lace yarn here in Estonia, so I finnally decided to use TitanWool Merinos Extra 100% merino wool 100g=1400m double threaded. I chose dark grey yarn and beads, although also bought black yarn and red beads. Hope to get all 3 clues done by next friday
Muhv kribas selle 13:04 - Link - kommentaarid (4)

12 Juuli 2007
Roheline ON kõige ilusam värv, vot!


Kõigile muidugi pole antud seda mõista, aga ärge nutke, eks teil on jälle mõni teine tore omadus
Ma nimelt sain täna oma värvipaki kätte ja olen sellest nii erutunud, et suutsin hetk tagasi pool postitust valmis akna sulgeda. Pikema sissejuhatuseta tuleb kõigepealt klikitav pilt pakist:


Pakis on (icc, osaliselt juba "olid") siis:
2 tokki Capri puuvillast lõnga
3 tokki mulineed
1 kerake kirjut heegelniiti
1 karbike seemnehelmeid
1 fotoalbum ja 1 pildiraam
1 pakk salvrätikuid
Šokolaad ja pastillid
ja kõigekõigekõige lahedam (isetehtud) asi - kilpkonn-nõelapadi!

Ma olen niiiii rahul, et sõnadesse on seda raske panna: kõik täpselt minu lemmikrohelistes toonides (sest eks on ju mitmeid rohelisi ja mõned neist rohkem, mõned vähem lemmikud), kõik täiesti vajalikud ja kasutust leidvad asjad ja no ikka see kilpkonn ei anna rahu - see on parim! Ma nimelt kirjutasin selleks puuduolevaks käsitöötarvikuks nõelapadja, mida mul tõesti polnud, aga millest õmmeldes olen puudust tundnud küll. Mul nimelt on nööpnõelad suures karbis segamini, aga töö käigus on hea, kui neid saab kuskil käepärasemalt püsti susata ja jälle võtta. Aga et üks nõelapadi võib nii nunnu olla, seda ei osanud lootagi

Ja et oma imetlust ikka veel jagada, klõpsisin ma seda rohelist ilu ikka kohe mitme pildi jagu (Sipsik juba naeris ja küsis, et miks sa ei või kõiki korraga pildistada ):

Panin sellele pildile lisaks ühe juba olemasolnud toki (see kõige tumedam) Caprit, et näidata kui hästi nad sobivad ja kui hästi otsin, siis peaksin leidma kodust veel ühe toki seda keskmist rohelist. Capri on väga mõnus lõng, nii et kindlasti koon või heegeldan sellest nüüd midagi. Mõte hakkas kohe liikuma kirjutele motiividele. Et kas mingi pika suvise vesti äkki. Aga võibolla kasutan hoopis vanaema ruutudeks ära, sest olen ühe kodukaunistus projekti jaoks värvilisi lõngu just toki kaupa kokku ostnud ja see on kena täiendus selleks. Näis!


Mulineed on ka täppppppselt seda värvi nagu ma ise oleksin kokku krabanud, sest mulle meeldib tegelikult ristpiste väga ja luban, et kasutan neid lähiajal kindlasti. Kah ühes kodukaunistus projektis


Seda pildiraami olen poes mitusetu korda näppinud ja nüüd leiab see koha Sipsiku toas, kus hakkab peale remonti domineerima just selline roheline värv! Nagu rusikas silmaauku, ma ütlen Ja fotoalbumid kuludvad alati marjaks ära, isegi digiajastul.


Ega ei jää vist kahtlust, et mu uus lemmikloomake on too kilpkonn, ma ei väsinud seda igale pildile toppimast

Täiesti teenimatult jäid "portreepiltidelt" välja heegelniit (nojah, ma olen ju kirju lõnga ja niidi maniakk lausa ja neid kenasid pärlniidirulle olen isegi lihtsalt ilu pärast kokku ostnud, aga selline oli täitsa puudu! Tema hakkab oma elu elama ilmselt köögirätipitsina; ja seemnehelmed, mis panid kohe mõtleme, et äkki peaks Mystery Stole'i hoopis rohelise tegema, seda värvi lõng on lausa olemas ja nüüd pärlid ka.
Salvrätid lähevad käiku juba sel nädalavahetusel piknikul!
Lähemad sõbrad-tuttavad teavad ka minu šokolaadihullust (andke mulle sealiha ja šokolaadi ning ma elan vabalt 100 aastaseks ) ning Orbiti pirni dropsid on ainsamad pastillid, mida ma kasutan. Uskumatu, eksole.

Nonii, ma ikka kohe oskan pikalt muliseda, aga tegelikult üritasin ma sellega väljendada oma vaimustust! Ja nüüd pange tähele: kogu selle õnne saatis minu õuele Sipsolps! Tuhat tänu Sulle
Muhv kribas selle 18:54 - Link - kommentaarid (11)

08 Juuli 2007
7 fakti Muhvist

Saagu siis need ka kirja, saab asjaga ühele poole
1. Muhv kardab lennukiga lennata, seepärast pole iial lennanud.
2. Muhv pole ametlikult abielus, aga tal on 3 last vanuses 4-16a ja kõigil lastel on sama isa (teate, see fakt paneb mõnd imestunult kulmu kergitama).
3. Muhv lõpetas 15a tagasi Tallinna Meditsiinikooli kiitusega, aga pole päevagi pärast seda meditsiinis töötanud.
4. Muhvile meeldib autot linnas juhtida, maanteel kardab Muhv sõita nii roolis kui kaassõitjana.
5. Muhv pole viimased 20 aastat tööl "käinud" - tööd saab ka kodust väljumata teha.
6. Muhv on ööloom - pimeduses on Muhvi tööviljakus ja mõtteerksus palju suuremad.
7. Muhv on Kalad, aga suurim veekogu, kuhu Muhv end vabatahtlikult kastab, on vann.

7 fakti endast võiksid kirja panna veel Mari Marike, Pisi-pisi, kaarnaks ja Kuradike.
Muhv kribas selle 17:12 - Link - kommentaarid (4)

07 Juuli 2007
Muhvi kiiksud

Kuduva koeraomaniku blogist liikvele läinud "kiiksuteatepulga" andis minule üle Tintsik:

Quote:
Pane kirja mõni oma naljakamatest või veidramatest kiiksudest, mida julged teistega jagada
1) kokkamises
2) majapidamises
3) muu vaba teema
Mõtle, kellele võiks teatepulga edasi anda


Tegelikult ma isegi pisut lootsin, et ma ei pea vastama Et noh mul on jube palju kiikse. Aga nüüd järjest teiste vastuseid lugedes ja sealhulgast paljut tuttavlikku leides, olen jõudnud järeldusele, et paljud kiiksud polegi vist kiiksud, vaid (suhteliselt levinud) reeglid või põhimõtted, mis inimesed endale võtnud on, sest nii on lihtsam elada. Mõnede oma kiiksude puhul aga ei teagi, äkki on need hoopis foobiad või paranoia. Tegin avaldamiseks sellise "väikse" valiku.

1. Kokkamises. Tegelikult mulle ei meeldigi süüa teha. Üheks kiiksuks võiks lugeda seda, et mulle ei meeldi teha sööki valmis, kui pole veel sööjaidki. No et teeks ilusti mulle sobival päevasel ajal valmis ja soojendaks üles, kui rahvast koju tilkuma hakkab. Ei, ma tahan, et esimest korda söödaks toitu "ahjusoojalt", seepärast pole ka mingi ime, kui mina vastu ööd liha praen ja kartuleid keedan.

Ma naudin rohkem teiste valmistatud toitu, kuigi mulle ka endatehtud toidud maitsevad, aga see on ikkagi pigem kõhutäide kui nauding. No kuidas sa naudid, kui oled algmaterjali juures ise näppupidi olnud ja ei mingit salapära. Seepärast on meil vähemalt üks puhkepäevadest ka puhkepäev söögitegemisest - sööme väljas.

Ma armastan võileibu! Tõega, kui olen pikalt kodust eemal olnud, siis esimene asi koju jõudes on taldrikutäis võileibu. Võileival peab alati olema kõige peal kas tomati või kurgiviil ja soovitavalt veel maitserohelist.

Ma olen söögi osas konservatiiv. Mis tundub pärilik olema. Me sööme kodus kuude kaupa ühtsama marki leiba, saia, juustu, sinki, määrdevõid või ühtsama liiki toitu (ntx läks meil kunagi poolteist aastat järjest iga päev 2 pakki kakao-torukohupiima!), kuni kõigil tekib samaaegselt tülpimus ja sedasama toitu ei võta kuude kaupa (või ehk kauemgi) keegi suus sisse.
Seni kui tülpimust pole, ma mingit uut maitseelamust ei osti. Ma võtan poest alati selle ühe kindla läbiproovitud toiduaine, milles ei pea pettuma. Kehtib tegelikult ka majapidamiskraami (pesupulbrid, šampoonid jms) kohta ja mind ajab tõesliselt segadusse ja marru, kui ühel heal päeval on see toode lettidelt jäädavalt kadunud või on seda "uuendatud" ja ta ei "tööta" enam üldse nii hästi nagu vana hea toode, mida ma aastaid kasutanud olen.

2. Majapidamises. Kuna mulle majapidamistööd ka ei meeldi, irw, siis pole aju ka sellega seotud kiikse talletanud, kuigi kindlasti neid on.
Peale sööki EI pese ma kunagi nõusid kohe, vähemalt mitte terve pere omi (aga enda omad vahel justnimelt lükkan kohe lauast tõustes vee alt läbi, et pärast kergema vaevaga pääseda)! Peale sööki tuleb nats mõnuleda Aga mustad nõud peab ladustama sortide kaupa, mitte suured-väiksed taldrikud segamini ja relvad veel nende vahel.

"Majandan" nii vähe kui võimalik ja nii palju kui hädavajalik ning seejuures on mõtted alati millegi meeldiva juures, millega ma kohe kohe pärast tegelema hakkan (ühesõnaga - unistan). See ei lase aduda kui mõttetu on ntx koristamine (läheb ju kohe sassi niikuinii) ja et kui palju kasulikku aega selle peale raisatud saab. Paraku ei ole ma suutnud juurutada seda toredat kommet, et tee kiirelt enne kõik ebameeldiv ära, on pärast meeldivale rohkem aega. MIna lükkan järjekindlalt kõike ebameeldivat nii kaugele ja viimasele minutile kui vähegi saab.

Triikimist ei salli. Mulle ei meeldi ka triikimise lõhn. Neid väheseid asju, mida peab, triigin vahetult enne kandmist (kui pole võimalik enam seda vastikut tööd edasi lükata). Saatuse irooniana käib poeg koolis, kus on koolivormiks triiksärk ning viigipüksid, nii et see igaesmaspäevahommikune triikimisprotseduur on 2 aastaga juba lausa märkamatuks rutiiniks kujunenud.

3. Muud. Siia võiks küll terve nimekirja tekitada. Mulle ei meeldi telefonitsi suhelda! Just ise kõnet võtta, sest mul puudub võimalus hinnata, mis tujus on kõnetatav, kas tal on parasjagu aega jne Silmast silma ju ikka enne suhtlemist hindad olukorda, et kas, millest ja kui pikalt on mõtet vestelda. Vajalikud ametlikud kõned saan tehtud küll, sest sel puhul on enamasti kõnedele vastamine ka teise poole üks töökohustusi, kui kontaktnumber juba avalikustatud on.
Samas, kui mulle helistatakse, võin vestelda küll. Aga mitte eriti pikalt. Ja soovitavalt asja pärast. Kõned, a'la mis teed ja mis uudist ei ole minu jaoks. Sellisteks juttudeks saadakse kokku ja räägitakse silmast silma.

Mulle meeldib pesta (ja soovitavalt ka magada) oma kodus! Ja pesta peab saama nii hommikul kui õhtul. Seepärast pole ma ka suuremat sorti matkasell. Ega reisisell, kuigi kõigi (pesemis)mugavustega hotellituba on ikka parem variant kui telkimine. No ja ihuhädasid saab ka ikka kõige mõnusamalt rahuldada omas kodus.

Mul on matemaatiline mõtlemine ja mulle meeldib, kui asjades on süsteem. Ja eluskorralduses rutiin. Ses mõttes olen pisut Monk. Poes lükkan väljaulatuvaid raamatud hunnikusse tagasi, keeran kummuli saia ümber, viiks küpsisepaki joogiriiulilt ka tagasi, kui viitsiks. Samas, kui ma näen, et ideaalset süsteemi pole võimalik juurutada või säilitada, võin ma end täielikult probleemist välja lülitada ja isegi mitte märgata suurimat korratust mu ümber. Äärmusest äärmusesse, ses asjas kuldset keskteed ei eksisteeri. Ma oskan väga hästi unelmais elada, kui reaalsus rahuldust ei paku.

Üks tuli veel meelde: ma räägin mõttes lillede ja mänguasjadega - ma usun, et neil on hinged. Lilledele igatahes mõjub hästi!

Käsitööalast: ma koon parema käe keskmine sõrm kronksus üleval, mitte vardal nagu sellest eelmine ja järgmine sõrm. Ja nii juba lapsepõlvest saati. Ema ja õde ikka tögasid mind sellepärast, aga ma ei suuda kuidagi seda sõrme vardal hoida nagu teised teevad, ikka tõuseb ta kõvaraks
Sokki kuduses panen vardalt vardale liikudes viienda varda vahepeal suhu. Ükskõik kui kiirelt see vahetus ei käi, ikka varras hammaste vahele. Ja vahel unustan ta sealt võtta, koon 2 varrast ühele ja imestan, miks nii kehv kududa on.
Käsitöökiikse on üldse nii palju, et neist võiks kohe eraldi teema teha

Ja last, but not least: inimesed, WC paber PEAB PEALT jooksma!

Hea meelega loeks kõigi kiiksudest (tunduks iseendale kohe hulga normaalsemana, eks), aga kuna valik tuleb teha, siis annaks teatepulga edasi Reesile ja kriuks2-le.
Muhv kribas selle 20:48 - Link - kommentaarid (8)

02 Juuli 2007
Käsitöövahendid korda!


Oh, plaanid olid suured. On siiani. Aga kuna ma jälle kõik liiga viimasele minutile jätsin - teab keegi mingit rohtu selle väga tüütu omaduse vastu? -, siis ei jõudnudki valmis. Et projekti väljakuulutajana mitte häbisse jääda - kuigi vahepeal isegi mõtlesin, et mulle olekski paras musta nimekirja sattuda, siis ei saaks enam kergekäeliselt projektidega ühineda - heegeldasin kiiruga ühele hernekonservipurgile kübara pähe. Sellise päikselise nagu mu käsitööga seotud hoiukohad on sattunud olema. Igas mõttes päikselise, värvilt ja vormilt:


Idee muidugi saadud Kriuks2-e blogist. Mina ei teinud mingeid jaotusi ega auke ei sisse, ei välja, mu meelest on sammastest heegelpind piisavalt "auklik", et heegelnõelad sealt niisama läbi susata.

Kuigi see projekt on ametlikult lõppenud, jätkub minu isiklik käsitöövahendite korrastamise projekt kindlasti veel, sest vardad tahavad omale pesa ja õmblustarvikutele peaks ka midagi meisterdama ja isegi õmblusmasin võiks uue katte saada. Pärlitele vajalikust hoiukohast ma parem ei räägigi, selleks oleks varsti lausa kummutit vaja vist
*******************

Kuigi ma viimane aeg olen (liiga) palju arvudemaailmas veetma pidanud, siis "aastad annavad tunda" ja vahepeal pidi ikka silmi ja selga ka puhkama. Nii et päris käsitöötult pole ka aeg lennanud, isegi vaatamata vahepealsele käsitöökriisile. Peaaegu valmis on lausa 3 asja ja kuna tänasest olen jälle oma tegemistes ja aja planeerimises vaba kui lind, siis kohe hakkas pea jahvatama igasuguseid ideid, mida veel ja veel ja veel teha võiks. Väiksed vihjed siia:
- vajab tikkimist
- vajab õmblemist
- see ... vajab kudumist. Minu absoluutne lemmikese lähikäsitööajaloost, mis kuigi kõige vähem tehtud, valmib ilmselt kõige varem

Tegelikult peaks hoopis remondiga alustama. Jälle...
Muhv kribas selle 17:49 - Link - kommentaarid (7)