Muhvi Laegas
create your own slideshow
Muhvi Laegas
Tasapisi koguneb siia minu seinast seina käsitööd. Ava julgesti laegas ja piilu sisse...
.: Minust :.
Keskealine ema, naine, tütar, käsitööline...
.: Mõttetera :.
"Edasilükkamise Tee Viib Tegemata Tegude Majja." (Hispaania)
"Minds, like parachutes, work best when open."

.: Minu blogi nupuke/ Button (siit saab ka blogi esilehele) :.


.: Otsingud :.
Google Custom Search
.: Viimased postid :.
Viimased postitused
Juuli 2012
Veebruar 2012
August 2011
Juuli 2011
Jaanuar 2011
Juuli 2010
Juuni 2010
Aprill 2010
Märts 2010
Detsember 2009
Juuni 2009
Mai 2009
Aprill 2009
Märts 2009
Veebruar 2009
Detsember 2008
November 2008
Oktoober 2008
September 2008
August 2008
Juuli 2008
Mai 2008
Aprill 2008
Märts 2008
Veebruar 2008
Jaanuar 2008
Detsember 2007
November 2007
Oktoober 2007
September 2007
August 2007
Juuli 2007
Juuni 2007
Mai 2007
Aprill 2007
Märts 2007
Veebruar 2007
Jaanuar 2007
Detsember 2006
November 2006
Oktoober 2006
September 2006
August 2006
Juuli 2006
Juuni 2006
Mai 2006
Aprill 2006
Märts 2006
Veebruar 2006

.: Piilujaid/Visitors :.

458397

free counters

hubanekodu.jpg
.: Lingid/Links :.


.: Blogid/Local blogs :.ISETEGIJA KESKKONNAS: Bramasole/liisbet
Eowyni väikesed teod
Epu teod ja mõtted
Hõbevalge
Ilutegija
Inksu nakerdamised
Ise tehtud - Hästi tehtud - Kriuks2
Jansa lõngapesa
Kaua tehtud - Kaunikene - Silpsolps
Kelly26 käsitööd
Kiusupunni kiusatused
Kurvitsa käsitöö - chenet
Laantelaps askeldab jälle
Lõngaga mässaja - Rees
MANNU asjatab
Mari Marike teeb käsitööd
Marmelaad
Nobedad näpud - Kuradike
Pisihaldja toredad teod
psiho_de_lika
Päikesekiir - Minu aardelaegas
Pööraselt rahulik kamber - prk
Roheline
Ruta käsitööd
Rändlinnu pesa
Saare talu vildikamber - Mareli
Sapsi oma
Sibulaplixi asjatamised
Sirtsuk
Sokisahtel - sokike
Susa hobinurk
S6ps on käsitööhull
Tintsiku näputöökroonika
Tondinaha pesa
Trika aretused
Tsilla käsitöö
Tööpink tegutseb
Värviline maailm - Tumevalge
MUJAL KESKKONNAS:
Ilukuduja
Juulikese käsitööpäevik
Krentu - Mõtelda on mõnus
Maasikmari koob ja heegedlab
Mann heegeldab
Meiekad tegutsevad
Oma nurgake
Reesi tegemised
Segasummasuvila
Unistab ja vahel tegutseb

24 Jaanuar 2008

Kuidas Teile meeldiks võita kõik SEE...

Muhv kribas selle 08:48 - Link - kommentaarid (2)

16 Jaanuar 2008

Talveuni?


Sageli algab paljude blogipostitus nii: "Pole küll ammu siia kirjutanud, aga see ei tähenda, et ma midagi teinud pole!". Mina võin täna alustada, et ma pole siia ammu postitanud, sest ma pole midagi teinudki. Olen varemgi täheldanud, et kui mõni suurem tegemine otsa saab, käib vedru maha ja no ei suuda millegagi alustada. Kuigi mõtteid on küll ja küll! Seekord sai saatuslikuks aastavahetus pärast jõulukingimaratoni. Ja eks see meie pime ja unine ilm on ka vist süüdi, selline talveune tunne on pidevalt. Rääkimata, et ma olen kapitaalselt öö ja päeva ära vahetanud.
Suure surmaga sain teise valge soki valmis, mida võiks lugeda Värvispektri valge soojendustööks.


Siis mõtlesin, et teen kohe ka "päristöö" ära, aga ilmad läksid soojaks ja mul pole SEDA valget asja jälle vaja... Selle asemel võtsin mingil seletamatul ajel heegelnõela, ammu soetatud Jõgeva lõnga ja kukkusin vanaema ruute heegeldama. Milleks? Mis neist tulema peaks? ... Kes seda teab. Kõik ju heegeldavad Ja nii oligi, nagu mingi kahestunud isiksus: peas ringlevad mõtted kudumitest, mida kõik teha võiks ja peaks ja saaks, aga käed tegutsevad omatahtsi ning lappe muudkui tuli. 39tk 11x11cm/tk. Kuni lõng otsa sai.
Ja sealtmaalt kuni praeguse hetkeni ehk siis 6 päeva ei ole ma mitte üht silmust kudunud ega heegeldanud. Käsi ei tõuse. No ehk läheb üle, vägisi ka ei pea ju punnitama.
Lapid:

Raamatud!Aga vahepeal olen raamatudi juurde hankinud: kahed kindakirja raamatud, Eesti
ja Leedu
Meie oma muidugi palju ilusam, aga ega teist ka kahetse.

Ning Rahva Raamatust sain kätte veel viimase
Selle üle on kohe eriti hea meel ja aru ma ei saa, miks ma seda varem Apollost ei ostnud, kust ta oleks ligi 100.- odavamalt saanud. Aga hea et niigi läks, tõsiselt hea raamat ja mitte ainult mudelite osas, vaid ka teooria ja ajaloo osas.


Ja amazonist tuli ka 2 raamatut:

1. Big Book of Knitting by Katharina Buss
Tahtsin ammu üht head, kogukat kudumisõpikut. Ostsin küll selle va Kudumise käsiraamatu, mis ka idee poolest on päris hea raamat, kui välja arvata see, et teooria on mustritega segamini esitletud, aga no kui seda lugema hakata, siis anna kannatust! Olin pikka aega tõlkija peale pahane (ja olen siiani natuke, sry!), aga sattusin kuskil Picasas inglisekeelset varianti nägema ja ega see palju parem polegi. Sellegi poolest, oleks tõlkija vähegi vardaid kunagi peos hoidnud, oleks ta sellest palju parema raamatu teinud.

Aga siis sellest suurest kudumiseraamatust. Valikut teha oli päris raske, sest tahtsin ikka kohe väga põhjalikku kudumisõpikut. Et oleks endal kõikvõimalikud tehnikad ja nipid-võtted käepärast ning tütar ka ikkagi on näidanud, et tal see käsitöösoolikas areneb, kunagi ehk hea ennast sealt raamatust siis väikse vaevaga harida. Paraku ei näe ju raamatu sisse (enamikesse vähemalt mitte). Mõtlesin juba, et hakkan otsast katsetuseks ostma ja kui ei sobi, müün maha. Kaalule jäid Vogue Knitting: The Ultimate Knitting Book ja too Big Book... Kuna esimesesse sisse ei näinud, tellisin teise. Ja üllatus, esimese korraga kohe nii hea raamat! Joonised on selged ja suured, õpetused antud lühidalt, selgesõnaliselt ja arusaadavalt. Hõlmatud teemasid oli rohkem kui küll. Ma ei tahtnud sellist päris algajatele mõeldud raamatut, kus on vaid basic võtted kirjas, vaid just sellist, kus oleks hulgem igasuguseid juba keerulisemaid või siis vähemalt meil siin vähemtuntud tehnikaid. Olgem ausad, aastakümneid teadsime näiteks vaid üht-kaht töö ülesloomisvõtet. Siin raamatus on neid 6-7 pluss lisanipid.
Edasi tulevad kasvatus-kahandus-mahakudumisvõtted, jällegi piisavas valikus.
Siis peatükk kudumite detailidest: soonikud pööratud servad, kandid, nende külge kudumisest ja -õmblemisest, mitmeid erinevaid viise. Kaelused, käeaugukandid, kraed (7 lk), taskud (7 lk), nööpaugud, lukud, õmblused.
Peatükk pühendatud erinevatele tehnikatele: patentkeo variandid, kuidas kasvatada, kahandada patentkoes, kuidas maha kududa. Palmikute, pitskoe, vikkelkoe, venitatud silmustega kudede, ˛akardi, intarsia peatükk, kusjuures mitte liihtsalt mustrid, vaid igasugu kasulikud nipid neid kudesid kasutades kudumi kujundamiseks. Lühendatud ridadega detailide modelleerimine, embossing, enterlac, kahepoolne topeltkudumine (reversible patterns), smoking. Lisaks dekoratiivsed võtted nagu nupud, silmamine, tikkimine, tutid ja narmad.
Peatükk praktilisi näpunäiteid sisaldab mõõtude võtmist kudumi planeerimiseks, erinevad lõiked (varrukad), valmis kudumi pikendamine-lühendamine, nipid sooniku väljavenimise vastu, mahajooksnud silmuste üleskorjamine erinevates kudedes, skeemide lugemine, pitskoes varruka kasvatamine mustrisse.
Ja lõpetuseks veel peatükk mõnede erinevates tehnikates lihtsate kampsunite juhistega ja soki ning kinnaste õpetused, mõned palmik-, vikkel- ja pitskoe mustriskeemid. Tõsiselt mahukas, samas hästi arusaadavate õpetuste ja joonistega õpik nii algajale kui edasijõudnule. Ainus asi, mida võiks ette heita on see, et erinevate võtete juures ei ole kirjas juhendites kasutatavaid lühendeid (ssk, k2tog jms) Peaks vist lisalehe ise juurde trükkima või harilikuga juurde kirjutama.

Igatahes julgen seda raamatut soovitada, mina olin rohkem rahul kui oodata oskasin! Alati pole ju võimalust ja viitsimist netist otsima hakata, raamat käepärast ja veel kõik kompaktselt koos on ikka hoopis etem variant.2. Viking Patterns for Knitting by Elsebeth Lavold
Seda tuntud raamatut ei hakkagi lähemalt tutvustama, olin seda ammu lehitsenud ja tahtnud, nüüd on ta olemas ja minul süda rahul. Lisaks põnevatele palmikutele osutus ka huvitavaks lugemisraamatuks!

Tänaseks kõik (ainult, onju!)
Muhv kribas selle 21:32 - Link - kommentaarid (14)