Muhvi Laegas
create your own slideshow
Muhvi Laegas
Tasapisi koguneb siia minu seinast seina käsitööd. Ava julgesti laegas ja piilu sisse...
.: Minust :.
Keskealine ema, naine, tütar, käsitööline...
.: Mõttetera :.
"Edasilükkamise Tee Viib Tegemata Tegude Majja." (Hispaania)
"Minds, like parachutes, work best when open."

.: Minu blogi nupuke/ Button (siit saab ka blogi esilehele) :.


.: Otsingud :.
Google Custom Search
.: Viimased postid :.
Viimased postitused
Juuli 2012
Veebruar 2012
August 2011
Juuli 2011
Jaanuar 2011
Juuli 2010
Juuni 2010
Aprill 2010
Märts 2010
Detsember 2009
Juuni 2009
Mai 2009
Aprill 2009
Märts 2009
Veebruar 2009
Detsember 2008
November 2008
Oktoober 2008
September 2008
August 2008
Juuli 2008
Mai 2008
Aprill 2008
Märts 2008
Veebruar 2008
Jaanuar 2008
Detsember 2007
November 2007
Oktoober 2007
September 2007
August 2007
Juuli 2007
Juuni 2007
Mai 2007
Aprill 2007
Märts 2007
Veebruar 2007
Jaanuar 2007
Detsember 2006
November 2006
Oktoober 2006
September 2006
August 2006
Juuli 2006
Juuni 2006
Mai 2006
Aprill 2006
Märts 2006
Veebruar 2006

.: Piilujaid/Visitors :.

461156

free counters

hubanekodu.jpg
.: Lingid/Links :.


.: Blogid/Local blogs :.ISETEGIJA KESKKONNAS: Bramasole/liisbet
Eowyni väikesed teod
Epu teod ja mõtted
Hõbevalge
Ilutegija
Inksu nakerdamised
Ise tehtud - Hästi tehtud - Kriuks2
Jansa lõngapesa
Kaua tehtud - Kaunikene - Silpsolps
Kelly26 käsitööd
Kiusupunni kiusatused
Kurvitsa käsitöö - chenet
Laantelaps askeldab jälle
Lõngaga mässaja - Rees
MANNU asjatab
Mari Marike teeb käsitööd
Marmelaad
Nobedad näpud - Kuradike
Pisihaldja toredad teod
psiho_de_lika
Päikesekiir - Minu aardelaegas
Pööraselt rahulik kamber - prk
Roheline
Ruta käsitööd
Rändlinnu pesa
Saare talu vildikamber - Mareli
Sapsi oma
Sibulaplixi asjatamised
Sirtsuk
Sokisahtel - sokike
Susa hobinurk
S6ps on käsitööhull
Tintsiku näputöökroonika
Tondinaha pesa
Trika aretused
Tsilla käsitöö
Tööpink tegutseb
Värviline maailm - Tumevalge
MUJAL KESKKONNAS:
Ilukuduja
Juulikese käsitööpäevik
Krentu - Mõtelda on mõnus
Maasikmari koob ja heegedlab
Mann heegeldab
Meiekad tegutsevad
Oma nurgake
Reesi tegemised
Segasummasuvila
Unistab ja vahel tegutseb

30 Jaanuar 2007
Pealuu ruulib!
Keegi ei usu, aga minu 9-aastane poeg käis siiani palja käsi ja palja kurguga. Oleks käinud palja peaga ka, kui poleks mulle üks kord tänaval müts näpus ja kõrvad külmast punased vahele jäänud ja kõvasti võtta saanud. Ok, palja kurguga käib ta siiani, sest mina lihtsalt ei oska ja viitsi talle salli vajalikkust selgeks teha. Aga ühed kobedamad sõrmikud kui need paarikümnekroonised akrüülist nirakad, mis paar viimast päeva suure surmaga kätte pandi, tegin ma talle küll. Ja et asi ahvatlevam kanda tunduks, silmasin helkurpealuud ka peale. Kasutasin selleks laiast triigitavast helkurlindist lõigatud 5mm ribasid, mis pooleks kokku keerasin (tagakülje liimi tõttu kleepus see ilusti kokku), et mõlemalt poolt helgiks, sest siis ei pea silmamisel jälgima, et helkiv pool ikka peale jääks. Jube tülikas töö, sest pael on ikkagi jäik, aga tulemus on lahe ja kasulik.


Lõng: Novita Isoveli
Vardad: nr 4

EDIT: lisan siia ka pildi, kuidas nad helkimata välja näevad:


Ja mainin veel ka seda, et kuna sissepoole jäi ka selline kõvem lärakas, siis katsin selle omakorda kergelt nõelaga punudes lõngaga, et vastu käe selga ei kratsiks ja soojem oleks.

Homme samal ajal pean ma aga 1/4 kuni 1/2 valmis haapsalu salliga Kultuurikeskuses Kaja tunnis olema, aga mina pole veel alustanudki. Piinlikus on hinges, kuigi selles vanuses õpitakse endale, aga ei taha ju, et tore õpetaja seda lugupidamatuseks enda töö (meid õpetada) vastu peaks. Nii et: täna öösel me ei maga...
Muhv kribas selle 15:52 - Link - kommentaarid (24)

25 Jaanuar 2007
Sipsik tegi ise!

Mis nüüd viga. Kellelgi sünnipäev tulemas, võtad helmekarbid ja tööriistakasti välja ja voila, kingitus olemas. Just nii tegi Sipsik eile õhtul klassiõele kõrvarõngad. Ma ajasin ka natuke küüneviha sisse, nuputasin nimelt pool ööd, kuidas need va tilgad sinna otsa kinnitada. Välja nuputasin (väikese abiga kaasfoorumlastelt muidugi)!No ja kui juba tangid ja traadid ja helmed laual laiali olid, siis selle asemel, et tööd teha, hakkasin endale ka keed tegema. Reedel vaja ju teatrisse minnes midagi kaela riputada. Minu tempo juures muidugi kahtlane, kas see selleks ajaks siiski valmib : Aga hea näpuharjutus avatud aasade tegemiseks ikkagi. Brr, kui esimene aas tuleb täitsa ok välja (siis pole ju helmest jalus, eksole ), siis teise aasa tegemine vajab veel oi kui palju lihvimist. Ja see 0,6 traat on mu meelest ikka jube pehme - lülisid ühendan lausa näppude abil tange kasutamata - et jube kahtlane, kas selline kee ikka vastu ka peab Suletud aasasid aga teha ei saa, kuna mul pole lõiketange ja kääridega ei pääse nii lähedalt lõikama, et traadiots torkima ei jääks.
Muhv kribas selle 10:49 - Link - kommentaarid (6)

24 Jaanuar 2007
Sõrmikud nr.2
ehk minu esimene tellimustöö.
Kudusin sõrmikud kribukrabule, kes on nüüd tellitud ehete valmistega nii ametis, et peab kudumid omakorda ise tellima
Pitsmuster kinda peal oli ette antud, randmeosasse tegin omal algatusel pitsilise sooniku, sest tavaline tundus liiga... tavaline.
Sellised nad siis said:
Lõng: Novita Nalle Colori
Vardad: nr 2

Need olid mul siis teised sõrmikud kududa, seekord sõrmeotstega. Käes istuvad päris hästi, loodan, et kribukrabu ka rahule jääb

Siis näitan veel üht pilti:


Pühapäeval Harjukate kokkutulekul üllatas mind oma kingitusega Sussimemm. Ma olen varemgi arvanud, et häid mõtteid, südamesoojust ja positiivsust on võimalik asjadega, eriti isetehtud asjadega, edasi anda, aga vahel olen jälle kahelnud, et äkki see on vaid "wishfull thinking". Nüüd mitmendat päeva neid susse kandes olen ma täiesti kindel, et nii see ikkagi on. Need sussid ei ole soojad mitte ainult villa pärast, vaid selle pärast, et need on teinud imetore inimene ja just minule mõeldes! Suur aitäh, Sussimemm!

Nüüd aga tuleb mul käsitöös esmaspäevani paast, vaja kiired tööasjad valmis teha. Kuigi peaks hoopis Haapsalu salli kuduma hakkama, sest järgmiseks kolmapäevaks peab veerand kuni pool salli pikkusest valmis olema Eks näis, palju ma 2,5 päevaga siis jõuan.
Muhv kribas selle 13:20 - Link - kommentaarid (15)

16 Jaanuar 2007
2in1
ehk meie esimesed pärlimängud!

Arvake ära, mis need on?


Ma ei hakka siinkohal kirjeldamagi, kuidas mind salakavalalt ära nakatati, sest ega polegi vist enam palju neid, kes on sellest "hullusest" puudutamata jäänud ja seega enamik teavad ise, kuidas see kõik alguse saab ja sind endasse neelab.
Aga et oma senist jumalat, kudumisjumalat, mitte päris ära solvata, otsustasin esimeseks teha nn stitch markerid ehk silmusemärkijad. Vot need seal pildil ongi minu silmusemarkerid Mitte kõrvarõngad nagu enamik ilmselt arvas. Vähemalt esialgse plaani järgi mitte. Tegelikult mõtlesin, et teen osad markerid rõngastega, et saaks vardale lükata, ja osad aasadega, et saaks silmuste külge panna. Töö käigus selgus, et needsamad kõrvarõngaste aasad sobivad ideaalselt mõlemal juhul. Head kerged ka. Ja kui töö valmis sai (esimesed olid need kollased ja ma parem ei ütle, kui kaua mul nende tegemiseks aega läks ), siis vaatasin, et sellist Muhvid kannaksid... ka kõrvas. Nüüd ongi mul 2in1, talvel kasutan markeritena, suvel kõrvakatena


Algselt oli mul muidugi kuri plaan hoopis Sipsik sellele helmetööde alale sokutada, aga ta nagu ei vaimustunud sellest mõttest eriti. Aga kui nägi neid helmeid ja kuidas ma nikerdasin siin, siis arvate, et jättis külmaks või Sipsik tegi ka prooviks endale kõrvarõngad. Kuna ta siiani pole eriline ehetekandja olnud, eriti kõrvarõngaste, siis said sellised tagasihoidlikud, aga armsad. Üks koht tahab ümbertegemist, siis saavad need ühepikkuseks ka


Eks harjutmist on vaja veel kõvasti, et silm harjuks, käsi kindlamaks muutuks, sõrmed nii töntsid poleks ja tempot ka juurde tuleks. Aga vähemalt on tahe ja teadmine, et see käsitööliik sobib meile ka üllatavalt hästi. Algselt kartsin pisut, et äkki pole selline nokitsemine ikkagi minu ala ja mis ma siis selle kokkukraabitud helmehunnikuga teen. Ometi pean tunnistama, et rahustab ja lõõgastab veel enamgi kui kudumine. Vähemalt esialgu, kui ikka kogu tähelepanu ja ajutöö on suunatud vaid traadile ja helmestele. Ei kuule ööd ega müsti, mis ümberringi toimub.
Ei, ega see pole lõpulaul kudumisele. Koon ikka ka. Sõrmikuid ja Pääsusaba hetkel. Ja midagi muud kindlasti edaspidigi (kasvõi paari sokke kuus, sest sai ju lubatud), sest kududa on ikka ka väga tore.

Juba leidsin ma ka, et on kohe üks ala, mida eriti hingelähedane tundub ja see on see traadiväänamine ehk Wigjig. Võibolla selle pärast, et selliseid ehteid kannaks ise ka rohkem kui peeneid õrnu kette. Foorumis ja blogides on ennegi olnud neid pilte, aga eile avalikustas enda tööd Katjake ja usun, et keegi end solvatune ei tunne - see on ikka uus tase! Vot nüüd on kuhu püüelda. Saaks poolele teelegi, oleks ka juba endaga rahul. Seniks aga loodan, et keegi ei pahanda, et üks padualgaja vabakäeliselt seda kena tehnikat niiviisi solkinud on
Muhv kribas selle 12:43 - Link - kommentaarid (14)

12 Jaanuar 2007
LoveMeKnot Socks
ehk varjukootud sokid Sipsikule.
Otsustasin aastat alustada nende töödega, mis eelmisel aastal tegemata jäid, aga mida kindlasti teha tahtsin ja esimene neist on siis nüüd lõpuks valmis. Alustasin muide kohe, kui aastavahetuseööl ilutulestikku vaatamast tuppa tulin. Plaanisin 4 päevaga valmis saada... Aga noh, ega elu vaid käsitööst koosne. Oleks pilti varemgi näidanud, aga teate, teismelist on veel raskem pildile poseerima saada (ja mulle on need sokid 3 numbrit suured) kui paariaastast. Sest tema ei jookse ainult mööda tuba eest ära - teda ei ole üldse toaski nii palju, et saaks paar klõpsu ära teha
Aga siin nad on, suuremalt ja väiksemalt, eest, tagant, alt ja pealt (kui klikkida piltidel):
Lõng: Novita Nalle must 099 ja Nalle Colori punane 844
Vardad: ilmselt nr 2 (pean ikka selle varda suuruse määraja ostma)
Muster:LoveMeKnot Socks slippedstitch'i blogist (klikkides sokkide pildil avaneb pdf-fail õpetusega).

Jälle ühed varbaotsast alustatud sokid (sellest on kujunemas minu vaieldamatu lemmikviis sokke kududa) ja sedapuhku ilma kannakiiluta lühendatud ridadega kand. Südamemustris tegin pärast esimest südant, mis kole laiaks ja lamedaks venis, väikese muudatuse (minu süda on märgitud originaalile punase joonega).
Ahjaa, selline muudatus ka veel, et minul on sääreosas kootud soki tagumine pool vastupidi pealmisele, st et kui peal on mustad südamed punasel taustal, siis taga on punased südamed mustal taustal

Varjukudumine on väga põnev! Kui asjale pihta saada, täitsa loogiline ja lihtne (mitmendat korda ja mitmenda uue omandatud oskuse juures ma seda juba kordan, aga nii see on). Eriti ringselt kududes: igat mustririda kood 4 korda, 2 korda põhilõngaga, 2 korda mustrilõngaga. Kummagagi esimene rida ainult parempidised silmad. Teisel rieal põhilõngaga kood taustasilmused vasakpidi ja mustrisilmused parempidi, mustrilõngaga vastupidi (taustasilmad parempidi ja mustrisilmad vasakpidi).

Vahepeal alustasin ka Pääsusaba rätiga, sest mul kipub nii olema, et kuigi üht asja tehes on mitu kindlat ideed, mida pärast seda kohe teha, olen lõpetades nagu peata kana ja ei saa tükk aega uut asja üles loodud. Mõtlesin siis, et kuni pea selge, panen järgmise töö ka varrastele. No see rätt on nii põnev ja ilus, et teine sokk jäi nagu tahaplaanile. Samas oli see ka väike viga, sest olen ikka nii koba kuduja, et erineva jämedusega varraste ja lõngaga töötades ei suutnud enam teist sokki esimesega samas tiheduses kududa. Sai teist lausa 2 korda harutatud Noh, aga see-eest on jupp salli juba valmis. Kuigi see jääb ka ilmselt mõneks ajaks seisma, sest sain oma esimese tellimustöö ja teiseks olen ma sattunud ka sellesse va helmevõrku. Ootan oma töövahendid ja materjalid ära (oleks nagu täna juba tahtnud kätte saada : ) ja katsun siis ka kätt (ja silma, sest ise ehteid mittekandvana - siiani - ei tea ei moest, ei maitsest tuhkagi).

Paar lubadust käsitöövallas andsin ka endale:
1) äärmiselt (enese)kriitiliselt suhtuda vahetus- ja teeme koos projektidega ühinemisesse;
2) 1 paar sokke kuus (vähemalt, keegi ei keela ju rohkem teha);
3) iga uue sel aastal tulnud idee alusel valminud ühiku kohta valmis saada ka üks idee eelmisest aastast (no vähemalt esimesel poole aastal).
Eks tibusid loeme siis järmisel aastavahetusel
Muhv kribas selle 20:55 - Link - kommentaarid (20)