Muhvi Laegas
create your own slideshow
Muhvi Laegas
Tasapisi koguneb siia minu seinast seina käsitööd. Ava julgesti laegas ja piilu sisse...
.: Minust :.
Keskealine ema, naine, tütar, käsitööline...
.: Mõttetera :.
"Edasilükkamise Tee Viib Tegemata Tegude Majja." (Hispaania)
"Minds, like parachutes, work best when open."

.: Minu blogi nupuke/ Button (siit saab ka blogi esilehele) :.


.: Otsingud :.
Google Custom Search
.: Viimased postid :.
Viimased postitused
Juuli 2012
Veebruar 2012
August 2011
Juuli 2011
Jaanuar 2011
Juuli 2010
Juuni 2010
Aprill 2010
Märts 2010
Detsember 2009
Juuni 2009
Mai 2009
Aprill 2009
Märts 2009
Veebruar 2009
Detsember 2008
November 2008
Oktoober 2008
September 2008
August 2008
Juuli 2008
Mai 2008
Aprill 2008
Märts 2008
Veebruar 2008
Jaanuar 2008
Detsember 2007
November 2007
Oktoober 2007
September 2007
August 2007
Juuli 2007
Juuni 2007
Mai 2007
Aprill 2007
Märts 2007
Veebruar 2007
Jaanuar 2007
Detsember 2006
November 2006
Oktoober 2006
September 2006
August 2006
Juuli 2006
Juuni 2006
Mai 2006
Aprill 2006
Märts 2006
Veebruar 2006

.: Piilujaid/Visitors :.

461156

free counters

hubanekodu.jpg
.: Lingid/Links :.


.: Blogid/Local blogs :.ISETEGIJA KESKKONNAS: Bramasole/liisbet
Eowyni väikesed teod
Epu teod ja mõtted
Hõbevalge
Ilutegija
Inksu nakerdamised
Ise tehtud - Hästi tehtud - Kriuks2
Jansa lõngapesa
Kaua tehtud - Kaunikene - Silpsolps
Kelly26 käsitööd
Kiusupunni kiusatused
Kurvitsa käsitöö - chenet
Laantelaps askeldab jälle
Lõngaga mässaja - Rees
MANNU asjatab
Mari Marike teeb käsitööd
Marmelaad
Nobedad näpud - Kuradike
Pisihaldja toredad teod
psiho_de_lika
Päikesekiir - Minu aardelaegas
Pööraselt rahulik kamber - prk
Roheline
Ruta käsitööd
Rändlinnu pesa
Saare talu vildikamber - Mareli
Sapsi oma
Sibulaplixi asjatamised
Sirtsuk
Sokisahtel - sokike
Susa hobinurk
S6ps on käsitööhull
Tintsiku näputöökroonika
Tondinaha pesa
Trika aretused
Tsilla käsitöö
Tööpink tegutseb
Värviline maailm - Tumevalge
MUJAL KESKKONNAS:
Ilukuduja
Juulikese käsitööpäevik
Krentu - Mõtelda on mõnus
Maasikmari koob ja heegedlab
Mann heegeldab
Meiekad tegutsevad
Oma nurgake
Reesi tegemised
Segasummasuvila
Unistab ja vahel tegutseb

31 Detsember 2008

Head vana-aasta lõppu!Aasta lõpuni on loetud tunnid ja aeg tõmmata joon alla selle aasta Isetegijate ühele suurprojektile - Värvispektrile.
Alguses oli küllalt segadust reeglite paika ja selgeks saamisega ning mul endal ka tööde üle arvepidamise võimalikult effektiivse süsteemi väljatöötamisega. Aga mõne kuu pärast läks asi juba suhteliselt libedalt. Ma ei tea, kuidas teistel osalejatel, aga minu värviline maailmavaade avardus küll tohutult. Kui enne kuulus sinna käputäis värve, siis nüüd on esindatud terve vikerkaar. Ei ole värve, mis enam üldse ei meeldiks. Suur avastus oli, et igal värvil on olemas kasvõi üks alatoon, mis kasvõi natu-natukene sümpatiseerib. Rääkimata sellest, et veel aasta alguses olid lilla ja roosa täiesti välistatud, aga nüüd tunduvad mõlemad täiesti kenad värvid (teatud toonid muidugi, aga neid toone on mõlema värvi puhul kindlalt rohkem kui üks). Elu muutus värvilisemaks ja ma olen selle üle rõõmus.

Viimaseks tööks valmis mul jõuluks kohvilaua linik, mis on tehtud Kreenholmi puuvillasest käterätist, millele mina punase pitsi ümber heegeldasin.Ja minu terve aasta tööd üheskoos:Plaane oli muidugi iga kuu jaoks rohkem ja uhkemaid, nii et mina isiklikult võin sel aastal nende ideede põhjal omaette veel ühe värvispektri valmis kududa-heegeldada. Kuigi see ei saa sel aastal eesmärgiks omaette, olen kindel, et erinevaid värve hakkab minu töödes olema palju rohkem kui varasemalt.
Ühtlasi tahan tänada kõiki osalejaid, kes leidsid mahti sammu pidada. Loodetavasti leidis nii mõnigi minuga sarnaselt, elu ei koosnegi vaid mõnest värvist ja sel juhul teenis projekt igati oma eesmärki. Edu uuel aastal uute projektidega, eelkõige pean silmas meie uut pikaajalist sedapuhku lausa võistlust Langetame kaalu! Mari Marikese eestvedamisel. Igaks juhuks lisan mitteteadjaile, et jutt käib lõnga-, mitte kehakilodest Minul on igatahes vardad teritatud ja peale südaööd läheb usinaks kudumiseks Ega ma kuskile pjedestaalile ei loodagi pääseda, sest minu lemmiklõngad on paraku peened ja nendest millegi tegemine võtab kaua aega, ent annab vähe kaalu. Aga iseenda jaoks näen kasu selles uues projektis just selles, et ehk suudan end väheke enam tagant utsitada ja rohkem kududa, ja rohkem kasutada kodus olemasolevaid lõngu (kuigi mingit ostukeeldu ma endale küll ka peale ei pane). Võib ju väheke diskuteerida selle üle, miks peaks hobiga võidu tegelema, aga nii palju kui mina seda ideed lähemalt tunnen, on tegu siiski pisukese meelelahutusega, mitte tõsimeelse spordivõistlusega, seega - miks mitte!? Kust seda pulli ikka saab, kui ise ei tee
****************'
Aasta lõpus tahaksin veel rääkida lühidalt ühest mõttest, mis mind juba paar kuud on vähem või rohkem painanud. Olen jõudnud selleni, et ma olen selle foorumi lasknud enda jaoks liiga südame lähedale pugeda ja arvan paremaks natuke eemale tõmbuda. Mitte et ma kuskile kaoks, aga sisimas hoian distantsi.
Ma olen siit leidnud väga toredaid inimesi, kellega väljaspool foorumit suhelda. Siinkohal erilised aastalõpu-tervitused Lola69-le, Mari Marikesele ja Freddyle! Lisaks veel vapustavalt lahe harjukate seltskond, kellega on alati hea meel kohtuda ja lõbusalt aega veeta. Ma ei hakka nimekirja tervitusteks koostamagi, see veniks kole pikaks, aga lõbusat aastavahetust teile kõigile! Ja loengi seda selle aasta parimaks foorumiga seotud asjaks, et lihtsast virtuaalseltskonnast on saanud reaalsed inimesed ja tegelikult on see ju kõige õigem - suhelda näost näkku, mitte ekraaniga.

Suur kummadus ja parimad soovid ka teile, Susa ja Lynx! Ilma teie panuseta ei oleks foorum see, mis ta meile on. Palju jaksu ja tahtmist ka uuel aastal foorumit vedada!

Head vana-aasta lõppu kõigile! Võtkem uude aastasse kaasa ainult head mõtted ja mälestused sellest aastast!
Muhv kribas selle 15:05 - Link - kommentaarid (32)

14 Detsember 2008

Jalad sooja!


Tegime Sussimemmega jälle vahetust "Sussid mulle, sokid Sulle!"

Sussimemmelt sain novembrikuisel harjukate arhailise tikandi õpitoas tikkimisaluseks rohelised sussid, sama soojaga tikkisin ära ka mehe vanad sussid:


Mina olen paadunud Sussimemme susside fänn, nii et suur suur tänu Sulle, kallis Sussimemm!

Mina tegin vaevatasuks sokid:


Muster: kirjatud riba on pärit raamatust Traditional Fair Isle Knitting Sheila McGregorilt
Lõng: valge Novita 7-venda, hall Novita Jussi
Vardad: 2,5
Märkmed: kootud 56 silmal suht tugevalt, et kauem kandmisele vastu peaks.
Muhv kribas selle 19:17 - Link - kommentaarid (3)

13 Detsember 2008

Must nagu öö.


Novembrikuu tööks tegin tütrele tuunika. Alguse sai asi Seppäläs, kus nägime lahedat pikka palmikutega tuunikat, mõnusalt lopsaka kraega, aga... "loomulikult" 100% akrüüli. Mina muidugi lasin jälle lendu oma kurikuulsa lause: "Sellise saab ise ka teha!", mille peale tütar muidugi naeris sarkastiliselt: "Teame, teame!" No ja sellise suhtumise peale ma muidugi pidin selle tuunika ka valmis tegema, onju. Ja pean kohe ka mainima, et üle pikapika aja kudum, milles ma silmagi harutama ei pidanud! Uskumatu, ma harutan tavaliselt isegi sokke kududes. Ju siis on hea auraga töö, ikkagi armastusega oma kallikesele tehtud ju. Loodetavasti on seda ka kandes tunda


(Klikitavad pildid)

Muster: Oma: ülalt alla raglaan, lihtsate palmikute ja suure kraega
Lõng: Drops Alpaca 100% alpaka 50g=180m, kulus 6 tokki; Hjertegarni Alpaca Silk 60% alpaka, 30% meriino, 10% siid 50g=167m, 1 tokk.
Vardad: nr 2
Märkused: Esiteks jäi 6 tokist puudu, seepärast ka see 1 lisatokk teistsugust lõnga, millest siis sai kootud krae nii, et rida ühe, rida teise lõngaga ja vahet ei ole märgata.
Teiseks ei saanud krae päris selline lopsakas nagu oleks tahtnud. Tagantjärele tarkusena: lopsakama krae tarvis tuleb lihtsalt suurem kaelaava jätta.
Kolmandaks lugesin ma siis, kui pool tuunikat oli juba valmis, et alpakal puudub täiesti elastsus, seega ei sobi see eriti hästi soonikute ja palmikute jaoks. Millest koosneb minu tuunika? Vaheldumisi soonik ja palmikud... Seepärast lõpetasin igaks juhuks nii varrukaotsad kui allserva nõela ja 100% meriinolõngaga Ciao Trunte, et ehk hoiab natukenegi välja venimast.Muhv kribas selle 20:09 - Link - kommentaarid (16)