Muhvi Laegas
create your own slideshow
Muhvi Laegas
Tasapisi koguneb siia minu seinast seina käsitööd. Ava julgesti laegas ja piilu sisse...
.: Minust :.
Keskealine ema, naine, tütar, käsitööline...
.: Mõttetera :.
"Edasilükkamise Tee Viib Tegemata Tegude Majja." (Hispaania)
"Minds, like parachutes, work best when open."

.: Minu blogi nupuke/ Button (siit saab ka blogi esilehele) :.


.: Otsingud :.
Google Custom Search
.: Viimased postid :.
Viimased postitused
Juuli 2012
Veebruar 2012
August 2011
Juuli 2011
Jaanuar 2011
Juuli 2010
Juuni 2010
Aprill 2010
Märts 2010
Detsember 2009
Juuni 2009
Mai 2009
Aprill 2009
Märts 2009
Veebruar 2009
Detsember 2008
November 2008
Oktoober 2008
September 2008
August 2008
Juuli 2008
Mai 2008
Aprill 2008
Märts 2008
Veebruar 2008
Jaanuar 2008
Detsember 2007
November 2007
Oktoober 2007
September 2007
August 2007
Juuli 2007
Juuni 2007
Mai 2007
Aprill 2007
Märts 2007
Veebruar 2007
Jaanuar 2007
Detsember 2006
November 2006
Oktoober 2006
September 2006
August 2006
Juuli 2006
Juuni 2006
Mai 2006
Aprill 2006
Märts 2006
Veebruar 2006

.: Piilujaid/Visitors :.

461156

free counters

hubanekodu.jpg
.: Lingid/Links :.


.: Blogid/Local blogs :.ISETEGIJA KESKKONNAS: Bramasole/liisbet
Eowyni väikesed teod
Epu teod ja mõtted
Hõbevalge
Ilutegija
Inksu nakerdamised
Ise tehtud - Hästi tehtud - Kriuks2
Jansa lõngapesa
Kaua tehtud - Kaunikene - Silpsolps
Kelly26 käsitööd
Kiusupunni kiusatused
Kurvitsa käsitöö - chenet
Laantelaps askeldab jälle
Lõngaga mässaja - Rees
MANNU asjatab
Mari Marike teeb käsitööd
Marmelaad
Nobedad näpud - Kuradike
Pisihaldja toredad teod
psiho_de_lika
Päikesekiir - Minu aardelaegas
Pööraselt rahulik kamber - prk
Roheline
Ruta käsitööd
Rändlinnu pesa
Saare talu vildikamber - Mareli
Sapsi oma
Sibulaplixi asjatamised
Sirtsuk
Sokisahtel - sokike
Susa hobinurk
S6ps on käsitööhull
Tintsiku näputöökroonika
Tondinaha pesa
Trika aretused
Tsilla käsitöö
Tööpink tegutseb
Värviline maailm - Tumevalge
MUJAL KESKKONNAS:
Ilukuduja
Juulikese käsitööpäevik
Krentu - Mõtelda on mõnus
Maasikmari koob ja heegedlab
Mann heegeldab
Meiekad tegutsevad
Oma nurgake
Reesi tegemised
Segasummasuvila
Unistab ja vahel tegutseb

29 August 2007

Müstiline Teemant ehk Mystery Diamond


Ma mäletan ähmaselt, et "keegi" lubas mõni aeg tagasi Rouge'i varrukaid kuduma hakata... Minuga kipub aga nii olema, et nii kui ma siin midagi kõva häälega välja luban, teen ma midagi ristivastupidist Igatahes mõtlesin tol õhtul, et ma ainult panen uue pitssalli varrastele ja ainult sel õhtul koon seda ja siis teen Rogue'i valmis ja alles siis koon salli edasi. Ausalt! No läks nagu alati, ei saanudki vardaid enne käest kui sall valmis. Ülekantud tähenduses, sest ega see ikka ühe õhtu töö polnud, aga korvist krahmasin igal järgneval õhtul ikka salli, mitte kampsuni näpu vahele. Aga seekord oli tõesti väga ilus muster ja huvitavate värvidega lõng mängus, kes suudakski vastu panna.
(klikkides suuremalt)


Muster: on ostetud siit Mystery Diamond Shawl
Lõng: Aade Lõnga villane 8/2 kindlasti mitte üle 200g (mul kaalu pole, aga 254g vihist jäi 3 triibu jagu lõnga järgi!)
Vardad: nr 3 bambusringvardad (nagu minu lõdva randme juures tavaks saanud on)
Suurus: 185 x 85cm

Märkused: suurendasin mustrit, lisades skeemile nr 3 ühe mustrikorra kõrgusesse ja skeemile nr 6 samuti. Ja siis ma jälle mängisin lõngatriipudega Ma lihtsalt tahtsin rohkem roosat salli saada, sepärast pidin enen viimast roosat triipu natuke kollakat ja veel rohkem rohekat vahelt välja võtma ning roosat omakorda jätkama.
Lõnga jätkamiseks kasutasin seekord Felted Join (keri allapoole) ehk vilditud ühendamist ja ei mingeid tüütuid lõngaotste peitmisi (va alguss ja lõpus)!
Meeldiva üllatuse pakkus seekord Raasiku lõng, millega ma muidu ka alati rahul olen, aga see oli esimene nii hele lõng. Kui algselt oli ta selline määrdunud toonides beežikas ja lillakasroosa (mis mulle ka meeldis!), siis pesu tegi imet - värvid muutusid puhtaks, määrdunud kollakasbeežist sai ilus tibukollane, roosa muutus veel roosamaks, valge valgemaks ja isegi too tume ...karva triip jäi täitsa mõnus rohekasbeež.
Ega ma neid salle päris niisama ka ei koo, järgmisel aastal hulgem ümmargusi sünnipäevi tutvusringis tulemas ju ja seegi sall oli konkreetsele inimesele mõeldes alustatud. Aga eks ma juba kududes tundsin, et nagu ei raatsi ära kinkida ja kui valmis sai ning Sipsik vihjas, et tal võiks ka selline suur sall olemas olla, siis ma ei olnud kohe üldse kade seda talle pakkuma, peaasi, et see kullake peresse jääks
Muide, see sall on kunagi olnud Mystery Shawl kooskudumine, kus rahvas sai skeemid jupikaupa kätte ja just see sall ajendaski mind otsima rohkem infot selliste kooskudumiste kohta, mis päädis tolle praeguse Mystery Stole3 leidmisega. Sellega läks nagu läks, minul igatahes kogub ta poolikuna tolmu siiani.

**************
Laupäeva veetsime Lõuna-Eesti looduses ja siin pilt, kuidas me ühe lillekese ka metsa istutasime

Muhv kribas selle 11:35 - Link - kommentaarid (53)

24 August 2007
Poekott vol?

Nonii, võtsin ennast kokku ja õmblesin motiividele ka koti alla, nagu plaanitud oli. Tegelikult oli kõige nürim töö selle koti juures hoopis heegelduse ja kotitooriku ühendamine. Oi mulle ei meeldi käsitsi õmmelda. Huvitav, miks? Ristpiste näiteks istub mulle küll
Juunis Freddy juures kokkutulekul alustasin motiivide heegeldamist, sets miskit muud tööd tookord vist pooleli polnud ja niisama käed rüpes ei sobi ju ometigi käsitööliste kokkutulekul istuda. Motiivid valmisid nii kiiresti, et suure hurraaga tegin lausa 3 tükki ülearu. No ja siis seisis ligi 2 kuud, eksole, enne kui koti valmis sain. See on mõeldud sellise poekotina, mis just piima ja kartulit kandma ei pea, aga käekotis kaasas võib loksuda küll. Vahel ju vaja ikka puhtamat kraami ka osta, kasvõi lõnga või raamatuid. Samas sobib hästi ka rannakotiks. Mitmeotstarbeline
(klikkides suuremalt)


Lõng on Kaubamaja Galerii lõngapoest möödunud suvel ostetud linase ja puuvillasegune niit, vist oli Ukraina päritolu.
Heegelnõel nr 1,75 (ma heegeldan ka lõdva käega)
Kangas 100% puuvillane kaltsukast ostetud linik
Suurus k x l 38 x 35 cm. Sangad 65cm Abakhanist ostetud tugevast paelast.

Siin lähivõte motiividest:


***********************
Siis on mu blogi austatud lausa kahe aumärgiga:
leili33 andis mulle edasi sellise märgi:

millega mina omakorda tunnustaks järgmisi blogijaid, kellede blogid minu arust vastavad 100% sõnale nice
- kenadust õhkab seal nii mõtetest, töödest kui fotodest! Minu kummardus Teile, Susa, eria, liisbet, Silpsolps, Mari Marike, pisihaldjas ja väljaspoolt Isetegijat Krentu.

Teine aumärk tuli korraga Silpsolpsult ja Mari Marikeselt,
.
Noh, ma tõesti ei tea kui rokkiv tüdruk ma olen ja sama raske on mul seda tiitlit edasi anda, ag amu meelest kvalifitseeruks siia alla ntx kriuks2, Laantelaps, Kuradike, tintsik ja Lola69. Go, go -girls!

Loomulikult on neid blogisid veel palju rohkem, õnneks on mõned neist juba selle tiitli enne saanud (tervitused Teile, leili33, Freddy, laaneorg ja paljud teised), kurb aga et valiku peab tegema. Seepärast mulle see autasude värk eriti ei meeldi, et alati on tunne, et keegi jääb ebaõiglaselt ilma.
Igatahes, ärge heituge, kes neid nupukesi veel pole saanud - minu lemmikute nimekiri on siin kõrval juba üüratult pikk ja olgu see minupoolseks kummarduseks teie ande ees
Muhv kribas selle 11:15 - Link - kommentaarid (8)

20 August 2007
Ehtelaekad
Küsimus: Mida teevad Muhvid öösiti?
Vastus: rabavad käsitööd teha, et viimasel minutil TK või TKV projektiga, kuhu nad nii mõtlematult oma nina alati topivad, valmis saada!
Ja sain valmis kah, kaunistused kahele ehtekarbile (karbid muidugi pole minu tehtud!):

Kolmeni öösel toksisin nagu rähn, ainult et nõelaga. Lilli viltisin noh. Eks ma leiutasin seejuures ka jalgratast, sest polnud mahti ja viitsimistki otsida, et kuidas neid õigesti tehakse. Tegelikult oleks tahtnud selliseid ilusaid kellukaid nagu näiteks Mann teinud on. Loomulikult ma ei osanud. Ma ei saanud isegi aru, kas need on kootud ja vilditud, märgvilditud või nõelvilditud. Aeg pressis takka, seepärast tegin omaloomingut ja jäin ka selle tulemusega esimese korra kohta täitsa rahule, aga vilditud lillede (tegelikult üldse nõelviltimise) vastu tekkis suur huvi ja tahaks ikka mõne asjatundja käe all õiget tehnikat ka nuusutada. Või mõne asjaliku raamatu muretseda (teab keegi soovitada?).
Lilled lähemalt ka (kui klikata):
Ehtekarbi valisin ikka kohe suuuuuure (22cm läbimõõduga), et kõik ära mahuks, mis ma ehtehulluses teinud või kokku ostnud olen. Pisema võtsin juurde kõrvarõngaste jaoks, need kipuvad oma konksudega muude ehete külge kinni jääma ja kannan neid ka harvem, las neil olla siis oma pesa. Ehtekomplekte hoian karbis minigrip kotikestes, sest muidu on üks puder ja kapsad, kõik üksteise küljes kinni ja õiget leida ka raske.
Tegelikult tuleb üks ehtekarp veel kaunistada, Sipsikul on ju ka ehteid
Muhv kribas selle 14:54 - Link - kommentaarid (16)

17 August 2007
Rogue Hoodie vol1

Minu viimased nädalad on hõivanud ainult üks käsitööalane tegemine, Rogue. Eks ta veist veider ole 30-kraadises suves villast kampsi kududa ja seepärast asi venima on kippunud ka - ei võta ju randa sülle kaasa hunnikut kampsunit, rahvas saaks siis kindlasti mingit sorti rabanduse. Ja üldse võtsime vahepeal poistega ette suuremat sorti suvemõnude nautimise, nii et koju tulles olin "laip on laip" ega jaksanud isegi lille liigutada. Aga muidu oli tore teha. Ei, ei ole veel valmis Ainult kehaosa ja kapuuts on valmis, aga kuna ma juhendit kõvasti mudisin, siis mõtlesin, et panen enne kirja kui meelest läheb. Äkki tahan veel kunagi kududa.Muudatused, mida tegin.
1. Alustasin 39'' suurusega (176 silmust), hem'i kudusin 12 rea asemel 6 rida, turning round'i ei teinud.
2. Et minna üle 35,5'' suurusele kudusin 4 korda reale 39 vastaval mustrireal (ehk igal korratava palmikuosa keeramise real) kummalgi pool küljepalmikuid 2. ja 3. silmuse kokku (esi ja tagatüki mõlemal serval, kokku ühel ringil 4 silma). Kokku kahandasin 16 silmust.
3. Tasku servadesse tegin palmikud: sama, mis vastab küljemustri ridadele 33-40. Kahandused tegin palmikute vahele jääva parempidise koe servades, mitte tasku välisservas.
4. Et kehaosa silmuseid oleks pärast kergem vasemalt poolt üles korjata, oleks tark tasku esimesele reale (RS reale, mitte tabelis toodud 1.reale) panna lifeline. Mina seda ei teinud ja jändasin tükk aega, et pärast silmused üles saada, eriti just palmikute tagant.
5. Tasku tegin 38, mitte 39 rida (palmikukeerdudest tulenevalt sobis nii paremini), seega tuli kehaosa ja tasku ühendada ka 1 rida varem kui juhend ette näeb.
6. Käeavade kahandamist ja rinnaesise palmikuosa kudumist alustasin ühel real (nagu 39'' suurusel, puhtast mugavusest - nii oli justkui loogilisem ridu jälgida). Tagumisel osal kahandasin nagu ette nähtud 35,5'' suuruse järgi silmi 3+6, esiosal tegin vea ja kahandasin 6+6, aga harutada ei viitsinud. Ka õmblemisel on ju esitüki käekaar sügavam kui tagaosal.
7. Rinnaesise palmiku puhul häistis mind kohutavalt ebasümmeetria, seega keerasin paremat ja vasakut palmikut vastas suunas, mitte ühele poole nagu juhend ütleb. Samas kapuutsi palmikud tegin vastavalt juhendile, sest ainult nii tekib pealaele kenasti õigetest suundadest tulev loogiliselt kokkujooksev palmik.
8. Õlaõmbluste jaoks ei kudunud silmi maha, vaid pooksin lahtised silmad kokku. Tegelikult ma ei saa aru, miks üldse muid variante kasutatakse - nii jääb ju täiesti nähtamatu (loe:perfektne) õlaõmblus. A vbl mõnele need jurakad õmblused meeldivad.
9. Kapuutsi jaoks ei kudunud samuti tagant 23 silma maha, vaid jätsin abivardale. Kuna pärast selgus, et tagant oli vaj aüles korjata ainult 19 silma, kahandasin 2x2 silmust, mis jättiski ilusa kaarja joone. (kasutan seda varianti ausalt öeldes alati kaeluseservade puhul, et nurkadest korjan rohkem silmi üles ja paari-kolme rea jooksul kahandan need - nii ei jää sinna kiskuvaid silmi või auke või vastupidi turritavaid servi, vaid ilusti kaelale liibuvad kandid).
10. Külgedelt pidi üles korjama 15+3 silma, mul õnnestus tekitada vaid 15 silma. Puuduvad 3 silmust kasvatasin hiljem kapuutsi tagumiste kasvatusridade vahel juurde (ridadel 23, 29 ja 35).
11. Topeltkahanduste esimesel ja viimasel real kasutasin Rogue KAL'ist leitud nippi kududa keskmised 15 silmust lühendatud ridade meetodil kaks korda läbi.

Mida teeksin teisiti: praegu mõtlen, et vbl poleks neid kapuutsil puuduolevaid silmuseid olnud vajagi juurde kasvatada, sest siis oleks olnud võimalik vältida neid topeltkahandusi pealael.
Või siis jaotaks need topeltkahandused ühekordsete kahandustena varasematele ridadele ära. Ühtlasi kahandaks nii palju, et alles jääksid ainult keskmised 15 silma, sest palmikuosa, mille külge need pärast õmmelda tuleb, jäi sutsu kitsas 19 silmuse jaoks.

Ei pääsenud harutamata ka: üks kord harutasin 12 rida, kui arvasin, et ülaosast jääb liiga lai ja vaja väiksemale suurusele üle minna. Teine kord harutasin, kui olin keskmist palmikuosa algselt 3 korda korranud, ag akamps tikkus liiga lühike jääma. Vabalt võiks ka 5 korda korrata, mulle meeldib see kampsun pikana.

Kui kududes olin täis õhinat ja tundsin 100% mõnu, siis praegusel hetkel olen natuke vähem õhinal. Nimelt pole ma enam nii kindel, et väiksemale suurusele üleminek hea mõte oli. Tahan ma ju ikkagi nö ülerõivast, aga praegu istub ta selga nagu valatult. Ka kapuutsiga võtan ilmselt midagi ette. Lugedes ja vaadates neid apsakaid, mis teistel on juhtunud, võin öelda, et pole kõige hullem, aga ma tahaks seda pealage ikka vist veel täiuslikumat.
Nüüd koon ühe varruka ka valmis, vaatan kuidas see istub (kardan pisut, et kuna käeavad on kole suured, jääb varrukas ülalt liialt pussakas) ja kas siis läheb see kampsun ka millegi enama kui t-särk peale ja teen otsuse edasise tegutsemise jaoks. Aga kuna see on üle saja aasta üks asi, mida ma tunnen, et see on täitsa minulik ja võiskin seda vabalt pensini välja kanda, siis peab ta ikka 100% tiptop olema ja ma isegi ei heitu pool kampsunit üles harutamast ja uuesti kudumast kui see peaks vajalik olema.

Muhv kribas selle 19:44 - Link - kommentaarid (9)

07 August 2007
Täna räägiks pahempidisest koest.

Ikka seoses Rogue'i kudumisega.
Nimelt tuleb seal kehaosa kududa ringselt ja alates käeavadest edasi-tagasi. Juba juhendis on mainitud võimalikku ettekerkivat probleemi erinevas koetiheduses sellega seoses. Soovitati lausa vasakul pool väiksemaid vardaid kasutada jm variante. Ühtlasi mainis keegi siin foorumis kunagi, et "näe kui ühtlane vasakpidine kude, mul on read kahekaupa"... Ei mõistnud toda juttu toona.
Mina olen elu aeg vasakpidiseid silmi kudunud nö "babuškina" ehk nagu nüüd selgus valel meetodil. No ju nii õpetati tol ajal. Õige võtte sain kätte alles Haapsalu salli kursusel. Ega muud vahet pole, kui et paremal pool istuvad silmad teistpidi vardal ja tuleb tähelepanelik olla, et ei tekiks keerdsilmuseid ja ka igasugused kokkuvõtmised tuleb just vastupidi juhenditele teha, et kalle õiges suunas jääks.
Kuna ma kampsunit kuduma hakates olin just lõpetanud pitssalli kudumise, siis proovilappi tehes leidsin, et käe sees on just see õige võte ja otsustasin, et jätkangi siis sellega. Ja mis ma avastasin!? Vasakul pool kõik read kahekaupa Proovisin siis oma vana võtet ja voila, kude täitsa ühtlane.
Selle tõestuseks ka paar võtet:
siin pahempidised silmused kootud nö õigel, KnittingHelp.com lehel continental method nime all oleval viisil:

Nagu näha, read kahekaupa, ilmselt sellest, et vasakpidised silmad on lõdvemad/suuremad kui parempidised.
Ka paremalt poolt on selline kude ebaühtlasem (pildilt küll kehvasti näha, aga siiski):


Ja siin kude nö vale võttega, mille video KnittingHelp.com lehel on combined purling nime all.

Paremalt poolt selline:

Kindlasti on ka hulgaliselt neid, kes on eluaeg õigel viisil pahempidi silmuseid kudunud ja kel kude on väga ühtlane, aga mina ei ole üks neist ja äkki on minu "suurest" avastusest abi veel kellelegi, kes samamoodi hädas ühtlase pinna saavutamisega ja saab seda nippi ära kasutada. Igatahes mina jätkan pitskudedes võtte nr.1 (seal ei paista ebaühtlus nii väga välja ja mustrit on lihtsam kududa, kui silmused õigetpidi vardal on) ja muudel juhtudel võtte nr.2 kasutamist , mis minul ilmselt paremini käpas on. Minu Rogue'l igatahes edasi-tagasi kudumisele üleminekul nüüd vahet märgata pole

Veel tahtsin rääkida proovilappidest. Kes neid kududa viitsib, onju? Ikka kohe töö kallale, et saaks kiirelt-kiirelt valmis. Ma ka arvasin nii varem, aga mida vanemaks, seda kannatlikum ja korralikum kuduja ma olen. Võtan aega ilusti proovilappe teha, et õige koetihedus leida ja /või vajalikud ümberarvutused teha, sest kokkuvõttes võib see palju kiirema ja parema tulemuse anda, kui et kood asja valmis ja avastad, et ei mahu selga või vastupidi upud sellesse.
Kannatlikkus väljandub ka selles, et ma pigem harutan 100 korda, et saavutada ideaalne tulemus, kui et sean peaeesmärgiks kiire valmimise.Sest vähemaga kui ideaal (minu silmis, sest isegi pisivead, mis kellelegi silma ei paista ja mida ainult mina tean, häirivad mind ) ma ei lepi ja asi jääks lihtsalt kasutult seisma. Ja isegi viimistleda viitsin ma nüüd lõpuni: varem jäi nii mõnigi asi seisma sellepärast, et ei viitsinud kokku õmmelda, lõngaotsi peita, pressida vms. No et küll ma hiljem teen. Ega ikka ei tee küll, kui kohe mööda lasta

Aga see selleks. Mis nende proovilappidega teha? Vanasti harutasin üles ja kudusin lõnga ära. Seekord ei huvitanud mind ainult koetihedus, vaid ka see, kuidas mingi konkreetne lõng pesu, venitamise ja väikese hõõrumise järel välja näeb. Ja sellist lappi juba ei haruta, see suts ei päästa midagi, aga erinevus töödeldud ja töötlemata lõnga vahel jääks ilmselt näha. Igatahes tekkis mul siit uus idee, et need töödeldud lapid hoian alles koos sildiga, kus kirjas lõnga andmed, kasutatud varda suurus, lapi suurus enne ja pärast töötlust, mis trikke lapiga tehtud on (pestud, väänatud, pressitud vm) jms. Hoida võiks neid ehk kiletaskutega fotoalbumis või minigrip-kotikestes - peab veel mõtlema. Point on selles, et eks paljud lõngad on ju sellised, mida ikka ja jälle uuesti kasutad või kaalud kasutamist ja siis on kohe hea vaadata/katsuda, kuidas ta koepinnana välja näeb.

Seekord siis olid kaalumisel Bergerac de France Irland (tumeroheline) , Novita 7-veljesta (valge) ja valituks osutunud Novita Jussi (see kõige pisem). Kollektsiooni algus on tehtud
Muhv kribas selle 15:40 - Link - kommentaarid (13)

05 August 2007
Realugeja.
Koon praegu Rogue Hoodie't ja hakkasin puudust tundma realugejast. Kui mingid konkreetsed read, kus toimub palmikupööre või kasvatamine-kahandamine on ka kampsi pealt kiirelt tuvastatavad, siis igasugu tavaliste vaheridade kudumisel ei ole minu mälu enam piisavalt terane, et mäletada, kas kootud on juba 3, 4 või 5 rida ja neid pidevalt kampsunilt lugeda on ka tüütu. Olen poes selliseid vardale torgatavaid jublakaid näinud, kus saab reanumbreid keerata, aga kuidas neid ringvardal kasutada? Pole probleemi, selgus et ringvarraste jaoks on olemas samasugused rippuvad vidinad. Mina tormasin kohe linna ja mis selgus - defitsiit Lõpuks Prismast leidsin, aga 48 eeku. Teate, mul hakkas rahast kahju, sest enamasti saab ju nendeta hakkama. Tulin koju tagasi ja otsustasin, et koon siis pastakas käepärast ja teen mustrilehele märkmeid reavahetuse kohta. Täitsa kasutuskõlbulik meetod, aga süda ei andnud ikkagi rahu. Olin netis kolades näinud realugejaid-käevõrusid, aga polnud süüvinud, kuidas need asjad toimivad. Numbreid ju seal peal pole. Panin jälle kudumise kõrvale ja tegin uurimistööd. Selgus, et täitsa lihtne ja lollikindel süsteem! Järelikult sobib mulle ka ja nii ma tegingi siis endale puuvillanöörist ja puupärlitest realugeja-käevõru (kliki):


Tööpõhimõte siis järgmine: väiksemad pärlid tähistavad ridu 1-10, suured ridu kümne kaupa. St et ridadel 1 kuni 10 lükkad läbi stopperi väikeseid pärle ja kui 10 rida täis saab, lükkad läbi ka ühe suure. Nüüd lükkad väikesed kõik tagasi teisele poole ja hakkad järgmist kümmet 'rida' ükshaaval läbi stopperi lükkama. Kui jälle 10 rida (kokku siis juba 20) täis saab, lükkad teisele poole ka järgmise suure pärli. Kokku saab niimoodi lugeda 100 rida.
Üks väike viga on minu realugejal, aga selle avastasin alles töö käigus. Nimelt mul on need suured heledad puupärlid mõlemasse osta pandud, sest ma arvasin neil vaid ilueffekti olevat (ma peitsin neisse muidugi ka paelasõlmed ära). Tööd käest pannes aga hakkasin mõtlema, et kust ma pärast keed uuesti käele pannes peaks mäletama, kummale poole ma neid pärle lugesin!? Vot selleks ongi ainult ühte otsa vaja panna mingi eristuv tähis, et tead alati - seal pool on juba kootud read. Aga noh, asi siis sinna nüüd midagi veel riputada, mida ma ka hiljem teen.
Stopper on kumminiidile lükatud pisikestest puupärlitest ja peab olema piisavalt väike, et väiksemad realugemise pärlid läbi selle tagasi ei libiseks, aga piisavalt venima, et suuremaid sealt läbi saaks lükata. Ma kasutasin Helmehaldjast ostetud elastikniiti, mis muidu igati sobilik, aga nagu paljud on kirunud, sõlm küll kinni ei seisa. Isegi topelt kirurgisõlm. Ma siis lükkasin sõlmele ühe pärlipiduri peale ja vajutasin kinni, eks näis kaua nii vastu peab.
Igatahes tore abivahend
Ja kuna ma selline kiiksuga sell olen, siis loomulikult ei kõlba mul puust pärlitega realugeja juures kasutada klaashelmestest silmusetähiseid, kuigi neid mul üle 10 on. Seega keerasin valmis ka 5 puupärlist markerit.

Tausataks on pildil mu pooleliolev rohekashallist Novita Jussist Rogue, mida on väga mõnus kududa ja mul oli mõnes mõttes lausa hea meel, et Mystery Stole 3 5. vihje nii kummaline oli, et ma ei peagi valima, kumba tööd kududa - ma lihtsalt ootan ka 6. vihje ära, enne kui otsustan, kas teha tiivuline või sümmeetriline sall. Praegu on kaalukauss sümmeetria poole.
_____________________________

Ahjaa, ma osalesin ju Isetegijate II ehtekonkursil. Ehtega 'Esimene armastus'. Nagu armastuseski on paremaid päevi ja halvemaid, on ka kees vaheldumisi igas suuruses punaseid südameid, sekka mõni mustki, ning nende vahel liiguvad vabalt isegi mõned läbipaistvad pisarad. Kinniseks on südamekujuline ja noolega T-kinnis ning keed saab kanda kinnis ees, küljel või taga. Samuti on võimalik kee hoopis ümber käe keerata.


Algselt oli plaan veidi edevam ja keerulisem kee teha, aga kuna komplekt on tehtud konkreetselt Sipsikule, siis pidin valima, kas teha konkursi jaoks hullumeelsem komplekt, mis pärast seisma jääb või tagasihoidlikum, mis ka kasutust leiab. Valisin viimase. Ja tundsin end pisut puudutatuna, kui Põhjatäht vihjas, et liiga lihtsaid ehteid osalemas on. Eks ta õige tegelikult on, lihtsaid võib teha ja kanda, aga ega siis pea nendega kuskile püünele eputama minema Edaspidid olen targem, aga tegelikult olen endaga rahul ja imestan siiani, et ma üldse osaleda otsutasin ja julgesin. Juba see eneseületamine on mulle endale oluline saavutus ja ka konkursi tulemusega olen rahul, sest umbes sellisele kohale ma end ehteid hinnates ka paigutasin.
Muhv kribas selle 17:39 - Link - kommentaarid (11)